ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2010 o 19:31, tom4444 napisał:

a gdzie jest menadzer zadan....na stronie Steam

LOL :P W jakim steamie? Jak jesteś na pulpicie to wciskasz jednocześnie ALT, CTRL i DELETE i ci wyskakuje takie fajne okienko, potem wchodzisz w zakładkę procesy i tam możesz zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 19:31, tom4444 napisał:

a gdzie jest menadzer zadan....na stronie Steam

Menadżer zadań to część systemu, ppm na pasku zadań.Menadżer zadań-procesy-Steam.exe-zakończ proces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc....mam jeszce jedno pytanie .Gram oline w ta gre i łacze sie z innymi serwerami i gram czy jest to platne...sorry ale nowicjuszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 19:40, tom4444 napisał:

dzieki za pomoc....mam jeszce jedno pytanie .Gram oline w ta gre i łacze sie z innymi
serwerami i gram czy jest to platne...


Granie na Steam jest całkiem bezpłatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez tom4444
> dzieki za pomoc....mam jeszce jedno pytanie .Gram oline w ta gre i łacze sie z innymi
> serwerami i gram czy jest to platne...

Granie na Steam jest całkiem bezpłatne.
Dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W społeczności nieraz trzeba się zalogować podając login i hasło.
Skąd ja to mam wiedzieć jaki ja mam login i hasło ? xD
nie przypominam sobie bym to posiadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o pomoc.
Kilka dni temu kiedy z kumplem umówiliśmy sie na "partyjke" w RE5 (za pośrednictwem działającego steam) zorientowałem się, że nie mam GFW. Po zainstalowaniu i zrestartowaniu kompa steam odmawia współpracy i.... nic nie robi. Klikam na skrót na pulpicie-nic, sam steam.exe-nic, jednak w "procesach" pokazuje że steam (przepraszam za powtórzenia) jest aktywowany- ale nic nie wskazuje na to ,że się "updejtuje. Próbowałem wszystkiego, od kasowania (jeśli dobrze pamiętam) "clientreginstry.blob" przez kasowanie i instalacje z oficjalnej stronki, potem kasowanie i instalacja z mniej oficjalnych stronek, przez tak wymyślne taktyki jak kasowanie wszystkich plików poza
steam.exe i odpalanie tegoż pliku w pustym folderze, jak i przenoszenie steama (instalowanie go też nie działa) z dysku D (tam cześniej sie znajdował) na C. Wiem że (prawdopodobnie) czeka mnie fragmentacja dysków, ale to niezbyt miła przyszłość. Jeśli ktoś ma inne pomysły to pro....błagam o pomoc.

A co do tego czy steam pomaga czy nie.... opcja odpalenia "czegoś" z YT jest przyjemna zwłaszcza jeśli gramy w singla, gadanie z innymi graczami wygodnie zrobione, a dołączanie do gier wymiata (konkurencyjny gfw niech się schowa), jednak jak sami widzicie.... i steam ma swoje gorsze dni :/

PS. mam win XP.
PS2. jeśli ten post to spam, to przepraszam, ale jakoś nie uśmiecha mi się czytanie wszystkich 132 stron tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem nowy na forum :).
KrzysiekD96, mam ten sam problem, od 8 rano kombinuję i właśnie doszedłem do wniosku że musi to być wina UPC ponieważ już kilka razy UPC blokowało mi dostęp do Steam.
Robiłem wszystko, od usunięcia plików, przez reinstall, do przywrócenia systemu i nic to nie dało.
Pozdrawiam.
Kuciceq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy twój firewall nie blokuje Steama. Ja czasami mam tak, że nie mam połączenia z netem, ale mój Windows uważa inaczej - pokazuje połączenie z ograniczonym dostępem, czy coś takiego. Steam wtedy mieli, mieli, mieli... I gdzieś po 20 (!) minutach wywala, że nie może się połączyć, i czy chcę tryb offline uruchomić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 18:14, Feallan napisał:

Sprawdź, czy twój firewall nie blokuje Steama. Ja czasami mam tak, że nie mam połączenia
z netem, ale mój Windows uważa inaczej - pokazuje połączenie z ograniczonym dostępem,
czy coś takiego. Steam wtedy mieli, mieli, mieli... I gdzieś po 20 (!) minutach wywala,
że nie może się połączyć, i czy chcę tryb offline uruchomić. :)


no ja spokojnie mogę odpalić demigod popykać 30min. wysłać kilka ciężkich k*rew w stronę bugów ( bOgów też ) a steam się nie włącza

PS. firewall wyłączony i też nie działa :/ zaczynam wątpić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 18:35, featrd3 napisał:

PS. firewall wyłączony i też nie działa :/ zaczynam wątpić


Nie chodzi o to, żeby wyłączać firewalla - nawet gdy jest wyłączony, niektóre porty mogą być zablokowane. Dodaj te porty do wyjątków firewalla.

*UDP 1200 (Dla uslugi Znajomi)
*od UDP 27000 do 27015 wlacznie
*od TCP 27020 do 27050 wlacznie

* UDP 27015 oraz 27020 (Domyslne porty HLDS, SRCDS and HLTV)
* TCP 27015 (port SRCDS Rcon)

Uwaga: Uzytkownicy korzystajacy z firewalla systemu Windows XP z SP1 - Dedykowany serwer Source wymaga otwarcia portu TCP 27015, aby zadzialal Rcon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 19:17, Feallan napisał:

> PS. firewall wyłączony i też nie działa :/ zaczynam wątpić

Nie chodzi o to, żeby wyłączać firewalla - nawet gdy jest wyłączony, niektóre porty mogą
być zablokowane. Dodaj te porty do wyjątków firewalla.

*UDP 1200 (Dla uslugi Znajomi)
*od UDP 27000 do 27015 wlacznie
*od TCP 27020 do 27050 wlacznie

* UDP 27015 oraz 27020 (Domyslne porty HLDS, SRCDS and HLTV)
* TCP 27015 (port SRCDS Rcon)

Uwaga: Uzytkownicy korzystajacy z firewalla systemu Windows XP z SP1 - Dedykowany serwer
Source wymaga otwarcia portu TCP 27015, aby zadzialal Rcon



z tymi firewallami nie radzę sobie najlepiej więc poproszę o podpowiedzi
mam gdate w którym mam zakładki status, antivirus, firewall, antispam, webfilter, kontrola rodzicielska
klikam firewall i mam tabele z... no z czymś "układ kolumnowy"
"ostatnia operacja(tu data, godzina i czy zezwolono czy nie),
"protokół"(np. UDP,TCP,ICMP),
"aplikacja"(nie zawsze podane: system,scchost.exe i inne ale steam tam nima)
"port lokalny" (albo liczby-60573 albo "ws-discovery(1900)")
"kierunek" to strzałki <- lub ->
"zdalny host" host 86-63-152-59
"zdalny port" znowu liczby
"powód" zadziałała reguła lub punkt końcowy nie istnieje
"Start" znowu data
jak klikam prawymPM gdzieś w tej tabeli to z pośród kilku opcji znajduję "nowa reguła"
wyskakuje okno z miejscami na wpis: nazwy i komentarza, mogę "postawić ptaszka" reguła aktywna
, do wyboru "kierunek połączenia (przychodzące, wychodzące, przychodząco/wychodzące)-reakcja "akceptuj lub blokuj, ptaszek lub nie przy "protokół" suwak z "udp",TCP i innymi do wyboru "przedział czasowy" (2 zegary do ustawiania godziny" zakres adresów (2 "luki" na [chyba] adresu ip)
i 4 przyciski "OK" "Anuluj" "przyporządkuj aplikację" "przyporządkuj port/usługę"

klikam "przyporządkuj port/usługę" i mam kolejne okienko
pusta lista i 2 kolumny -port, do portu (mam dodaj, ok, anuluj i szare usuń)
klikam dodat i kolejne okienko z tytułem zakres portu
mam "Port"-lista z której wybieram mogę zafajkować "do portu" i wttedy mogę wybrać jakąś nazwe i liczbe np."tcpmus(1)

mam nadzieję że opisałem na tyle obrazowo na ile trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby steam był blokowany ponieważ kiedy wywalasz pliki to steam aktualizuje pliki najpierw do 26% potem sie wyłącza i następnie aktualizuje do 99% i również się wyłącza.
Kompletnie juz nie wiem co sie dzieje, jeśli to wina UPC to pourywam im jaja za to ze siedze 12h kombinując ze steam -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się aktualizuje i jest 99% i się wyłącza znaczy się, że jest coś ze steamem
Dzisiaj w ogóle z nim się pieprzy , u mnie raz jest połączenie raz nie ma z nim
Wyłącz modem poczekaj chwilę i włącz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się