Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeony HD 4850 i HD 4870 szybsze od GeForce’ów 8800GT i 9800 GTX

51 postów w tym temacie

Harpen

Jak wynika z testów opublikowanych na łamach serwisu OCW, to firma ATI jest faworytem wojny z Nvidią, która rozpocznie się za niespełna miesiąc. Czerwoni ze swoimi Radeonami HD 4850 i HD 4870 znacznie wyprzedzają produkty zielonych, czyli GeForce’y 8800GT i 9800 GTX.

Przeczytaj cały tekst "Radeony HD 4850 i HD 4870 szybsze od GeForce’ów 8800GT i 9800 GTX" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki ciekawe, ale z drugiej strony coś ciężko uwierzyć w krótki post i wykres, który można sobie samemu narysować...Lepiej poczekać na premierę i oficjalne, kompletne testy różnych serwisów.

Cena tych radków ma być ponoć dość atrakcyjna, także powinno być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego można się było spodziewać - nawet jak te wyniki są zawyżone, to i tak są dosyć dobre, a mam nadzieję, że nowe GFy będą jeszcze szybsze (a nie tak jak te dwurdzeniowe obu stajni w stosunku do jednordzeniowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 10:51, czaki222 napisał:

Tego można się było spodziewać - nawet jak te wyniki są zawyżone, to i tak są dosyć dobre,
a mam nadzieję, że nowe GFy będą jeszcze szybsze (a nie tak jak te dwurdzeniowe obu stajni
w stosunku do jednordzeniowych)


Tylko że te wyniki pokazują przewagę Radeonów, a nie GeForce''ów... ;) Osobiście jednak powstrzymam się z toastami (a tak!) do chwili publikacji oficjalnych testów wydajności oraz poboru mocy i wreszcie podania oficjalnych cen. Ale zapowiada sie nad wyraz ciekawie... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wstrzymam się z oceną. Oczywiście nic nie mam do ATI, niech wygra najlepszy, ale przede wszsytkim są to nieoficjalne, jakieś takie mało rzetelne testy. A ponadto i co najważniejsze; już dawno przestały interesować mnie syntetyki. Może i nadają się do sprawdzania stabilności podkręconej grafiki, ale z miarodajnością to mają mało co wspólnego. Już nie raz widzieliśmy jak ATI biło ''zielonych'' w benchmarkach a w grach leciało na łeb na szyje i na odwrót. Także się wstrzymajmy z końcową oceną :)


pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co ma pokazać ten test - testowanie najnowszych produktów ati i poprzedniej generacji nvidii - to zupełnie niemiarodajne. Proponuję test tych samych kart ati i porównanie ich z geForce gt 280 i 260 - to dopiero coś pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, ten tekst to jakaś głupota. Porówane są wydajności kart Nvidia obecnych na rynku od kilku miesięcy z niewydanymi kartami ATI, które wyjdą dopiero w czerwcu. I to ma ozanczać kto jest faworytem czerwcowych premier?? To oznacza, że nowe karty ATI będą nieznacznie szybsze od "starych" Nvidii. Jeśli HD 4850 i 4870 porównanoby z GTX 260 i 280, wtedy możnaby mówić o jakiś faworytach. Przyznam, że jest mi wszystko jedno mi która z firm zrobi lepszą kartę, ale nie lubię wciskania głupoty czy propmocji w rzekomo obiektywnym tekście, w rzekomo niezależnym portalu. WSTYD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATI kontra NVIDIA kto wygra :) osobiście lubię obie firmy, ale mam w kompie geforce 8600 gt i myślę, o 9xxx czas pokarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhh odkad gram.pl odlaczylo sie od cdprojektu mozna zaobserwowac znaczne obnizenie lotow ktorego przykladem jest ten artykul porownujacy cos z przyszlosci z czyms z przeszlosci zal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym redakcji zmodyfikować ten news jak najszybciej. ATI nie jest żadnym "faworytem wojny z Nvidią". HD 4850 i HD 4870 należałoby skonfrontować z GTX 260 i GTX 280. Wówczas można byłoby mówić o przewadze jednej firmy nad drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 11:20, PoNgO_ napisał:

Radziłbym redakcji zmodyfikować ten news jak najszybciej. ATI nie jest żadnym "faworytem
wojny z Nvidią"
. HD 4850 i HD 4870 należałoby skonfrontować z GTX 260 i GTX 280.
Wówczas można byłoby mówić o przewadze jednej firmy nad drugą.

Pomyśl jeszcze raz. Myślisz, że cena też będzie ta sama? Otóż nie. Ceny będą prawdopodobnie zblizone do odpowiednio 500 i 1000 zł. Dlaczego miałoby to konkurować z kartą za 2,5k?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo ATI, w sumie jeszcze nie wygrali bo nie wiadomo jakie będą ceny ale liczy się fakt że Nvidia będzie mieć słabsze karty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow, ale testa zrobili.... to chyba oczywiste ze nowa generacja jest szybsza od starej, by sie pokusili o prownanie do gtx 280

w kazdym razie kibicuje Ati :) za dluga ta nvidia sie panoszy... poza tym cenowo pewnie znowu czerwoni beda gora wiec skarbonki niszczyc nadchodzi czas... jesce tylko AMD pokaze Intelowi i bedzie mozna kompa zmieniac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co z nowymi kartami od zielonych jak beda porównywalne do tych od ati to ciekawie bedzie pewnie znowo bedzie cos nowego za niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli by wychodziło, że wygrywa ATI... Ale taki jeden wykres to jeszcze nic. Należałoby poczekać na opinie większości serwisów po premierze obu układów. I cena też zrobi swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 11:30, hans olo napisał:

Pomyśl jeszcze raz. Myślisz, że cena też będzie ta sama? Otóż nie. Ceny będą prawdopodobnie
zblizone do odpowiednio 500 i 1000 zł. Dlaczego miałoby to konkurować z kartą za 2,5k?


To raczej oczywiste, że HD 4850 i HD 4870 będą szybsze od 8800GT i 9800 GTX bo produkty te dzieli prawie pół roku różnicy. Na tej samej zasadzie mógłbym napisać, że Nvidia jest "faworytem" bo za pare miesięcy wyda tanie karty, które będą lepsze od HD 4850 i HD 4870. Oczywiście nie ma nic złego w porównywaniu starszych kart do nowszych, ale nie wyciągajmy z tego takich wniosków jak w newsie.

Cena za GTX 280 nie przekroczy prawdopodobnie 2 tyś. zł. i w chwili swej premiery będzie to najszybsza jednordzeniowa karta. W tej chwili najszybszą jednordzeniową kartą jest 9800 GTX i jestem pewien, że jej cena w czerwcu gwałtownie zmaleje (bo na jej miejsce wejdzie GTX 280). Nawet jeśli założymy, że nowe karty ATI będą królować w segmencie middle-end, to pamiętajmy, że high-end należy do Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować