Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Pytanko; Deszedłem do inkwizytora, to jak z nim gadam to muszę iść z nim do tej dziwnej bramy i on mi zleca odnaleźć jakieś płyty, czy tam kryształy i mam je dać do naprawy dla druida. W tej chwili jak on mi zleca tego questa to anuluje się quest, by powiedzieć komuś tam na "f" o wejściu do świątyni i "robota dla trojaczków", czy tak powinno, być, czy mogę wczytać sejva, wykonać te dwa questy, czy tak po prostu musi być, badź, jak zrobię te dwa wcześniej wymienione questy nie będę mógł zrobić tego questa dla inkwizytora ?

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

quest z inkwizytorem kończy pierwszy rozdział i wszystkie questy przypisane dla pierwszego rozdziału i robi się go na końcu. Wgraj, zrób wszystkie questy i wróć do inkwizytora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki. W takim razie jak będzie jakiś quest kończący następny rozdział to będzie tak samo, tak ? ;)

Ile trzeba zjeść jabłek, by dostać bonus do siły ?

Są jeszcze jakieś bonusy do siły, many, zdrowia itd. od różnych pokarmów ?

Opłaca sięrobić takie połączenie postaci Miecz na maksa, kufry na maksa, kieszonkowiec na 2/3 level no i kowalstwo na maxa?

Są jakieś pierścienie/naszyjniki, które zwiększają skila w mieczu ?

Kto mnie może nauczyć kufry na 3 level ? ;)

Pozdr. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzeba zjeść chyba z 10 jabłek. Bonus dostaje się tez za jajka.Zależy kim chcesz grać jak wojownikiem skup się na sile i mieczu a te pozostałem rzeczy na drugim miejscu. Pierścienie są, naszyjniki nie wiem. Patty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam problem... po jeden z mistrzów w klasztorze zlecił mi odnalezienie pewnego kryształu który się ma znajdować w pólnocnej świątyni. Jak tam dojsć kierując się od klasztoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 18:12, kuki288 napisał:

Kurcze mam problem... po jeden z mistrzów w klasztorze zlecił mi odnalezienie pewnego
kryształu który się ma znajdować w pólnocnej świątyni. Jak tam dojsć kierując się od
klasztoru?


Zejdź z górki na której jest klasztor, udaj się ścieżką w dół. Przejdź obok jeziorka i znajdź jaskinię pilnowaną przez wielkiego owada- szerszenia, tam jest kryształ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 18:12, kuki288 napisał:

Kurcze mam problem... po jeden z mistrzów w klasztorze zlecił mi odnalezienie pewnego
kryształu który się ma znajdować w pólnocnej świątyni. Jak tam dojsć kierując się od
klasztoru?


Zapisz sobie grę w klasztorze i idź na żywioł skacząc w dół na prawo (jak wychodzisz z wnętrza), a później cały czas prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 17:57, Albii napisał:

Rozumiem, dzięki. W takim razie jak będzie jakiś quest kończący następny rozdział to
będzie tak samo, tak ? ;)


W przypadku tych dwóch questów o których mówiłeś, w 2 rozdziale zmienia się sytuacja z tą świątynią i z trojaczkami, dlatego wykonać te questy można tylko w 1 rozdziale.

Dnia 09.11.2009 o 17:57, Albii napisał:

Ile trzeba zjeść jabłek, by dostać bonus do siły?


Nie wiem, ale chyba poniżej 10. Z tym że jest ograniczenie. Za jedzenie jajek i jabłek, maksymalnie możesz dostać +5 do siły. Potem możesz jeść ile wlezie a i tak już nic nie dostaniesz.

Dnia 09.11.2009 o 17:57, Albii napisał:

Są jeszcze jakieś bonusy do siły, many, zdrowia itd. od różnych pokarmów ?


Nie zauważyłem.

Dnia 09.11.2009 o 17:57, Albii napisał:

Opłaca sięrobić takie połączenie postaci Miecz na maksa, kufry na maksa, kieszonkowiec
na 2/3 level no i kowalstwo na maxa?


Miecz z resztą nie ma za wiele wspólnego więc nie widzę związku. A kufry na maxa trzeba mieć, bo runę otwierania zamków znajduje się dopiero pod koniec 2 rozdziału, a zwoje drogie i mało... Kradziesz kieszonkowa na maksymalnym poziomie moim zdaniem nie przynosi oczekiwanych rezultatów, bo ogólnie w ekwipunku okradanych postaci za dużych bogactw nie ma, nawet u tych, do których okradzenia potrzeba 3 lvl. Na tym się najbardziej zawiodłem. Kradzież najlepiej wykorzystać można do kradzenia questowych przedmiotów, takich jak puchary, zbroje w mieście i kawałki miecza na bagnach, ale do tego wystarczy lvl 1 (chociaż nie wiem tego napewno, bo ja od razu nauczyłem się 2 lvl). Kowalstwo jest potrzebne do wykucia fajnych mieczyków z obsydianu, których normalnie nie znajdziesz, a możesz to zrobić już w 2 rozdziale (ja miałem pod koniec 1, ale się trochę z tym namęczyłem;p). I zapomniałeś o alchemii, która jest obowiązkowa w Risen, niezależnie od przynależności. Na 3 lvl możesz robić eliksiry poprawiające trwale siłę, zręczność, manę i życie, w ilości ok. 20 szt., bo tyle rośnie koron bohatera, głównego składnika tychże eliksirów. 15 PD można w ten sposób przełożyć na +100 np. do siły.

Dnia 09.11.2009 o 17:57, Albii napisał:

Są jakieś pierścienie/naszyjniki, które zwiększają skila w mieczu ?


są dwa pierścienie +1 do miecza, naszyjników nie uświadczyłem.

Dnia 09.11.2009 o 17:57, Albii napisał:

Kto mnie może nauczyć kufry na 3 level ? ;)


Patty począwszy od 2 rozdziału, bądź Cid już w pierwszym, jeżeli przyłączysz się do Dona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 18:27, AdamSloma napisał:

bądź Cid już w pierwszym, jeżeli przyłączysz się do Dona.

Coś on mnie nie chciał nauczać trzeciego levela. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 18:37, Albii napisał:

> bądź Cid już w pierwszym, jeżeli przyłączysz się do Dona.
Coś on mnie nie chciał nauczać trzeciego levela. :/

Bo jak cię zaczyna uczyć, po quescie jaki dla niego zrobisz, jeszcze nie jesteś przyłączony do dona. Wtedy uczy cię tylko 2 level. Jak zrobisz 4 questy dla strony dona i pojawi się info, że postanowiłeś przyłączyć sie do Dona, wróć do niego i jeszcze raz zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2009 o 18:17, SpecShadow napisał:

Zejdź z górki na której jest klasztor, udaj się ścieżką w dół. Przejdź obok jeziorka
i znajdź jaskinię pilnowaną przez wielkiego owada- szerszenia, tam jest kryształ.


Aha... ma 6 lvli tylko ten kijek od klasztoru co tam dostałem ii ubranko i nic nie rozwijałem oprocz alchemii i krazdiezy, to sobie poraadze?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2009 o 18:57, kuki288 napisał:

Aha... ma 6 lvli tylko ten kijek od klasztoru co tam dostałem ii ubranko i nic nie rozwijałem
oprocz alchemii i krazdiezy, to sobie poraadze?:D


Pójdziesz to się przekonasz ;)
BTW. Widzę, że jednak kupiłeś Risena, i jak się gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 18:57, kuki288 napisał:

Aha... ma 6 lvli tylko ten kijek od klasztoru co tam dostałem ii ubranko i nic nie rozwijałem
oprocz alchemii i krazdiezy, to sobie poraadze?:D

Oj ciężko może być, bo ta poczwara jest dość silna... Ja za pierwszym razem ją z łuku rozwaliłem, tylko musiałem się trochę nabiegać do tyłu... no i parę razy wczytać grę. Z kuszą się to lepiej robi, bo szybciej można uciekać do tyłu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2009 o 19:16, Longer napisał:

BTW. Widzę, że jednak kupiłeś Risena, i jak się gra?


Taa... gra wymiata;p miałem grać w Age of Conan... zapłąciłem abonament ale teraz już nie wiem w co grać bo Risen jest suuper.


AdamSloma ja nie mam ani łuku ani kuszy, ja na maga ide więc tylko magia/alchemia/kostur/ ewentualnie złodziejstwo;p To tyle... no nie wiem jak ja to dziadostwo pokonam, ale teraz jestem aktualnie w mieście portowym bo szukałem tej światyni po całym świecie i już cały zwidziłem.;p A teraz się okazuje że to tam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 19:22, kuki288 napisał:

AdamSloma ja nie mam ani łuku ani kuszy, ja na maga ide więc tylko magia/alchemia/kostur/
ewentualnie złodziejstwo;p To tyle... no nie wiem jak ja to dziadostwo pokonam, ale teraz
jestem aktualnie w mieście portowym bo szukałem tej światyni po całym świecie i już cały
zwidziłem.;p A teraz się okazuje że to tam;/


Bo wiesz, jest takie baaardzo przydatne urządzonko, a nazywa się dziennik;). Klikasz L, najeżdżasz na zadanko i po prawej ostatnią zakładkę "mapa zadania" i tam wszystko powinno być zaznaczone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 18:27, AdamSloma napisał:

Na 3 lvl możesz robić eliksiry poprawiające trwale siłę, zręczność, manę i życie, w ilości
ok. 20 szt., bo tyle rośnie koron bohatera, głównego składnika tychże eliksirów. 15 PD
można w ten sposób przełożyć na +100 np. do siły.

A są jakieś mapki z lokalizacją tych składników, tzn koron bohatera ?

Do ilu warto pakować w/rozwijać siłę ?

No i, czy rozwijając miecz, kufry i alchemię na maxa oraz tam siłę na ile trzeba(pytane wyżej) zostanie PN na jakieś kusze itp. i, czy warto będzie w nią pakować ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ja, co ja ?! ;p Nie do tego posta kliknąłeś opcję "odpowiedz". ;) Ale co do tych gnomów, to one nieźle miotą. Małe sześciognomowe stadko bardziej mnie zjechało niż znaczniewiększe stadka wilków/ sępów/ inkwizycji/ ciem. ;p Małe szybkie i zręczne. Jeszcze gorsze od tych goblinów z gothica... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 19:50, kuki288 napisał:

Ale mnie wykierowaliście tam są gnomy których nigdy nie pokonam;p


W tej świątyni? Ich jest raptem 3 z czego walczy się najwyżej dwoma naraz, nic szczególnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować