Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grand Theft Auto IV - recenzja

145 postów w tym temacie

Bardzo fajna recenzja dzisiaj dostałem GTA IV i jestem zachwycony tą grą jak na razie GTA IV rządzi zobaczymy jaka będzie Mafia 2 może to pokona GTA IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LEGENDA?? -- czy gorsza odsłona GTA
ogromne ilości osób czekają na odsłone GTA IV -- jestem ciekaw ich reakcji,
osobiście nie widziałem tej gry -- ale ja sam jestem ciekaw czym mnie ta gra zaskoczy!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 20:59, antalor napisał:

Faktycznie recenzja przypomina reklamę ,no i za mało w niej faktow... Ale mnie zastanawia
co innego: mianowicie loleczek0013 wspomniał jako by gra na PS 3 cieła się... Wie ktoś
czy to prawda?? bo ja na swoje GTA IV czekam jeszcze (pozdrawiam pocztę Polską) i trochę
mnie to martwi...


Żadna to reklama, niestety żadnej paczki z siedziby Rockstar North nie dostałem ;) Wspomniałem to na niemal na końcu tekstu: w sieci pojawiają się głosy - i to liczne, jak obecnie widzę - odnośnie zawieszania się gry na obu konsolach. Jednak z ręką na sercu mogę powiedzieć, że w przypadku testowania przeze mnie GTA4 na X360, dotąd gra nie zacięła się ani razu, a testowałem ją na profilu redakcyjnym, na własnym, a także grał w nią mój brat (pod moim czujnym okiem ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dzięki pewnym usprawnieniom uśmiercanie wrogich elementów jest ułatwiona" :/ to na pewno zaleta? Moim zdaniem fajniej by było jakby przeciwnicy byli wymagający. To w końcu nie jest h''n''s, nie tłuczemy tu demonów i kościotrupów, tylko ludzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 21:07, Marcinos07 napisał:

Miał, owszem ale pojechał po grze i recenzji, choć nie miał styczności z IV. Skoro nie
grał, to niech nie krytykuje recenzji ani gry. Rozumiem że nie wolno nikomu uwagi zwrócić?
Litości...


Można zwrócić, ale na pewnym poziomie. Pokazać, gdzie są błędy w poście. Tymczasem Twój post wyglądał jak coś w stylu "Masz inne zdanie niż ja to jesteś łoś i burak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 20:09, Seldon napisał:

1) Grafika jest tak paskudna, czy po prostu screenshoty schrzanione ??


Jak nie grałeś, to się nie wypowiadaj. Grafika nie jest może jakaś super estra wypasiona, ale prezentuje się bardzo ładnie. Poprzednie odsłony GTA też nie zachwycały przecież grafiką, a mimo to była ona przyjemna. W GTA IV otoczenie prezentuje się znakomicie, zwłaszcza auta.

Dnia 03.05.2008 o 20:09, Seldon napisał:

2) Reagowanie policji w tych grach to zawsze był dosc istotny problem, a tu autor wyraźnie
to marginalizuje. Jak nie reagują na wypadek samochodowy za rogiem, to AI jest do pupy
i trzeba to powiedzieć otwarcie albo wyjaśnić o co chodzi.


Tutaj to różnie bywa. Raz reagują, raz nie - jest jakaś bójka na ulicy, to policja wkracza do akcji.

Dnia 03.05.2008 o 20:09, Seldon napisał:

3) "lot Ikara" kierowcy ma być realistyczny ?? Brak poduszek powietrznych też ?? Bez
żartów.


Lot przez przednią szybę jest świetny :) Raz jechałem sobie autostradą, a na bramce nie zauważyłem, że stoi inne auto - przywaliłem i Niko ładnie pofrunął do przodu :P

Dnia 03.05.2008 o 20:09, Seldon napisał:

4) Nie wspomniano nic o fizyce i zniszczeniach jakich można dokonać.,a to jest jednak
trochę bardziej interesujące niż ilosc stacji radiowych.


No to może ja nieco opowiem. Zniszczenia aut są znakomite - wreszcie rozwala się konkretne miejsce, które było uderzone. Walniesz przednim rogiem - rozwalasz tylko jego, a nie tak jak w innych częściach że odlatuje cały zderzak. Jest naprawdę o wiele lepiej!

Dnia 03.05.2008 o 20:09, Seldon napisał:

Ja rozumiem, że to jest głośny tytuł i trzeba trochę posłodzić ale jednak recenzja to
recenzja,a nie ulotka reklamowa. :|


Stary, ta gra to cudo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 20:19, SKIL napisał:

Widać, że nie grałeś nigdy w GTA. Tę serię się lubi za coś innego. Nie wiesz, nie oceniaj.
To pozostaw innym.


Może zamiast grać, poświęć odrobinę czasu na naukę czytania ze zrozumieniem. Moje uwagi dotyczą tekstu i tylko tekstu który zamieszczono.

Dnia 03.05.2008 o 20:19, SKIL napisał:

3.Jak przypierdzielisz w coś kiedy jedziesz ponad 180kmh to normalnie że wylecisz przez
szybę...


Raczej zintegrujesz się z kolumną kierownicy, przyjmując że nasz bohater nie zapina pasów. ;) Najbardziej mnie rozbawiło jak oglądałem gameplay w którym jadąc na ścigaczu Nico zapoznał się bliżej z ciężarówką , przeleciał z 15 metrów, grzmotnął w asfalt, po czym wstał i zaczął uciekać. "Symulator" gangstera jak w mordę strzelił.
Z tego co na razie widziałem GTA w dalszym ciągu jest tylko bajką w klimatach gansta.
No ale zweryfikuję to jak wyjdzie wersja PC.

Dnia 03.05.2008 o 20:19, SKIL napisał:

Zniszczenia są, ale ograniczone w pewnym sensie. Np. w samochodach z góry są zaplanowane.


Czyli w tej materii nic się nie zmieniło. Bez rewolucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczna recenzja:) Nie mogę sprawdzić czy prawda czy nie bo nie mam X360:( Zaq to trzeba przyznać że graficznie gra prezentuje sie cudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ,że nie grałem ale przewaznie tak jest z każdą grą no może nie zawsze ale San Andreas tez jakiś szok, np jak kumpel dorwał te gre i w szkole szpanował i mówił że mozna pływać i pakować na siłce :/ tu widze to samo. Zawsze znajdzie sie coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak,gierka jest genialna!
Spędziłem nad nią już dobre 25h i dalej chce mi się w nią grać:)
Zgadzam się z Fettem że takiej gry nie było i długo nie będzie (podobną gierką wypełniającą lukę między kolejnymi częściami GTA jest Saint''s Row, imho również świetna).
W GTAIV brakuje mi tylko większej możliwości ingerowania w wygląd postaci (większa ilość różnorodnych sklepów byłaby bardzo porządana).
Po przejściu GTAIV pozostanie czekać na Saint''s Row 2 oraz Mafia 2 (pytanie tylko kiedy wyjdą...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło się czytało, rzadko czytam recenzje ale tą musiałem przeczytać. Zaniepokoiło mnie te sterowanie, czym ono się różni od poprzednich części? I dlaeczego te screeny są takie rozmazane ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście grę przeszedłem w 23 godziny gra ma 2 zakończenia jedno bardzo mocne szokowałem się wręcz. However mam nadzieje, że następna część będzie o mojim ulubionym mieście Vice City :D ach te klimaty Phil Collins, Scorpionsi :D pare niedociągnięć jest ale nie żałuje, iż dokonałem zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BioOrc - mnie właśnie to się podoba, w SA tego wszystkiego było aż nad to. Niestety ja muszę sobie poczekać aż pojawi na "blaszakach", mam nadzieję że Rockstar nie będzie kazał długo czekać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kLaUZeR90 jeżeli do października to jest blisko to powodzenia. BTW powie ktoś wreszcie jak dokonuje się zapisu w IV i czy jest stacja z rapem? Jeśli można to też tą listę z utworami, aha i czy pływać można... wpław oczywiście :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 20:09, Seldon napisał:

Trochę za dużo ochów i achów a za mało konkretów.

1) Grafika jest tak paskudna, czy po prostu screenshoty schrzanione ??

2) Reagowanie policji w tych grach to zawsze był dosc istotny problem, a tu autor wyraźnie
to marginalizuje. Jak nie reagują na wypadek samochodowy za rogiem, to AI jest do pupy
i trzeba to powiedzieć otwarcie albo wyjaśnić o co chodzi.

3) "lot Ikara" kierowcy ma być realistyczny ?? Brak poduszek powietrznych też ?? Bez
żartów.

4) Nie wspomniano nic o fizyce i zniszczeniach jakich można dokonać.,a to jest jednak
trochę bardziej interesujące niż ilosc stacji radiowych.

Ja rozumiem, że to jest głośny tytuł i trzeba trochę posłodzić ale jednak recenzja to
recenzja,a nie ulotka reklamowa. :|



Co racja, to racja - otworzyłem mi na pewne sprawy oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 08:18, MateoKiszlo napisał:

Co racja, to racja - otworzyłem mi na pewne sprawy oczy.


Szlag - już za późno z opcją edit ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, odgrzewany kotlet ta recka. I o tylu nowościach w tej serii nawet nie zostało napomknięte... zniszczenia, krew na aucie, zachowania pieszych, pełno różnych smaczków, a pół strony rozpisane na temat radia w samochodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować