ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Klikaj PPM, tak żeby mieć "Nowa reguła". Komentarz i nazwę wpisz jaką chcesz. Kierunek przychodzący. Akcepruj i odblokuj w tych opcjach co tylko możesz. Dałem Ci listę portów do odblokowania, dla każdego (jak masz porty np. od 27000 do 27015 to wpisz 27000-27015 i potraktuj to jako jeden port) zrób oddzielną regułę. Jak w moim poście jest napisane, że port UDP, to zaznacz tam UDP itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm właśnie odpaliłem kompa po restarcie i..... pojawiły się dwie rzeczy
1. jak odpalałem mozille to wyskoczyło mi pytanie o zezwolenie aplikacji na połączenie (czy coś w tym stylu)
2. kiedy odpalam steam plik "clientreginstry.blob" na dosłownie 10sec. z 5kb zwiększa się do.... 10 k !!!

ps. na wykresie firewalla jest 6 aplikacji którym nie zezwolono na połączenie z powodu "braku punktu końcowego" nie mają nazwy i 4 z nich mają ten sam port lokalny ws-discovery(3702)

przypomniałem sobie że w dniu "wyłączenia" steama miałem problem z plikiem xlive.dll do którego instalke zciągnołem z neta, i po tym zrestartowałem kompa i .. mam problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 22:18, featrd3 napisał:

hmmm właśnie odpaliłem kompa po restarcie i..... pojawiły się dwie rzeczy
1. jak odpalałem mozille to wyskoczyło mi pytanie o zezwolenie aplikacji na połączenie
(czy coś w tym stylu)
2. kiedy odpalam steam plik "clientreginstry.blob" na dosłownie 10sec. z 5kb zwiększa
się do.... 10 k !!!

ps. na wykresie firewalla jest 6 aplikacji którym nie zezwolono na połączenie z powodu
"braku punktu końcowego" nie mają nazwy i 4 z nich mają ten sam port lokalny ws-discovery(3702)


przypomniałem sobie że w dniu "wyłączenia" steama miałem problem z plikiem xlive.dll
do którego instalke zciągnołem z neta, i po tym zrestartowałem kompa i .. mam problem
:/


STEAM NIE JEST BLOKOWANY PRZEZ MOJEGO FIREWALLA
właśnie skasowałem tego bloba i odpaliłem aktualizacje- w "rozpisce" firewalla mam steam (protokuł-tcp, zdalny port-27031)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a po co gry na steam kupować? tam są 2 razy droższe -np red faction quirella w przecenie 50% kosztował 100 zł :/
jedyny bajer w grach ze steam to te achivementy i jeśłi jest multi zapraszanie znajomych...

a mój steam dzisiaj bez ceregieli zapytał mnie o nick,hasło i sie odpalił :o jedyne co robiłem to wierciłem przy "web filterze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 08:29, featrd3 napisał:

a po co gry na steam kupować? tam są 2 razy droższe -np red faction quirella w przecenie
50% kosztował 100 zł :/
jedyny bajer w grach ze steam to te achivementy i jeśłi jest multi zapraszanie znajomych...

Po to, że czasami są tam promocje i wtedy zdarza się, że gry są tańsze niż w sklepie. np. Stalker czy ME za 5 ojro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ale i tak to zciąganie jest za długie... ja wole sie przejść/przejechać do sklepu i (nawet jeśli się tak zdarzy) zapłacić te 10zł więcej i mieć grę na płycie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam.. Wole zapłacić dużo taniej i pościągać te 4-5h. (Średnio. Właśnie pobieram Dragon Age''a i ściągnięcie zajmuje mi 5h.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 14:24, featrd3 napisał:

i (nawet jeśli się tak zdarzy) zapłacić te 10zł więcej i mieć grę na płycie :P

Dla mnie brak płyty to największy plus Steama. Miejsce na półce wolę przeznaczyć na książki albo filmy. Zresztą połowy gier w które gram i tak nie ma w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 14:24, featrd3 napisał:

hmmm... ale i tak to zciąganie jest za długie... ja wole sie przejść/przejechać do sklepu
i (nawet jeśli się tak zdarzy) zapłacić te 10zł więcej i mieć grę na płycie :P


A ja jestem w stanie zapłacić te kilka-kilkanaście złotych więcej, by mieć wersję elektroniczną, bez zbędnych śmieci i zapychaczy miejsca na półkach.

Poza tym wielkim plusem Steama jest, że nikt mi siłę nie wpycha polskiej wersji językowej. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie działa nadal, wczoraj jak i cały czas działał, pierwszy raz mam problem .
Czytając w nowościach to widzę, że dzisiaj była jakaś aktualizacja klienta. Prawdopodobnie przez to steam się popieprzył no i usunęło mi steam.exe, ale pojawiły się inne jak SteamNew.exe i SteamTmp.exe . Jak włącza to czy to to błąd, że steam jest niedostępny i żeby spróbować za jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steamowe promocje są niesamowite. Ostatnio zakupiłem Obliviona, Stalkera i Borderlands. Generalnie po 30-40 złotych. Jak tu się oprzeć takim ofertom?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 19:22, Crew_900 napisał:

> Mam to samo nie wiem co jest grane
Musiałem całego steama usunąć i zainstalować go od nowa -.-


Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się