ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Chcę założyć nowe konto na steam i mam pytanie. Czy mój login jest widoczny dla innych użytkowników? Czy jeśli nie jest widoczny to lepiej zrobić sobie jakiś bardziej skomplikowany dla bezpieczeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest widoczny, nikomu się nie powinno zdradzać lo0ginu i hasła do steama, NIKOMU !
jest dużo oszustów co piszą przez steama, że są z pomocy technicznej Valve i proszą o podanie loginu i hasła. Nie daje się nikomu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 08:52, Crew_900 napisał:

Nie jest widoczny, nikomu się nie powinno zdradzać lo0ginu i hasła do steama, NIKOMU
!
jest dużo oszustów co piszą przez steama, że są z pomocy technicznej Valve i proszą o
podanie loginu i hasła. Nie daje się nikomu !

Czyli login powinienem wymyślić nowy a nick ma się znacznie różnić od loginu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będziesz kogoś prosił, żeby dodał cię do swojej listy znajomych, będziesz musiał mu podać login - nie nick - aby było to możliwe. Przynajmniej tak jest w przypadku kilku osób o tej samej ksywce. Nie jestem pewien, ale zdaje się, że jeśli wymyślisz sobie jakiś unikalny pseudonim to będzie można równie dobrze operować na nim. Niemniej jednak, nie ustawiaj całkiem abstrakcyjnego loginu, tylko jednak wymyśl coś względnie prostego do zapamiętania i czego nie będziesz się musiał później wstydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można. Chodziło mi właśnie o sytuację, w której ktoś chce nas dodać "na sucho". Wtedy inne rozwiązanie nie istnieje, przynajmniej mnie nic o nim nie wiadomo. Niby można komuś podać nasz link do profilu, ale w adresie i tak znajdzie się nasz login, więc to bez różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 14:15, tuitam napisał:

Pewnie, że można. Chodziło mi właśnie o sytuację, w której ktoś chce nas dodać "na sucho".
Wtedy inne rozwiązanie nie istnieje, przynajmniej mnie nic o nim nie wiadomo. Niby można
komuś podać nasz link do profilu, ale w adresie i tak znajdzie się nasz login, więc to
bez różnicy.

Zależy. Link do swojego profilu można sobie zmienić zawsze. Tylko standardowy link zawiera w sobie login. Np. http://steamcommunity.com/id/dainty To link do mojego profilu, ale "dainty" to nie jest mój login ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 20:22, Gregario napisał:

jak nie ustawi się adresu do profilu to ma się standardowy adres steamcommunity.com/profiles/***
(gdzie *** to ciąg liczb)

Twoja racja, mój błąd :) Tak czy inaczej w adresie na szczęście i tak nie ma loginu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć, skąd na moim dysku wzięła się pełna wersja Worms Reloaded? Grać naturalnie nie mogę, tylko mam jakieś "wczytywanie zakończone". Sprawdziłem w katalogu Steam - jest tam, dwa gigabajty, nawet jakiś exek na wierzchu. o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 21:31, Feallan napisał:

Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć, skąd na moim dysku wzięła się pełna wersja Worms
Reloaded? Grać naturalnie nie mogę, tylko mam jakieś "wczytywanie zakończone". Sprawdziłem
w katalogu Steam - jest tam, dwa gigabajty, nawet jakiś exek na wierzchu. o.O

Pewnie zainstalowałeś wraz z inną grą lub przez przypadek ściągnąłeś. Sprawa ma się podobnie z HL1 tyle, że chyba silnik tej gry jest potrzebny do csa. A wczytywanie zakończone oznacza, że masz już grę ale bez klucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi szczescie dopisalo :]
Jakies 14 miesiecy temu kupilem CS Anthology w sklepie z uzywanymi grami ulamek ceny nowki. Wkurzylem sie bo okazalo sie (a jakze), ze cd-key jest zajety ;) Kilka dni temu postanowilem wyslac maila do supportu steam, zeby zresetowac haslo. Wszystko zrobilem jak chcieli, nawet rachunek dalem mimo, ze przyjmuja tylko te, ktore maja nie wiecej niz 3 miesiace, a moj mial 14. Na szczescie rachunek byl wydrukowany z maszyny, gdzie konczyl sie tusz, a dodatkowo zlozylem dolna czesc, na ktorej widniala godzina i data zakupu, wiec nie bylo problemow. W sumie mogliby skontaktowac sie ze sklepem pod nr. na rachunku (jesli dalej istnieje) i zapytac o nr. rachunku, ale moze sie nie doczytali :)
Najbardziej jestem teraz ciekaw miny goscia, ktory dal gre do sklepu z uzywanymi grami na sprzedaz, a teraz nagle stracil gre z konta po kilkunastu miesiacach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym właśnie dlatego nigdy nie kupił używanej gry ani cd keya (Zdaje się, że Valve banuje takie konta kupione na allegro)
Ale bardzo dobrze zrobiłeś niech ma za swoje. Skoro dał grę to jakim prawem klucz zachowuje? IMO to powinien napisać nick stim i hasło bo nie wiem czy da się konto usunąć, a jeśli się tego nie zrobi klucz na zawsze jest przypisany do danego profilu nawet jeśli się go nie używa.
EDIT
Czarek już ktoś chwalił się podobnym kilka stron wstecz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 21:47, Czarek188 napisał:

Heh, ja to mam dopiero łącze internetowe. Podskoczy ktoś? Chyba aby ja jedyny na świecie
takie mam :D


Czarek wymiatasz, weź się zamień! :)
Ja chcę takie xD :)
Niezły Błąd =D

Tak po za tym, to sądzę że STEAM to dobra platforma, lecz ma pewne uchybienia, i od czasu do czasu ich Serwery nie wytrzymują osób które użytkują STEAM i bywają przeciążone, przez co "Zamulają".. :)
Ale cóż trzeba się przyzwyczaić, w końcu jest to jedna z najbardziej znanych platform dla Graczy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się