Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Curtiss w obronie białego człowieka

48 postów w tym temacie

Cała ta poprawność polityczna, jak wiele innych idei po jakimś czasie zaczyna być karykaturą samej siebie. Zaczyna dochodzić do sytuacji, gdzie niby silniejsza większość zaczyna być "zakładnikiem" mniejszości, aby nie być niepoprawnym politycznie. Czasami zdaje mi się wręcz, że poprawność polityczna jest w pewnym sensie "piętą achillesową" naszej cywilizacji, a ludzie spoza niej często potrafią ją wykorzystać.
Lepiej wrócę sobie do Southparków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 17:39, Kiendier napisał:

> Murzynów przywożono z Afryki, zgadza się?
Yhm.

> Traktowano ich jak ścierwa swobodnie zwąc od najgorszych,
> zgadza się, czy zaprzeczysz?
Rozumiem, że na poparcie tego "zwąc od najgorszych" masz jakieś źródła historyczne, prawda''ż?


> Robili to biali. To chyba też się zgadza?
...I na to? Albo może doczytaj, co?
Większość czarnych niewolników z Afryki Zachodniej była wywożona przez Arabów. Oups.
Może powinienem powiedzieć "Egipcjan Inaczej"?

Powiem tak:
1. Rozwoj i panowanie Egiptu - wzgledny spokoj i porzadek
2. Panowanie Imperium Rzymskiego - wzgledny spokoj i porzadek
3. Rzady Arabow - wzgledny spokoj i porzadek
4. Afryka pod "jarzmem" imperiow kolonialnych - wzgledny spokoj i porzadek

... tak bylo, gdy rzadzii tam biali... co jest teraz, gdy czarni rzadza sie sami??

1. Panstwa afrykanskie - chaos, anarchia, wojny, ludobojstwa, AIDS...
... regres, zacofanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 14:25, Curtiss napisał:

Prawdopodobnie (nie na pewno) każdy z nas ma w swoim środowisko jedną czy
dwie osoby które nie przyznają się przy nim do swojej orientacji


Raczej na pewno. Osoby nieheteroseksualne stanowią 10% społeczeństwa. Pewnie większość z Was nawet nie zdaje sobie sprawy ilu zna homo-, bi-, czy aseksualistów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 17:39, Kiendier napisał:

Większość czarnych niewolników z Afryki Zachodniej była wywożona przez Arabów. Oups.
Może powinienem powiedzieć "Egipcjan Inaczej"?

A kto za nich płacić, zacharowywał na śmierć i traktował jak zwierzęta? Indianie może?

Widzę ostatnio taki trend do jeżdżenia po "opini publicznej" i "poprawności politycznej". Fakt - baza danych zniesie wszystko. Internet stał się wogólem polem do wynurzeń ekstremistów wszelkiej maści, nawet jeśli nikt ich nie czyta to i tak chyba czują się spełnieni.

Ale odnośnie artykułu: Każdą idee można przedstawić w takim świetle, aby dało się ją wyśmiać. Zgadzam się, że powinno tępić się skrajne przejawy "poprawności politycznej" ale nie negować jej jako całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Namaru -> Brak mojej tolerancji odnosi się znacznie większej liczby sytuacji, na przykład nie cierpię rasistów i narodowościowców, również emeryci najeżdżający na pary w parku budzą u mnie odruch zbliżony do poparcia eutanazji. Zwyczajnie nie trawię ekstremistów, w dowolnej postaci. Jeżeli ktoś mi tym podpadnie to będę go tępił. I tak jest z poprawnością polityczna, gnębieniem mniejszości narodowych i demonstrowaniem swojej seksualności. Raz jeszcze nie toleruje pewnych rzeczy, ale pewne akceptuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 17:39, Kiendier napisał:

Większość czarnych niewolników z Afryki Zachodniej była wywożona przez Arabów. Oups.
Może powinienem powiedzieć "Egipcjan Inaczej"?


Sprawa jest bardziej złożona - po części tabu...
Choć Murzyni byli najczęściej porywani przez... Murzynów (z reguły wyznawców Islamu lub pracujących dla muzułmańskich łapaczy niewolników) - to Murzyni żyjący z dala od świata Islamu w Afryce tez chętnie łapali swoich rasowych ziomków (ogólnie mówiąc Murzynów) i sprzedawali chętnym jako niewolników...

Murzyni w zasadzie nie byli wywożeni z Afryki przez Arabów (nie liczać Zanzibaru, Jemenu i zatoki Perskiej) - tym się trudnili Biali - no i właśnie tu jest pies pogrzebany i geneza coraz głośniejszego antagonizmu w USA pomiędzy Murzynami a Białymi (a dokładnie mówiąc organizacjami żydowskimi) gdyż Żydzi dominowali w tym handlu i Murzyni w USA coraz głośniej zadają od organizacji żydowskich przeprosin i odszkodowania za ten hańbiący proceder. Podając konkretne daty, liczby, nazwiska....

Według publikacji w USA podczas transportu z Afryki do Ameryki , oraz okrutnego traktowania w Ameryce, zginęło ok. 100 milionów Murzynów (i jest to udokumentowane).

Ale z drugiej strony ciężko być w współczesnych USA: białym, hetero, katolikiem, myślącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 22:01, Curtiss napisał:

Namaru -> Brak mojej tolerancji odnosi się znacznie większej liczby sytuacji, na przykład
nie cierpię rasistów i narodowościowców, również emeryci najeżdżający na pary w parku
budzą u mnie odruch zbliżony do poparcia eutanazji. Zwyczajnie nie trawię ekstremistów,
w dowolnej postaci.

No ja też jestem przeciw wszelkim ekstremom (rzadko co dobrego z nich wynika). Ale też twoja opinia jest w mojej ocenie dość skrajna dlatego pokusiłem się o komentarz. Dla mnie najlepszą metodą walki z ekstremami jest ich wyśmiewanie vide. South Park ;)

Dnia 20.04.2008 o 22:01, Curtiss napisał:

Jeżeli ktoś mi tym podpadnie to będę go tępił.

Tylko nie tak ostro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować