Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia szczegóły polskiej edycji Age of Conan - wideo

137 postów w tym temacie

Fanboje wowa są już tak zmęczeni swoja starą, wypudrowaną, zużytą i nudną lalą, że nawet nie mają siły już porządnie trollować innych gier, co było znakiem firmowym wow community.

Niezależnie od tego kto wybierze jaką wersję inicjatywa CDP jest godna pochwały i trzymam kciuki, żeby wszystko sie powiodło i polska wersja ''zgarnęła'' wszystkich, dla których normalny abonament jest za wysoki, nie radzą sobie z angielskim, albo po prostu lubią współpracę/rywalizację w gronie rodaków.

Myślę, że ci, którzy grać będą na angielskich serwerach są na razie bardziej sceptyczni wobec pomysłu, a do tego bardziej ''wokalni'' na forach ale - koniec końców - idę o zakład, że znacząca większość polskich graczy AoC skończy na polskim serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TobiAlex

No właśnie takich pieniaczy miałem na myśli jak Ty, nie chodzi wcale o dzieci. Nie znasz tematu, a się kłócisz tylko po to by mieć rację. Nawet nie wiesz jaka firma zrobiła i utrzymuje serwery TR, ale "wiesz lepiej", a z AoC śledzę temat od dłuższego czasu i mam znajomych na becie i wiem, że jest end-game content.
Chyba, że definicję tego też sobie sam wymyśliłeś. Mam nadzieję, że tacy jak Ty nie będą grali w tą grę.
Możesz sobie myśleć, co tam chcesz.

Poza tym w WoW sam grałem przez jakiś czas. Wiadomo, że jest pare ludzi normalnych, ale community z WoW ogólnie to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł polskiej wersji i serwera jest jak najbardziej dobry, tylko tak się zastanawiam czy problem z tym patchem nie ma swojej podstawy w umowie z FunComem. tzn. mogli ustalić sobie, że koszty polonizacji zostaną pokryte z przychodów ze sprzedaży tylko polskiej wersji, wtedy dawanie takiej łatki polonizacyjnej za darmo było by mało opłacalnym biznesem.

A odnośnie serwera to ciekaw jestem czy to będzie tylko dla polaków, czy może dla całej europy środkowo wschodniej. W końcu ich problemy finansowe z MMO są takie jak nasze. Mi by to nawet nie przeszkadzało jak by można było spotkać Słowaków, Czechów itd.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że łatka polonizacyjna będzie jednak udostępniona tylko, że w późniejszym terminie i tylko dla tych którzy kupili wersję angielską w sklepie gram.pl. ( 500 egz) :)
Co do serwera polskiego, to super inicjatywa ale dla bezpieczeństwa (ryzyko zbyt małej ilości graczy) prawdopodobnie będzie on jeszcze udostępniony graczom z rynku czeskiego, słowackiego i węgierskiego. :)
Nie wiem dlaczego wszyscy piszą o polskim abonamencie o 5 zł niższym, ja się spodziewam abonamentu o połowę niższego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD projekt niech dokladnie opisze jakie beda zasady bo tez sie zastanawiam na wycofaniem pre-orderu. Czy nizszy abonament bedzie dla kazdego kto kupi ich wydanie czy tylko polska wersje i czy jak ktos kupi polska a bedzie chcial grac na angielskojęzycznym itd . Bo jest wiele pytan i sie moga lawinowo posypac rezygnacje z pre-orderu angielskiej wersji.Wersje jezykową najlepiej by bylo rozwiazac jak w GW. Mam nadzieje ze ktos sobie zdaje tam sprawe o co chodzi wystarczy przeczytac te wypowiedzi. Prosze o szybka reakcje bo po co mam drugi raz to samo zamawiac po rezygnacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jakas kpina z graczy przecie mozna dodac pl server razem z kolejnym patchem a nie specjalnie kombinowac. Pozatym po open becie mowie ,ze wymagania sa koszmarne i nawet 4giga ramu nie pomagaja. Ladowanie lokacji to dobre 5 min i wieczne ciecia gdy tylko ktos przebiegnie.Wiec jesli myslicie ze majac C2duo i jakiegos GF9xxx to minie to sie mylicie, tu tylko 2karty w sli pomagaja i dyski w raidzie z conajmniej 3giga ramu min 800mhz z 4rdzeniowym prockiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam mieszane uczucia. Od wersji PL zniechęcają mnie:

-Dzieci neo (mam na myśli dzieci w przedziale 8-15)
-Lagi na serverze (Polskie łączę?)
-Mała ilość graczy? (co do tego nie jestem pewien, zależy z jakim nastwieniem przyjmą ową grę polacy)
-Polak to złodziej ("Hej siema, mogę ponosic chwilę twoją zboroję?" "ok, tylko oddaj zaraz", "Spoko" - zakłada zbroję "Log Out" Mam nadzieję, że w AoC jest tak jak w WoWie... itemy coś w rodzaju Soulbound)

Pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MMO po polsku. Mam nadzieję, że to będzie duża porażka.
Cały urok MMO szlag trafi jeśli gra się tylko z ludźmi z jednego kraju.
Kupię wersję angielską na pewno - nie mam zamiaru być zamknięty w językowym getto jak Niemcy czy Francuzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"-Polak to złodziej ("Hej siema, mogę ponosic chwilę twoją zboroję?" "ok, tylko oddaj zaraz", "Spoko" - zakłada zbroję "Log Out" Mam nadzieję, że w AoC jest tak jak w WoWie... itemy coś w rodzaju Soulbound)"
lukas2491, nie przesadzasz aby? Jeśli dopuszczone się na Tobie takiej grabieży, gratuluję inteligencji:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noodles - doświadczenia z WoW - grając healerem jestem pytany czy mogę pomóc komuś w jakiejś nieskopoziomowej instancji - tylko że jeśli pyta mnie Polak to nie jest już prośba - jeśli odmowię ( z 1000 powodów - chociażby zwykłe "nie mam czasu", to reakcja natychmiastowa - no tak ... Polacy sobie nie pomagają .... ( tak jakby jakiekolwiek inne nacje sobie pomagały - raczej pomaga się znajomym niż rodakom ).
Dalej stajesz w Orgri albo IF pod mailboxem i pół ekranu to "k.. ten gł... ch..." bo to jest jedyny sposób porozumiewania się dostępny dla tych którzy mają problemy językowe i nie tylko.

Jak pojawi się polskie MMO z filtrem językowym, to na 99% po jego właczeniu nie będziesz mógł przeczytać czatu. Tym bardziej, że AoC jest reklamowany jako powyżej 18 - takie restrykcje w Polsce nie są wogóle przestrzegane - efekt - 99% grającyh na polskich serwerach nie będzie miało 15 lat i bedzie bluźnić jak szewcy, żeby nikt nie pomyślał, że oni dziećmi są....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysl logicznie ktora mama bedzie dawac 90 zeta na 2 miechy gry? Pozatym zagracie i zobaczycie jakie to wymagania to wiecej nie zagracie bo krew jasna zalewa, doslownie.Crysis przy tej grze to pikus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 14:45, Festin napisał:

MMO po polsku. Mam nadzieję, że to będzie duża porażka.
Cały urok MMO szlag trafi jeśli gra się tylko z ludźmi z jednego kraju.
Kupię wersję angielską na pewno - nie mam zamiaru być zamknięty w językowym getto jak
Niemcy czy Francuzi.


Typowa polska głupota polegająca na tym, że skoro mi się coś nie podoba to najlepiej gdyby cały pomysł był porażką.
Jeśli nie chcesz grać w polską wersję to kup sobie wersję angielską i graj na angielskich serwerach, a nie troluj tu tymi swoimi wypocinami. Najlepiej gdybyś w ogóle przeniósł się na angielskie forum, a nie pisał tutaj w tym (jak to nazwałeś) językowym getcie, przynajmniej byłoby o jednego trola mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukas2491 żal mi Cię... jeżeli myślisz że wszyscy do 15 roku życia są dziećmi neo to Ty też musisz być jednym z nich... 8 latek owszem ale 15 ? trochę przesadzasz, z tego się wyrasta gdzieś w wieku 12-13 lat więc bez przesady :P poza tym nie wszyscy mają neostradę, są też inne sieci xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Codo komentarza kogoś wcześniej że unika polaków w grach mmo, hmm jakas trauma? ja gram
> obecnie w kilka mmo i jakoś nie znalazłem do tej pory by unikać rodaków wręcz przeciwnie
> szukam polaków by razem pograć choćby przez jedną misję/zadanie

Zaprawde nie interesuje mnie kogo ty szukasz czy nie szukasz do skonczenia czegokolwiek. Kolejny domorosly psychoterapeuta? Czy tez moze bariera jezykowa zmusza do szukania polakow? I moze przeczytaj dokladnie najpierw co napisalem - 99% moich mates to nie sa polacy. Jest jakis odgorny nakaz grania z polakami? ;>

Zreszta, zacytuje ci posta lukas2491:

> Hmmm mam mieszane uczucia. Od wersji PL zniechęcają mnie:
>
> -Dzieci neo (mam na myśli dzieci w przedziale 8-15)
> -Lagi na serverze (Polskie łączę?)
> -Mała ilość graczy? (co do tego nie jestem pewien, zależy z jakim nastwieniem przyjmą
> ową grę polacy)
> -Polak to złodziej ("Hej siema, mogę ponosic chwilę twoją zboroję?" "ok, tylko oddaj
> zaraz", "Spoko" - zakłada zbroję "Log Out

albo Festin:

doświadczenia z WoW - grając healerem jestem pytany czy mogę pomóc komuś w
> jakiejś nieskopoziomowej instancji - tylko że jeśli pyta mnie Polak to nie jest już prośba
> - jeśli odmowię ( z 1000 powodów - chociażby zwykłe "nie mam czasu", to reakcja natychmiastowa
> - no tak ... Polacy sobie nie pomagają .... ( tak jakby jakiekolwiek inne nacje sobie
> pomagały - raczej pomaga się znajomym niż rodakom ).
> Dalej stajesz w Orgri albo IF pod mailboxem i pół ekranu to "k.. ten gł... ch..." bo
> to jest jedyny sposób porozumiewania się dostępny dla tych którzy mają problemy językowe
> i nie tylko.

Nie interesuje mnie gra z ludzmi ktorzy mysla ze np. *nalezy* im sie pomoc bo tez sa polakami albo *naleza* im sie itemy bo sa polakami. Natomiast czy polski server/y bedzie sukcesem czy tez nie, to wyjdzie po premierze. Sporo osob kupi wersje eng. i przez te kilka miechow zdarzy poznac innych ludzi, dostac sie do jakiejs gildii itd. itd... nie wydaje mi sie zeby nagle we wrzesniu te osoby rzucily wszystko bo: *mozna przeniesc postac na polski server*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 14:31, lukas2491 napisał:

Hmmm mam mieszane uczucia. Od wersji PL zniechęcają mnie:

-Dzieci neo (mam na myśli dzieci w przedziale 8-15)
-Lagi na serverze (Polskie łączę?)
-Mała ilość graczy? (co do tego nie jestem pewien, zależy z jakim nastwieniem przyjmą
ową grę polacy)
-Polak to złodziej ("Hej siema, mogę ponosic chwilę twoją zboroję?" "ok, tylko oddaj
zaraz", "Spoko" - zakłada zbroję "Log Out" Mam nadzieję, że w AoC jest tak jak w WoWie...
itemy coś w rodzaju Soulbound)

Pożyjemy zobaczymy



Z twojego postu wynika też że;

- polak jest niedowartościowany

Jak mi wszyscy tak będą smęcić na serwerze to się wycofam :)


I niech ktośmi tu powie proszę jak to jest z tymi wymaganiami bo moja "maszyna" spełnia absolutnie minimalne wymagania przy tej grze, ale jak czytam niektore posty to widzę że napaliłem się jak bezzębny na suchara składając pre-order.

Jakbym mógł grac w miare komfortowo bez fajerwerków to przeboleje kilka miechów do kupna nowego sprzętu ale jak nie to nie chcę sie męczyć i wycofam zamówienie.

Jak to jest chłopaki z tymi wymaganiami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Co do wymagań to napisz co masz, to postaramy się odpowiedzieć czy Ci pójdzie. Po za tym wyamgania sa znane, wchodzisz i patrzysz, jak nie wiesz to podajesz sprzęt.

Zawsze możesz:
http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

niestety system skanuje Ci kompa, ale strona bardzo dobra jest AoC i ci sprawdzi, co masz wystarczające dobre, a co za słabe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAM BARDZO WAZNE PYTANIE .

Nie chodzi mi glowie o gre ale o cos innego bo chyba nie padlo albo nie zaowazylem,mianowicie
chodzi mi o dodatki ktore kiedys powstana do tej gry ,

CZY BEDA ONE PLATNE TAK JAK WOW CO DODATEK TO TRZEBA GO KUPIC CZY BEDZIE ROZWIAZANIE TAK JAK W LINEAGE MASZ GRE I TYLKO JA UPDEUTUJESZ BEZ ZADNYCH OPLAT???

Bardzo prosze o napisanie odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 14:31, lukas2491 napisał:

-Dzieci neo (mam na myśli dzieci w przedziale 8-15)
-Lagi na serverze (Polskie łączę?)
-Mała ilość graczy? (co do tego nie jestem pewien, zależy z jakim nastwieniem przyjmą
ową grę polacy)
-Polak to złodziej ("Hej siema, mogę ponosic chwilę twoją zboroję?" "ok, tylko oddaj
zaraz", "Spoko" - zakłada zbroję "Log Out" Mam nadzieję, że w AoC jest tak jak w WoWie...
itemy coś w rodzaju Soulbound)

Popieram, chocaż z tą dwulicowością i chamstwem to "zagraniczni" gracze nie są gorsi, wszystko zależy od charakteru człowieka, ale 3 pierwsze punkty w 100% tak. Zdecydowanie jestem za angielską wersją gry. Przynajmniej będzie taka sztuczna bariera wiekowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 19:52, Terrorite napisał:

Nie interesuje mnie gra z ludzmi ktorzy mysla ze np. *nalezy* im sie pomoc bo tez sa
polakami albo *naleza* im sie itemy bo sa polakami. Natomiast czy polski server/y bedzie
sukcesem czy tez nie, to wyjdzie po premierze. Sporo osob kupi wersje eng. i przez te
kilka miechow zdarzy poznac innych ludzi, dostac sie do jakiejs gildii itd. itd... nie
wydaje mi sie zeby nagle we wrzesniu te osoby rzucily wszystko bo: *mozna przeniesc postac
na polski server*

Szczerze mówiąc to nigdy nie trafiłem na takich ludzi, jednak 80% polaków z którymi grałem to "osobowości" używające dość specyficznego słownictwa, co pozwala mi wnioskować, że jest to prawdopodbnie jakieś dziecko lub nie dokońca rozwinięty itelektualnie "gracz" - czego bardzo nie lubie. Polski serwer to totalna porażka, nawet gdyby dodawali miesiąc grania przy przeniesieniu postaci to nie skorzystam ;], zapewne populacją nie będzie grzeszył a jak wiadomo, większość rodziców nie obchodzi w co gra ich dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować