ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2013 o 12:48, Kirabaxior napisał:

Tak w ogóle to te karty mają jakieś znaczenie poza mozliwością levelowania konta i upiększania
profilu? Bo niektórzy to się o to prawie że zabijają... a ja mam zbyt wydżibane by w
ogóle się nimi przejmować :D

To je sprzedawaj. Ja zarobiłem 7 ojro z kawałkiem za sprzedaż wydropionych z gier kart.
Zawsze ten hajs będzie można przeznaczyć na jakąś gierkę po promocyjnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 15:55, Kirabaxior napisał:

No to w takim razie sens widzę, tylko znów pytanie: po co to kupować :D


polaków się nie pytaj, Bo wy je***ni polaczkowie jestescie pazerni i nie stać was żeby wydawać kase na karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 17:37, FreemanPL napisał:

polaków się nie pytaj, Bo wy je***ni polaczkowie jestescie pazerni i nie stać was żeby
wydawać kase na karty.

Nie to co wy, Francuzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znowu to samo? Kto wydaje niech sobie wydaje, a jeśli uważasz że to pierdoły - ciesz się z darmowych paru euro do wydania, po co robić problemy? Ja to widzę tak że dla mnie to przecież tylko parę groszy, a można fajnie podkreślić że jest się np. fanem jakiejś gry kupując jej tło, odznaki mniej mnie interesują ale nie mam z tym problemu że ktoś lubi takie zbieractwo. I wy też nie powinniście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja nie mam z tym problemu, bo sprzedaż jak najbardziej leży w moim interesie. Najzwyczajniej jestem ciekawy po co za nie płacić :P Chociaż w sumie, gdybym nie miał hajsu do wydawania i bardziej przejmował się swoim profilem steama to też bym za nie płacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie karty zbiera się do celów poprawy jakości wizualnych naszych profili (jak to ładnie ująłem). Daje też to wyższy poziom. Większość karty sprzedaje, ale kto wie, czy wyższy poziom profilu kiedyś się nie opłaci. Teraz śmiejemy się z tych co kupują karty, a oni bezradnie próbują się tłumaczyć. Ale nie wiadomo co Valve w przyszłości wymyśli i sytuacja może być odwrotna. Po co te wojny. Kto chce niech sprzedaje, kto nie ten kupuje. Prosta logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 15:55, Kirabaxior napisał:

No to w takim razie sens widzę, tylko znów pytanie: po co to kupować :D

Wiesz, jak ktoś chce szybko dozbierać sobie talię bez czekania aż się z kimś wymieni to kupuje.
Możesz przyozdobić sobie profil odznaką, zyskać emotki z owej gry i tła.
Co więcej, jak wytworzysz odznakę to dostajesz też jeden poziom. Im wyższy poziom tym większa szansa na zdobycie tych unikalnych wersji kart, które z kolei mają wyższe ceny lub otrzymanie losowego pakietu. Itd. Itp.
Mimo iż sam większość kart po prostu sprzedawałem to jakąś tam odznakę sobie wytworzyłem. Jeśli kogoś interesują takie zabawy to czemu nie :)
Za taki realny hajs wpłacony do portfela steam prosto z mojego konta, żadnej karty raczej bym nie kupił.
Ale jeśli kupuję kartę za kasę ze sprzedaży innych kart to aż tak nie szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, zastanawiam się nad kupnem Xenoanuts, bo gry nie ma w wersji pudełkowej, ale mniejsza o to, moje pytanie brzmi jak dokonywać płatności na steam? Trzeba coś aktywować w banku? Nigdy nie kupowałem nic na steamie, proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 20:34, Corporal napisał:

Hejka, zastanawiam się nad kupnem Xenoanuts, bo gry nie ma w wersji pudełkowej, ale mniejsza
o to, moje pytanie brzmi jak dokonywać płatności na steam? Trzeba coś aktywować w banku?
Nigdy nie kupowałem nic na steamie, proszę o pomoc.


Najszybszym sposobem (jeżeli nie posiadasz konta paypal) jest zakup na allegro zdrapek paysafecard z automatu. Z tego co widzę gra kosztuje prawie 17eu czyli jakieś 72pln. Tak więc najlepiej będzie jak kupisz zdrapkę za 50 i 30 zł na allegro. W 5 min dostaniesz 2 klucze o łącznej wartości 80zł na maila. Następnie klucze te wykorzystasz podczas płacenia na steamie po wybraniu opcji płacenia paysafecard.
Warto założyć konto na paysafecard i tam kolekcjonować swoje numery ze zdrapek :) gdyż z różnych zakupów będzie zostawała Ci reszta która będzie się sumowała na Twoim koncie i którą będziesz mógł kiedyś wykorzystać do innych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 22:48, ArkStorm napisał:

Najszybszym sposobem (jeżeli nie posiadasz konta paypal) jest zakup na allegro zdrapek
paysafecard z automatu. Z tego co widzę gra kosztuje prawie 17eu czyli jakieś 72pln.
Tak więc najlepiej będzie jak kupisz zdrapkę za 50 i 30 zł na allegro. W 5 min dostaniesz
2 klucze o łącznej wartości 80zł na maila. Następnie klucze te wykorzystasz podczas płacenia
na steamie po wybraniu opcji płacenia paysafecard.
Warto założyć konto na paysafecard i tam kolekcjonować swoje numery ze zdrapek :) gdyż
z różnych zakupów będzie zostawała Ci reszta która będzie się sumowała na Twoim koncie
i którą będziesz mógł kiedyś wykorzystać do innych zakupów.


Kojarzę kupony PaySafe, dawno temu doładowywałem chyba tak skypa, nie wiedziałem że po zalogowaniu zostaje z nich reszta, to by mi trochę pomogło. Dzięki za pomoc, może w wolnej chwili przejdę się do banku i zapytam o PayPal bo to by było pewnie jeszcze wygodniejsze. Mimo wszystko wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 20:34, Corporal napisał:

jak dokonywać płatności na steam?

Ja robię to tak:
- mam konto w mBanku
- do konta mam przypisaną zwykłą kartę (wypłaty w bankomacie, zapłata za zakupy - karta NIE jest kredytowa)
- zadzwoniłem na mLinię i ustawiłem sobie limit transakcji internetowych (można to też zrobić samemu na stronie)
- przypisałem numer karty w opcjach płatności Steam i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 20:34, Corporal napisał:

Nigdy nie kupowałem nic na steamie, proszę o pomoc.

Zwykła karta płatnicza. Wystarczy że ma 16 cyfr i kod zabezpieczający(3 cyfry) i gotowe. Są jeszcze zdrapki(Paysafe card)którymi ''doładowywujesz'' portfel steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 20:34, Corporal napisał:

Hejka, zastanawiam się nad kupnem Xenoanuts, bo gry nie ma w wersji pudełkowej, ale mniejsza
o to, moje pytanie brzmi jak dokonywać płatności na steam? Trzeba coś aktywować w banku?
Nigdy nie kupowałem nic na steamie, proszę o pomoc.

Zakładasz konto PayPal, wpłacasz na nie kasę a potem płacisz za zakupy na steam z kasy z PP.
Ewentualnie możesz powiązać kartę z kontem PP, wtedy nawet jak na PayPalu nie masz nic to płacisz za jego pośrednictwem a kasę normalnie ci z konta bankowego ściąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 14:27, ArkStorm napisał:

Pytanie na szybko! Jak sprawdzić z którego roku mam konto ... bo nie mogę informacji
nigdzie znaleźć :-/

EDIT: Dared, ty idioto, lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 14:29, Dared00 napisał:

Na gramsajcie masz licznik, ile dni jesteś na Gramie. Podziel sobie na 365, odejmij i
już ;)


Heloł! pisze w temacie STEAM i chodzi mi o konto steam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się