Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ponad 20 minut z Fallouta 3 - oficjalne gameplaye

576 postów w tym temacie

Więc mogli nadać temu inny tytuł, skoro to wcale nie miało być następcą F1 i F2. ;]

Bez przesady puzonyyx. To chyba oczywiste, że celem każdego sequela jest ulepszenie poprzedniej części, dodanie czegoś, modyfikacja itp.

Celem Bethesdy nie była kontynuacja F1 i F2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 11:58, HaywireTNT napisał:

Fallout 3 z pewnością wyglądał by zupełnie inaczej, gdyby nie ta ogromna różnica między
wydaniem 2 a 3 części gry. Z prostego powodu. Nie można oczekiwać od gry, wydanej w 2008
rogu oprawy graficznej sprzed niemal 10 lat.

Podobnie jest z serią Settlers :) Porównajmy część 2 i 6. Kilka lat różnicy, a zmiana
w jakości grafiki jest ogromna, choć nie wyszło to serii na dobre, bo mało komu podoba
się ostatnia część i większość wraca do Settlers 3 i 4.


A to ciekawe, bo w 2 kolejnych akapitach przedstawiasz teze i antyteze. Z jednej strony twierdzisz ze nie mozna oczekiwac starej oprawy graficznej w dzisiejszych czasach, a chwile potem podajesz idealny dowod na to, ze jednak gracze wola taka stara oprawe, i to nie tylko "malkontenci falloutow" ale i milosnicy innych gier.
Ciekawe dlaczego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie te gameplaye nie zachwyciły ani nie odrzuciły od tej gry. Do tej pory w ogóle nie miałam styczności z Falloutem, więc jestem do "trójki" nastawiona zupełnie neutralnie. Mam nadzieję, że Bethesda stworzy naprawdę dobrą grę z ciekawą fabułą, o niebo bardziej wciągającą niż Oblivion, który mnie po prostu nudził. Rozgrywka wygląda nieźle, ale Fallout 3 to nie jest mój must have, więc nie zamierzam go w tym roku kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lechu515

Nie. I zostało to tu podkreślone niejeden raz. Celem B. był zysk. Chcieli zarobić grube miliony za pomocą dwóch pieczeni na jednym ogniu: Starzy kupią bo się nazywa Fallout, młodzi kupią bo gra nie jest hiperambitna i na dodatek da się odłupać głowę przeciwnikowi. Potępiam tę politykę i również twierdzę, że gra mogłaby się nazywać inaczej, a martwe legendy powinni pozostawić pogrzebane. Tak jak to zrobiono przy tandetnym Neverwinter, który nazwany Baldur''s Gate 3 byłby żałosny. Szkoda, że najdalej za rok znów będziecie tu bluzgać na nowe "Diablo" :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:12, Neysha napisał:

Mnie te gameplaye nie zachwyciły ani nie odrzuciły od tej gry. Do tej pory w ogóle nie
miałam styczności z Falloutem, więc jestem do "trójki" nastawiona zupełnie neutralnie.
Mam nadzieję, że Bethesda stworzy naprawdę dobrą grę z ciekawą fabułą, o niebo bardziej
wciągającą niż Oblivion, który mnie po prostu nudził. Rozgrywka wygląda nieźle, ale Fallout
3 to nie jest mój must have, więc nie zamierzam go w tym roku kupować.


To ja polecam zaopatrzyc sie w stare Fallouty i zagrac chociaz raz. Naprawde gry daja mnostwo wysmienitej zabawy.
No i po zagraniu w F1 i F2 nie da sie bezkrytycznie patrzec na to, co Bethesda obecnie prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:05, HaywireTNT napisał:

Gdyby dali tytuł TES: V to gracze też by kupili tą grę.

Przez fora internetowe przetoczyłaby się podobna fala zawodu. TES: V bez mieczy itp.? Ktoś sobie jaja robi.

Dnia 30.08.2008 o 12:05, HaywireTNT napisał:

Natomiast jakby przyświecił tej grze zupełnie inny tytuł, to większość i tak by się zorientowała,
że to Fallout tylko trochę lepszy :D

Jedyny krok do przodu jaki wykonano w FO3 w stosunku do FO2 to grafika. Tylko. Reszta to krok w tył lub w bok. To wystarczy by powiedzieć że to lepszy Fallout? Hmmmm... Nie sądzę, bo wynika z tego, że Fallout: BoS również jest lepszym Falloutem ale jakoś tak się dziwnie składa, że bardzo niewiele osób o tej produkcji pamięta.

Dnia 30.08.2008 o 12:05, HaywireTNT napisał:

Ale danie tej grze tytuł "Fallout 3" to w celu zwiększenia
sprzedaży, bo prawdziwy fan, F. czy mu się spodoba czy nie, musi mieć tą grę...

Jak ma pół mózgu i rządzą nim reklamy, a jak się spotka z kolegą to nadal mają pół mózgu... Muszę mieć to jedzenie i wodę, bo bez tego nie przeżyję (póki co powietrze jest darmowe). Nie mam zamiaru wyrzucać pieniędzy w produkcję, która w żaden sposób mnie nie wzbogaci intelektualnie ani nie będzie dobrą rozrywką dla palców bo do strzelania to mam Gears of War - znacznie lepsze niż to co prezentuje sobą Fallout 3 (szkoda tylko, że już tyle razy przeszedłem GoW...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć jedno - kupa. Fallout 3 to po prostu samodzielny mega add-on do TESIV: Oblivion. Jest tu naprawdę mała namiastka starych Fallout''ów, a sama gra jest połączeniem Obliviona (pożal się Boże - cholera, czy głos kolesia w garniturku w pierwszym filmiku nie wydaje się Wam być znajomy?) i Mass Effect. Eh, już widzę te tysiące filmików na YouTube w stylu "Shooting down Enclave airship by mini-nuke" czy "Killing enemies by car explosive chain reaction" (vide "mamo zobacz - prawie jak GTA!!!") robione przez 15 letnie dzieci... Jestem naprawdę ogromnym fanem tej serii, aczkolwiek to, co Bethesda z nią zrobiła woła o pomstę do nieba. Zero klimatu, fabularnie również nie zapowiada się interesująco - naprawdę zero (c)eRPeGowości! Żałosna namiastka FPS''a, ot co... Te odpadające głowy zaprezentowane na filmiku Super-Duper Mart (padłem ze śmiechu), ta żałosna AI czy ''sztuczność'' świata (Bethesda jest w tym naprawdę mistrzem!)... Wstyd Panowie, wstyd! Pomimo stworzenia przez Bethesdę żałosnego, konsolowo-FPS''owego spin-off''a, Fallout''a 3 postaram się kupić, ponieważ (jak wcześniej powiedziałem) jestem ogromnym fanem serii. I proszę tu nie obrzucać mnie inwektywami ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając powyższe posty tzw Fanów Fallouta troche zwątpiłem... Jaka każdy wie Bethesda zrobiła Obliviona i był on niewątpliwym hitem, ze wzgłedu na ogrom świata i niesamowitą swobodę,a kończac na dopracowanej rozgrywce i niesamowitej ilości przedmiotów losowych. Gdy przeczytałem , że właśnie owa firma zrobi F3 stwierdziłem że będzie to Obliviona tylko w klmiacie Fallota z kilkoma elementami które sa rozpoznawalane dla tej serii/. Oglądajaąc dzisiejsze gameplaye utwierdziłem się w swoim przekonaniu i sądze że F3 będzie hitem i nie dlatego że jest kontunuacja gry legendy , ale ze wzgledu na wzorowa rozgrywke i wlasnie innowacje ktora zostanie wprowadzona do gry. Dla fanow F3 jestem fanem rpg i przeszedlem chyba wszystkie jakie byly godne uwagi wliczajac w to wszystie gry Black Isle, Interplaya, Bethesedy i wiele innych i apeleuje do was jesli myslcie ze dostaneicie Falloua 2 tyllo z lepsza grafika (tak wycztalem na kilku forach ze to by byl dobry wybor) to niestety jestescie w bledzie , wielu nowych graczy nie wie nawet co to F2 i na pewno nie skusi ich gra ktora nic nowego nie pokazuje, a jej rozgrywka jest specyficzna. Fallout 3 bedzie nowoscia ktora zachowa kilmat z wczesniejszych czesci ktory byl jednak podstawa i motywem dzieki ktoremy chcielismy poznowac ten swia, wiec..zdecydowanie Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety en "Fallout" t nie Fallout.... Grałem we wszytskie poprzednie części..przchodziłem po kilka razy.... i czy w tej grze chidziło o walke...czy o widowiskowe cut scenki....NIE!! Tam była fabuła.... czytając te "tony tekstu" jak to mówią anty fani rpg gracz zrzywał sie z postacią. Interesowało go oco tam chodzi i czytał ten tekst a walka opierała sie na taktyce... myśleniu... a Teraz zrobili z tego shooter [prawie]. Ja to rozumiem ze gry idą naprzód, ze wszytsko zmieza w kierunku TPP FPP ale są gry które nei moga sie zmieniac... Do takich należą Baldurs Gate, Diablo, Jagged Aliance i właśnie FALLOUT. Czu ktos wyobraza sobie Baldura w 3D.. z fanów tej serii. Takie rzeczy ni epowinny sie wydażyc to jest zwyczajna komercha, pominięcie fanów serii którzy wiązali wielkie nadzieje od poczatku ogłoszeia prac nad F3. Jagged Alliance zrobili w 3D ale takim które znamu z Silent Stor, przez to gra nie straciła na wartosci a jedynie zyskała.. Mogli tka zrobic z Falloutem nei zobili a szkoda. Nie kupie tego napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hallas

O Tacticsie pamieta niewiele osób, bo już wtedy szukaliście w nim starego Fallouta. Mi się grało dobrze, bo uwielbiam Jagged Alliance (grałeś w ogóle?) i takiej formy rozrywki w BoH szukałem.


Co do GoW to sorry, ale dla mnie GoW jest żałosną młócką dla dzieciaków i gra w to jest poniżej mojej godności, więc przed "znacznie lepsze" wpisuj zawsze "moim zdaniem", żeby podkreślić, iż opinia jest subiektywna. Hm, może spróbuj Kane''a & Lyncha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:23, puzonyyx napisał:

O Tacticsie pamieta niewiele osób, bo już wtedy szukaliście w nim starego Fallouta. Mi
się grało dobrze, bo uwielbiam Jagged Alliance (grałeś w ogóle?) i takiej formy rozrywki
w BoH szukałem.

Wiesz, ja na przyklad w Tacticsa gralem chyba wczesniej, niz w F1 i F2. I jak dla mnie to Tactics moglby nigdy nie powstac, a porownywanie go do Jagged Alliance to jakies nieporozumienie. W JA dowolna misje mogles przejsc na dowolny sposob. Mogles wybrac czy chcesz atakowac w nocy czy w dzien, mogles wybrac z ktorego kierunku chcesz poprowadzic atak itd. W FT:BOS jedyne co mogles robic, to "rozwiazywac" misje na jeden jedyny mozliwy sposob, na podstawie tego jak zaplanowano mape. Gra ktora ani nie jest RPG, ani nie jest stategia (czy tez gra taktyczna). Takie w sumie niewiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:21, Wajsien napisał:

Czu ktos wyobraza sobie Baldura w 3D.. z fanów tej serii.


Ja tak. Jeśli zachowane by były przy tym wszystkie pozostałem elementy pierwowzoru to jak najbardziej! Liczę na to, że Dragon Age taki właśnie będzie, tj. BG w nowej oprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:02, marselus napisał:

USA krzyczy Wow łał Awsome must have


Poczytaj sobie komentarze o F3 na "hameryńskich" stronach, wygląda to podobnie jak tu... jedni mówią o FallOblivione że be, że FPS, że mod do Obliviona, a drudzy wprost przeciwnie, więc weź nie dyskryminuj tu biednych amerykanów oni też myślą tak jak my (przynajmniej niektórzy :D ).

Dnia 30.08.2008 o 12:02, marselus napisał:

Czu ktos wyobraza sobie Baldura w 3D.. z fanów tej serii. Takie rzeczy ni epowinny sie wydażyc to jest zwyczajna komercha,


A komu przeszkadza to że byłby w 3D, przecież żaden problem zrobić też taki sam rzut izometryczny, ale umieścić go w trójwymiarowym świecie i dodać możliwość poruszania kamerką... Diablo 3 i masa strategii dowodzi że się da,a niestety pełne 2D to lekki przeżytek, a zrobienie takiego niby 2D w 3D to zły pomysł nie jest.
To co Dragon Age będzie beznadziejny bo w 3D? Ślij maile do BioWare żeby robili w 2D... ciekawe jak się im to sprzeda?

Marco Polo ---> właśnie :D

*W przypadku FallObliviona chciałem dać przykład jak co niektórzy F3 nazywają, nie jak ja go nazywam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jcraft

Mnie przeszkadza. Czyż nie powstała gra, która miała byś w zamyśle BG3? Powstał Neverwinter, który moim zdaniem jest że-nu-ją-cy i nie zamierzam w niego nigdy więcej grać (a grałem chyba ze 20 minut). "Diablo 3 dowodzi"? Czego dowodzi? Przecież nie grałeś w D3. Ba, nawet filmiku z gameplayem nie widziałeś. Nie kompromituj się, błagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(limit czasowy)

A jeśli chodzi o nowego Fallota to nie zapowiada się by była to stara gra w nowych szatach, to raczej jakiś karzeł w stosunku do pierwowzoru.


@puzonyyx
Newerwinter i owszem miał być następcą BG ale twórcy zupełnie nie przyłożyli się do zachowania/odpowiedniej modyfikacji wszystkich pozostałych elementów pierwowzoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Przed tym gameplay''em miałem dużo wštpliwoœci. Teraz niemam żadnych. To jest FPS z elementami RPG, gatunek który w ogóle mnie nie pocišga. Fanatykiem F1/2 nie jestem ale uważam je za dobre, klimatyczne RPGi i rozumiem oburzenie fanów. Też bym się tak czuł jakby mi zrobili "cudowne" BG3 jako sieczke w widoku TPP. Jak chce FPS to biorę UT3. Jak chce RPG to (ostatnio) NWN2 / WiedŸmina. F3 nie chce wcale.
Fallout: BoS był nawet fajny ale gdyby wydali go jako F3 to pomyœlcie co by się działo... Czy oni naprawdę myœlš że w erze internetu ktoœ kupi F3 ze względu na tytuł bo pomyœli że to RPG? Mi się wydaje, że ktoœ kto nie miał stycznoœci z seriš to na to nie patrzy, a weterana tym bardziej zniechęcš "profancjš" jego ulubionej gierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2008 o 12:34, puzonyyx napisał:

Mnie przeszkadza. Czyż nie powstała gra, która miała byś w zamyśle BG3? Powstał Neverwinter,
który moim zdaniem jest że-nu-ją-cy i nie zamierzam w niego nigdy więcej grać (a grałem
chyba ze 20 minut). "Diablo 3 dowodzi"? Czego dowodzi? Przecież nie grałeś w D3. Ba,
nawet filmiku z gameplayem nie widziałeś. Nie kompromituj się, błagam.


"Diablo 3" wygląda trochę jak Diablo 2. Ale "Fallout 3" jak 2 już nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:34, puzonyyx napisał:

Mnie przeszkadza. Czyż nie powstała gra, która miała byś w zamyśle BG3? Powstał Neverwinter,
który moim zdaniem jest że-nu-ją-cy i nie zamierzam w niego nigdy więcej grać (a grałem
chyba ze 20 minut). "Diablo 3 dowodzi"? Czego dowodzi? Przecież nie grałeś w D3. Ba,
nawet filmiku z gameplayem nie widziałeś. Nie kompromituj się, błagam.


Diablo 3 - tak się składa widziałem całego gameplaya 20 minutowego (który pokazuję na prawdę dużo) w HD więc WIDZĘ, że jest dobrze :D
Po za tym podałem też za przykład "masę strategii" w końcu RTS też przeszły w 3D, a mimo wszystko dalej mają specificznie dla gatunku umieszczoną kamerę i nikomu to nie przeszkadza (a z bardziej klasycznych strategii np. Civilization IV).

A bolączka NWN nie było przecież 3D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@HaywireTNT

Na wczesnym etapie prac. A wiesz to ze screenów, których jest z 5. Nie ma co gadać o czymś, czego nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Sama idea zbierania "kulek z życiem" jest tak buracka, że aż mi wstyd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować