Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lombardi wyśmiewa opinie o umierającym rynku gier na PC

74 postów w tym temacie

No ja odczówam wrażenie, że niektórzy deweloperzy próbują przekonywać do konsol bo są leniwi. jednak ja się zgadzam z Lombardim że to komputery są obecnie w lepszej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj jak wykochacie rozpętywać wojny, wszędzie gdzie czytam podobne tematy wystarczy że ktoś napisze w poście coś o PC i konsoli - pretekst do batalii. Patrząc z punktu widzenia mieszkańca nadwiślańskiego kraju taki Steam to może i fajny ale ceny gier nie wyglądają zachęcająco, ale nie ma co się kłócić. Sami mogą mówić że super zyski mają bo system ten jako tako jest fajny, ale że obecnie jest lepiej niż wcześniej? Erm, nie. Do mniej więcej 2003r. było super potem gry były stały się towarem który ma zadowalać tzn. masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcecie kontrowersji? Okej - nieważne, co o mnie piszecie, tylko napiszcie poprawnie moje nazwisko. ;)

Wszyscy konsolowcy ssą! I tyle! Te ich analogowe pady pozwalają im wyładować frustrację z powodu faktu, że znowu inny przycisk odpowiada za cofnięcie się do wcześniejszego menu, że, jak trzeba zajrzeć do neta, to nie można zrobić ALT+TAB, itd. MUAHAHAHAHAHA, no i co teraz powiecie, zakichani konsolowcy?! Och, jak ja uwielbiam wygłaszać takie KONTROWERSYJNE wypowiedzi...! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie rynek PC umiera, tylko rynek gier ogólnie. Producenci coraz bardziej nastawiają się na graficzne fajerwerki, mamy coraz więcej uproszczeń i klonów takich samych gier. Trudno tutaj nie zwalać winy na konsole, gdzie wymagania graczy są dość specyficzne - prosto, ładnie, dynamicznie i broń boże aby nie było zbyt wiele myślenia. Dlatego ludzie zachwycają się takim Assassin''s Creed, a twórcy zadowoleni sprzedażą i recenzjami takich tytułów rozleniwiają się i wciskają nam coraz ładniejsze i coraz prostsze bezmózgie sieczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdanie Douga Lombardiego. Jak dla mnie konsola nigdy nie wygra z PeCe-tem, nawet jeśli chodzi o granie. Bardzo się cieszę, że jest jeszcze taka firma, która nie poddała się tej konsolo-rewolucji, i że jest to akurat Valve. To dzięki nim powstała moja ulubiona gra (właśnie na PC) Half-Life 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubie te przepychanki gimnazjalistow na temat wyzszosc konsol nad PC i odwrotnie. Dorosnijcie dzieciaki, bo naprawde zal to czytac. Ja gram zarowno na PC, jak i na konsolach i uwazam, ze wiele bym tracil gdybym opuscil jakas platforme. Wiecej pokory, mniej jadu i gowniarstwa. Licza sie tylko i wylacznie gry a nie urzadzenie na ktorym sie gra. Polecam serdecznie trzezwe myslenie i prosze o nieutrzymywanie poziomu onetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Ludzie zaczynają czytać wyniki z Ameryki, jarają się, zarówno tworzący gry jak i grający w nie, że PC upada jako platforma do grania i przez to jedno, wielkie placebo naprawdę traci ten rynek ;P. A przecież te obliczenia nie biorą pod uwagę innych kontynentów, dystrybucji elektronicznej, gier MMO... Podobno PC gaming alliance ma za kilka miesięcy umieścić na swoich stronach PRAWDZIWĄ wartość rynku gier komputerowych. Czekam.

Tak w ogóle, to ok, trochę rynek gier PC podupadł, ale na pewno nie jest tak, że jest na linii prostej do totalnego zaniknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 08:31, multykin napisał:

Nie wiem jak można grać w FPS''y na konsoli (na padzie).


Autocelowanie. Co prawda to zabiera przyjemność, ale prawdziwym graczom, a nie każualom.

Dnia 24.05.2008 o 08:31, multykin napisał:

I te saved co pewien punkt.


Saved w określonym momencie był również w FarCry`u czyli grze rdzennie PeCetowej. Chociaż faktycznie tą modę rozpoczęły gry konsolowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@m1szer

Brawo dla tego pana ;) Słusznie prawi, a osobnicy typu Jaro7788 naprawdę powinni najpierw na przykład...hmm...dorosnąć ? Teksty tego typu są po prostu śmieszne (Tylko, że w nadmiernej ilości nudzą...)
To nie jest kontrowersyjne, to jest czysta głupota autora posta. Mamy przynajmniej potwierdzenie, że pochodzimy od małpy.

@Erunn0

Orange Box jest też na konsole ;p Co do reszty dzieł Valve - nie pamiętam, ale chyba coś było na pierwsze X-pudło. (Może to był nawet pierwszy HL ?)

Mam szczerą nadzieję, że gry na PC nie padną, ale dla takich tytułów jak MGS 4 po prostu muszę mieć konsolę, koniec tematu. Nie obchodzi mnie, co jest lepsze, nie mam klapek na oczach. Liczą się tylko gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 03:13, hehe napisał:

To nie rynek PC umiera, tylko rynek gier ogólnie. Producenci coraz bardziej nastawiają
się na graficzne fajerwerki, mamy coraz więcej uproszczeń i klonów takich samych gier.
Trudno tutaj nie zwalać winy na konsole, gdzie wymagania graczy są dość specyficzne -
prosto, ładnie, dynamicznie i broń boże aby nie było zbyt wiele myślenia. Dlatego ludzie
zachwycają się takim Assassin''s Creed, a twórcy zadowoleni sprzedażą i recenzjami takich
tytułów rozleniwiają się i wciskają nam coraz ładniejsze i coraz prostsze bezmózgie sieczki...



"To nie rynek PC umiera, tylko rynek gier ogólnie" dokładnie twórcy twarzą gry dla mas przez co są strasznie upraszczane. Dobrym przykładem są Stany Zjednoczone gdzie na potrzeby tego rynku wymuszanych jest najwięcej uproszczeń vide. Gothic 4 będzie bardziej kolorowy specjalnie dla nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To nie rynek PC umiera, tylko rynek gier ogólnie. Producenci coraz bardziej nastawiają
> się na graficzne fajerwerki, mamy coraz więcej uproszczeń i klonów takich samych gier.
> Trudno tutaj nie zwalać winy na konsole, gdzie wymagania graczy są dość specyficzne -
> prosto, ładnie, dynamicznie i broń boże aby nie było zbyt wiele myślenia. Dlatego ludzie
> zachwycają się takim Assassin''s Creed, a twórcy zadowoleni sprzedażą i recenzjami takich
> tytułów rozleniwiają się i wciskają nam coraz ładniejsze i coraz prostsze bezmózgie sieczki...


"To nie rynek PC umiera, tylko rynek gier ogólnie" dokładnie twórcy twarzą gry dla mas przez co są strasznie upraszczane. Dobrym przykładem są Stany Zjednoczone gdzie na potrzeby tego rynku wymuszanych jest najwięcej uproszczeń vide. Gothic 4 będzie bardziej kolorowy specjalnie dla nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 09:22, Xarodon napisał:

nie mam klapek
na oczach. Liczą się tylko gry.


Uważaj jak piszesz, bo później będą Ciebie cytować i udowadniać ludziom, że jesteś opętany przez gry (ewentualnie przez szatana) ;P

Wracając do tematu to, dobrze, że wreszcie ktoś powiedział, że z PC-ami nie jest tak tragicznie (powtarzane kłamstwo w pewnym momencie staje się prawdą - np. ktoś słyszy hasło "koniec PC", uwierzy i kupi sobie konsolę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pan trochę przesadził.
Moim zdaniem rynek gier komputerowych będzie dalej żył because pecet ma swoich wiernych fanów.

ale koleś mocno przesadził z tym że rynek gier pc-towych ma się lepiej od rynku konsolowego because
rynek gier konsolowych jest 6 krotnie bardziej dochodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 10:10, HiSin napisał:

ale koleś mocno przesadził z tym że rynek gier pc-towych ma się lepiej od rynku konsolowego
because
rynek gier konsolowych jest 6 krotnie bardziej dochodowy.


Daj spokój z tym "because". Po to Cię uczyli podstaw Języka Polskiego w podstawówce, żebyś mówił po Polsku.

A co do tego co powiedziałeś. Ogólnie na to wygląda, ale nie masz jakichkolwiek danych, więc mogłeś chociaż zaznaczyć że "pewnie". A moim zdaniem może to być prawda... wystarczy spojrzeć ile osób kupuje sprzęt, do swojego kompa, do gier. Przecież to są niebotyczne sumy, dużo większe, niż zarabia np. Sony za swoje PS 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować