Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect - premiera jutro, odbiór już dziś!

136 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2008 o 18:34, Gawełek napisał:

18:31...a kurier do mnie nie przyjechał...extra...(z tego co wiem o 13:20 odebrali moją
paczkę) pewno sobie w poniedziałek pogram...a myślałem, że jak złożę preordera to będę
jedną z pierwszych osób w kraju, którą grę dostaną. Ech....


Przynajmniej do ciebie doszedł ME do mnie nie doszedł.Thx dla DPD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 15:18, Johnny Bravo napisał:

gram.pl nie wysyła gier do sieci handlowych. gram.pl to nie to samo co cdp, są to dwie
oddzielne firmy. Nasza firma nie ma wpływu na to kiedy dana sieć handlowa wystawi produkt
otrzymany od dystrybutora na półki.


Ale zerwaliście już wszelkie kontakty z CDP czy jeszcze jakieś macie? Bo te slowa mi przypomniały wypowiedzi Tomka Tinca z EA, który mówił, że EA Polska nic nie może, a decyzje podejmuje centrala. Tak więc pytam: czy jako część imperium CDP, nie moglibyście wyperswadować swojej centrali, że jego internetowe ramię powinno wysyłać gry w przedsprzedaży WCZEŚNIEJ niż dostają je sieci handlowe? Skoro nie możecie nic poradzić na taktykę sieci, to może CDP mogłoby wysyłać wam partie gier wcześniej? A?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 16:51, natanadler napisał:

Musi?? No proszę Cię. Moja paczka wylądowała w Rzeszowie bo pomyliła im się rozdzielnia.
I może dostarczą ją na jutro ale Pani rozwalajaco poinformowała mnie abym się nie napalał
:/


"Musi" to skrót myślowy - kurier gwarantuje termin dostawy w 1 dzień. Pomyłki w sortowniach rzadko się zdarzają, bo to automatem działa. Jeśli zdarzyła się pomyłka w sortowni, to opóźnienie w dostawie będzie.
Przykro mi, ale to naprawdę rzadkie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 18:31, Graffis napisał:

> gram.pl nie wysyła gier do sieci handlowych. gram.pl to nie to samo co cdp, są to
dwie
> oddzielne firmy. Nasza firma nie ma wpływu na to kiedy dana sieć handlowa wystawi
produkt
> otrzymany od dystrybutora na półki.
Cóż to prawda - moja wina i mój błąd, że za bardzo utożsamiam obie, już niezależne od
siebie firmy. W takim jednak wypadku, gdy nie macie na coś wpływu, a nawet możecie być
pewni, że nie będziecie ani jedyni, ani pierwsi, ani wyjątkowi, ani ekskluzywni, ani
etc. etc nie ma po co kreować wokół siebie takie image''u. Nie dość, że pozostawia to
przynajmniej niesmak u klientów (nie wspominając o tym, że niektórzy czują się wręcz
oszukani), a wam bardzo psuje opinię i renomę - po raz kolejny.
I nie, nie uważam, że gram.pl jest złem, które gnębi klientów i chce ściągnąć z nas kasę
- a raczej jestem z tym pogodzony, bo jesteście komercyjna firmą na wolnym rynku i takie
są jego zasady. Kto nie może się z tym pogodzić niech jedzie na bezludną wyspę i robi
gry z kokosów. Chodzi raczej o to, że pewne zagrania są opłacalne na krótką metę, a marka
która jesteście zniesie tylko określoną liczbę prób tego typu - bardzo byłoby szkoda,
gdyby gram.pl ugryzło tak wielki kawał rynkowego jabłka, że się nim zadławi.


Zbadałam sytuację dziś. Otóż sieci handlowe zostały poinformowane przez CDP, że mają ME sprzedawać od dziś od 12:00. Ale niektóre (nie wiem dokładnie, ile) markety się "wyłamały" i wyłożyły ME do sprzedaży wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle mnie te DPD załątwiło,pisze że paczke kurier zwrócił dzis do...magazynu DPD,ale dlaczego?Przeciez u mnie nie był....Eh sam jutro pojade do tych **** i sie z nimi rozmówie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 19:00, akne napisał:

Zbadałam sytuację dziś. Otóż sieci handlowe zostały poinformowane przez CDP, że mają
ME sprzedawać od dziś od 12:00. Ale niektóre (nie wiem dokładnie, ile) markety się "wyłamały"
i wyłożyły ME do sprzedaży wcześniej.

I wracając do mojego posta z dziś rano - będzie jakaś reakcja CDP lub gram.pl czy nie? Bo nie jest to pierwszy raz, gdy ktoś wam/CDP dmucha w kaszę i robi złą reklamę - z Wiedźminem było podobnie. Teraz wygląda to tak, że gram.pl coś obiecuje lub przynajmniej zapowiada, a potem okazuje się, że jest to wielka kicha, bo wszyscy wkoło i tak robią to w lepszy sposób (szybciej taniej, etc.). Do tego jak się okazuje nie macie chyba skutecznych mechanizmów zabezpieczających, skoro sytuacja się powtarza. Za niedługo może się okazać, że zrobicie pre-order z dostawą ''przed Polską premierą'' a kilka godzin wcześniej będzie można produkt dostać na serwisach aukcyjnych.
Piszę bezpośrednio w twoją stronę, bo szczerze to nie wiem z którym z syjamskich bliźniąt się tu spotykamy - gram.pl, czy CDP. Tak czy siak wypadałoby żeby dotarło to do ośrodka decyzyjnego, bo tracicie na tym razem. A to mnie nie tyle denerwuje, ile smuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, ....... pięknie. Pisze, że kurier był dziś o 11.00 u mnie.
Ciekawe bo ja siedzę cały czas w chacie, trochę na podwórku
ale dzwonka również nie słyszałem a mam taki co ćwierć ulicy słyszy :)
nawet nie zostawił żadnego kontaktu i jak tu się nie wkurzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna. Moja radość była przedwczesna. Gdy Joker wypowiada słowa "Włączam systemy stealth" (czy jakoś tak :P) cały komp łapie zwiechę i jedynie ratuje mnie reset. No to pograne... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 19:39, robes napisał:

Dzwoniłem do PDP kurier miał być po 18,00 i nadal go nie ma.


Z tego co wiem kurierzy rozwożą paczki tylko do 18 czyli dzis go nie zobaczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem ponownie do DPD i mimo wcześniejszych zapewnień że przesyłkę otrzymam w dniu dzisiejszym, oznajmiono mi że dzisiaj kurierzy już nie pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 20:34, PanPuchOwski napisał:

Po 20:30 a kuriera ani widu ani słychu :/


Standard.

Wiem jedno po tym, co widziałem dzisiaj w Empikach nie opłaca się zamawiać preordera, jeśli EK leży w Empikach na kopy - dosłownie. Wiem, że w dniu premiery sobie kupię w Empiku a 10-15 zeta różnicy mnie nie zbawi, bo tyle właśnie pewnie wydałem na telefony dzwoniąc do gram i DPD. Wiem, że ktoś powie, iż takie sytuacje jak moja są sporadyczne, ale niesmak pozostaje. Szczególnie, że już miałem jazdy z dostawą raz.

Nie mam do gram pretensji, po prostu zrobiłem czystą kalkulacje i jednak zakup na miejscu w Empiku, bo wiem, że kurier mnie nie wybuja. Btw szkoda, że przez firmę kurierską tracą klienta, który do tej pory zostawiał w sklepie gram trochę kasy. Pa pa preordery na gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grę dostałem koło 15 i wszystko super,niby wszystko gra ale jak zainstalowałem ją to okazało się że nic nie gra. Dosłownie nie mam dźwięku. O co chodzi. Mam zintegrowaną kartę dźwiękową, ale wszystkie inne gry które wymagały karty dźwiękowej zgodnej z DirectX 9.0 c grały jak marzenie. POMOCY PROSZĘ JA MUSZĘ W TO ZAGRAĆ JESZCZE DZISIEJSZEJ NOCY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba dostanę jutro:( - kurier ją wozi ale pewnie dziś jej nie dowiezie - zawsze mnie troska tylko jedno - czy paczka będzie cała i czy płyty będą bez żadnych porysowań.

Przewaga zakupów na miejscu zamieszkania wobec netowych polega m.in. na tym, że jak mam jakieś "ale" wobec płyty (płyt) to natychmiast mam wymaniane (tam gdzie zawsze kupuję czyli w Saturnie i EMPiKu) a w przypadku ew. problemów z zakupami Online to fakt czekania na wymianę płyt - i przy moim specyficznym poczuciu idealności nie zawsze to co otrzymam w drodze wymiany (z sklepu netowego) jest w takim stanie o którym mógłbym powiedzieć że jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 19:13, Graffis napisał:

Piszę bezpośrednio w twoją stronę, bo szczerze to nie wiem z którym z syjamskich bliźniąt
się tu spotykamy - gram.pl, czy CDP. Tak czy siak wypadałoby żeby dotarło to do ośrodka
decyzyjnego, bo tracicie na tym razem. A to mnie nie tyle denerwuje, ile smuci.


Mnie też to smuci, ale trzymaliśmy się zasad podanych przez CDP. I wiem, ile tracimy.
EK dostaliśmy we wtorek, zwykłe w środę, ale wysłać obie mogliśmy dopiero w czwartek. I tak też zrobiliśmy.
A to, że znowu "murowane" się wyłamały, to nawet CDP na to nie ma wpływu. Wiem, że były punkty, które się zastosowały do rozpoczęcia sprzedaży dziś od 12:00, ale były też takie, które sprzedawały już wczoraj.
(...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować