Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co dalej ze S.T.A.L.K.E.R.-em?

38 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2008 o 16:01, Outlander-pro napisał:

Oj Budo, Budo ... powiedz mi, grałeś w Stalkera ? Bo z tego co wiem (z Twoich wypowiedzi)
wyczytałem, że na razie zastanawiasz się nad kupnem (a może najtfol? :P)


Znam swiat Stalkera lepiej od Ciebie i imo nie nadaje sie on na mmo, kropka. Kazdy ma prawo miec swoje zdanie, ale wg to chybiony pomysl, albo zrobia jakas inna gre, nie majaca nic wspolnego ze Stalkerem, ksiazka, czy Strugackimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2008 o 15:57, TNukem napisał:

PC w Vobis do gier to wydatek jakichś 3000PLN + monitor (1000PLN), konsola w MediaMarkt
PS2 to jakieś 500PLN, niezbędne gry na PS2 (SingStar, FIFA Street 2, Final Fantasy X,
czy Gran Turismo 4) to 300PLN, niezbędne gry na PC (S.T.A.L.K.E.R., Crysis, Mafia, Gears
of War) to wydatek 270PLN. Całość takiego MEGA zestawu dla gracza to 5000 PLN. Czyli
trzy pensje przeciętnie zarabiającego człowieka. A człowiek ten nie dość, że jest legalny,
ma porzadny, nowy sprzęt to jeszcze rozrywkę na lata i z czasem kupuje bądź zamienia
gry...


Taki komputer jaki jest w Vobisie za 3000 złotych to w normalnym osiedlowym sklepie komputerowym złożysz nawet o 1000 złotych taniej i będzie jeszcze lepszy. Najlepiej w sprawie kupowania komputera odpuścić sobie jakiekolwiek sklepy wielkopowierzchniowe.

Wracając do pomysłu twórców Stalkera: Wg mnie gra na pewno pojawi sie na konsolach, to tylko kwestia czasu. Teraz co popularniejsze serie zawsze przechodzą na konsole. MMO to juz jest bardzo chybiony pomysł. No ale jak im się to będzie opłacać to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam myślenie, nie boli
Xbox 360 to 1000zł + monitor 22" jakieś 1500-1800 + np. Gears of War, Halo 3, Mass Effect 617 zł = min 3117zł max 3417zł jeszcze jakieś ciekawe kalulacje ala 10.000.00zł ??

STALKER MMO musiał by mieć jedno podstawowe założenie: Gracze kreują świat a nie NPC i odgórne zasady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 16:04, xDeuSx napisał:

S.T.A.L.K.E.R. MMO to byłoby coś wspaniałego. Ogromny świat gry, setki stalkerów sterowanych przez żywych graczy. Aż ślinka cieknie na samą myśl o tym. Łączenie się w grupy, zakładanie frakcji, polowania n mutanty, wspólne wyprawy w głąb Zony. Ehh... Rozmarzyłem się. Tak czy inaczej autorzy musieliby włożyć w to ogromną ilość pracy, aby gra miała klimat i była co najmiej tak wciągająca jak World of Warcraft.

WoW jest wciągający? W którym miejscu? ^^

Biorą pod uwagę przeciętnego gracza mmo wątpię by spodobał mu się poziom trudności oferowany przez singlowego STALKERa, musieliby raczej pewnie wszystko zrównać w dół to aktualnych "trendów".
PS. Co jak co ale wolałbym aby na takim WoWie się nie wzorowali...

Co do reszty opisu się zgodzę, gra mogłaby być (dla mnie) przyjemna ale na podobnym poziomie jak wersja SP z tą różnicą, że zamiast części STALKERów kierowanych przez komputer byliby sterowani przez innych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 15:57, TNukem napisał:

PC w Vobis do gier to wydatek jakichś 3000PLN + monitor (1000PLN), konsola w MediaMarkt
PS2 to jakieś 500PLN, niezbędne gry na PS2 (SingStar, FIFA Street 2, Final Fantasy X,
czy Gran Turismo 4) to 300PLN, niezbędne gry na PC (S.T.A.L.K.E.R., Crysis, Mafia, Gears
of War) to wydatek 270PLN. Całość takiego MEGA zestawu dla gracza to 5000 PLN. Czyli
trzy pensje przeciętnie zarabiającego człowieka. A człowiek ten nie dość, że jest legalny,
ma porzadny, nowy sprzęt to jeszcze rozrywkę na lata i z czasem kupuje bądź zamienia
gry...


Nie licząc monitora (bo to zależy od oczekiwań gracza, ale to tak samo jak z HDTV do konsoli) to mocarnego PC dostaniesz ZNACZNIE taniej niż za 3000 zł, nie wiem jakie tam są ceny za pre-buildy w Vobis, ale z tego co piszesz wynika że nie są najniższe. To co na bardzo długi czas wystarczy (bo skoro zestaw znacznie mocniejszy od konsol, to z samymi multiplatformowcami, które są obecnie bardzo popularne nie będzie problemów do końca tej generacji konsol, czyli jeszcze jakieś kilka lat), to dobra 2-rdzeniówka i porządny GF np. 8800 wystarczą, reszta jak mobo kupiona pod to i zamyka się w 1800 zł, czyli prawie dwa razy taniej niż to co podałeś, chociaż może to co tam oferują ma quad-core i 2x9800; nie wiem, ale na chwilę obecną i w najbliższej przyszłości będzie to zestaw sporo na wyrost, a przecież ceny części do PC spadają bardzo szybko, więc po co kupować teraz takie drogie bajery?

Dnia 05.06.2008 o 15:57, TNukem napisał:

To obecnie najlepsze wyjście cena/jakość. Konsola X360 lub PS3 + TV + niezbędne gry to
wydatek około 10.000 PLN. Mamy jedną konsolę i mniej gier...

Odpowiedź jest prosta co lepsze do gier ;]


Zgadzam się, jednak uważam że i tak cena podana przez Ciebie za PC do grania spełniającego obecne standardy jest za wysoka ;). W sumie HD ready też można dostać znacznie taniej, ale i tak granie na PC wychodzi znacznie taniej.

A co do Stalkera MMO, to muszę przyznać, że pomysł bardzo mi się podoba. Na tle innych masówek nie mieliby najmniejszych problemów z wyróżnieniem się ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawy pomysł, ale mam nadzieję, że jeśli dojdzie do jego realizacji, to twórcy nie będą kazali płacić też abonamentu tak jak przy WoW''ie, tylko gracz będzie musiał kupić jedynie grę, a dalej będzie bawić się za darmo.
Jednak co tam Stalker MMO ;) Ja czekam teraz na Clear Sky''a! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 18:27, Budo napisał:

> Oj Budo, Budo ... powiedz mi, grałeś w Stalkera ? Bo z tego co wiem (z Twoich wypowiedzi)

> wyczytałem, że na razie zastanawiasz się nad kupnem (a może najtfol? :P)

Znam swiat Stalkera lepiej od Ciebie i imo nie nadaje sie on na mmo, kropka. Kazdy ma
prawo miec swoje zdanie, ale wg to chybiony pomysl, albo zrobia jakas inna gre, nie majaca
nic wspolnego ze Stalkerem, ksiazka, czy Strugackimi.


Nie odpowiedziałeś na pytanie. Poza tym skąd wiesz, że znasz ten świat lepiej ? Możesz mieć własne zdanie, ale musi ono mieć jakieś podstawy. Nie można nie lubić pomidorów jeśli się nigdy nie jadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować