Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2012 o 18:17, Reinvented napisał:

Takie pytanie jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki, czy zaczynając na serwerze PVP, odczuje
dużą różnice grając PVE ?



Tu już koledzy rozwiali sprawę =)
Wybrałem Traska [RP-PVE] bo przynajmniej mam tam ludzi ogarniających lore i kreujących postać - co ciekawe mało kto tu robi odgrywkę [taką np jak na serwerach neverwintera 2 swego czasu robiono] ale każdy ma jakaś fan-fic story o swojej gildii czy postaci, generalnie dla mnie społecznośc która ogarnia lore i nie robi postaci z nickami OMFG-LOL-Zdzichu-153-Rzondzi jest bardziej atrakcyjna.

Nie żebym dyskredytował serwer pvp i rodaków, tam tez jest na 100% sporo spoko ludzi, nie mniej mi dobrze na moim pve [a pvp i tak mam tu i tam, w sumie wszyscy których spotykałem to jak na serwie pvp bo każdy się flagował xD]


Z innej beczki - jestem dziś pół na pół xD
Pół wpieniony na full i pól szczęśliwy jak głupi.
Dropnąłem w sumie 4 chesty [2 z warzones i dwie z daily] dostałem z tego pas championa, więc brak mi tylko armor i rękawice do setu... ale...
Wbiłem sobie do vendora, chciałem zobaczyć ile mi brak do armora centuriona, myślę - ponoszę zanim spadnie champ... a tu DUPA.
Serwer dostał laga, ja grzecznie nic nie tykam, nic nie wciskam, czekam... po 3 min ustąpiło patrze w inv i co - tam jakiś zasrany implant centuriona i 21 komendacji w dupę =.=
Ticket oczywiście złożyłem, ale nie wierze, że te głąby z supportu oddadzą mi commendations [chętnie skasuję ten implant na życzenie, jest mi potrzebny jak plaster na tyłku]
Swoją drogą - debilizm devów mnie niszczy....
Powinni dać opcję sprzedawania takiego syfu za tyle komendacji ile kosztował, ba takie rozwiązanie by załatwiło sprawę losowości tokenów - token nie lezy, odbierz jakiekolwiek portki, sprzedaj i kup np brakujące rękawice.
Ale nie - trzeba ludziom upierdzielać życie... ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam - nawet jak się pojawi za dużo twoich imperiałow tez ci fpsy spadną.
Ten silnik jedzie na jednym wątku - niestety w grach ruch postaci i jej czynności liczy procesor, jak taki syf jakim jest hero-engine jedzie na jednym wątku i jednym rdzeniu, to nie ma rady - kilku graczy, którzy nie są skryptowani i robią czynności w real timie spontanicznie i wydajność siada.
Ja na procach z bardzo mocnym OC ledwo jestem w stanie trzymać w wz i flocie te 25 klatek [a we flocie jak np dziś się lud zebrał w kantynie masowo to każdemu gra robiła zjazd na magiczne 7-12 klatek, koleś w tripple sli z gtxami 460 miał mniej fps niż ja z moim E8400 xD]

P.S.
A kto mysi, że silnik korzysta z drugiego rdzenia, niech sobie obejrzy wykres.
Fakt, że drugi [i kolejne]rdzeń cokolwiek trzaska w wykresie to tylko dzięki temu, ze TOR startuje w dwóch procesach [no i dzięki temu jak zbudowany jest system, taki nerverwinter 1 to też gra jednowątkowa z obsługą jednego rdzenia i tez wykorzystuje na wykresie w teorii oba, podobnie jak tor - niestety z mocy drugiego rdzenia silnik nie korzysta, drugi wątek nie pomaga liczyć kompletnie nic i mamy - to co mamy, czyli slideshow FTW!]

P.S.2

A zaszpanuję sobie co tam xD
Staty na self buffie [relikt + self skill buffy]
A drugi screen piękny wymiot na hutballu - w tabeli na górze [9medali] tylko dmg do kitu, ale w tym meczu [jak w każdym z resztą] lecieliśmy na wygraną nie po fragi =)

20120116225043

20120116225109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 22:54, Pietro87 napisał:

A drugi screen piękny wymiot na hutballu


Pięknie :)

Ja na razie z PvP się wstrzymuję, BH też poszedł na półkę (poczeka na podniesienie lvl cap), na razie bawię się Assassinem. A do PvP wrócę, jak w końcu kupię to cudo => http://www.x-kom.pl/p/70711-notebook-laptop-15,6-msi-gt683-476xpl-i5-2430m-4gb-500-dvd-rw.html (i pewnie od razu do 16 giga pamięć rozszerzymy, jak się bawić, to się bawić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiesz, że za tą kasę miał byś stacjonarkę jak rakietę xD ?
Przemyśl to drogi padawanie, bo powiadam ci za 3,7 koła, moc potężna popłynąć by mogła xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 22:54, Pietro87 napisał:

P.S.2

A zaszpanuję sobie co tam xD
Staty na self buffie [relikt + self skill buffy]
A drugi screen piękny wymiot na hutballu - w tabeli na górze [9medali] tylko dmg do kitu,
ale w tym meczu [jak w każdym z resztą] lecieliśmy na wygraną nie po fragi =)


To też przyszpanuję ;) Pierwszy bez buffa, drugi z self buff;)

20120117024208

20120117024214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 00:24, Pietro87 napisał:

Oczywiście wiesz, że za tą kasę miał byś stacjonarkę jak rakietę xD ?
Przemyśl to drogi padawanie, bo powiadam ci za 3,7 koła, moc potężna popłynąć by mogła
xD


Wiem o tym, ale, jak napisał kolega poniżej, tak się złożyło, że muszę mieć laptopa. W domu mam normalny, stacjonarny komp, ale że w ciągu najbliższego roku będę raczej w domu gościem, niż jego mieszkańcem, to...

Żeby nie tracić możliwości grania w TORa (i wychodzące wkrótce Diablo 3), uznałem, że porządny lapek się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 09:53, Deathscythe napisał:

Patcha dzisiaj nie ma. Czemu wiedziałem, że tak będzie? ;o


Wolę, żeby dziś patcha nie było, niż żeby się okazało, że nagle pojawił się wysyp nowych bugów po jego instalacji. A pewnie właśnie o coś takiego chodziło, skoro wypuszczenie łatki 1.1 ma mieć miejsce w ciągu kilku dni. Coś złośliwego mogło im nagle wyskoczyć.

Poza tym jestem samolubem i egocentrykiem, więc brak tej łatki mnie mało interesuje, bo i tak z tej zawartości nie skorzystam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 10:25, Ring5 napisał:

Wolę, żeby dziś patcha nie było, niż żeby się okazało, że nagle pojawił się wysyp nowych
bugów po jego instalacji.


I tak będzie wysyp bugów :D Jak zwykle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 10:28, Deathscythe napisał:

I tak będzie wysyp bugów :D Jak zwykle ;)


Oj, czepiasz się, wiesz? ;) Gra bez bugów jest jak... jak... ryba bez roweru. A z update''ów to nie mogę się już doczekać systemu Legacy (pewnie marzec...), bo naprawdę chętnie bym już pobiegał sobie Imp Agentem, ale nie chcę go tworzyć, dopóki nie będę miał dostępu do bonusów z obecnych 6 (bodajże) poziomów Legacy. Tym bardziej, że będzie to ostatnia imperialna postać, którą stworzę, bo Sith Warrior jakoś mnie nie pociąga.

Jedyne, czego teraz mi będzie brakowało, to możliwość przesyłania itemów między frakcjami. Mam już Armstech, Scavenging i Investigation na 400, Artifice, Archaeology i Treasure Hunting w okolicach 150-170 chyba i naprawdę miło by było móc tworzyć przedmioty dla postaci z drugiej strony barykady, żeby nie dublować Crew Skills. Jeśli Imp Agent zajmie się Cybertech i Slicingiem, będę potrzebował postaci, która skupiłaby się na apteczkach i stimach, a to już będzie pewnie Trooper (bo podoba mi się idea ganiania z Assault Cannon). Trzeba będzie sporo czasu spędzać przy neutralnym AH :/ I ryzykować, że ktoś wykupi mój sprzęt pomiędzy logowaniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, wczoraj włączyłem po raz pierwszy Star Wars: The Old Republic rozdzielczość maksymalna 1900x1080, szczegóły i ustawienia zaawansowane na tzw. "Max". Niestety brak Antyaliasing''u rzuca w oczy, brakuje mi trochę tego wygładzania krawędzi. Czekałem na tą łatkę z niecierpliwością. Mam też nadzieję że wkrótce poprawią trochę stabilność, średnio na 50-60 klatek na sekundę w otwartych przestrzeniach, gra bez przyczyny w zamkniętych pomieszczeniach potrafi stracić na płynności do średnio 20-30 fps''ów. Z tego co wyczytałem BioWare stara się naprawić ten problem, jednak robią to powoli bo "niby" problem pojawia się tylko u 5% graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 12:01, Reinvented napisał:

potrafi stracić na płynności do średnio 20-30 fps''ów.


Naprawdę chciałbym tylko takie "straty" w TORze mieć... U mnie potrafi "stracić na płynności" do jednocyfrowych wartości, wtedy dopiero jest Sajgon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym 5% graczy to jest wielki bałach, już w prasie pojawiają się artykuły o problemach technicznych [kilka niemieckich serwisów i francuskich też - BW tu za mało posmarowało, żeby wychwalali ich produkt jak np oszołomy z ignu xD].
Na kompie i7, gtx 590, 8gb ram ddr3 gra potrafiła się zwalić na 7-15 fps w momencie jak we flocie było 180 osób i z tego większość wlazła do kantyny.
Na PVP nie da się grać jak się zapoda cienie na max bo te zarzynają wydajność.

Goście z BW twierdza, że wszystko przecież jest git - imho nie jest skoro kompy które w full hd dają radę nowego BFa w mapach 64vs64 bez spadku niżej 60 klatek urwać krztuszą się z torem co ma grafikę z najmniej 3 lat wstecz.

Wina jest po stronie silnika - leci na jednym wątku, jednym rdzeniu i nic z tym nie zrobimy.
Więcej ludzi na ekranie - procesor musi w czasie rzeczywistym liczyć ich wykonywane czynności i siada, nie ma rady. Gdyby ten syf bodaj dwa wątki ogarniał to by tego problemu nie było, ale oczywiście spece z BW musieli poskąpić i kupili sobie komercyjny silnik do tego marny, jest dostępny w wersji freeware i nawet jego autorzy podkreślają, że kilka błędów przy użytkowaniu i tworzeniu terenów gry może go zdławić niemiłosiernie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 12:18, Ring5 napisał:

> potrafi stracić na płynności do średnio 20-30 fps''ów.

Naprawdę chciałbym tylko takie "straty" w TORze mieć... U mnie potrafi "stracić na płynności"
do jednocyfrowych wartości, wtedy dopiero jest Sajgon :)


Dla poprawy lub nie poprawy humoru, podaję specyfikację mojego komputera:

Procesor: Intel Core i7-2600K (3,40 GHz)
Pamięć Ram: PATRIOT VIPER II XTREME 8GB 2x4GB 2000MHz CL9
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GAINWARD GTX 570
Płyta Główna: ASUS P8P67 PRO Rev 3.0
Karta Dźwiękowa: ASUS Xonar DX
Dysk twardy: 1TB SATA
Zasilacz: OCZ ModXStream PRO 700W

Który sam zły w sobie nie jest, we wszystkie tytuły w jakie do tej pory grałem, osiągałem maksymalną liczbę klatek przy maksymalnych ustawieniach. Po prostu gdy po raz pierwszy włączyłem Star Wars, przeszedłem się po kilku zamkniętych miejscówkach to aż mnie zamurowało. Myślałem że to z Moim PC coś nie tak. Wpisałem sobie w google "Old Republic problemy z wydajnością" .. i dopiero wtedy nieco się uspokoiłem widząc że nie tylko ja mam taki problem. Chciałbym a raczej proszę .. chociaż i tak pewnie nie ma nadziei aby popracowali nad stabilnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry, że trochę nie na temat, ale jako że tu są miłośnicy MMO to informuję (media jakoś milczą...), że całkiem niezłe MMO Gods and Heroes Rome Rising nie wymaga już subskrypcji. Wciąż trzeba kupić podstawkę za 10 USD, ale imo warto - gra jest całkiem, całkiem. Za kilka miechów przejdzie na F2P, ale do tego czasu bez ograniczeń za dychę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozegrane trzy scenariusze. Dwa wygrane (Alderaan do 300:0, Huttball 6:0). Zero scenariuszy zaliczonych do Daily i Weekly. Nie jest to pierwszy raz i tak się składa, że jest to błąd niemalże podstawowy - jak można wypuścić grę, w której raz zalicza a raz nie zalicza questów? Tickety oczywiście wysłane, ale pewnie skończy się zamieceniem sprawy pod dywan, jak miało to miejsce z moimi ticketami odnośnie stunlocka. Otóż został on bezpardonowo usunięty przez najlepszy na świecie Customer Service, który to nawet nie raczył wysłać auto-reply czy zwyczajnie go zamknąć z komentarzem. Ticket został po prostu po cichu usunięty z loga wraz z kilkudziesięcioma opisami zgonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 17:32, Reinvented napisał:

Dla poprawy lub nie poprawy humoru, podaję specyfikację mojego komputera:


No tak... Mój dual core 2.13GHz z 2 giga RAM i GF 9600 GT raczej może się schować... A taki potwór kiedyś z tego był... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 20:23, Deathscythe napisał:

Rozegrane trzy scenariusze.


Błąd częsty, znany ale niezbyt lubiany, daj znać jak zgłoszenia wywołają odzew. Czasem sprawa wygląda tak, że po jednej wygranej nagle zaliczy Ci trzy, więc nie ma się co dziwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 20:43, Shinigami napisał:

Błąd częsty, znany ale niezbyt lubiany, daj znać jak zgłoszenia wywołają odzew. Czasem
sprawa wygląda tak, że po jednej wygranej nagle zaliczy Ci trzy, więc nie ma się co dziwić
;)


Na błąd związany z Gharj (drugi boss w operacji Ethernity Vault - Weekly quest nie jest zaliczany, jeśli gracz nie dostanie lootu z bossa; lock na instancji jest na 3d 16h, a zebranie 8 lub 16 osób graniczy z cudem) do tej pory nie dostałem odpowiedzi, więc tutaj też nie liczę na szybką, o ile w ogóle. Chociaż tym razem bardzo dosadnie wypowiedziałem się o opłacaniu subskrypcji i zdefiniowałem zadowolonego klienta jako takiego, który nie jest traktowany jak ciężar i któremu nie daje się auto-reply na 12 ticketów pod rząd (każdy dotyczy innej sprawy) ani tym bardziej nie kasuje się ich cichaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować