Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Kalej

Subkultury młodzieżowe

382 postów w tym temacie

Swietna definicje emo przedstawil kiedys moj nauczyciel geografii. "Emo? To ci mentalnie niestabilni?" A to, ze sa, jak tu ujales "na topie"..czy ja wiem, nigdy nie spotkalem sie z kims kto nie smial by sie z tej, za przeproszeniem, "kultury".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 18:00, Izrafel92 napisał:

nigdy nie spotkalem sie z kims kto nie smial by sie z tej, za przeproszeniem, "kultury".


Ja się nie śmieję. Z resztą mnie uważają za emo... Eh,...

Z resztą mnie już uważali nawet za "szatanistkę"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 13:52, KrwawaMary napisał:

Z resztą mnie już uważali nawet za "szatanistkę"...

Wielka rzecz, wystarczy słuchać metalu i ubrać się na czarno. Satanizm aż kipi z takiej persony. Problem w tym, że mało kto wie czym jest satanizm, a ogólne wyobrażenia wyglądają tak: degustacja kotowatych, czarne msze i dewastacja grobów. Ambitne próby przebicia się ze swą (nie)wiedzą.
Niech mnie jeszcze pokropią wódką święconą, a zapewne spłonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zauważyłem, że ludzie do jednego garnka wrzucili styl dresa i szerokich spodni. Bardzo mnie to rozbawia, gdy ktoś mówi na kogoś kto ubiera się luźniej- dres :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 15:48, Transylvanian_Hunger napisał:

Problem w tym, że mało kto wie czym jest satanizm, a ogólne wyobrażenia wyglądają
tak: degustacja kotowatych, czarne msze i dewastacja grobów. Ambitne próby przebicia
się ze swą (nie)wiedzą.


Nie ma jakiejś konkretnej definicji satanizmu... Więc i te wyobrażenia mogą być prawdziwe. Każdy ma swoje wyobrażenia i swoją prawdę. Przecież sataniści to nie jest jakiś zorganizowany ruch powiązany z ideologią, religią czy czymkolwiek. Więc każda definicja będzie prawdziwa. Najgorszym pomiotłem są jednak durnie, którzy z powodu braków emocjonalnych podpinają się pod "satanizm", skupiając wszystkie te negatywne wyobrażenia jakie ludzie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 17:15, The_Hammerburst napisał:

> Nie ma jakiejś konkretnej definicji satanizmu... Więc i te wyobrażenia mogą być prawdziwe.
Każdy ma swoje wyobrażenia i swoją prawdę. Przecież sataniści to nie jest jakiś zorganizowany
ruch powiązany z ideologią, religią czy czymkolwiek.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Szatana

Nadal tak uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wyższej dyskusji. Co to jest satanizm, a raczej czym był zanim stał się dzisiejszą formą, dobrze wyjaśnia książka "Anioły i Demony".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko nie zmienia faktu, że ludzi gadający na metalowców - szataniści, są po prostu stuknięci. Przecież jest nawet taki ksiądz metalowiec. To, że ktoś gra/słucha metal, nie znaczy, że ma konszakty z szatanem. Co innego ateiści - ich często jest dużo wśród takich muzyków, ale kurde tyle samo co i we wszelkich innych środowiskach. Ostatnio natknęłam się na takową opinię podczas teledysku Nirvana - Smells Like Teen Spirit -> "Co za szataniści!" Brak słów po prostu, pozostaje słuchanie disco polo-podobnych tworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 16:00, xmarqinaxnellx napisał:

Ale to wszystko nie zmienia faktu, że ludzi gadający na metalowców - szataniści, są po
prostu stuknięci. Przecież jest nawet taki ksiądz metalowiec. To, że ktoś gra/słucha
metal, nie znaczy, że ma konszakty z szatanem. Co innego ateiści - ich często jest dużo
wśród takich muzyków, ale kurde tyle samo co i we wszelkich innych środowiskach. Ostatnio
natknęłam się na takową opinię podczas teledysku Nirvana - Smells Like Teen Spirit ->
"Co za szataniści!" Brak słów po prostu, pozostaje słuchanie disco polo-podobnych tworów.


Zgadzam się z Tobą, a disco polo nienawidzę :/
Słucham metalu, noszę pieszczochy, do kościoła nie chodzę, a Szatana nie czczę, więc nie rozumiem tego typu komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To "sz" na początku dodano sobie nie wiem kiedy, ale od początku było Satanista, sataniści itd.
Nazwani tak byli ludzie nauki przez kościół, gdyż jak wiadomo i dzisiaj nauka i wiara nie idą w parze ;). Satanizm to słowo pochodzące z XV-XVIw. z tego co kojarzę, dopiero znacznie później nadano mu to, teraz sławne, Sz na początku i się zaczęły jazdy z szatanem i diabłem i bla bla bla :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 21:00, noobie napisał:

Satanizm to słowo pochodzące z XV-XVIw. z tego co kojarzę,

Satanizm pochodzi z antycznej Palestyny, satanistami nazywano ludzi podważających wartość słów Biblii, czyli poniekąd tzw. "przeciwników wiary".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ludzie mają tak marne żywoty i zaniżoną samoocenę, że ciągle muszą znajdować sobie kogoś dzięki komu będą mogli sobie ją podnieść twierdząc, że są lepsi. Ot taki dodatkowy "pokarm", albo nałóg.

Coby w depresję nie popaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

denerwuje mnie wyżalanie sie metali jak to z nich sie smieja ,szczują krzyżem i czosnkiem.Nie lubie tez puszenia sie metali i rockowcow jaka to ich muzyka jest megaz super wrażliwa i inteligenta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam te pogardliwe spojrzenia metaluchów, którzy mnie - jako normalnie wyglądającego człowieka - uważają za technoboja czy innego hiphopowca. Nawet nie zdają sobie sprawy, że słucham sto razy bardziej ekstremalnej muzyki niż oni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie lubie tez puszenia sie metali i rockowcow jaka to ich muzyka jest megaz super wrażliwa

Dnia 14.05.2011 o 23:50, hammerfall87 napisał:

i inteligenta :)


Ja się nie puszę. Chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:50, hammerfall87 napisał:

denerwuje mnie wyżalanie sie metali jak to z nich sie smieja ,szczują krzyżem i czosnkiem.Nie
lubie tez puszenia sie metali i rockowcow jaka to ich muzyka jest megaz super wrażliwa
i inteligenta :)


Podejrzewam, że zapomniałeś dodać "niektórych". 2 że metale i rockowcy się z niczym nie puszą, chyba że pseudo - czyli ci co noszą tylko naszywki na torbie (przedział więku obowiazkowo <18 lat). 3 że istnieje coś takiego jak rock i rock. Rock to tak rozległa kraina, że jeden rockowiec słucha czegoś innego niż drugi rockowiec i jeszcze się nawzajem obrażają. Więc wrzucanie wszystkich do jednego worka to świństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 17:22, xmarqinaxnellx napisał:

> denerwuje mnie wyżalanie sie metali jak to z nich sie smieja ,szczują krzyżem i
czosnkiem.Nie
> lubie tez puszenia sie metali i rockowcow jaka to ich muzyka jest megaz super wrażliwa

> i inteligenta :)

Podejrzewam, że zapomniałeś dodać "niektórych". 2 że metale i rockowcy się z niczym nie
puszą, chyba że pseudo - czyli ci co noszą tylko naszywki na torbie (przedział więku
obowiazkowo <18 lat). 3 że istnieje coś takiego jak rock i rock. Rock to tak rozległa
kraina, że jeden rockowiec słucha czegoś innego niż drugi rockowiec i jeszcze się nawzajem
obrażają. Więc wrzucanie wszystkich do jednego worka to świństwo.

dziwne bo znam tych z przedziału 18+ bez naszywek możliwe,ze to ukryci pozerzy :).Owszem wrzucanie wszystkich do wora to swiństwo tylko niestety przewaga jest napuszonych i napiętnowanych życiem , wodą święconą oraz narzekajacych na nietolerancje metali jak i rockowców jadących ile wlezie na różne gatunki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować