Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2009 o 15:57, Pariah napisał:

wiesz, jako wady tej gry, wymieniłeś wszystkie zalety gatunku RPG, czyli konwersacje,
questowanie, zwiedzanie świata itp. Definytywnie gatunek RPG nie sprawia Ci radości (jak
hack''n''slashe i "strzelałki"- które np mnie nie podchodzą, bo ja nie widzę sensu biegać
z giwerą po lesie 20 godzin i strzelać/siekać w żołnierzy/potworki)

Nie nie nie, nie o to mi chodzi. Ja nie lubię łazić po świecei bez sensu... a konwersacje w Risenie są do kitu, to nie jest Fallour ani Baldur, rozmowa typowa dla siekanki...

Dnia 14.11.2009 o 15:57, Pariah napisał:

Pozostaje Ci tylko ściągnąć coś innego (jak domniemam, nie kupiłeś gry, bo narzekasz
na wszystko, tylko nie na to, że kasa poszła w błoto, od czego każdy legalny użytkownik
by zaczął, gdyby gra mu tak bardzo nie podpasowała jak Tobie)
Pozdrawiam

Nosz kurwa tego brakowało! Musiałem zakląć, ale nienawidzę takich postów - jak ci się "moja ulubiona giereczka" niepotoba toś pirat albo debil... zrobić ci zdjęcie? Osobno płyt, opakowania i wszystkiego razem? ...

@StaryCapiur
Ano widzioł... ;P

Co do kompa to C2Q 4x2.5ghz, 4gb ram, Vista 32 bti, monitor 22", gtx 260 800mb.... to jest bardzo dobry pc, a błędy przy Risenie są identyczne jak w G3 miałem. Na medium wszystko chodzi płynnie itp. i wywala średnio co półtorej godziny. A na max czy high ścinki są lekkie, ale wywala po 5 minutach... widzisz różnicę, ale Piranie są znane z tego, że robią gry na słabe kompy, jakby na złość tym z nowymi PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 19:02, Carlossio napisał:

Nie nie nie, nie o to mi chodzi. Ja nie lubię łazić po świecei bez sensu... a konwersacje
w Risenie są do kitu, to nie jest Fallour ani Baldur, rozmowa typowa dla siekanki...


Nahh, w tym łażeniu jest sens. :P W Falloucie i Baldurze ( moje top gry btw.) też jest mnóstwo chodzenia, jeśli się chce wykonywać wszystkie side questy... Konwersacje są ciekawe, jedyne co mogę zarzucić grze, to zbyt mało questów w 3-4 rozdziale i właśnie mało chodzenia, tylko walka i walka, jak w jakimś diab(olo) czy Sacred(zie)...

Dnia 14.11.2009 o 19:02, Carlossio napisał:

Nosz kurwa tego brakowało! Musiałem zakląć, ale nienawidzę takich postów - jak ci się
"moja ulubiona giereczka" niepotoba toś pirat albo debil... zrobić ci zdjęcie? Osobno
płyt, opakowania i wszystkiego razem? ...


Spokojnie, nie klnij, wybacz tak sobie stwierdziłem po prostu (możliwe że bezzasadnie) nie potrzebuję zdjęć ofcoz i nie mnie Cię oceniać (chociaż obecnie coraz popularniejsze w sieci jest stwierdzenie: "picture, or it didn''t happen") i nigdzie nie stwierdziłem żeś debil, po prostu napisałem, że być może gatunek RPG nie za bardzo podchodzi pod twoje gusta :) każdy lubi co innego w końcu...
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2009 o 19:02, Carlossio napisał:

Co do kompa to C2Q 4x2.5ghz, 4gb ram, Vista 32 bti, monitor 22", gtx 260 800mb

Mam identyczny, tylko Vista 64 i monitor 24" i gra chodzi bardzo dobrze. Przeszedłem ją już 2 raz i wywaliła mnie tylko raz, ścinow specjalnych nie zaliczyłem.
Co do twoich słów krytyki mam podobne odczucia. Pierwszy rozdział fajny, reszta denna, ale nie na tyle żeby uciekać się do cheatów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal tkwię sobie w pierwszym rozdziale i rozwiązuję queścik po queściku. Właśnie o nich chciałem kilka słów napisać, bo są one dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem (jak na razie). Z reguły i tak wszystko sprowadza się do ''przynieś to'', bądź ''zabij tego'', ale jest też dużo wyjątków.

Spoiler

Np. quest z krową i podrzucenie jej głowy Konradowi bodajże

- naprawdę fajny pomysł na zadanie, nawet się pośmiałem przy nim. Wiele więcej jest takich przykładów - jeśli chodzi o zadania, Risen zdecydowanie przypadł mi do gustu. Pzdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem nawet napisać, żę bardzo mi się takie pomysły spodobały. ;) W dalszych miejscach to nawet myślenie jak się dostać gdzieś, by otworzyć bramę itd. sprawia dużo frajdy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem Risen strasznie mi się zacina na najniższych detalach ale jeśli dobrze widze to powinien bez problemu na średnich chodzić. Wymagania mojego komputera to :
Procesor: AMD Athlon 64 5000
RAM: kingston 2 GB
Karta graficzna: GeForce 8600GT 256MB
Płyta główna: Asus M2V

W czym tkwi problem ? prosze o pomoc :) z góry dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 01:41, safix napisał:

Mam taki problem Risen strasznie mi się zacina na najniższych detalach ale jeśli dobrze
widze to powinien bez problemu na średnich chodzić. Wymagania mojego komputera to :


To nie są wymagania... Podałeś specyfikację. Wiem, że to nie ma nic do rzeczy, ale któryś raz widzę na tym forum takie określenie...

Dnia 15.11.2009 o 01:41, safix napisał:

Procesor: AMD Athlon 64 5000
RAM: kingston 2 GB
Karta graficzna: GeForce 8600GT 256MB
Płyta główna: Asus M2V

W czym tkwi problem ? prosze o pomoc :) z góry dziekuje :)


U mnie problem tkwił w tym, że kilka miesięcy temu ustawiłem odgórnie AAx4, a że nie gram na PC prawie w nic lub w starocie, to zapomniałem wyłączyć i się dziwiłem, dlaczego Risen się tnie.

I jeszcze coś - u mnie po 1-2h gra zaczyna mocno haczyć i muszę uruchamiać ją ponownie. Wiesz, to jest silnik G3, pewnie nie do końca opanowali problem z zapychaniem pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... u mnie na AMD Athlon 64 x2 6000+ 3,11Ghz, Gigabyte GA-M52L-S3, GoodRam 2GB 800Mhz, Gigabyte GeForce 9600GT gra chodzi na max detalach w 1440x900 trzymając 35-50fps(zależy od miejsca i zamieszania[np. walki]). Jak na razie nie miałem żadnego wywalenia do windy, takie poważne ściny kilkusekundowe miały miejsce może 2-3 razy na całą moją grę(32h - jeżeli wierząc xfire). :) Czyli podsumowując wychodzi na to, iż PB znów wypuściło produkt średnio zoptymalizowany skoro na różnych kompach różnie działa. ;P

A tak na marginesie: Zamierzam przejść grę jako wojownik inkwizycji i tutaj nasuwa się moje pytanie. Żeby mieć względnie wysoki level należy najpierw zaliczyć bagna potem miasto a na końcu klasztor? Czy bagna trzeba ominąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 13:26, Burczyn_1 napisał:

A tak na marginesie: Zamierzam przejść grę jako wojownik inkwizycji i tutaj nasuwa się
moje pytanie. Żeby mieć względnie wysoki level należy najpierw zaliczyć bagna potem miasto
a na końcu klasztor? Czy bagna trzeba ominąć?


Zaczynając od klasztoru blokujesz zadania z pozostałych dwóch miejsc.
Zaczynając od miasta zablokujesz dostęp do zadań z bagien.
Zaczynając od bagna, wykonasz wszystkie możliwe zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2009 o 15:57, Pariah napisał:

Pozostaje Ci tylko ściągnąć coś innego (jak domniemam, nie kupiłeś gry, bo narzekasz
na wszystko, tylko nie na to, że kasa poszła w błoto, od czego każdy legalny użytkownik
by zaczął, gdyby gra mu tak bardzo nie podpasowała jak Tobie)
Pozdrawiam

:D Tak mnie rozbawiłeś tą genialną dedukcją, że aż musiałem napisać tego niepotrzebnego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 13:26, Burczyn_1 napisał:

Czyli podsumowując wychodzi na to, iż PB znów wypuściło produkt
średnio zoptymalizowany skoro na różnych kompach różnie działa. ;P


A ja bym to podsumował inaczej. Tym razem PB stanęło na wysokości zadania i bardzo dobrze zoptymalizowała swój najnowszy produkt. A skoro produkt różnie działa na takich samych konfiguracjach kompa, to nie wina gry, tylko właściciela, który nie umie na nim porządku utrzymać i pewnie pełno syfu i robactwa tam ma, a nawet o tym nie wie. Już był na tym forum ktoś, kto psioczył na optymalizację chyba przez tydzień, a po formacie stwierdził, że problem z wywalaniem się gry, czy zapychaniem pamięci zniknął. Potwierdzone problemy z optymalizacją występują, przy kartach ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 19:02, Carlossio napisał:

Co do kompa to C2Q 4x2.5ghz, 4gb ram, Vista 32 bti, monitor 22", gtx 260 800mb.... to
jest bardzo dobry pc, a błędy przy Risenie są identyczne jak w G3 miałem. Na medium wszystko
chodzi płynnie itp. i wywala średnio co półtorej godziny. A na max czy high ścinki są
lekkie, ale wywala po 5 minutach...


Myślę, że to przez Vistę. Ja mam bardzo podobny komputer i gra jest stabilna jak skała ze wszystkim na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 19:31, KannX napisał:

> Co do kompa to C2Q 4x2.5ghz, 4gb ram, Vista 32 bti, monitor 22", gtx 260 800mb....
to
> jest bardzo dobry pc, a błędy przy Risenie są identyczne jak w G3 miałem. Na medium
wszystko
> chodzi płynnie itp. i wywala średnio co półtorej godziny. A na max czy high ścinki

> lekkie, ale wywala po 5 minutach...

Myślę, że to przez Vistę. Ja mam bardzo podobny komputer i gra jest stabilna jak skała
ze wszystkim na maxa.

Raczej nie ja na kompie z podpisu też na full gram stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto zleca zadanie

Spoiler

"Zabij lorda Patroscona"

? Przypadkiem mi je zaliczyło (kocham ten błąd...), a chciałbym odebrać nagrodę, jakakolwiek jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 12:15, destro177 napisał:

Kto zleca zadanie

Spoiler

"Zabij lorda Patroscona"

? Przypadkiem mi je zaliczyło (kocham
ten błąd...), a chciałbym odebrać nagrodę, jakakolwiek jest :D


Leon, jeden z trzech synów Tyldy (dobrze napisałem?). Jest w lesie naprzeciwko farmy Seweryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 12:42, SpecShadow napisał:

> Kto zleca zadanie

Spoiler

"Zabij lorda Patroscona"

? Przypadkiem mi je zaliczyło (kocham

> ten błąd...), a chciałbym odebrać nagrodę, jakakolwiek jest :D

Leon, jeden z trzech synów Tyldy (dobrze napisałem?). Jest w lesie naprzeciwko farmy
Seweryna.


Dzięki. Byłem u niego, ale wydawało mi się, że nie dostałem tego zadania, a jedynie te z

Spoiler

pierścieniami wasalnymi

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 12:47, destro177 napisał:

Dzięki. Byłem u niego, ale wydawało mi się, że nie dostałem tego zadania, a jedynie te
z

Spoiler

pierścieniami wasalnymi

.


Aby ukończyć questa z pierścieniami musisz załatwić Patroscona, tak więc nie jest to bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zaliczanie nie zleconych questów faktycznie jest dość dziwne ale można się przyzwyczaić - jakoś musieli to rozwiązać. Jak masz dostęp do całej mapy to nie da się tego uniknąć. Wczoraj przeszedłem grę.

Spoiler

Postać miałem tak podpakowaną że aż za bardzo. Jaszczuro-ludzi kładłem jednym/dwoma machnięciami miecza. Nazbierałem wszystkiego od groma, okradłem kogo się dało, miałem od groma pergaminów i mikstur i co i BOS - wielki Tytan, którego pokonanie po odkryciu sposobu to kaszka z mleczkiem..Wcale nie było z tym problemów. Na koniec dziadowski filmik i napisy - aż wczytałem grę sprzed walki by pograć dalej. Problem jest taki, że wszystkie questy nawet poboczne wykonałem a wyspa nie jest taka wielka - zwiedziłem każdy kąt i jaskinie...
Zabiłem wszystko co się ruszało (oprócz ludzi) i nie wiele mi zostało do zrobienia. Grając wojownikiem z mieczem gra jest w sumie prościutka. Nie inwestowałem wcale w broń długodystansową mimo że zawsze w Gothicach to robiłem. Alchemia +3 i z 10 mikstur siła +5 gotowych. Chwilowo muszę odpocząć od gry przed przechodzeniem jej jako mag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 12:52, SpecShadow napisał:

Aby ukończyć questa z pierścieniami musisz załatwić Patroscona, tak więc nie jest to
bug.

A wcale bo nie. Za drugim przejściem, najpierw zebrałem wszystkie pierścienie i pocisnąłem do Leona w nadziei że każe mi zabić Patroscona, a on wziął pierścionki i finał questa... Co prawda w pewnym miejscu rozmowy była kwestia dotycząca Patroscona, ale jej nie tyknąłem, a potem Leon już nie chciał ze mną gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować