Zaloguj się, aby obserwować  
Falconer

Wojna Polska - Rosja - czy do tego dojdzie?

358 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2008 o 17:44, HiSin napisał:

Nie wiem...
nie wiem jak bym zareagował :D jak by przyszło co do czego :D

Nie wiem czy bym spanikował w razie wojny :D

ale jak narazie walczył bym ;p


chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć co by zrobił w czasie wojny, no może oprócz zawodowych żołnierzy i polityków którzy by wywołali tą wojnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przezylem wojny i przezyc nie chce.
Szczerze mowiac nie wyobrazam sobie w dzisiejszych czasach wojne (nie chodzi mi o to ze to nie mozlwie - bo jak ostatnio widzimy do wojny coraz blizej) jak taka wojna miala by wygladac ? no po prostu nie moge to sobie wyobrazic ?
Wezme wszystkich od 16 roku zycia i na front wygonia czy jak ?
Zwracajac jeszcze uwgae na to ze to nie czasy II w.ś. technika poszla na przod wiec III w.ś. wygladalaby calkiem inaczej... gorzej niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie tego nie wyobrażam, bo wątpię bym mógł to przeżyć. Przecież nie wezmę do ręki karabinu maszynowego i ruszę na front by walczyć (jak w BF2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 13:21, fearlord napisał:

Ja też sobie tego nie wyobrażam, bo wątpię bym mógł to przeżyć. Przecież nie wezmę do
ręki karabinu maszynowego i ruszę na front by walczyć (jak w BF2).

To tak sie mowi, by walczyc i strzelac jak w BF, CS, Cod itp. tam to jest grą...
a na wojnie twoja stawka jest wlasne zycie, wiec nie jest to takie rozowe jakby sie wydawalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wojny mamy chyba coraz bliżej. Dzisiaj oglądałem wiadomości i pokazali przydenta Rosji który mówił, że Rosja odpowie militarnie na tarczę antyrakietową w Polsce... Chyba czas budować schron...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 09:07, Kacperxy napisał:

Do wojny mamy chyba coraz bliżej. Dzisiaj oglądałem wiadomości i pokazali przydenta Rosji
który mówił, że Rosja odpowie militarnie na tarczę antyrakietową w Polsce... Chyba czas
budować schron...


Taaa... Co do tych schronów to właśnie przestaję się dziwić Tomowi Cruzowi (?). Fakt, że on raczej nie dla wojny buduje, ale może mu się przydać jednak ;]

A co do wojny bezpośrednio, to po prostu nie mogę sobie tego wyobrazić tak jak fearlord.

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie nie wiem co zrobilbym gdyby doszlo do wojny w naszym kraju, bo mam dopiero 16 lat i nawet komunizmu nie mam prawa pamietac, co dopiero wojny, w tej chwili moge powiedziec na ten temat jedno a jesli bo wojna sie zaczela (oby nie) to moge zmienic ton i okarze sie ze nie jest tak jak myslalem wczesniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie jest to głupie pytanie Polska vs Rosja...mam nadzieje że do takiego konfliktu nie dojdzie aczkolwiek jest to (niestety) możliwe a jeszcze teraz wyczytałem newsa na wp.pl że Polska jest gotowa wysłać swoje wojska do Gruzji.Kto wie czym to się skończy,mam jedynie nadzieje że Bóg ma nas w swojej opiece bo po tym co wiem z wydarzeń historycznych,wojna to nic ciekawego a ja bym chciał dożyć spokojnie późnej starości więc...

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: Mam gdzieś Ruskich, mam gdzieś politykę i całe te ich zagrania militarne. Idę w tym roku do technikum informatycznego i tylko na swoich zajęciach mam zamiar się skupiać. Rano jechać do szkoły, pouczyć się, wieczorem wrócić do domu, dalej obrabiać filmy z wesel i innych uroczystości zamówione za pośrednictwem ojca, tworzyć strony internetowe i po prostu - robić swoje. A wszelkie wojny to ja mam w głębokim poważaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:32, Pioperus napisał:

Wojny nie będzie. Chyba, że Polska się za bardzo zaangażuje w pomoc dla Gruzji.

Dokładnie, nie widzę powodów żeby ruscy nas zaatakował, to nie w ich interesie, zaraz by się rozpętała kolejna wojna światowa przecież, a oni przecież tylko chcą "trochę" ropy z Gruzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 17:39, Findan napisał:

> Wojny nie będzie. Chyba, że Polska się za bardzo zaangażuje w pomoc dla Gruzji.

Dokładnie, nie widzę powodów żeby ruscy nas zaatakował, to nie w ich interesie, zaraz
by się rozpętała kolejna wojna światowa przecież, a oni przecież tylko chcą "trochę"
ropy z Gruzji

No właśnie. Większości świata nie spodobały się działania w Gruzji, gdyby Rosja zaatakowała nas może ktoś by nam pomógł. Zresztą poco mają nas atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 20:44, Pioperus napisał:

No właśnie. Większości świata nie spodobały się działania w Gruzji, gdyby Rosja zaatakowała
nas może ktoś by nam pomógł. Zresztą poco mają nas atakować.

No właśnie, wojna w Gruzji pokazała że Europa trzyma się razem i broni sprawiedliwości gdy kiedy to niczym nie grozi. Gdy Federacja Rosyjska wypowiedziała by wojnę IIIRP spoglądałbym bardziej na wschód (Ukraina) w poszukiwaniu pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 22:51, Los Emilos napisał:

Gdy Federacja Rosyjska wypowiedziała by wojnę IIIRP spoglądałbym
bardziej na wschód (Ukraina) w poszukiwaniu pomocy.


Gdyby wybuchła wojna w stylu Polska-Rosja, to Amerykanie by nas wsparli. Nie myślcie, że jestem jakiś bardzo naiwny, nie... po prostu uważam, że USA wykorzystałyby taki pretekst do walki z Rosją i ostudzenia ich zapałów, Rosjanie dobrze o tym wiedzą i dlatego nie zaatakują Europy. Z drugiej strony nikt nie chce chyba kolejnej wielkiej wojny... ani my Polacy, ani Amerykanie, ani nawet Rosjanie.
A co do wojny w Gruzji: Wojna w Gruzji tak naprawdę skończyła się zanim się zaczęła, to znaczy wynik był znany od początku, niewiadomą jest tylko ilość istnień ludzkich, która straci jeszcze życie, dlatego myślę, że zachód nie powinien się do tego mieszać. Owszem wyrazić sprzeciw, dać sygnał Rosji, że tego nie popiera, ale nie będzie interwencji wojskowej. Gruzja nie jest, ani w NATO, ani w Unii i Rosja to wykorzystuje. My jesteśmy w duużo lepszej pozycji niż byliśmy w 39 i niż teraz jest Gruzja.
Jestem spokojny o przyszłość naszego Narodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 23:36, Findan napisał:

w duużo lepszej pozycji niż byliśmy w 39 i niż teraz jest Gruzja.
Jestem spokojny o przyszłość naszego Narodu :)

Między 39 a dzisiaj nie widzę różnicy bo wtedy mieliśmy podpisane pakty o nieagresji z ZSRR i III Rzeszą oraz o pomocy z Francją i Anglią.
Czy amerykanie by nam pomogli? Oni boją się Rosji tak jak Chin i nie tylko militarnie ale może szczególnie gospodarczo. Podczas II WŚ to Ameryka zbiła majątek na sprzedaży broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że do tego dojdzie prędzej czy póżniej ale tym razem komuniści będą nas traktować troche poważniej z powodu tej tarczy ponieważ ja uważam i każdy pewnie o tym wie że ta tarcza na bank jest też przeznaczona do ataku a nie tak jak wszyscy twierdzą do obrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Amerykanie mają takie same zapędy monarchistyczne jak Rosja czy chiny i nie boją się nikogo a że po naszej stronie stoi NATO nie ma się czego bać trochę strzelania i po zabawie Rosjanie wracają do siebie po nokaucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We Wproście bodajże czytałem ciekawy tekst o polskiej armii i jej roli w ewentualnym konflikcie. Sztab Generalny WP w obecnych scenariuszach nie przewiduje "klasycznego" wariantu - powszechnej mobilizacji i obrony miast-twierdz, tylko działanie zorganizowanych, niewielkich, mobilnych grup taktyczno-operacyjnych na tyłach/ w starciach z jednostkami przeciwnika. W artykule było jeszcze sporo o przestarzałym sprzęcie naszych żołnierzy itd... ale to jako ciekawostka

Do wojny atomowej/światowej nie dojdzie dopóki bron atomowa nie dostanie się w ręce wariata - póki co mamy tylko przebiegłych graczy. A zresztą, zimna wojna pokazała - doktryna wzajemnego odstraszania - jeżeli przeciwnik ma więcej głowic niż ja, to nie uderzę w niego - dała efekty.

Także, niech Bóg ma nas w swojej opiece i nie dopuszcza wariatów do głowic i guzików...

EDIT: Nie wiem czemu, ale jak czytam ta dyskusję przypomina mi się nastrój rozmów z lata '39 - też się wtedy pytali - będzie wojna, czy jej nie będzie? Tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmn trudno coś na ten temat powiedzieć...Ale wydaje mi sie że do wojny nie dojdzie.Chyba że będziemy sie bardziej angażować w sprawie Gruzji,albo tarczy antyrakietowej...
Jeśli tego będziemy sie trzymać to raczej nic sie nie stanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować