Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najnowsze informacje o grze Gothic 4!

179 postów w tym temacie

Hmm...Jestem szczerze ciekaw, czy Gothic 4 osiągnie i odziedziczy to co jego młodsi bracia :) Ja osobiście sądzę, że autorzy powinni trochę odzyskać wiarę w tworzenie, ponieważ spodziewałem się czegoś więcej po gothic 3 i może jednak naprawią te błędy z gothic 3 :) Kto wie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 15:06, master matrox napisał:

Gothic IV na konsole? No kurczę, naprawdę sie zdziwiłem :)

Gier z serii nie lubię, ale jednak przeniesienie jego na konsole to według mnie dobre
posunięcie ze strony twórców. Znajdą o wiele więcej nabywców, a przy okazji część graczy,
którym seria przypadła do gustu będzie zadowolona. No cóż, na razie mamy dość mało szczegółów,
ale zaklęcie zmieniające noc w dzień i na odwrót będzie fajne :>


Jak będzie tak zabugowany jak Gothic 3 to nawet przeniesienie na konsole nic tu nie pomoże.

Inna sprawa, ze już widzę znowu te setki postów fanboyów wielbiące tą grę zanim w ogóle zostanie wydana, ehhhhhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 11:53, Krejt napisał:

> A potem najlepiej umyć ręce i zwalić wszystko na PB.
Oczywiście, ponieważ gry nie robił JoWood, tylko PB właśnie.
Gra - poza babolami wynikającymi z pośpiechu - miała kilka istotnych błędów w założeniach,
co już nie jest żadną winą wydawcy, tylko projektantów.

A tak z ciekawości - jakież to błędy zostały popełnione w założeniach? Bo ja do tej pory zawsze myślałem, że to właśnie wydawca (czyli JW) decyduje o wydaniu gry i to mu właśnie zależy na jak najwcześniejszej premierze, a nie studiu które grę tworzy i na które spadną gromy za wszystkie niedopracowania. W takim wypadku trochę nielogiczne wydaje mi się zwalanie winy za przedwczesną premierę właśnie na Piranie...

Dnia 28.04.2008 o 11:53, Krejt napisał:

> Na konsole też będzie?! :|
To jakiś problem?

Wiele osób uważa że wydanie pecetowej gry na konsole skutkuje zwykle jej spłyceniem, utratą klimatu, w wyniku czego otrzymujemy grę bardzo różną od poprzedniczek, niekoniecznie złą, ale inną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zmiana teamu tworzącego grę wpłynia na jakość rozgrywki i ogólnie rozgrywkę pozytywnie.Po niemiłym zaskoczeniu zabugowanym Gothic 3 Piranie dużo straciły w moich oczach.No,ale teraz mamy nowego twórcę, i powinni przeanalizować błędy G3(przede wszystkim zoptymalizowanie engine) i dać nam piękne dzieło podobne do G1,G2 i NK (oczywiście pod względem rozgrywki,nie grafy ;) )Początkowe zapowiedzi twórców ,ich nowe pomysły naprawdę powinny urealistycznić rozgrywkę,pamiętam jak w G2 napoczątku się trudziłem z tym zbieraniem rzep,żeby wejść do miasta [młody byłem :P]a ten pomysł ze zmianą pór dnia napewno się przyda,chociaż coś podobnego było w G3,ale nie miało aż takiego wpływu na rozgrywkę jak tu.No cóż, jeśli Spellbound coś nie wyjdzie ,niepowinniśmy ich bardzo winić.Oni stworzyli mało gier,aż tu nagle dostają do stworzenie Gothica 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu nic nie ma o samym głównym bohaterze. Będzie bezimienny czy nie? nie wiem jak się kończyła 3 cześć... ale to właściwie jedyna rzecz jaka mnie interesuje w G4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli gra bedzie zlokalizowana na ps3 (na co licze ) to wole sobie kupic na konsole niz na pc , bo jak dla mnie na pc gra sie nie komfortowo a pozatym jeszcze wymagania chociaz kocham ta serie (we wszystkie czesci gralem) i niewyobrazam sobie granie w ta gre na konsole jednak wole kupic gre na konsole niz PC nie wiem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam szzerą nadzieję że Gothic 4 nie bedzie tak zqabugowany jak jego poprzednik , bo 1 i 2 były super ale 3 to na minimalnych mi sie podcinała a mam dwurdzeniowy Athlon 5600 i geforce 7600 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh konsole? Oby nie odbiło się to na spłyceniu rozgrywki. Zresztą gorzej zepsuć grę technicznie nie da się niż Gothic 3:) Taki początek końca Gothica. Pewnie G4 też nie zmieni już tego że będę wolał zagrać w poczciwego GII niż nową odsłonę która nie sprosta wymaganiom graczy.. Ale poczekamy zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już chyba nie będzie ten sam Gothic, co część pierwsza i druga (w trójkę nie grałem, nie kupiłem od razu po premierze - wymagania, a teraz to już wolę poczekać na wydanie TS, czy XK ;). Z drugiej strony nie wiadomo - może zmiana producenta będzie dla serii korzystna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleh, znowu ten syf? ;/ Chociaż nowa firma = nadzieja na coś lepszego... Oby, bo jak będzie takiej jak poprzednie części to podziękuję.
PS. Nikt nie chce wskrzesić Baldur''s Gate? Czy po prostu w czasach ''rpg'' pokroju Gothic już nie da się takiej gry jak Baldursy zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że G3 był zabugowany jak jest oficjalny patch 1.6, który naprawia wszystko (może coś przeoczyłem, ale na bank 99%)? Przecież tylu ludzi w to gra bo najważniejszy jest klimat, nie pamiętacie (Du/Bu)ggerfall''a? Też zabugowany, że masakra, ale jak zjadliwy i wciągający. Poza tym w odróżnieniu od TES:2 Gothic 3 na wyjściu miał wypas grafę, może nie miał tak dużego świata jak Duggerfall, ale też nie jest mały. Poz tym nie oszukujmy się każdy narzeka, ale w głębi wie, że jest to gra bynajmniej bdb jeśli nie celująca i mimo tej sporej liczy bugów (załatanych przecież) to gra się super.
Czwórka to dobry pomysł, tak samo jak G3: Forsaken Gods. Poznamy dalsze losy bohatera, a zmiana developera nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie wniesie do sagi nowe pomysły. Poza tym ci co to tak narzekają, że Piranha już nie robi Gothic''a niech wiedzą, że kilka miechów temu był wywiad z pracownikiem Spellbound, który mówi, że PRACUJĄ NAD CZWÓRKĄ KONSULTUJĄC SIĘ Z PIRANHĄ BYTES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie saga Gothic zakończyła się na dodatku do drugiej części... Niestety trójka to już inna bajka, mniej udana. Jest co prawda szansa, że nowe studio wyciągnie z tytułu to co najlepsze i zrobi hit, niemniej wolałbym by seria spoczęła już w pokoju, a jej trzecia część odeszła w niepamięć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerzę, że podtytuł "Genesis" bardziej pasował, ale jak widać były to jedynie plotki. I wydarzenia nie będą się dziać jednak 10 lat przed, tylko 10 lat po wydarzeniach w Myrtanie ;). Szczerze mówiąc szkoda, bo pierwotny zamysł w postaci rozprzestrzenionych po necie fałszywych informacji był bardzo ciekawy i z chęcią bym dowiedział się, co się stało z głównym bohaterem zanim wdepnął w ten jakże wielki shit ;).
A news krótki, zwięzły i na temat. Z jednej strony dobrze, z drugiej jednak jeszcze bardziej rozleniwiacie bezmózgich dzieciaków ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczyłbym co się działo przed Gothic I, ale prequel mógłby nie udźwignąć fabuły... Zbyt dużo nie jest podane o GIV, ale cieszę się z tego co jest. Jestem tylko ciekaw, jak tym razem Beziego pozbawią mocy? ;P I byleby nie miał GIV takich wymagań sprzętowych, jak 3... :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 14:50, DJ Szlafrok napisał:

> Część trzecia była po prostu inna.

Takie były zamierzenia. Udało się.


Tak czy siak szkoda... a premierę jeszcze z 4 razy przesuną jak znam życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować