ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Takimi postami tylko się ośmieszasz i teraz daję Ci nawet mniej niż 10 lat. Dziecko drogie zrozum to, że nie jesteś fajny, bo masz 30 gier zdobytych oszustwem, a my nie jesteśmy frajerami, bo gramy fair play. Nie wiem jak Cię wychowali, co Ci tam w szkole mówią (chociaż 10 lat i gimnazjum się wyklucza, a może podstawówki już takie są, nieważne), ale takie podejście jest traktowane przez ludzi jako coś cool bardzo rzadko. Nie spotkasz się z wielkim entuzjazmem nawet z powodu wspomnianej przez Ciebie zazdrości. Trochę się przeliczyłeś.
Dorośnij i zacznij pisać posty z trochę większym sensem niż "buhaha", bo to jest żałosne.
Czekam na bana dla Ciebie i mam nadzieję, że nie omieszkasz nam się tym pochwalić (co ja mówię, na pewno tak się nie stanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę od czasu do czasu co tu się wypisuje - może zamiast się spierać z dziećmi czy dostaną bana czy też nie, lepiej po prostu wziąć i zgłosić ich steamowe ID w odpowiednim miejscu? Skoro się tak chwaląi publicznie swoimi cyrkami, to równie dobrze można ich "pochwalić" steamowemu supportowi, czyż nie? Szczególnie jeśli tego typu zgłoszeń będzie więcej, to admini powinni się danymi "użyszkodnikami" zainteresować.

Prawdę mówiąc, w dzisiejszych czasach takie szopki dzieciaczki w internetach potrafią odwalać, że nic mnie już chyba nie zdziwi, ani żadne wymówki czy usprawiedliwienia. Co mnie jednak wkurzyło, to wieść o tym, że dane nagrody nie są zależne tylko od szczęścia, lecz także ich ilości/dostępności. I tak kiedy uczciwi użytkownicy zbierali stopniowo węgiel z nadzieją jego późniejszego wykorzystania w craftingu, cwaniaczki z multikontami "kradły" (odpowiednie słowo w tym przypadku) ciekawe nagrody, pozostawiając tych pierwszych pod koniec co najwyżej z szansą na otrzymanie kuponu Valve. I to właśnie spotkało mnie - za późno przeczytałem news, że nagrody się skończyły, przez co crafting węgla dał mi bezużyteczne kupony. A teraz gówniarstwo perfidnie chwali się na forach jak to oszukały nie tylko Steam, ale i nas samych.

Moja propozycja - zrobić podsumowanie Steamowych ID użytkowników gram.pl, którzy publicznie się chwalili w tym temacie swoimi oszustwami (lub też takowe zostało im udowodnione), po czym każdy na własną rękę zgłosi nadużycie. Można to zrobić wyszukując ludka w Steam, a następnie Report Violation. Jedno zgłoszenie wiele nie da zapewne, ale kilka już może zmotywować adminów steam do bardziej szczegółowego wglądu w sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potem napisał jak to "sprytnie" nas oszukał. Geniusz nie człowiek :)

@SuavekS- jedyne co mogę napisać to "CO?!!!"... To dostawałem te dziadowskie zniżki, bo jakieś tam dzieciaczki z multikontami stopniowo zmniejszały szansę na grę? To wyjaśnia, dlaczego na początku dostałem CS: Source, potem nic, Rock of Ages i do końca węgiel/zniżki... To mnie zaskoczyłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:36, Kraju napisał:

Już dostał bana, pisał w poprzednich postach. ;)

Nie, to był jego "genialnie inteligentny" dowcip, mający zgnoić nas, wieśniaków, którzy uczciwie podeszli do wyprzedaży. Jak ostatnie lamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:42, Radekl2 napisał:

Potem napisał jak to "sprytnie" nas oszukał. Geniusz nie człowiek :)


To jest ten typ człowieka co się nawet nie przyzna że dostał. Pewnie dostał, ale żeby zachować "twarz" napisał że to żart.

Dnia 03.01.2012 o 20:42, Radekl2 napisał:

@SuavekS- jedyne co mogę napisać to "CO?!!!"... To dostawałem te dziadowskie zniżki,
bo jakieś tam dzieciaczki z multikontami stopniowo zmniejszały szansę na grę? To wyjaśnia,
dlaczego na początku dostałem CS: Source, potem nic, Rock of Ages i do końca węgiel/zniżki...
To mnie zaskoczyłeś...


Liczba gier na pewno na każdy dzień była ograniczona. Sam na początku dostałem CS:S i Bunch of Heroes. Przez kilkanaście dni nawet żadnych zniżek nie miałem, same węgle, aż tu nagle wysyp zniżek nadszedł. Bunch of Heroes wygrałem 25 grudnia. Od tego czasu aż do zakończenia promocji zdobyłem jakieś 20 kolejnych aczivków i żadna gra już nie wpadła. Może to być przypadek, ale pula gier na tyle się zmniejszyła że szanse były minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO pula nagród była codziennie uzupełniana o jakieś tytuły. Zwykle gdy już wypadała jakaś gra, to przynajmniej kilku moim znajomym ze steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:42, Radekl2 napisał:

@SuavekS- jedyne co mogę napisać to "CO?!!!"... To dostawałem te dziadowskie zniżki,
bo jakieś tam dzieciaczki z multikontami stopniowo zmniejszały szansę na grę? To wyjaśnia,
dlaczego na początku dostałem CS: Source, potem nic, Rock of Ages i do końca węgiel/zniżki...
To mnie zaskoczyłeś...


Źródło prosto od Valve - http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2428973

Wszystkie kupony na gry oraz gifty się pokończyły, a jedyne co zostało to węgiel (za achievementy), bezużyteczne zniżki na Valve (za achievementy i crafting węgla) oraz gry, które i tak wszyscy już mają (HL2, Portal itp.). I tak na przykład osoby, które craftowały węgiel pod koniec promocji nie miały po prostu już szans na nic ciekawego, bo zwyczajnie pula nagród się wyczerpała.

Dlatego raz jeszcze podkreślę - szczeniactwo to jedno, ale oszustwo i kradzież drugie. Dzieciaczki nie tylko wykorzystywały luki i niedopatrzenia ze strony Steam, ale także podebrały nagrody uczciwym użytkownikom.

Tym samym mając odpowiednie ID oraz dowód oszustwa (a kilku takich się znajdzie na tym forum, szczególnie, że postów nie da się już edytować) nie będę miał oporów zgłosić "cwaniaczków" za ich czyny. Pół biedy gdyby to nie miało bezpośredniego odbicia na wygrane moje czy innych, ale w tym przypadku na litość z mojej strony nie ma co liczyć. Niech się śmieją i trollują póki mogą, bo długo się tymi "wygranymi" raczej nie nacieszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się obrońców moralności znalazło. Szkoda tylko, że w czasie promocji większości to zwisało i wielu dobijało targu z Redjevelem i Sauronem. ;)
Tak czy inaczej próba wbicia im do głowy odrobiny kultury to szkoda czasu. Próbowałem prowadzić sensowną dyskusję i z jednym i z drugim, ale każdy z nich jest tak dumny ze swoich czynów, że żadne argumenty do nich nie docierają. Udowodnisz coś takiemu to odpowie idiotycznym pytaniem i zmieni temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:21, Kraju napisał:

Zatem jak skomentujesz sprzedaż gry Bastion?

Właśnie tak: promocja (wydanie gier na zatracenie) odniosła skutek;]

Dnia 03.01.2012 o 20:21, Kraju napisał:

"Business is business"? Gry "wydane na zatracenie"? Nie wydaje mi się.

Co ci się nie wydaje, skoro pula nagród się już wyczerpała?

Dnia 03.01.2012 o 20:21, Kraju napisał:

Wiele osób zapewne wygrało Bastiona za aczivka. Przez takich oszustów posiadających

I naturalnie ten "obieg" nie został wliczony do sumy sprzedaży.

Dnia 03.01.2012 o 20:21, Kraju napisał:

multikonta, wiele osób zamiast kupić grę, po prostu "wymienili" się z oszustami.

Ale gdyby nie było oszustów to i tak ktoś by te gry wygrał, i efekt byłby taki sam, więc o co kaman?

Dnia 03.01.2012 o 20:21, Kraju napisał:

Nie ma zysku, a tylko straty i to nie wielkich korporacji jakim jest EA, Acti czy Valve,

Jest zysk: gra została wypromowana i wiele osób napaliło się na nią do tego stopnia, że robiło głupie achiki. Ponieważ pula była ograniczona, popyt nie został zaspokojony...i tak powstał Choca...pffff, tak wzrosła sprzedaż (nie mówiąc już o tych, którzy nabyli grę by zrobić achievementy). Tak działa marketing.

Dnia 03.01.2012 o 20:21, Kraju napisał:

ale małe niezależne studia na tym straciły.

Gry oddali za free w celach promocyjnych, promocja odniosła skutek i mają wzrost sprzedaży...a jednak stracili:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, ale lepiej późno niż wcale...

@zadymek- taki z tym problem, że oszuści wygrali po 2 kopie, gdy przysługiwało im, może 0,00001. Tym samym odebrali mi i np. Tobie szanse nawet na te 0,00001... Od tej informacji z tym mam problem. Bo tylko oni się na tym wzbogacili, chciałeś kopię? Musiałeś im coś zapłacić (gra, węgiel)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieliczni rzeczywiście próbowali zwrócić ww panom uwagę, ale ich posty szybko ginęły w gąszczu mega ofert typu "Oddam 2 węgle i zniżkę -25% Valve za Portala 2". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiesz jednej rzeczy. Chodzi o to że wiele osób zdawało sobie sprawę z obecności oszustów i sami czekali na fajne okazje na forum steama. Gdyby każdy używał po jednym koncie, pełno tych gier z puli zostało by jeszcze do dziś na kolejne promocje. Zamiast tego gry się rozeszły i wiele osób którzy nie dostali by danej gry, nie polowali by również na promocje na forum, a zwyczajnie zakupili by grę. Zamiast tego szukali okacji na forach, bo w końcu taką fajną gierkę można wychaczyć za kilka węgli, zamiast kupić po promocyjnej cenie i podnieść statystyki sprzedaży jak i budżet producenta. I to nie dotyczy tylko Bastiona, ale większości gier, głównie tych małych, tanich. Ludzie wymieniali się za kilka węgli, bo skoro takich oszustó było sporo i każdy miał ileś tam gier, to zrobiła się konurencja i niektózy chcieli sprzedać gry nawet po okazyjnie niskich cenach. Zgadzam się że promocja odniosła skutek i zyski są naprawdę duże, ale mogły by być jeszcze większe, dużo większe, gdyby nie wrodzona chciwość poszczególnych bytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:57, Hartus napisał:

/.../
Tak czy inaczej próba wbicia im do głowy odrobiny kultury to szkoda czasu. Próbowałem
prowadzić sensowną dyskusję i z jednym i z drugim, ale każdy z nich jest tak dumny ze
swoich czynów /.../


Wypraszam sobie. Wydaje mi się, że dyskusja ze mną przebiegała na innym poziomie niż z ''Redjevelem'' czy ''Sauronem''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 21:17, Sauron920925 napisał:

SiDi jestes takim samym zlodziejem wedlug nich...


Nie sądzę, ponieważ ja broniłem osoby, które kupują grę, tworzą konto (liczba kont<10) i robią achievementy. Nie broniłem złodziei, którzy nakradli X kluczy.

@Radekl2
Mogło być do mnie skierowane, ponieważ w czasie promocji pisałem o normalności tworzeniu dodatkowych kont, aż mi Hartus nie podał linka do osoby, która natworzyła ich kilkaset. Wtedy moje zdanie zmieniło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się