Zaloguj się, aby obserwować  
filip1-1

Walki pomiędzy Rosją a Gruzją!

605 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2008 o 00:50, hans olo napisał:

No generalnie kolejna wojna satelitarna nie byłaby tu dla mnie zdziwieniem. Ale role
sie niestety odwróciły (bo choć USA nie znoszę to jednak jak wiadomo z doswiadczeń Wietnamu
czy Korei, kraje w których stacjonowali Jankesi wychodzą z tych wojen lepiej niz te,
w których zostali ruscy). Tymczasem Amerykanie znajdują sie tutaj w podobnej sytuacji
co komuniści w Wietnamie, którzy zostawili Wietnamczykom troche swojego sprzętu i kazali
walczyć z wielką armią.


Tylko co to będzie jak Rosja skończy z Gruzją, spojrzy na zachód, pomacha pięścią i powie: Wy też nam się stawialiście, no to teraz niespodzianka - i tu mamy odpowiedź Rosji na deklarację prezydenta Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 00:53, audioslave2000 napisał:

Tylko co to będzie jak Rosja skończy z Gruzją, spojrzy na zachód, pomacha pięścią i powie:
Wy też nam się stawialiście, no to teraz niespodzianka - i tu mamy odpowiedź Rosji na
deklarację prezydenta Polski.

Mało prawdopodobne. Bardziej prawdopodobne jest kontynuowanie podbojów w rejonie Morza Czarnego. Polska jest im na nic nie potrzebna, poza tym Polaków Rosjanie podświadomie i instynktownie uznają za zbyt duże zagrożenie ideologiczne by ponownie próbować z nami sił. Tylko dlatego z resztą nie zostaliśmy pełnoprawną SRR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 00:57, hans olo napisał:

Mało prawdopodobne. Bardziej prawdopodobne jest kontynuowanie podbojów w rejonie Morza
Czarnego. Polska jest im na nic nie potrzebna, poza tym Polaków Rosjanie podświadomie
i instynktownie uznają za zbyt duże zagrożenie ideologiczne by ponownie próbować z nami
sił. Tylko dlatego z resztą nie zostaliśmy pełnoprawną SRR.


W sumie może i tak. Na pewno będą teraz mieć pretekst do prowadzenia polityki ekspansywnej. Możliwe, że pokuszą się o kraje arabskie, by odciąć USA od tych złóż ropy, których nie posiadają jeszcze w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 00:58, Kuboo PL napisał:

Mam pytanie: śledziłem te wydarzenia, ale potem przestałem. Czy zawiesili choć na chwilę
broń i zaczęli rozmowy?


Mój post o 00.37 przeczytaj - jest to skrót dotychczasowych informacji jakie się pojawiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska i inne kraje powiedziala do putina by wycowal swoje wojska Mr. prezydent dobrze ze tak powiedzial ( patrzcie jak bylo z naszym mieskiem:P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 00:57, hans olo napisał:

Mało prawdopodobne. Bardziej prawdopodobne jest kontynuowanie podbojów w rejonie Morza
Czarnego. Polska jest im na nic nie potrzebna, poza tym Polaków Rosjanie podświadomie
i instynktownie uznają za zbyt duże zagrożenie ideologiczne by ponownie próbować z nami
sił. Tylko dlatego z resztą nie zostaliśmy pełnoprawną SRR.

Mam nadzieję, że masz rajcę. Rosjanie poza tym mogą się jednak bać UE i USA które są z nami w sojuszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 00:59, audioslave2000 napisał:

W sumie może i tak. Na pewno będą teraz mieć pretekst do prowadzenia polityki ekspansywnej.
Możliwe, że pokuszą się o kraje arabskie, by odciąć USA od tych złóż ropy, których nie
posiadają jeszcze w 100%.

No można oczywiście spodziewać się reakcji gospodarczych, ale one i tak są nieuniknione. Rosja dąży w tej chwili do uzyskania przynajmniej zbliżonej pozycji na rynku paliw do tej, którą uzyskały USA i prędzej czy później będą sobie kręcić kurkami we wszystkie strony jak im się żywnie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 01:18, hans olo napisał:

No można oczywiście spodziewać się reakcji gospodarczych, ale one i tak są nieuniknione.
Rosja dąży w tej chwili do uzyskania przynajmniej zbliżonej pozycji na rynku paliw do
tej, którą uzyskały USA i prędzej czy później będą sobie kręcić kurkami we wszystkie
strony jak im się żywnie podoba.


Właściwie to już tak się dzieje...rosjanie zbombardowali gazociągi gruzińskie nie uszkadzając własnych, efekt? Azerbejdżan już wstrzymał eksport ropy przez gruzińskie porty Kulewi i Batumi. Poza tym kręcenie kurkami gazowymi rosja nieraz doświadczyła Europę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 01:18, hans olo napisał:

> W sumie może i tak. Na pewno będą teraz mieć pretekst do prowadzenia polityki ekspansywnej.

> Możliwe, że pokuszą się o kraje arabskie, by odciąć USA od tych złóż ropy, których
nie
> posiadają jeszcze w 100%.
No można oczywiście spodziewać się reakcji gospodarczych, ale one i tak są nieuniknione.
Rosja dąży w tej chwili do uzyskania przynajmniej zbliżonej pozycji na rynku paliw do
tej, którą uzyskały USA i prędzej czy później będą sobie kręcić kurkami we wszystkie
strony jak im się żywnie podoba.


A stracimy na tym między innymi my. Tymczasem jak wyczytałem w artykule na wp.pl duży interes popierając Gruzję w Polsce robi PiS. W każdym mieście, w którym urządzono manifestacje pod ambasadą Rosji jest jakis przedstawiciel tej partii.
http://wiadomosci.wp.pl/title,Polacy-manifestowali-solidarnosc-z-Gruzja,wid,102410 46,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 01:21, audioslave2000 napisał:

A stracimy na tym między innymi my. Tymczasem jak wyczytałem w artykule na wp.pl duży
interes popierając Gruzję w Polsce robi PiS. W każdym mieście, w którym urządzono manifestacje
pod ambasadą Rosji jest jakis przedstawiciel tej partii.
http://wiadomosci.wp.pl/title,Polacy-manifestowali-solidarnosc-z-Gruzja,wid,102410 46,wiadomosc.html

PiS musi sobie sondaże podwyższyć. Większość Polaków jest przeciwko tej wojnie, więc niema się co dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 01:35, ja33no napisał:

> A stracimy na tym między innymi my. Tymczasem jak wyczytałem w artykule na wp.pl
duży
> interes popierając Gruzję w Polsce robi PiS. W każdym mieście, w którym urządzono
manifestacje
> pod ambasadą Rosji jest jakis przedstawiciel tej partii.
> http://wiadomosci.wp.pl/title,Polacy-manifestowali-solidarnosc-z-Gruzja,wid,102410
46,wiadomosc.html
PiS musi sobie sondaże podwyższyć. Większość Polaków jest przeciwko tej wojnie, więc
niema się co dziwić.


Tja... a Ruscy znów zaczęli Gruzinów bombardować. Ciekaw jestem jak udało się zestrzelić Gruzinom 10 myśliwców, a nie udało się zestrzelić ani jednego bombowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 01:37, audioslave2000 napisał:

Tja... a Ruscy znów zaczęli Gruzinów bombardować. Ciekaw jestem jak udało się zestrzelić
Gruzinom 10 myśliwców, a nie udało się zestrzelić ani jednego bombowca.

Pojęcie myśliwca jest dzisiaj bardzo rozmyte. Z powodzeniem można ich uzywać do taktycznych bombardowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 01:37, audioslave2000 napisał:

Tja... a Ruscy znów zaczęli Gruzinów bombardować. Ciekaw jestem jak udało się zestrzelić
Gruzinom 10 myśliwców, a nie udało się zestrzelić ani jednego bombowca.

Może w tych myśliwcach byli Kamikaze? ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 01:38, hans olo napisał:

> Tja... a Ruscy znów zaczęli Gruzinów bombardować. Ciekaw jestem jak udało się zestrzelić

> Gruzinom 10 myśliwców, a nie udało się zestrzelić ani jednego bombowca.
Pojęcie myśliwca jest dzisiaj bardzo rozmyte. Z powodzeniem można ich uzywać do taktycznych
bombardowań.

Zdecydowanie tak, to nie II wojna światowa gdzie bombowce były gigantyczne. Teraz wystarczy parę większych rakiet i szkody jak dawniej po bombardowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 01:38, hans olo napisał:

> Tja... a Ruscy znów zaczęli Gruzinów bombardować. Ciekaw jestem jak udało się zestrzelić

> Gruzinom 10 myśliwców, a nie udało się zestrzelić ani jednego bombowca.
Pojęcie myśliwca jest dzisiaj bardzo rozmyte. Z powodzeniem można ich uzywać do taktycznych
bombardowań.


Kurcze, na wp.pl mylą pojęcia, a ja powtarzam jak głupi. Ruscy wysyłali "samoloty szturmowe" (za wikipedią) Su-25, a więc ni myśliwiec ni bombowiec :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Lech Kaczyński podkreślił, że wspólne oświadczenie prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii "po raz pierwszy stawia sprawę jasno". "Do tej pory i w UE i w NATO istniał specyficzny sposób wypowiadania się o Rosji, który nie tyle odkrywał rzeczywistość, co ją przykrywał. A rzeczywistość jest taka, jak widzimy" - powiedział. Spytany przez dziennikarza, czy Rosja jest tu agresorem, prezydent odparł "tak, oczywiście".

niezła wypowiedź kaczora zgadzam się z nim w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 02:33, filip1-1 napisał:

" Lech Kaczyński podkreślił, że wspólne oświadczenie prezydentów Polski, Litwy, Łotwy
i Estonii "po raz pierwszy stawia sprawę jasno". "Do tej pory i w UE i w NATO istniał
specyficzny sposób wypowiadania się o Rosji, który nie tyle odkrywał rzeczywistość, co
ją przykrywał. A rzeczywistość jest taka, jak widzimy" - powiedział. Spytany przez dziennikarza,
czy Rosja jest tu agresorem, prezydent odparł "tak, oczywiście".

niezła wypowiedź kaczora zgadzam się z nim w 100%


Ja nie do końca. W razie jakichkolwiek kłopotów nikt nas nie poprze, ani USA, ani EU, ani NATO. Wcześniej mówiłem o ewentualnym ataku Rosji, teraz zrozumiałem, że wystarczy zakręcić kurek. Bark gazu i ropy = gospodarka Polski przestaje istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NATO przez 3 miesiace bombardowalo Serbie (ku chwale kosowa) to teraz Rosja zaczyna bombardowanie Gruzji (ku chwale osetii)

ruskim nikt nie podskoczy, nato czy usa nie zdecyduja sie na otwarta wojne, gruzja zostanie na lodzie - ale to echa kosowa, nato wtedy pokazalo ze nawet najmniejsza spolecznosc moze miec niepodleglosc. I bedzie takich konflikow wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 02:33, filip1-1 napisał:

" Lech Kaczyński podkreślił, że wspólne oświadczenie prezydentów Polski, Litwy, Łotwy
i Estonii "po raz pierwszy stawia sprawę jasno". "Do tej pory i w UE i w NATO istniał
specyficzny sposób wypowiadania się o Rosji, który nie tyle odkrywał rzeczywistość, co
ją przykrywał. A rzeczywistość jest taka, jak widzimy" - powiedział. Spytany przez dziennikarza,
czy Rosja jest tu agresorem, prezydent odparł "tak, oczywiście".

niezła wypowiedź kaczora zgadzam się z nim w 100%


taaa a co lechu moze zrobic rosji ? wojsko nasze to kpina przy silach rosji, oczywiscie wielce-oswiecony lechu zaraz wysle wojska do gruzji - my sie zawsze pchamy tam gdzie nas nie chca - zawsze tak bylo, to juz chyba czesc naszej mentalnosci...

czytalem tez gdzies ze w ciagu ostanich lat to wlasnie gruzja systematycznie zwiekszala wydatki na zbrojenia (dzis 15% PBK) - raczej nie chcieli atakowac rosji, moze chcieli spacyfikowac osetie ? Czlowiek nie wydaje takiej ilosci pieniedzy na zbrojenia jak nie chce z kims walczyc czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować