Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Depilator - jaki wybrać?

31 postów w tym temacie

Witam, nie wiedziałem gdzie umieścić moje pytanie, gdyż jedynce co wyszło po wpisaniu RTV i AGD wyskoczyło: Jaki telewizor wybrać, a mi nie o to chodzi. Otóż chciałbym kupić prezent w postaci depilatora. Mogę na to przeznaczyć 200 zł, może trochę więcej, ale max. +20/30 zł. Znajdzie się coś takiego? Proszę o fachowe porady, a nie wejście na allegro.pl i wybranie pierwszego, lepszego depilatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, ze to jakiś troll wyskoczył z nowym tematem, a to ty!!! Nie jestem pewien aby ci pomógł tutaj jakiś facet ale moze będziesz miał szczęście i akurat jakaś kobieta tu zajrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem sobie mały troll, mały troll, wyskakuje stąd i stąd, hop sasa :-) Zauważyłeś, jak bardzo poprawna ortograficznie i stylistycznie jest nazwa tematu i jego treść? ^.^ Ale mniejsza z tym, właśnie na pomoc płci pięknej liczę, gdyż to prezent zarówno dla mojej mamy jak i dziewczyny, bo mają urodziny 5 i 7 września, i wybrałem jak prezent depilator. Odrzuciłem Brauna, bo słyszałem, że strasznie boleśnie usuwają włoski i te włoski wrastają czy jakoś tak, podobno Philips i Rowenta to najlepsze depilatory, i któryś z tych, o ile nikt nie poda lepszego modelu, wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 00:38, Jaki Ganh1 napisał:

Ale mniejsza z tym, właśnie na pomoc płci pięknej liczę, gdyż to prezent zarówno dla
mojej mamy jak i dziewczyny, bo mają urodziny 5 i 7 września, i wybrałem jak prezent
depilator.

Znaczy się dwa depilatory?? Czy jeden dla mamy i dziewczyny?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 00:03, Jaki Ganh1 napisał:

Witam, nie wiedziałem gdzie umieścić moje pytanie, gdyż jedynce co wyszło po wpisaniu
RTV i AGD wyskoczyło: Jaki telewizor wybrać, a mi nie o to chodzi. Otóż chciałbym kupić
prezent w postaci depilatora. Mogę na to przeznaczyć 200 zł, może trochę więcej, ale

Oj, oj, ja bym uwarzał z takimi prezentami. Jeżeli kupujesz to dziewczynie to może się obrazić za to, że uważasz ją za kudłacza ;). Co do depilatorów... hmm... nasadka chłodząca to jest to! :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 00:21, Jaki Ganh1 napisał:


A ja na twoim miejscu sprawdziłbym GS jakiejś kobiety, zobaczyć jej gg i zagadać :D
Może ,,mała16" ci coś powie, ale nie wiem, nie znam sie na wieku do niektórych spraw xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, a ciekawe jak wytłumaczyć: Kotku, a moje nogi nie są zbyt włochate? Kotku, a może coś bym z tym zrobiła? Kotku, a pamiętasz co jest niedługo? Kotku, muszę chyba sobie kupić depilator... -,- to każdy głupi się do myśli o co chodzi ;) A mamie bo zawsze narzekała że nie ma czasu wybrać się na zakupy i kupić depilator, na szczęście, bo wybierałaby 5 godzin zanim by się zdecydowała ^^

Kapizak1 -> dwa takie same depilatory, dla mamy i dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 00:47, Jaki Ganh1 napisał:

Tak, a ciekawe jak wytłumaczyć: Kotku, a moje nogi nie są zbyt włochate? Kotku, a może
coś bym z tym zrobiła? Kotku, a pamiętasz co jest niedługo? Kotku, muszę chyba sobie
kupić depilator... -,- to każdy głupi się do myśli o co chodzi ;) A mamie bo zawsze narzekała
że nie ma czasu wybrać się na zakupy i kupić depilator, na szczęście, bo wybierałaby
5 godzin zanim by się zdecydowała ^^

Kapizak1 -> dwa takie same depilatory, dla mamy i dziewczyny.


no cóż, napewno jest lepsze forum by o to pytać :D albo gogle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 00:03, Jaki Ganh1 napisał:

Otóż chciałbym kupić prezent w postaci depilatora. Mogę na to przeznaczyć 200 zł

Spokojnie wystarczy i jeszcze zostanie.

Dnia 27.08.2008 o 00:03, Jaki Ganh1 napisał:

Znajdzie się coś takiego? Proszę o fachowe porady

Po pierwsze dość ciekawe mogą być usprawnienia zmniejszające ból (chłodzące itp.), albo postawienie na uniwersalność.
Z tej ostatniej kategorii są dwie istotne sprawy - kwestia wymienności końcówek oraz zasilania.
Wymienne końcówki w wersji podstawowej, to depilator oraz golarka. Na depilatorze może być dodatkowo wysuwana nakładka podrażniająca/masująca skórę tuż przed depilacją. Działa to na zasadzie niskiej rozdzielczości zmysłu dotyku - jeżeli dotkniesz jedno miejsce, a potem drugie, to mózg rejestruje bodziec tylko z wcześniej podrażnionego miejsca. (Wykorzystują to zjawisko kieszonkowcy, fakirzy, tatuażyści oraz depilatory :) Tak na marginesie jeżeli uderzysz się w jedno miejsce na skórze, to nie poczujesz w miejscu sąsiednim nawet wycinania skóry nożem. Tak to działa.)

Dość ciekawym dodatkiem do końcówki jest obok "zamrażacza" lub "masażera" podświetlenie diodowe, które pozwala łatwo dostrzec nawet małe włoski.

Zasilanie też może być istotne. Najlepszą opcją byłoby możliwość stosowania baterii oraz zasilania sieciowego. A to z tego powodu, że jako baterie można wykorzystać akumulatory (np. paluszki AA). Lepsze konstrukcje mają wtyczkę, która sama jest ładowarką i która może podładowywać siedzące w depilatorze baterie. A jakby był problem z ładowaniem, to zawsze można kupić gdzieś zwykłe bateria. Z drugiej strony na jedną depilację zwykle idzie cały komplet baterii, więc zasilanie bateryjne, to raczej sytuacja awaryjna.

Co do samej depilacji, to końcówki dzielą się na dyskowe, szczypcowe, foliowe i trymery. Pierwsze to schodzące i rozchodzące się dyski, które gdy wpadnie między nie włos klinują go między sobą, a ruch obrotowy dysku wyrywa go. Drugi polega na podobnej zasadzie - włos jest łapany przez szczypce, a wyrwanie go powoduje sam ruch depilatora ręką. Trzeci - czyli folia, to właściwie nie jest depilator lecz po prostu golarka. Podobnie czwarty, to po prostu golarka nożowa jaką często używa się w zakładach fryzjerskich.
Oznacza to, że jeżeli chodzi o depilator, to w grę wchodzą tylko szczypcowe i dyskowe. Szczypcowe mają tę wadę, że włosy są często u nasadzie łamane, a nie wyrywane z cebulkami. Tak więc ostatecznie dochodzimy do tego, że jak depilator, to dyskowy. :)

Rzuć okiem na listę najczęściej kupowanych lub najlepiej ocenianych. Na przykład tutaj:
http://www.skapiec.pl/cat/343-depilatory-popularne.html
Zawsze znajdziesz coś dość dobrego. Zwykle nie wychodzę źle na kupowaniu rzeczy, które mają dobre opinie i są często kupowane.

A i tak rządzi wosk lub cukier... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Buehehehe, no wymiękam xD
Ale do rzeczy- primo myślę, że w rl life lepiej znajdziesz poradę u jakiejś znajomej, niż na forum o grach, gdzie średnia wieku to 15 lat i przeciętny użytkownik to chłopak :D
Drugie primo- w sumie to idź na allegro i kup cokolwiek xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, te forum się rozrasta, niedługo będą pytania o prezerwatywy ;) Ale wiesz, jak brać, to brać coś porządnego, a widzisz, zapytałem się, i Olamagato dał mi taką odpowiedź, że ho ho, za co mu serdecznie dziękuje :)

krwawa Mary -> Przeczytaj mój post trochę wyżej, to zrozumiesz, że wręcz jestem katowany abym kupił ten depilator :)

Zdecydowałem się na taki, co o nim myślicie?: http://allegro.pl/item423070298_depilator_philips_hp_6517_reklamowany_w_tv_od_ss.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 12:22, Jaki Ganh1 napisał:

Olamagato dał mi taką odpowiedź,
że ho ho, za co mu serdecznie dziękuje :)


Myślisz, że używa? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 13:27, Budo napisał:

> Olamagato dał mi taką odpowiedź,że ho ho, za co mu serdecznie dziękuje :)

Dnia 27.08.2008 o 13:27, Budo napisał:

Myślisz, że używa? :p


Budo, to temat o tym jaki depilator wybrać a nie jaki kto używa...
Myślisz, że używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 14:05, Jaki Ganh1 napisał:

Ano racja, ten silk''epil, ale co to jest? Haha, bym się śmiał jak by Budo dostał bana
^^ Jasne... ;P

Niestety ten silk''epil jest "braun''owski", ale sporo trąbią, że ten ostatni model ma jakieś końcówki dmuchającą-chłodzące, więc podobno mało boli. Niestety nie wiem, jak nazywa się ten model (są jakieś exelle i expressive) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd tyle wiesz na ten temat? ;)
Jak zobaczyłem to z krzesła spadłem depilatory hehe.
Jaki Ganh1:
Zobacz gazetkę media marktu lub allegro.
Myślę że jak byś poszedł do w/w to by ci pomogli wybrać.
Ps.Fajne prezenty (kwiaty nie lepsze?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 14:12, Młody miro napisał:

Ps.Fajne prezenty (kwiaty nie lepsze?)


Kwiatki to tania alternatywa ;) Raczej upominek, że bądź co bądź pamięta się o czyiś urodzinach, a depilator na pewno bardziej się przyda niż kwiatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować