Zaloguj się, aby obserwować  
Gierlo

Sabaton

71 postów w tym temacie

Równie dobre są ich starsze albumy Primo Victoria czy Attero Dominatus. Bardzo lubię Nuclear Attack, Wolfpack czy Metal Machine. Rozumiem też , że nie każdemu podoba się to, że ich utwory są o wojnie ale cóż...taki to zespół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 15:34, kitek0101 napisał:

Oj, trochę za daleko lecisz. Z doświadczenia mojego czy też moich znajomych mogę powiedzieć,
że: być może połowie ludzi, którzy usłyszą tę piosenkę się spodoba (Choć jestem pewien,
że nie. Bo na pewno nie włączyli jej sobie tylko fani metalu, a i nie wszyscy oni polubią
"40:1"). I 1/3 bez wątpienia nie kupi tej płyty! Nawet jeżeli taka ilość osób zacznie
słuchać Sabatona, to nie rzuci się do sklepów - nie w Polsce...
EDIT. W ostatnim zdaniu mówię, oczywiście, o poziomie piractwa w Polsce. Eh...



No wiem że pewnie tak by nie było, ale tak przykładowo napisałem żeby była ogólna wizja tego, co mam na myśli:) A co do tego lubienia to ja zawsze nienawidziłem metalu a jedynie Sabaton mi się spodobał. Chociaż prawdę mówiąc to ich ostatniej płyty ja bym metalem nie nazwał, bardziej jakimś hard rockiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 15:41, a_g_a napisał:

Równie dobre są ich starsze albumy Primo Victoria czy Attero Dominatus. Bardzo lubię
Nuclear Attack, Wolfpack czy Metal Machine. Rozumiem też , że nie każdemu podoba się
to, że ich utwory są o wojnie ale cóż...taki to zespół :)


Ale wiesz, jest tyle innych zespołów że jeżeli komuś się ich muzyka nie podoba to może słuchać czegoś innego. A to że tyle osób ich słucha znaczy, że jednak komuś się ich nuty podobają! Ja osobiście ubóstwiam 40 - 1 czy Ghost Division. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 15:52, Yowie_Northon napisał:

Ale wiesz, jest tyle innych zespołów że jeżeli komuś się ich muzyka nie podoba to może
słuchać czegoś innego. A to że tyle osób ich słucha znaczy, że jednak komuś się ich nuty
podobają! Ja osobiście ubóstwiam 40 - 1 czy Ghost Division. :)

Wiele osób ich słucha, ale duża część z nich nie zna innych - dużo lepszych zespołów powermetalowych. To jest problem. Jeśli ktoś uważa Sabaton za najlepszy zespół tego typu na świecie nie znając reszty, to jest to zjawisko negatywne.

Koleżanka zachwycała się Sabatonem, ale jak podesłałem jej kilka linków z Helloween, Gamma Ray, Blind Guardian, Rage, Virgin Steele, The Lord Weird Slough Feg, Lost Horizon, Running Wild, Kamelot, Iced Earth, Stratovarius, Powerwolf, Omen i Dungeon (no dobra, więcej niż kilka...) to natychmiastowo zapomniała o Sabatonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 14:51, Medyk napisał:

Czy wiadomo może kiedy Sabaton nagra nową płytę?

Z tego co wiem, to nic nie wiadomo. Znaczy się, zespół zajmuje się graniem w piłkę oraz koncertowaniem :P. O nowej płycie nikt nic nie słyszał, w studiu chłopaki póki co nie siedzą. Może w przyszłym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 18:02, Miklak napisał:

Może w przyszłym roku...

No co ty, na pweno zrobią jeszcze w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 18:06, Medyk napisał:

No co ty, na pweno zrobią jeszcze w tym roku.

Skąd wiesz? Masz jakieś info, o którym nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 18:08, Miklak napisał:

> No co ty, na pweno zrobią jeszcze w tym roku.
Skąd wiesz?

Z tego co wiem to oni co rok nową płytę wydają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 15:52, Yowie_Northon napisał:


Ale wiesz, jest tyle innych zespołów że jeżeli komuś się ich muzyka nie podoba to może
słuchać czegoś innego. A to że tyle osób ich słucha znaczy, że jednak komuś się ich nuty
podobają! Ja osobiście ubóstwiam 40 - 1 czy Ghost Division. :)

Jasne że wiem :) dlatego napisałam, że rozumiem to, że są ludzie którzy nie lubią tematyki utworów Sabatonu, czy wogóle tego typu muzyki, bez względu na treść- ( na przykład mój facet, który wręcz dostaje gorączki gdy wsiada do auta i ogłusza go np Disturbed, Metallika czy właśnie Sabaton-zależy co akurat słuchałam :) ). Jeżeli chodzi o 40-1 to ja również bardzo lubię ten utwór, mam tylko nadzieję, że popularność tego zespołu w Polsce nie opiera się jedynie na tej piosence.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Domyślam się że pewnie tak samo jest w Rosji z Panzerkampfem

Dnia 17.05.2009 o 15:27, Matizk napisał:

czy we Francji z Ghost Divisionem, dla jednej piosenki sporo osób zainteresuje się zespołem,
spodoba im się reszta i kupią całą płytę.:)


Z tego co wiem ta piosenka jest o 7 Dywizji Pancernej która walczyła pod banderą Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 21:17, Dartitwo napisał:

>Domyślam się że pewnie tak samo jest w Rosji z Panzerkampfem
> czy we Francji z Ghost Divisionem, dla jednej piosenki sporo osób zainteresuje
się zespołem,
> spodoba im się reszta i kupią całą płytę.:)

Z tego co wiem ta piosenka jest o 7 Dywizji Pancernej która walczyła pod banderą Niemiec.



Sorry, racja, mój błąd:) Nie uważałem zbytnio na historii kiedy mieliśmy Rommla:) Ale tak swoją drogą to trochę dziwne, na całej płycie piosenki jeżdżą równo po Rzeszy, a tu piosenka chwaląca ich oddział. Hmm... Czaję że to chodzi raczej o osiągnięcia niż pochodzenie ale i tak dziwne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 21:42, Matizk napisał:

Sorry, racja, mój błąd:) Nie uważałem zbytnio na historii kiedy mieliśmy Rommla:) Ale
tak swoją drogą to trochę dziwne, na całej płycie piosenki jeżdżą równo po Rzeszy, a
tu piosenka chwaląca ich oddział. Hmm... Czaję że to chodzi raczej o osiągnięcia niż
pochodzenie ale i tak dziwne:)

W sumie to oni po nikim nie jeżdżą, tylko używają bitew historycznych jako teksty. A że Niemcy zawsze się wszędzie pchali, to ich porażki pamięta się najbardziej i jest o czym pisać piosenki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 21:42, Matizk napisał:

Ale tak swoją drogą to trochę dziwne, na całej płycie piosenki jeżdżą równo po Rzeszy, a
tu piosenka chwaląca ich oddział. Hmm... Czaję że to chodzi raczej o osiągnięcia niż
pochodzenie ale i tak dziwne:)


Ja raczej jeżdżeniem nazwałbym teksty w stylu Niemcy tępe uje lub coś takiego, a nie oświadczając że Rzesza upada. Jak powiedział Miklak oni po nikim nie jeżdżą, tylko oddają hołd tym co na tą zasługują nieważne czy ten ktoś jest z Niemiec czy Izraela, liczy sie honor odwaga, poświęcenie i osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy słuchałem piosenki 40-1 to mi serce zadrżało. http://www.youtube.com/watch?v=epeQwq-aYV0 ten teledysk jest świetny! :). Zresztą cała ta płyta, z której pochodzi ta piosenka. Nie myślałem, że można coś nagrać o wydarzeniach historycznych, a jako, że interesuję się historią to bardzo im się to chwali. Do tego zagraniczny zespół śpiewa o Polakach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 07:21, Kapas napisał:

Kiedy słuchałem piosenki 40-1 to mi serce zadrżało. http://www.youtube.com/watch?v=epeQwq-aYV0
ten teledysk jest świetny! :). Zresztą cała ta płyta, z której pochodzi ta piosenka.
Nie myślałem, że można coś nagrać o wydarzeniach historycznych, a jako, że interesuję
się historią to bardzo im się to chwali. Do tego zagraniczny zespół śpiewa o Polakach
:)



No właśnie dziwne że zagraniczny zespół śpiewa o polakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:45, Lukasz1234555 napisał:

> Kiedy słuchałem piosenki 40-1 to mi serce zadrżało. http://www.youtube.com/watch?v=epeQwq-aYV0

> ten teledysk jest świetny! :). Zresztą cała ta płyta, z której pochodzi ta piosenka.

> Nie myślałem, że można coś nagrać o wydarzeniach historycznych, a jako, że interesuję

> się historią to bardzo im się to chwali. Do tego zagraniczny zespół śpiewa o Polakach

> :)


No właśnie dziwne że zagraniczny zespół śpiewa o polakach

Niby dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 07:21, Kapas napisał:

Do tego zagraniczny zespół śpiewa o Polakach
:)

To że szwedzi śpiewają o polakach jest tak samo dziwne jak to że śpiewają o amerykanach czy o niemcach -_-''

A zespół bardzo lubię i to wcale nie tylko ze względu na 40-1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować