Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia twierdzi, że chyba zapomnieliśmy o czymś na temat FFXIII...

87 postów w tym temacie

A nie mowilem !? FFXIII na PC to tylko kwestia czasu.Popierwsze dzisiejsze PC moga o wiele wiecej niz XBOX360 i Playstation3 i na pewno lepiej by wygladalo wystarczy ,ze dodadza wsparcie dx10.1 A sama gra zejela by maxymalnie 3plyty DVD9 ktore byly by potrzebne tylko do instalacji a ta trwala by z dobra godzine(AOC na 2DVD instalowal sie chyba ponad godzine i nie mowie o dalszym paczowaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 22:24, Czapelo napisał:

> > Wolałbym żeby FFVII wydali na pc... ale FFXIII też nie pogardzę
>
>
> FFVII wyszło na PC i to daaaawno temu... Widze że jestes troche niezainteresowany
tematem...

Tak, wydali ale na xp działa beznadziejnie, poza tym wygląda jak na dzisiejsze czasy
beznadziejnie (kompresja video i piksele skaczące do oczu).
Jednak nie ma tego złego - kto ma FFVII na PSX może zagrać sobie na emulatorze - funkcje
podbijania rozdzielczości
i wygładzania obrazu powodują że wygląda nawet znośnie :)


wygląda nie tak źle, gorzej z muzyką, a co do grafiki to problem rozdzieczości: PC ma o wiele większą.
Zresztą zamiast jęczeć byś się zainteresował sceną FF7 PC, Masa modów do pecetowej wersji FF7 zmienia grafikę, tekstury na o wiele lepszej jakości z większą ilością detali, plus takie mody jak zwiększenie limitu HP/obrażeń z 9999 do 99999.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 23:00, SHADOW-XIII napisał:

Zresztą zamiast jęczeć byś się zainteresował sceną FF7 PC, Masa modów do pecetowej wersji
FF7 zmienia grafikę, tekstury na o wiele lepszej jakości z większą ilością detali, plus
takie mody jak zwiększenie limitu HP/obrażeń z 9999 do 99999.


A czy ja jęczę? Stwierdzam fakt, bawię się dobrze grając na emu i jest ok :)
Natomiast wszystkie mody o których powiedziałeś są ciekawe i nie omieszkam sprawdzić (za wyjątkiem zwiększania limitu HP/ i obrażeń do 99999, gdyż wolę grać z oryginalną mechaniką - ta gra została zaprojektowana tak, że można robić naprawdę cuda bez ubiegania się do takich sztuczek). Nie słyszałem niestety wcześniej o scenie FFVII na Pc, a to dlatego że nie mogłem wcześniej zdobyć tej gry w takowej wersji. Mam ją dopiero od raptem dwóch tygodni na PC.
Może jakieś przydatne linki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 23:10, Czapelo napisał:

> Zresztą zamiast jęczeć byś się zainteresował sceną FF7 PC, Masa modów do pecetowej
wersji
> FF7 zmienia grafikę, tekstury na o wiele lepszej jakości z większą ilością detali,
plus
> takie mody jak zwiększenie limitu HP/obrażeń z 9999 do 99999.

A czy ja jęczę? Stwierdzam fakt, bawię się dobrze grając na emu i jest ok :)
Natomiast wszystkie mody o których powiedziałeś są ciekawe i nie omieszkam sprawdzić
(za wyjątkiem zwiększania limitu HP/ i obrażeń do 99999, gdyż wolę grać z oryginalną
mechaniką - ta gra została zaprojektowana tak, że można robić naprawdę cuda bez ubiegania
się do takich sztuczek). Nie słyszałem niestety wcześniej o scenie FFVII na Pc, a to
dlatego że nie mogłem wcześniej zdobyć tej gry w takowej wersji. Mam ją dopiero od raptem
dwóch tygodni na PC.
Może jakieś przydatne linki?

http://forums.qhimm.com/
pracują nawet nad dodaniem głosów postaci do gry, ale najwcześniejsze prognozy wydania tego to połowa 2009 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 21:42, Fagno napisał:

uważam się za wielkiego
fana genialnych cRPG i... nigdy nie grałem w żadną część. Jak widzę tą nazwę jestem zły
na siebie :).


Nic dziwnego, bo FF nigdy cRPG nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 22:09, HiSin napisał:

Dobra tak to podsumuje
nie wiem co to się dzieje ze światem :|
Koleżanka ma 14 lat i jest w ciąży(do tego chyba pali i pije)
Final wychodzi na pc i x360
mówi się o tekenie na x360
ludzie mają wracać masowo z angli do polski
według analityków polska coraz szybciej wychodzi z piractwa i zmienia się w konsolowy
kraj
no normalnie co się z tym światem dzieje T_T


zapomniałeś dodać, że w tym roku trudniej było się dostać na studia informatyczne niż na budowlanke, no przynajmniej w Poznaniu tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest zbyt piękne żeby było prawdziwe :D Sam fakt że pojawi się na xbox360 pokazuję że microsoft świetnie promuje swoją maszynkę a wyniki sprzedaży same mówią za siebie. Kwadraciaki to nie idioci i znają rynek. Pewnie będzie podobnie do Mass Effect. Nic, nic, nic, nagle bum i mamy na pc :] TYLKO SIĘ CIESZYĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piernickd koleś wyżej ma rację. Popatrz tak na zdrowy rozum, PS3 nie wybija się grafiką, możliwościami itp. to dlaczego niby gry zajmują 2 lub 3 razy więcej niż te na X360? Co newsa to może być nadinterpretacja. Możliwe, że kolesiowi chodziło o to, że gra jest ukończona, ale trzeba ją jeszcze przerobić na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że będzie na PC ale nie zagram do tego czasu kupie konsole.Jednak wątpie żeby FF sprzedał się na PeCtach,każdy gracz jest przyzwyczajony do takiego zwykłego RPG gdzie nie ma turowych walk liniowej fabuły i tej(z początku to tylko kwestia przyzwyczajenia) irytującej melodi w trakcie walki po walce i przed nią.
A z resztą połowa(młodsza)część gramowiczów zna serie Final Fantasy tylko z opowieści więc nieiwem czego taka radość u niektórych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto jedyny i najważniejszy argument konsolowców przeciw PCtom ,piractwo.Co oznacza że po prostu są żałośni.Na zachodzie piractwo jest o kilkadziesiąt procent mniejsze niż w Europie wschodniej (Gdzie Ruscy i Ormianie masowo kopiują płyty),tak samo w USA.Więc nie mówcie mi o piractwie.Przecierz na waszych "pudłach" też jest piractwo ,przykład GTA 4 .Lub masowo przerabiane konsole. Jeśli powiecie o PS3 nigdy nie będzie piractwa to się mylicie , jak powiada przysłowie dla chcącego nic trudnego. A jeśli chodzi o Final fantasy 13 to się cieszę że jest robiona na PCtach i być może wyjdzie na nie.Nie jestem fanem jRPGów ale jestem ogromnym fane cRPGów które moim zdaniem biją nagłowe japońskie jRPGi.Ale obawiam sie jednego że znów z partacza wersje PCtowa która żeby dobrze działałą trzeba będzie wgrywać 8 patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. ktoś tam pisał że gry na PS3 zajmują więcej bo np. mają leprzą grafe itd. powiem wam że oprócz lepszej rozdzielczości gry na PS3 nie mogą mieć dużo leprzej grafiki!!! dlaczego? - to proste: PS3 ma tyle samo pamięci RAM co Xbox360 i do tego w przeciwieństwie do niego ma ją podzieloną na dwa podzespoły (bodajże 2x po 256Mb)... tak ogólnie to PS3 oprócz tego procesora nie ma nic w czym przewyższałoby zabawkę M$...
aha... to o tym że dane MUSZĄ być powielane na BD z powodu niskiej prędkości odczytu jest prawdą!!! jak nie wierzycie to zapytajcie Google''a lub kogoś innego...
2. ktoś pisał że dzisiejsze PC''ety maja większe możliwości niż dzisiejsze konsole... owszem jest to prawdą ale takie piece mają nieliczni a jeżeli firmie zależy na zysku ze sprzedaży to robi grę o wymaganiach kompa które są kompromisem dobrej grafiki i małych parametrów kompa (tłumaczenie: robią grę tak żeby miała grafikę w miarę aktualną ale też żeby miała takie wymagania które może spełnić jak najwięcej osób...)(jest to problem rozbieżności parametrów sprzętu konsumentów który nie występuje przy konsolach... dalsze wnioski wyciągajcie sami...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 23:37, Bambusek napisał:

Nic dziwnego, bo FF nigdy cRPG nie było.

Za wikipedią

"Gry z serii Final Fantasy należą do gatunku cRPG, przy czym często nazywa się je jRPG ze względu na specyfikę azjatyckich gier RPG (...)".

Czyli krótko mówiąc, czepiasz się słówek jak rzep psiego ogona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 10:27, Fagno napisał:

> Nic dziwnego, bo FF nigdy cRPG nie było.
Za wikipedią

"Gry z serii Final Fantasy należą do gatunku cRPG, przy czym często nazywa się je jRPG
ze względu na specyfikę azjatyckich gier RPG (...)".

Czyli krótko mówiąc, czepiasz się słówek jak rzep psiego ogona.


Ale wiesz, że Wikipedię robią zwykli ludzie, a nie jacyś eksperci? Jak ktoś dopisze, że w FF VII była Lara i Indiana Jones to też uwierzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować