Zaloguj się, aby obserwować  
Firefly94

Anno 1404 - Temat Ogólny

311 postów w tym temacie

Mam takie pytanie: czy mógłby mi ktoś, dokładnie, wytłumaczyć jak zmusić tych arabów do pozwolenia mi na budowanie budowli w stylu orientalnym? A dokładnie na budowanie budynków, które generują przyprawy. Bo za cholerę nie mogę rozgryźć jak to zrobi, a potrzebni mi patrycjusze do dalszego rozwoju miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Lorda kupujesz za punkty sławy takie rulony ( bodajże reputacja ), jak ich zgromadzisz odpowiednią ilość ( znaczy kupisz ) to udajesz się z nimi do sułtana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lord Richard Northburg sprzedaje za punkty sławy podarki. Najtańszy podarek kosztuje 50 pkt. sławy i zwiększa nasz poziom prestiżu u Wezyra o taką samą liczę. Wtedy zyskujemy dostęp do pierwszych budynków orientalnych.

Poziomy prestiżu:
1.-50pkt.
2.-100pkt
3.-200pkt.
4.-500pkt.
5.-1000pkt.
6.-2000pkt.
Uwaga pkt. Prestiżu na poszczególne poziomy nie sumują się. To znaczy, że jeśli chcemy osiągnąć drugi poziom(Gość Beduinów) to musimy mieć 150 pkt. prestiżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde normalnie nie rozkminiam tej gry. Nie wiem czy to ze względu na uprymitywnienie mnie przez gry, gdzie jedynym celem jest zabijanie Rosjan, Niemców, orków lub ratowanie świata przed zagładą, czy przez to że z serią Anno mam styczność pierwszy raz. Ale po prostu nie mogę osiągnąć jakiegoś sensownego poziomu rozwoju moich miast w czasie krótszym niż godzina. Podczas gry ciągłej moi przeciwnicy przez cały czas są do przodu i gdy już dawno patrycjuszy mają, ja jeszcze się męczę z mieszczanami, bakiem surowców czy ujemnymi bilansem pieniężnym. Koszmar normalnie. Dlatego mam prośbę. Możecie mi dać jakieś rady odnośnie zarządzania gospodarką lub wysłać link do strony gdzie takowe porady się znajdują? Tak abym mógł w miarę szybko się rozwinąć i kurde nie cierpieć, przez cały czas, cholernego braku kasy. Moi komputerowi przeciwnicy mogą to ja też chcę tak móc. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bilans dodatni musisz mieć już w 1-2h godzinie gry ( zależy od umiejętności ) jeśli masz minus nie awansuj budynków wyżej jak drugi poziom, zresztą zablokuj automatyczny awans i ręcznie awansuj według potrzeb

Tutaj masz fajny kalkulator budynków i dóbr potrzebnych w zależności na ilość mieszkańców
http://www.anno1404-rechner.de/index.php?lang=en#pkDisplay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć
podpowiedzcie mi jak się produkuje wino, miód i ubranie ozdobne?

Gram na dodatku Wenecji, ale może ktoś tu wie jak to się robi, a i jeszcze produkcja róż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wino:

Potrzebujesz najpierw wyprodukować beczki, a do tego potrzebne jest: drewno i żelazo.
Dalej potrzebujesz winnic (sprawdź czy na wyspie możesz uprawiać winorośl). Ostatnim etapem jest postawienie budynków gdzie beczki i winogrona przerobią na winko:) jedna winiarnia starcza na około 900 - 1000 ludzi (tak mniej więcej z tego co zaobserwowałem)

Miodek to pasieki do postawienia i raczej tyle - tylko trzeba znów sie upewnić czy można na danej wyspie to "uprawiać"

Do ubrań ozdobnych: Złoto (jest na wyspach orientalnych) i hute złota, do tego jedwab (tez wyspy orientalne) i oczywiście węgiel do huty:) Tu już lepiej o wiele bo jeden budynek wystarczał na 3000 ludzi nawet.

Nazwy mogę się nieco różnić - gram na angielskiej wersji.

Co do różyczek to problemem jest ilość farm na 1 perfumerie... osobiście stawiam 3 farmy na 1 perfumerie. 1 perfumeria na jakie 1000 ludzi ( i jeszcze rośnie zapasik jest na sprzedanie:)

Ogólnie gra jest super, wraz z rozwojem ludności jest coraz większa jazda z utrzymaniem odpowiedniego poziomu zadowolenia i podatków, a miejsca nie ma za dużo:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanko, ile pól (konopi, cedru, przypraw itp) uprawiac przy jednej farmie?
Zawsze ładowałem na maksa ile się zmieści i jakoś do 4 mapy w kampanii dawałem radę.
Ale na wiki anno widziałem takie schematy upraw i tam średnio po ok 3-4 pola na farmę są.
Ich ilość wpływa na szybkość produkcji czy jak to jest ?

Z góry dzięki za wytłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,mam problem gdy zaczynam pierwsza misje grafika dziwnie mi się wyświetla(tak jak na screenach) wiecie jak temu zaradzić?

20101005165204

20101005165225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 16:52, Xsaw napisał:

Witajcie,mam problem gdy zaczynam pierwsza misje grafika dziwnie mi się wyświetla(tak
jak na screenach) wiecie jak temu zaradzić?


Jako że znalazłem rozwiązanie na to to napisze: Trzeba cliknać na mój komputer a potem :
2 Click on c drive
3 Click Users
4 Click Your name
5 Click AppData
6 Click Roaming
7 Click Ubisoft
8 Click Config
9 Click Engine
i w pliku Engine zmieniamy z "<DirectXVersion>0</DirectXVersion>" na "<DirectXVersion>9</DirectXVersion>" i powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam anno 1404 od dnia premiery i mam pytanie. Warto kupić Wenecję? Wnosi dużo nowego, czy tylko kampanię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 10:19, damlon napisał:

Posiadam anno 1404 od dnia premiery i mam pytanie. Warto kupić Wenecję? Wnosi dużo nowego,
czy tylko kampanię?


Warto imho, bo wnosi również tryb multi - a zresztą samych scenariuszy do solo jest chyba z 15, więc to sporo zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 10:34, Laid_back napisał:


Warto imho, bo wnosi również tryb multi - a zresztą samych scenariuszy do solo jest chyba
z 15, więc to sporo zabawy


Kupiłem wczoraj. Swoją drogą w MM można sam dodatek kupić za 29.90 zł. Mam pytanko, czy save''y z podstawki będą nadal działały jak zainstaluję dodatek, czy lepiej dokończyć rozpoczęte rozgrywki przed instalacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z osiągnięciem " oszust",muszę zmienić nazwę miasta , niestety nie wiem jak :( Gra świetna tylko jak wpisywać te kody ^^ pomóżcie pls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdział IV " zaginione dzieci " - trzecia grupa dzieci z wyspy Ku''Raast ( karawnseraj ) - wybudowałem bazar,mały dom towarowy,uprawiam przyprawy i daktyle,mam już sporo mieszkańców i ... nic - co mam zrobić żeby dostać tę trzecią grupę dzieci i przejść dalej?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki,już sobie poradziłem czytając dokładnie wcześniejsze posty 9 dzieci były w magazynie ;) ) ale mam jeszcze jeden problem: jak wydobywać węgiel?,jego złożę mam na wyspie o której mowa w powyższym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować