Zaloguj się, aby obserwować  
Nyarlatoteph

Quake Live - temat ogólny

1185 postów w tym temacie

Stary, dobry Quake. Bardzo fajna oldskulowa gra, ale jak można w nią grać teraz, gdy jest wiele nowych gier tego typu. Ja po prostu nie mogę. Fakt, dużą zaletą jest to, że można grać w nią wszędzie, gdzie jest dostępny komputer oraz że ma niskie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 17:42, Achilleus napisał:

Stary, dobry Quake. Bardzo fajna oldskulowa gra, ale jak można w nią grać teraz, gdy
jest wiele nowych gier tego typu. Ja po prostu nie mogę. Fakt, dużą zaletą jest to, że
można grać w nią wszędzie, gdzie jest dostępny komputer oraz że ma niskie wymagania.

Ano można, można. Gra jest po prostu klasyczna i jednak wymagająca, ale potrafi też być przyjemną rozrywką.
Powiedz to ludziom, którzy do dziś grają w CPMA czy dinozaurom grającym na chorej, standardowej quake 3 1.11 od 10 lat O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 19:57, RazorBMW napisał:

Powiedz to ludziom, którzy do dziś grają w CPMA czy dinozaurom grającym na chorej, standardowej
quake 3 1.11 od 10 lat O_o


Racja. Znam paru takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 19:59, Achilleus napisał:

> Powiedz to ludziom, którzy do dziś grają w CPMA czy dinozaurom grającym na chorej,
standardowej
> quake 3 1.11 od 10 lat O_o

Racja. Znam paru takich.

Fakt, tyle że 1.11 to lipa, tak samo jak 1.16... cheaterstwo,a klimat nie ma tam już nic do rzeczy, bo mają zrąbany netcode :F
Dzięki quake bez problemów zaś mogę patrzeć na taką grafę ;D
http://screenshot.xfire.com/s/77981760-4.jpg
http://screenshot.xfire.com/s/84403680-4.jpg
Dzisiejsze gry poza tym stawiają na taktykę i wolną rozgrywkę. Dziś QL w duelu też stawia na defensywny styl gry, który jednak potrafi być bardzo szybki i baaardzo emocjonujący :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 20:26, Achilleus napisał:

Nie rozumiem co przedstawiają te screeny, które zamieściłeś.

PS: Unreal Tournament 3 też jest niezły pod względem szybkości rozgrywki.

Dla narzekających na grafikę w niemodyfikowanym configu, mam coś lepszego - czyli te screeny. [ironia on]Prawda, że piękne?[ironia off].
UT3 był całkiem przyjemny, ale IMO miał nieco zbyt odbajerowaną grafikę jak na multi/albo to moje przyzwyczajenie do dawania wszystkiego na low tak, by dobrze widzieć przeciwnika/
W gruncie rzeczy ta gra była zbyt odbajerowana i hmmm... takim łabędzim śpiewem UT, bo i tak wszyscy grali w quake''a. ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 17:12, Infinitas napisał:

Ia gram bez żadnych grafik w kwaka ;> Wszystko max picmip. Rakiety w formie czerwonego
sześciokąta :*

Jak takie rakiety poustawiać? :>
co do spawarki - cg_lightningstyle "5" :* xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami sobie popykam w QL, nie jestem wyjadaczem, choć zdarzyło mi się pierwsze miejsce ^^

Pytanko, czasem na jednej kosmicznej mapie coś wybucha, a symbol od którego zginąłem to trupia czacha w kwadraciku. To jest jakiś kamikadze atak, ale jak się go robi i jakie ma właściwości? Oświeci ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych mapach ukryta jest właśnie taka czacha. Jest to taki sam item jak teleport czy strzykawka. Można go odpalić ręcznie, bądź po śmierci sam się uaktywni. Istnieje jednak cień szansy, że ktoś zdąży pozbyć się czaszki zanim zdoła ona eksplodować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Zaś odpala się klawiszem Use Item, czyli domyślnie środkowy przycisk myszki lub wciśnięcie scrolla, jeśli ktoś tego środkowego przycisku nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 17:30, RazorBMW napisał:

> Ia gram bez żadnych grafik w kwaka ;> Wszystko max picmip. Rakiety w formie czerwonego

> sześciokąta :*
Jak takie rakiety poustawiać? :>
co do spawarki - cg_lightningstyle "5" :* xD

Hmm, iakoś mi się tak zrobiło po którymś updacie O.O Co dziwne tak iest tylko w practice mode, iak gram przez sieć to z powrotem normalne pociski są :ASD A ls 5 nie dość że płynniei działa to ieszcze celność iakby poprawiona (przy szerszym na dole i węższym na górze lepiei się celuie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mi tier podskoczy na 1? :P Przeważnie w CA mam powyżej 10 fragów i deadów z 5-7. Ciągle mam jednak Tier 2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 18:26, Budep napisał:

Kiedy mi tier podskoczy na 1? :P Przeważnie w CA mam powyżej 10 fragów i deadów z 5-7.
Ciągle mam jednak Tier 2 :P

iak wygrasz z 5-6 gier z rzędu z ludźmi w swoim tierze. Jako że CA jest za bardzo team relevant to rzadko sie zdarza :P A w drugim tierze są nubki co nie wiedzą jak broń zmienić na inną niż RL xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak zmieniac tą broń? :P
Serio, jak macie ulozone skróty klawiszowe do tego, bo przy standardowych skrótach do broni (przyciski 1, 2, 3 itd.) i sterowaniu ludzikiem klawiszami kierunkowymi ("strzalkami'') to kiepsko mi to wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 14:23, Dux napisał:

No właśnie jak zmieniac tą broń? :P
Serio, jak macie ulozone skróty klawiszowe do tego, bo przy standardowych skrótach do
broni (przyciski 1, 2, 3 itd.) i sterowaniu ludzikiem klawiszami kierunkowymi ("strzalkami'')
to kiepsko mi to wychodzi :)

Ja mam najważniejsze bronie pod Q/E/R/F
sterowanie pod WSAD
Popatrz na configi znanych graczy i sprawdzisz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2010 o 14:31, RazorBMW napisał:

Ja mam najważniejsze bronie pod Q/E/R/F
sterowanie pod WSAD


Ja mam podobnie, tylko jeszcze używam Z i C, 1,2 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować