Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeony HD 4850 i HD 4870 szybsze od GeForce’ów 8800GT i 9800 GTX

51 postów w tym temacie

To by dopiero była porażka gdyby nowe karty ATI miały być wolniejsze niż stare karty Nvidii...
Inna sprawa - której firmy karty okażą się szybsze, a właściwie nie tyle szybsze, ile szybsze i tańsze. Jest to tym trudniejsze, że jak zawsze w przypadku nowych konstrukcji - nie ma tak naprawdę czym testować tej szybkości.
3dmark06, to technologicznie dziadek, który nie mówi już o niczym innym jak o względnej szybkości obróbki bardzo starych gier. Nawet obecnie wypuszczane na rynek gry nie odpowiadają na to pytanie, ponieważ są one napisane na karty z wcześniejszej generacji (lub nawet 2 generacji). Tak więc ostatecznie i tak będziemy zgadywać, a jedyną znaną nam i porównywalną cechą będzie tylko cena. Reszta to wiara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toż to kolosalna ściema… wystarczy spojrzeć na wykres… od najmniejszego do największego… porównując np. testy wydajnościowe publikowane na łamach pclab.pl, można zauważyć ogromną różnice w wykresach, a zestawiając ten podany w poście ze znanymi Nam z pclab.pl, samo przez się nasuwa się odpowiedź i definitywnie obnaża to żenujące kłamstwo… nie oszukujmy się, spójrzcie na wsparcie gier na rynku ! Która firma ma na to monopol ?! Chyba nie AMD ATI !! Poprzez współprace developerów gier z NVIDIA otrzymujemy produkty, które potrafią wykorzystać moc kart GeForce…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też tu jakąś ściemę węszę... coś dziwne te wyniki
Wole poczekać na oficjalne testy, najlepiej na wspomnianym PCLab.pl i dopiero wypowiadać się na temat nowych karcioszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ge forcy 280GTX i 260 GTX zmiotą te nowe radki :) Wiwat Nvidia. A teraz to sobie można porównywać. A poza tym w grach na full detalach Radeonki nie mają szans z Zielonymi, ach ten anty-alising(czy jak to sie pisze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jasna sprawa, że mnie cieszą te wyniki, bo lubię ATI, ale poczekamy do pożądnego przetestowania już wydanych kart. i porównania z tymi jeszcze niewydanymi GF-ami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, dlaczego testy były robione na 3D Mark 2006- jestem ciekaw, jakie byłyby wyniki, gdyby testy zrobić na najnowszych 3d markach, które faktycznie pokazują, jak nowe karty sprawdzają się z obróbką high endowej grafiki.

Dość enigmatyczne jest też stwierdzenie "pokuszono sie o inne porównania". Ciekawe na czym one polegały, że tak łatwo i bez argumentów mozna stwierdzić , że karta jest szybsza od konkurencji o 1/5.

Nie ma jak marketing i podgrzewanie atmosfery na rynku. Która karta zostanie faworytem- zobaczymy jak wyjdą. Do tej pory jestem daleki od pokazywania palcem zwycięzcy, i to na miesiąc przed wyjściem układów na rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho, to się porobiło :>

Jak widać ATI dość mocno wzięło się do roboty i wydało dwie, znakomite karty graficzne. Ich osiągi są niezłe, jak widać są godnymi konkurentami dla modeli 8800GT i 9800GTX od Nvidii, a nawet są lepsze. Ciekaw tylko jestem, czy cenowo będą zbliżone do siebie, bo jeżeli tak, to będzie opłacało się inwestować w ATI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mozna sie sugerowac samymi wynikami w 3d markach, pniewaz w nich radki zazwyczaj maja wiecej punktow niz geforce. a w grach jak wlaczy sie wygladzanie krawedzi to radki nie wyrabiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe i bardzo dobrze... mnie tylko dziwia ludzie kibicujacy Nvidii i piszacy o zmieniecieniu AMD z powierzchni ziemii... ciekawe ktorego z was, cwaniaki, bedzie stac na zakup karty jak bedzie monopol na rynku kart graficznych, najwolniejszcze karty beda chodzic po 500zl a mid-end to bedzie ponad 1000 jak nie sporo wiecej, a o high nawet nie wspomne... mnie osobiscie cieszy to ze Radki beda mocniejsze bo jesli konkurencja bedzie silniejsza to i ceny tansze, karty lepsze i tak powinno byc. Najlepiej jakby obie firmy mialy po 50% (mniej wiecej) udzialow na rynku bo wtedy by byla naprawde ostra rywalizacja i karty Nvidii nie chodziliby po 1000zl tylko topowe modele do 700 by zeszly (nie mowie o high chociaz nieobrazilbym sie gdyby spadly do okola 1000, 1500 zl za karte). Naturalnie w 3D Marku Radeony czesto b.dobrze wypadaja i nalezy pamietac z Nvidia ma jedna sporo przewage, ma nawiazne kontakty z tworcami gier ktore draza ich technologie... ale (oby tak sie stalo) niedlugo producenci zauwaza ze nie musza polegac tylko na jedym developerze grafik... :P a i jeszcze jedna sprawa; karty ATI b.dobrze sobie radza z graniem na wszystkich detalach i AA, na moim HD3870 odpalam Crysisa ze wszystkimi opcjami high oraz AAx4 i fps mam ponad 30, ostatnia misja na lotniskowcu w ogole mi sie nie ciela i klatki nie spadaly ponizej 28 (nie sprawdzalem pod DX10 bo nie chce przechodzic pod Viste, a emulowac DX10 pod XP nie mialem czasu ani checi zabardzo, jak moge to po prostu przechodze inna gre choc i na takie nie mam czasu)... ufff... sie rozpisalem xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda biją na głowę nawet high-endowe karty, ale pamiętejmy, że to już następna generacja.
Ciekawe tylko, jak spiszą się GeForce`y z serii GTX2xx? Może pobiją Radeony? A może nVidia przegra z Ati?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 16:33, Koczy napisał:

hehe i bardzo dobrze... mnie tylko dziwia ludzie kibicujacy Nvidii i piszacy o zmieniecieniu
AMD z powierzchni ziemii... ciekawe ktorego z was, cwaniaki, bedzie stac na zakup karty
jak bedzie monopol na rynku kart graficznych, najwolniejszcze karty beda chodzic po 500zl
a mid-end to bedzie ponad 1000 jak nie sporo wiecej, a o high nawet nie wspomne... mnie
osobiscie cieszy to ze Radki beda mocniejsze bo jesli konkurencja bedzie silniejsza to
i ceny tansze, karty lepsze i tak powinno byc. Najlepiej jakby obie firmy mialy po 50%
(mniej wiecej) udzialow na rynku bo wtedy by byla naprawde ostra rywalizacja i karty
Nvidii nie chodziliby po 1000zl tylko topowe modele do 700 by zeszly (nie mowie o high
chociaz nieobrazilbym sie gdyby spadly do okola 1000, 1500 zl za karte). Naturalnie w
3D Marku Radeony czesto b.dobrze wypadaja i nalezy pamietac z Nvidia ma jedna sporo przewage,
ma nawiazne kontakty z tworcami gier ktore draza ich technologie... ale (oby tak sie
stalo) niedlugo producenci zauwaza ze nie musza polegac tylko na jedym developerze grafik...
:P a i jeszcze jedna sprawa; karty ATI b.dobrze sobie radza z graniem na wszystkich detalach
i AA, na moim HD3870 odpalam Crysisa ze wszystkimi opcjami high oraz AAx4 i fps mam ponad
30, ostatnia misja na lotniskowcu w ogole mi sie nie ciela i klatki nie spadaly ponizej
28 (nie sprawdzalem pod DX10 bo nie chce przechodzic pod Viste, a emulowac DX10 pod XP
nie mialem czasu ani checi zabardzo, jak moge to po prostu przechodze inna gre choc i
na takie nie mam czasu)... ufff... sie rozpisalem xP


Tworcy gier juz prawie olali PC bo nic sie nie sprzedaje, teraz tylko czekac az bedzie monopol na rynku kart graficznych i wiwat, PC zdycha. I wtedy zwycieza konsole, ktorym to sie nalezy od dawna. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2008 o 17:16, Valium napisał:

Tworcy gier juz prawie olali PC bo nic sie nie sprzedaje, teraz tylko czekac az bedzie
monopol na rynku kart graficznych i wiwat, PC zdycha. I wtedy zwycieza konsole, ktorym
to sie nalezy od dawna. :]


Good bye, konsolowy fanboju (i trollu w sumie też)...
Poza tym na czym pisałbyś idiotyczne komentarze, hehe.
Cieszyć się z monopolu to prawdziwa głupota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować