Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

WAR - falstart beta-testów

119 postów w tym temacie

Nie powiem, żebym był szczęśliwy, ale trochę ich usprawiedliwię, bo jak powiedział kiedyś ktoś mądry - 50 tysięcy osób klikających nieprzerwanie F5 może być nieco problematyczne dla serwera. Czekałem to poczekam jeszcze trochę - nie wypada być niecierpliwym i lepiej poczekać te 2 dni na normalną, nie obciążoną stronę, niżeli bawić się w omijanie, wymijanie, klikanie itd. żeby ostatecznie dojść do dłuższej rejestracji niż już samego grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Martekh

To nie problem spowodowany przez 50 tys. ludzi klikający register na stronie. Problem w tym, że cała strona jest wadliwa i potwornie zbugowana. Tutaj GOA zawalił sprawę. Nie doszłoby do tego, gdyby się wcześniej zajęli testowaniem i optymalizacją strony. Mieli kupę czasu by to naprawić, a w końcu zlekceważyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że ta firma jest żałosna.
Dlaczego?
Otóż, pomimo wyłączonych serwerów rejestracji i tak dało się zarejestrować, co więcej, podacz klucz i zweryfikować konto - wszystko wymuszając to na serwerze metodą bashowania.
Po prostu ZOMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba problem nie był w ilości ludzi. Rejestracja nie była dobrze zrobiona - zawieszała się na autoryzacji na obrazku - przynajmniej u mnie ^^ mam nadzieję, że jednak dziś ten problem rozwiążą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to prawda strona od początku istnienia miała spore problemy, pamiętam jak niedługo po powstaniu tej strony chciałem stworzyć konto i zapisać się na closed betę...trwało to kilkanaście minut jak nie lepiej i to przy sądze mniej obciążonym serwerze...tak jak niektórzy piszą pewnie gwoździem do trumny był flash który nie udźwignął tylu ludzi na raz choć nie znam się na fizjologii stron internetowych ;) tak czy inaczej nie wiem nawet czy moje konto jest potwierdzone chociaz otrzymalem mail "welcome to WAR" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, taka wpadka na sam start gry. Cóż, poczekam jeszcze na recenzje na temat wersji finalnej, jednak takie coś w przypadku gry MMO może naprawdę skutecznie zniechęcić niektórych graczy. Coraz mniej jestem przekonany do tej gry, pierwszym powodem dla mnie było wycięcie kilku klas, a teraz jeszcze takie problemy. Ciekawe jak będzie z wersją finalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to strona war-europe nie jest za dobrze zrobiona brak doctype , 3 znaczniki </htm> i brak </body> przeglądarki wariują na tej stronie... pozostaje mieć tylko nadzieje że gra nie jest zrobiona w podobny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GOA gigantycznie zawaliło sprawę. Jasne, "beta testy", czyli coś może pójść nie tak, raczej oczywiste że problemy będą. Mało kto wkurza się, że coś nawala na stronce war-europe. Zarzuty dotyczą zupełnie innej sprawy - braku myślenia, wręcz debilizmu ludzi z Group Of Amateurs.

Mogli odpalić serwery rejestracji parę dni wcześniej, nie w dniu otwarcia serwerów gry. Chyba dla nikogo nie było zaskoczeniem (oprócz GOA) że ruch na serwerach będzie duży, ludzie będą chcieli przetestować wara. Gdyby rejestracja działała 2-3 dni wcześniej, zdążyliby wszystko naprawić, ruch byłby (trochę) mniejszy.

Dodatkowe zamieszanie wprowadziły mylne informacje - najpierw ta banda durniów twierdziła, że konta na war-europe założone wcześniej są nieważne, każdy musi zakładać nowe konto żeby zapisać się do bety. Parę godzin później (gdy już serwery padły) wyskoczyli z genialnym newsem, że stare konta jednak nadają się do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Group Of Amateurs" nic dodać nić ująć... grupa amatorów...

Tyle się słyszało, że gra jest dopieszczana tip top i że mogłaby być wypuszczona już chu chu dawno temu. Mieli sporo czasu dlaczego więc dali się położyć na takiej podstawowej rzeczy? MMO to chyba Massive Multiplayer... a zatem mogli się spodziewać że zamiast 32 graczy będzie ich trochę więcej...

Zrozumiałbym taką wpadkę jakby to był ich (GOA) pierwszy projekt. Ale nie jest! Tego typu problemy są powszechnie znane. Dlaczego, więc zawsze jest tak, że nic się z tym nie robi, ewentualnie jak już wszystko legnie w gruzach to się napisze wiadomość "przepraszamy, nie wiedzieliśmy, wypruwamy sobie żyły, blablabla". Czy tak trudno uczyć się na błędach?

Falstart betatestów powiem szczerze nieco mnie wpienił. Podobnie jak Achtel mam nadzieję, że super dopieszczony WAR nie okaże się podobną klapą. Z przyczyn niezależnych ja jeśli już swoją przygodę z WAR rozpocznę i tak pod koniec Października... mam nadzieję, że nie będę ponownie zmuszony przedzierać się przez błędy o numerkach od 1 do 10k ^^

Pax Imperia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie, najpierw rejestracja:
Klikanie do skutku, pomimo wyłączonej rejestracji można było wejść innym linkiem na nią i... wciskać continue aż zaskakiwało.
Później czekało się na maila z potwierdzającym linkiem który niby nie działał ALE jednak wysyłał informacje i przychodziło potwierdzenie z akceptacją konta.

Wtedy to już z górki, odświeżając w kółko stronkę dochodziło się do miejsca w którym należało podać klucz do bety, później wciskanie na silę guzika YES aż zaskakiwało i gotowe. Konto działa POMIMO tego, że rejestracja i autoryzacja jest ciągle(!) offline.
Flash i Error 414 rulez.
Po prostu samoobsługa.

PS: sposób nadal działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

macie rację to po prostu brak profesjonalizmu i chyba troszkę umiejętności i organizacji..to, że ktoś z kierownictwa wymyślił rejestrację i otwarcie serwrów tego samego dnia jeszcze jakoś da się zrozumieć - kierownictwo nei myśli logicznie i zazwyczaj słabo wyznaje się na temacie ..ale żeby naprawianie strony internetowej trwało cały dzień po tych 24 lub wiecej godzinach trwało nadal to już woła o pomstę do nieba...ok beta jest darmowa ale o to własnie chodzi o promocję..a ta im troszke nie wyjszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Selv: a no to po części to własnie udało mi sie dokonac ;) tylko ten mail..oczywiscie zadna akceptacja z linka nie wyskoczyla ale pozniej dostalem maila welcome to WAR to znaczy ze rejestracja sie zakonczyla ? zalogoawc sie nie moge ze wzgledu na wylaczony tryb na stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro dostałeś welcome to war to teraz czeka Ciebie zabawa z F5.
Wejdz na http://www.war-europe.com/#/myproductkey/ i podaj login raz hasło RAZ.
Pomimo błędu uwaga - będziesz zalogowany (chociaż nie będzie na to nic wskazywać).
Wtedy klikaj F5 aż wyskoczy na środkowe okienku (nie to z lewej!) `you need to login`.
Logujesz się w nim i gotowe, podajesz klucz do bety i aktywujesz konto.
Tylko tak, tutaj też wyskakują errory, jak wyskoczy to przesuń je gdzieś i wpisz normalnie klucz a nastepnie staraj się potwierdzić. Nie zamykaj ich!

Jak zauważysz, że nie da rady bo wyskakuje ten sam error to odśwież calą stronkę i od początku.
Najlepiej to działa na IE7.
Może chwilowo nie działać ten sposób bo coś naprawiają i grzebią.
Koło 5 rano jednak działał i ludzie rejestrowali się tak w parę minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od razu dzieki za info Selv
ale chyba niestety bo teraz wyskakuje ze czasowo serwis jest neidosteony aczkolwiek minute wczesniej wyskakiwal blad nr 300
a uzywam firefoxa 3..mam jeszcze opere i IE5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować