Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

580 FPS w grze Crysis?

124 postów w tym temacie

Ehh.. cieniasy ja mam zawsze powyżej 300 fps, a w niektórych momentach skacze nawet powyżej 500. Ba, czasem na sekundę skacze do1200! Szkoda, że minimalne/800x600 wyglądają tak słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takiego czegos to trza by bylo ciagnac przedluzacz z kuchni albo z lazienki bo gdyby podlaczyc w pokoju to co chwile by korki wywalalo i pozatym linia by sie przegzala.Pozatym w tym przypadku zasilacz o mocy 1KW byl by za slaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak 4 karty x 2.
" wyposażony w osiem dwurdzeniowych kart graficznych."- z tego wynika, że jest tam 8 GeForce''ów x 2.
No ale spójżmy na zdjęcia...
Na pierwszym zdjęciu widać:
Wyraźne 4 karty + Mało widoczna jedna na dole = 5.
(Jakoś nie widzi mi się, żeby były w MoBo 2 rzędy PC rozłożone po obu stronach.)
Na drugim zdjęciu widać:
3 karty (patrz złącza HDMI) + jedna na samej górze, gdzie złącze HDMI zniknęło pod metalowym wzmocnieniem.
Wzmocnienia po to aby płyta główna nie została złamana. (jaena taka karta jest w stanie to zrobić - co dopiero 4 -5(?) )
Tak więc, szczerze mówiąc, nie do końca wiadomo ile jest tych kart....

EDIT: Ech to troszke poryte. Ale jednak stawiam na 8 !
Patrzcie na zdjęcia, na pierwszym karty są w rzędzie od samego dna pudła
a na drugim zaś pierwsza karta zaczyna się od ok 15-20 cm od dna pudła.
Także, albo 2 mobo x 2 proce x 4 karty (x2) -> co daje 2 MoBo, 4 proce po 4 rdzenie, i 8 kart po 2 rdzenie.
(chyba^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz policzmy...

4xGF9800GX2 = ok. 6000zł - 7000zł
MegaGigaTeraWypasiony zasilacz minimum 1500W = cóż, zasiłki im bardziej niezwykłe tym droższe, dajmy ok. 2000zł
Wypasiona płyta główna = 1500zł
Najlepszy proc pod słońcem Intela z serii Extreme = ok. 4300zł ( http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Quad_Core_S771_quad_core_64_bit_/Intel_Cor e2_Quad_Extreme_QX9775_3_20_GHz_S771_BOX/pelny,id,58641/ )(cena tego proca zwala z nóg)
+ do proca dobry coolerek = 300zł - 400zł
Twardziel musi być szybki czyli WD VelociRaptor 300GB w RAID = 2x850zł = 1700zł
RAMu też nie żałujemy i dajemy OCZ DDR3 2x 2GB 1800MHz CL8 Reaper = 2400zł
No i jakaś wypasiona obudowa za = 1500zł + masa wiatraków tu i uwdzie za = 300zł
Płytkę od Crysisa też gdzieś trzeba włożyć, więc już jak na maxa to na maxa, czyli nagrywarka BlueRay + HD DVD + DVD + CD za jakieś 1200zł

Po podliczeniu wychodzi około 21200zł - 22300zł + opcjonalne zamontowanie chłodzenia cieczą lub (dla wypasu ;D ) azotem. W cenach zakupu i montażu chłodzenia azotem lub cieczą się nie orientuję, więc nie doliczam tego.

Warto jeszcze zainwestować w dobry monitor/TV który obsłuży rozdziałkę 1920x1080 lub 1920x1200 za około 10000zł.

No i nie zapomnijcie o gdy będziecie się zachwycać/szpanować fps''ami w Crysisie o uregulowaniu opłaty za pobór prądu takiego "kaloryferka" (GF9800GX2 pod obciążeniem rozgrzewa się do 75stopni Celsjusza, a 4 takie potworki tuż obok siebie to prawdziwa "cieplarnia", chyba żeby dać chłodzenie cieczą/ciekłym azotem ), bo pobiera on aż pewnie około 1200W (jeden 9800GX2 pobiera 200W (a tych jest 4) + procek, wiatraczki, twardziel i reszta spółki :P).

Nadal jest ktoś chętny kupić takiego konfiga tylko dla 600FPS??? xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 19:27, Polosss napisał:

> > Ja widzę 4 karty graficzne a nie 8 :) chyba że zdjęcia nie pokazują wszystkiego.

>
> tylko że taki GF 9800 GX2 to tak naprawdę dwie karty :]

Ok czyli 4 * 2 to 8 GPU a nie 16 jak autor napisał:D

ale na każdym GF 9800 są 2 GPU :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 20:56, mlaskus napisał:

@Sebat1

NASA nie ma tajnych baz bo jest organizacją cywilną... W ogóle nie ma baz tylko biura
i ośrodki badawcze.
A NATO to pakt militarny, bazy należą do konkretnych państw. A te z kolei swoje superkomputery
trzymają w ośrodkach wywiadu i innych gdzie takie zabawki są przydatne.

Czepiasz się szczegółów , a i tak sens zostaje ten sam. Mogę się poprawić że zamiast tajnych baz miałem na myśli biura i te ośrodki badawcze itd. i tak to nic nie zmieni , bo to że trochę źle się wyraziłem nie zmienia znaczenia mojej wypowiedzi , przynajmniej mi się tak wydaje.

Dnia 31.07.2008 o 20:56, mlaskus napisał:

A poza tym superkomputery nie są projektowane z myślą o renderowaniu grafiki w czasie
rzeczywistym... Nie znam szczegółów ale założyłbym się, że korzystają z autorskich systemów
operacyjnych na których nie możnaby odpalić normalnych aplikacji, nie mówiąc już o grach...

To akurat wie chyba każdy , chodzi o sam fakt że te komputery mają wystarczającą moc aby teoretycznie mieć taką (a może nawet i lepszą) wydajność w Crysise.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomijając drobny detal, że ludzkie oko jest w stanie wyśledzić tylko ok. 25 klatek/s to całkiem fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 21:49, SimekPL napisał:

Dzięki za więcej zdjęć, teraz widać że jest 8 GF9800GX2 i 4 zasiłki.
A więc wszystkie moje obliczenia idą do pomnożenia razy 2 (bez nagrywarki BlueRay/HD-DVD/DVD/CD i monitora/TV, jedna wystarczy) + jeszcze 2 zasiłki wypasione ;)

No i zwróccie uwagę na te przewody od zasilania, jakie grube :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawi mnie jedna kwestia. Skąd oni wzięli płytę główną z 8x PCI-E x16 x]]] bo takowej nie widziałem nigdzie. Czyżby specjalna konstrukcja ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z boku wygląda jak brytfanna :D Ale Panowie, oczywistym jest to, że za hmm 3 lata będzie wystarczyła jedna karta, żeby sobie pograć w starego crysiska na tych marnych 600 fpsach ;) i tak to się kręci w kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:28, Urbaniak napisał:

Bardzo ciekawi mnie jedna kwestia. Skąd oni wzięli płytę główną z 8x PCI-E x16 x]]] bo
takowej nie widziałem nigdzie. Czyżby specjalna konstrukcja ? :)


Na pewno robione na zamówienie. Mój znajomy który był swojego czasu w dobrym klanie CoDa miał kompa z płytą główną pod PCI-E x64 a do tego przerobionego Radka bodaj 1950 wydajniejszego od najnowszych obecnie kart :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować