Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy: Grid to coś więcej, niż lista samochodów

30 postów w tym temacie

pepsi

Ralph Fulton określił Race Driver: Grid mianem najbardziej ekscytującej gry wyścigowej w historii. Projektant firmy Codemasters wyraził się też krytycznie o innych czołowych przedstawicielach tego gatunku - Forzie i Gran Turismo.

Przeczytaj cały tekst "Twórcy: Grid to coś więcej, niż lista samochodów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oby oprócz listy samochodów i ładnych obrazków była dopracowana fizyka jazdy bo to powinno byc punktem wyjściowym dla tego typu gier ... w GT było ok, w Forze póki co nie mialem okazji pograć, ale ponoć też było nieźle, jak panowie z Codemasters wywiążą się z tego zadania koncertowo to z pewnością tytuł się na półeczce pojawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety w Grid nie zainwestuje. Nie podoba mi się zupełnie model jazdy. Toż to Colin po mieście. Liczyłem na grę w stulu poprzednich części Toca, a niestety wyszła kolejna arcadówka, choć bardzo dobra arcadówka. Ja jednak wolę prawdziwe ściganie, gdzie bez kierownicy ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem sobie już ze dwa tygodnie temu demo GRIDa i powiem szczerze, że mi się spodobało :)

Gra rzeczywiście "Mistrzom kodu" wyszła nieźle. Fajnie się gra, jazda sprawia dużo frajdy, AI wreszcie myśli, a nie tylko jeździ po wyznaczonej linii. No i ten tryb multi - nie ma to jak pościgać z żywym przeciwnikiem. Podrasowany silnik Neon prezentuje się bardzo dobrze. Martwi mnie tylko jedna rzecz - model jazdy. Ten jest zwyczajnie kiepski, w ogóle nie jest on realistyczny nawet po włączeniu trybu Pro Mode. Bardziej mi to podchodzi pod Arcade, dlatego z tej strony ode mnie spory minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że GRID jest grą bardzo dobrą. Mimo to nie porównywałbym go do Forzy czy Gran Turismo, bo GRID wydał mi się bardziej grą zręcznościową. Forza i GT są to symulacje (tak mi się wydaje, mogę się mylić, jako że w Forzę grałem może z godzinę :)) I kompletnie nie zgodzę się, z stwierdzeniem, że GT i Forza to tylko listy samochodów. Są to gry bardzo dobre, gdzie liczą się umiejętności (i czasem dobra kierownica :)) Aston Martin wypadający z zakrętu to widok niecodzienny, a to udaje się osiągnąć w tych dwóch grach :) I przez to utrzymuję się w przekonaniu, że liczą się umiejętności, nie samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się gry już nie mogę doczekać :) Wprawdzie dema nie testowałam, ale i tak GRID zapowiada się obiecująco. Co do ilości samochodów - nie jest dla mnie w samochodówkach najważniejsze, żeby było ich 100 czy 200, ale najbardziej cenię sobie po prostu model jazdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, gra mnie kręci jak mało co ostanimi czasy. Grałem w demo u kumpla i powiem krotko: to się nazywa GRYWALNOŚĆ!!! Pewnie jak będę miał X360 to na niego kupię Grida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli Codemasters skupiło się na grywalności, a nie na licencjach jak Sony czy Micro$hit. I bardzo dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fizyce jazdy dużo nie brakuje do GT5 jak się mój kumpel wypowiedział (miał przyjemność pograc w GT5 Prologue) a moim skromnym zdaniem jest ona lepsza niż w DiRT (tam mogłem zapanować nad kierownicą, a w Gridzie nie mogę :D) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 12:03, ibisz napisał:

Muszę przyznać, że GRID jest grą bardzo dobrą. Mimo to nie porównywałbym go do Forzy
czy Gran Turismo, bo GRID wydał mi się bardziej grą zręcznościową. Forza i GT są to symulacje
(tak mi się wydaje, mogę się mylić, jako że w Forzę grałem może z godzinę :))


Źle Ci się wydaje ;) GRID, Forza i GT z symulacją nie mają za wiele wspólnego mimo, że twórcy np . GT twierdzą co innego (chodzi mi o ten napis na pudełku ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz nie moge sie doczekac ;p Seria Toczka byla super, Colin wcale nie gorszy wiec mysle ze i GRID bedzie galanty ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 14:04, Kunek90 napisał:

> Muszę przyznać, że GRID jest grą bardzo dobrą. Mimo to nie porównywałbym go do Forzy

> czy Gran Turismo, bo GRID wydał mi się bardziej grą zręcznościową. Forza i GT są
to symulacje
> (tak mi się wydaje, mogę się mylić, jako że w Forzę grałem może z godzinę :))

Źle Ci się wydaje ;) GRID, Forza i GT z symulacją nie mają za wiele wspólnego mimo, że
twórcy np . GT twierdzą co innego (chodzi mi o ten napis na pudełku ;p)

Dobrze wiedzieć :)) Ale mimo to wydaje mi się, że GRID jest i tak trochę inną grą. A na wszystkich częściach GT pisze że to symulacja? Bo mam GT4 na czarnulkę i widnieje jak byk: Real Driving Simulator :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 15:55, Matthew90 napisał:

GT5 nic nie pobije. A Grid jest mało realistyczny, ale przyjemny.


ee wydaje ci sie. Rozumiem ze po swoim komentarzu jestes fanboyem ale spojzmy prawdzie w oczy. Ładny wyglad to nie wszystko, a gdzie zniszczenia?? Dla mnie wyscigi bez zniszczen to nie wyscigi. Super jest jechac i wpsc niechcaco w poslizg wypasc z toru i miec caly bok skasowany a tego wlasnie seri GT brakuje. Tworcy od 3 czesci gadaja ze beda zniszczenia i wogole ale ich nie ma, dodatkowo placicie kase za demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować