Zaloguj się, aby obserwować  
dudi_mati

Burnout Paradise na PC

894 postów w tym temacie

Siemanko!!!
Wrażenia po 4 godzinach grania jak najbardziej pozytywne:))) chociaż może to za mało powiedziane... Wracają wspomnienia z Burnouta 2:))) (w inne części niestety nie grałem;() Klimat zajebisty, jazda na maxa, no i rekordy:))) Już mam chyba 6, ale do jutra zanim wrócę z pracy pewnie będą pobite... ale jak na początek i tak dobrze.
A wczoraj (a właściwie przedwczoraj), byłem miło zaskoczony jak dostałem maila że gra już do mnie jedzie, a premiera miała być przecież 6... dziwne
Serwer jeszcze nie działa i nie można się zalogować, ale rekordy offline zczytuje i pokazuje. dobre i to. ciekawe kiedy ruszą z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, nawet Grid mnie nigdy do 4 w nocy nie zatrzymał:))) Nawet głupie jeżdżeni po ulicach bez celu jest fajne:))) Coś czuje że przez najbliższe tygodnie w pracy będę zaspany hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku nic nie rozumiałem po wejściu do gry. Nawet ten pomocny DJ mi tego nie wyjaśnił. Powiedział tylko, że co skrzyżowanie będzie na mnie czekać nowe wyzwanie ("ta, jasne..." - sobie pomyślałem i się grubo myliłem) i objaśnił ogólny zarys Paradise City. Parę ładnych chwil zajęło mi zrozumienie całej gry... no... może nie całej, ale jej systemu działania. Jestem zachwycony, bo co chwilę jestem zaskakiwany przez nową produkcję EA... Po kolei jednak...

Wjeżdżamy do miasta Paradise City, gdzie tylko wygrana się liczy. I jest to najzwyczajniej w świecie uzasadnione, ponieważ za wygraną otrzymujemy punkty, dzięki którym zdobywamy kolejne poziomy. Na naszym prawo jazdy pisze ile potrzeba nam zwycięstw do kolejnego awansu. Z kolei za awanse na złomowisku ląduje nowy samochód, do którego możemy wsiąść i zacząć pędzić. Złomowiska to specjalne miejsca, gdzie stajemy przed możliwością jeżdżenia motorem lub wozem. Po podjęciu decyzji należy wybrać interesujący nas pojazd i zacząć jeździć.
Wspomniałem już o motorach, więc napiszę o nich kilka słów więcej. Ogólnie są one piekielnie, ale to diabelnie szybkie. Łatwo jest się rozwalić - naprawdę! W przeciwieństwie do samochodów nie posiadają tzw. "dopalacza", czyli w prostym języku mówiąc - nitro. Skoro już tak ładnie przeszedłem do tematu N2O, to zatrzymajmy się tutaj na chwilę... Otóż pasek dopalacza zdobywamy za akrobacje, wyskoki czy znane nam z poprzednich części "takedowny", ale to nie są jedyne sposoby. W Burnout Paradise pojawiają się również takie miejsca, jak stacje paliwowe. Jeżeli zdecydujemy się przez nie przejechać, to automatycznie uzupełnia się nam pasek nitro. To samo tyczy się warsztatów naprawczych tzn. jeżeli nasza bryka jest w opłakanym stanie, to wystarczy przejechać przez takowe miejsce i już mamy samochód, jak nowy. Można także inaczej naprawić sobie wóz. Zwyczajnie go rozwalić do końca. Wtedy ten "odrodzi się" gdzieś na ulicy, jako nowy, czyściutki i gotowy do jazdy. Niestety ten sposób ma pewną wadę: odejmowane jest wtedy nitro. Tylko troszkę ubywa go z paska, ale jednak. Pocieszający jest fakt, że stopień rozwalenia samochodu nie wpływa na jego jazdę. W sumie to Burnout i chodzi głównie o rozwałkę, więc trudno, żebyśmy musieli uważać na to, aby się nie otrzeć o bandę.

Na ulicy, na której raz odbijają się promienie wschodu, a raz zachodu słońca (dla tych, którzy nie zrozumieli przesłania, to w Paradise mamy do czynienia ze zmianą dnia i nocy) jest mały ruch uliczny. Zwiększa się on z przejściem gry. Natomiast czego jest pełno od samego początku gry aż do końca? Ramp. Pozwalają one na wyskoki, beczki i inne różne akrobacje. Poza tym Paradise City w odróżnieniu od konkurencyjnego NFS ma zróżnicowane lokacje i warto je poznać. Jak wszyscy wiemy rewolucją w nowym Burnoucie jest otwarty świat, co autorzy uwidocznili nawet w wyścigach, w których musimy sami wybrać trasę. Oczywiście gra nam podpowiada w postaci pojawiających się zielonych lub czerwonych tabliczek na środku w górnej części ekranu. Mimo to czuć emocje, kiedy patrzy się nerwowo to na ulicę, to na minimapę, to na tabliczki. Takie czynniki wpływają na klimat gry. Zaś ten klimat szczególnie podbudowuje muzyka, która jest świetna. Szczególnie warto zwrócić uwagę na takie hity, jak "Guns N Roses - Paradise City" czy "Avril Lavigne - Girlfriend". Naprawdę oprawa audio jest nadzwyczajna.

Model jazdy jest podobny do tego we FlatOut: Ultimate Carnage. Przynajmniej takie było moje pierwsze wrażenie. Może trochę mniej stawia oporu przy zakrętach. Nie mam do niego zastrzeżeń. Ani mi nie przeszkadza ani nie wywołuje u mnie zachwytów. Po prostu jest dobry i tyle. Nie mam się czego przyczepić, a szkoda, bo chciałem, żeby ten paragraf był trochę dłuższy.

Graficznie Burnout prezentuje się bardzo ładnie. Nie jest świetny, bo elementy świata niekiedy nie przypominają dzisiejszych standardów, jakie prezentuję inne gry, ale sam wóz lub kierowca na motorze wyglądają prześlicznie. A co za tym idzie wszelkie kraksy, odłamki i rozwalająca się przednia maska samochodu także świetnie się prezentują.

O grafice napisałem, o porze dnia też i o tym i tamtym... A co się tyczy jeszcze pory dnia, to niektóre z wyścigów mogę być rozpoczęte tylko w określonych porach (np. od 8 do 20). Oryginalny pomysł, który także wywarł na mnie miłe zaskoczenie. Do trybu wieloosobowego także zajrzałem. Trochę mi zajęło zrozumienie "Freeburn online", który polega na biciu rekordów innych graczy na trasach, rozwałkach itp. Na razie jest mało graczy, ale to dopiero, o ile się nie mylę, pierwszy dzień OnLine. Dlatego też póki co nie ma żadnych wyścigów, do których można dołączyć itd.
Do czego mogę się przyczepić? Ano pośród warkotu silnika i dźwięków muzyki niekiedy nie słychać, co ma mi do powiedzenia Jarosław Boberek. Na razie to jedyny minus, jakiego się doszukałem. Aha i jeszcze jedno. W grze jest ze 429 osiągnięć. Ale nie mam jeszcze żadnego, więc nie rozpiszę się na ten temat.

W sumie grałem godzinę i oceniam grę na 9+/10. Albo może i 10 oraz znak jakości Grinczara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2009 o 10:02, Grinczar napisał:


Graficznie Burnout prezentuje się bardzo ładnie. Nie jest świetny, bo elementy świata
niekiedy nie przypominają dzisiejszych standardów, jakie prezentuję inne gry, ale sam
wóz lub kierowca na motorze wyglądają prześlicznie. A co za tym idzie wszelkie kraksy,
odłamki i rozwalająca się przednia maska samochodu także świetnie się prezentują.


W końcu ta gra na x360 wyszła jakiś rok temu.

Dnia 04.02.2009 o 10:02, Grinczar napisał:



Aha i jeszcze jedno. W grze jest ze 429 osiągnięć. Ale nie mam jeszcze
żadnego, więc nie rozpiszę się na ten temat.


Czyli w grze jest Games for Windows- Live?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 10:44, Ecko09 napisał:

> Ludzie jest juz DEMO !!! Link-

nie musicie

> dziekowac :P

2.9GB za demo?! To ja podziękuje...


Ta ale pamietaj że tam jest cale miasto :P więc to musi troszke ważyc ja sobie przez noc pościągam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 10:37, Ecko09 napisał:

Czyli w grze jest Games for Windows- Live?

Nie. Po prostu osiągnięcia są w samej grze np. rozwal 100 siatek czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludu, da się jakiś podczepić pod to pada? Granie na klawie niezbyt mi się uśmiecha, i albo nie wiem jak tego w grze włączyć, albo gra mi go nie wykrywa. Pad to Logitech Chillstream.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 23:54, Agntx napisał:

Daję kredyt zaufania tej grze. Zamówiłem sobie właśnie edycję PC, nie widząc tej gry
w akcji nigdy wcześniej. Jako miłośnik zręcznościówek typu GRID czy Most Wanted mam nadzieję,
że nie kupiłem właśnie kota w worku ;)

Burnout nigdy nie był kotem w worku .Każda kolejna część była coraz lepsza .

Dnia 03.02.2009 o 23:54, Agntx napisał:

Dodam jeszcze, że jest to pierwsza gra stricte from EA, jaką kupiłem, i złamałem jakby
swoje takie wewnętrzne postanowienie, że nie dam nigdy zarobić Elektronikom za ich olewanie

Criterion nie olewa graczy ,EA jest tylko wydawcą .Motorki ,Cagney ,ciągłe patche i poprawki ,niedługo nowa wyspa - wszystko za darmo ,regularnie dostarczane od Criterion a pośrednictwem Xbox Live /PlayStatin Network .Nikt bardziej nie rozpieszca graczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 11:38, Grinczar napisał:

Demo i pełna wersja ważą po 2,9 GB. Jeżeli nie masz klucza to instalujesz demo. Tyle
się na razie wywiedziałem...


Lol? Czyli jak ktoś ściągnie demko i poda oryginalny CD- key to ma pełniaka? lol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 11:38, Grinczar napisał:

Demo i pełna wersja ważą po 2,9 GB. Jeżeli nie masz klucza to instalujesz demo. Tyle
się na razie wywiedziałem...


Coś mi sie to nie widzi... dziwne :/

Zassał już ktoś demko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie info na GOLu się znalazło
"Jak właśnie poinformowało nas Electronic Arts, plik z wersją testową gry opublikowany na serwerach firmy jest uszkodzony. Jego dobra wersja zostanie udostępniona wkrótce."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 13:53, Adam Słoma napisał:

Krótki gameplay. Gra śmiga aż miło i to na wysokich detalach:)))

http://www.youtube.com/watch?v=iSRMrfLOrUs

http://www.youtube.com/watch?v=iSRMrfLOrUs&fmt=18 - o wiele lepsza jakość filmiku.

Muszę przyznać, że z optymalizacją świetnie sobie poradzili twórcy. A mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z "Freeburn Online"? Wiem, że chodzi o pobijanie rekordów innych graczy z tej samej gry, ale ja pobiłem pare rekordów i co? I przez chwile było przy Grinczar: 172 000$ zniszczeń, a potem zniknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do posiadaczy xBox''a360, czy ktoś mógłby mi podać który przycisk za co odpowiada na xBoksowym padzie? Nie bardzo mam pojęcie jak to sobie wygodnie ustawić, a nie ma ustawień domyślnych dla pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować