Zaloguj się, aby obserwować  
robaczniki

Prawa Autorskie

25 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2008 o 13:59, Czopki2 napisał:

Dręczy mnie jedno pytanie: Czy gry, które już są stare i nie są w sprzedaży to oznacza
to, że są darmowe??

Nie, ale są przypadki kiedy autorzy udostępniają swój tytuł całkowicie za darmo. Tak zresztą zrobiło Rockstar z GTA II. A temat chyba analogiczne do tego: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=943&u=6709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie :

Moge stworzyć filmik ( taki na youtube) w którym umieszcze muzyke różnych artystów ? czy będzie to legalne czy musze posiadać płyte CD danego artysty aby móc jego piosenki/ piosenke umiescic na filmiku ? chodzi o to aby nikt sie nie doczepił ?? jak to z tym jest ? moge czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jest to zabronione, bo koleś, który wypruwał się by nagrać ten utwór i dać wytwórni aby ci wydali go w milionach egzemplarzy - a tymczasem ty bierzesz jego utwór i wrzucasz na YT, gdzie każdy może go słuchać, bez łamania prawa(słuchacze go nie łamią - ty tak) W tym momencie, artysta traci na sprzedaży, to tak jakbyś był piratem i udostępniał komuś np. gry. Często, wchodząc na jakiś filmik na YT, gdzie była wykorzystana piosenka jakiegoś artysty, widzę pod okienkiem filmu napis " Firma UMG nie wyraziła zgody na umieszczenie ścieżki dźwiękowej [...]" Coś w tym stylu - to mówi za siebie, jak widzisz ten napis,głosu w filmiku nie słychać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 12:27, Chester001 napisał:

Hej mam pytanie :

Moge stworzyć filmik ( taki na youtube) w którym umieszcze muzyke różnych artystów ?
czy będzie to legalne czy musze posiadać płyte CD danego artysty aby móc jego piosenki/
piosenke umiescic na filmiku ? chodzi o to aby nikt sie nie doczepił ?? jak to z tym
jest ? moge czy nie ?


Nieważne czy masz płytę czy nie, niemożna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 12:31, Fang napisał:

> Hej mam pytanie :
>
> Moge stworzyć filmik ( taki na youtube) w którym umieszcze muzyke różnych artystów
?
> czy będzie to legalne czy musze posiadać płyte CD danego artysty aby móc jego piosenki/

> piosenke umiescic na filmiku ? chodzi o to aby nikt sie nie doczepił ?? jak to z
tym
> jest ? moge czy nie ?

Nieważne czy masz płytę czy nie, niemożna.

W takim razie... powinni usunąć chyba 95% filmików "amatorskich" w każdym jednym jest muzyka...
Widać ze tego i tak nic nie przestrzega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 12:41, Chester001 napisał:

Piszę ze można ściągać i jest za darmo.
Co o tym sądzicie ??
Wszędzie są linki do download


Chyba jest to legalne bo są to albo mini płyty albo wykonawca jest początkujący i udostępnia swoją pierwszą płytę za darmo. Po prostu znanych zespołów tam nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 12:41, Chester001 napisał:

wpisałem w google legalna muzyka mp3 i wyszło mi takie coś :

http://www.jamendo.com/en/albums

Piszę ze można ściągać i jest za darmo.
Co o tym sądzicie ??
Wszędzie są linki do download


To jeden z najbardziej znanych serwisów udostępniających darmową muzykę, tak więc możesz śmiało stamtąd pobierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na youtube jest taka ciekawa usługa, "podmień dźwięk" się nazywa. Jest tam kilkadziesiąt utworów, które można wstawić do twojego filmu, bowiem Youtube skołowało za ciebie licencję na umieszczenie tej muzyki w twoim filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy nikt się nie przyczepi że jeden z mp3 z tych albumów umieszczę w moim filmie ? wziąłem pierwszy lepszy album i puściłęm mp3 spodobała mi się :)
Filmik robię w darmowym programie wbudowanym w Vistę aby nikt się nie przyczepił do "legalności" skoro mówicie ze wszystko ko to dzięki . Nie będe miał stresa jak puszcze go w świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 12:49, Kirabaxior napisał:

Na youtube jest taka ciekawa usługa, "podmień dźwięk" się nazywa. Jest tam kilkadziesiąt
utworów, które można wstawić do twojego filmu, bowiem Youtube skołowało za ciebie licencję
na umieszczenie tej muzyki w twoim filmie.

Wolałbym mieć już wszystko w filmie i go tylko wstawić do YT . Na razie zrobie filmik a popołudniu konto na YT.
dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 12:51, Chester001 napisał:

Wolałbym mieć już wszystko w filmie i go tylko wstawić do YT . Na razie zrobie filmik
a popołudniu konto na YT.
dzięki za pomoc.

Ja rozumiem, i "podmień dźwięk" zmienia całkowicie dźwięk, tak więc jeśli robisz gameplay, w którym są odgłosy bitwy oraz muzyka, zostaje sama muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 12:57, Chester001 napisał:

Ale ty pytasz czy wiesz? bo tak napisałeś ze nie wiem ?
W filmie bedzie tylko muzyka/.//

No przecież nie dałem znaku zapytania :F
Jeśli podmienisz dźwięk na YouTube to będzie tylko muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 12:50, Chester001 napisał:

A czy nikt się nie przyczepi że jeden z mp3 z tych albumów umieszczę w moim filmie ?


Jeśli to filmik nie służący celom handlowym, to swobodnie możesz użyć.
Jeśli jednakże chciałbyś filmik umieścić w projekcie komercyjnym, to musisz uzyskać licencję komercyjną do czego służy odpowiedni link przy wybranym albumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować