Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejne świetne oceny Edycji Rozszerzonej!

45 postów w tym temacie

Pozostaje tylko pogratulować, że zachodnie serwisy dobrze oceniają tę grę więc im się podoba to znaczy, że trzeba zakupić update :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić, przecież poprawili grę która i tak była praktycznie niezabugowana, a przynajmniej w bardzo małym stopniu w porównaniu do innych gier ukazujących sie na rynku (vide. NWN 2). Polacy górą! Wiedźmin górą! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Overdosa Obscura. Lubie Wiedźmina i uważam go za dobrą grę ale to już się robi nachalne. Dobrze, że się polska prasa branżowa nie rospisuje tak a każdej nowej "skórce" do winampa, byłoby wtedy co w newsy wsadzać.... No ale to pewnie zachodnie prawa rynku :)

Pozostaje tylko czekać na szumne wieści o patchu 1.4.2.0002 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że polska gra, że Wiedźmin, że Sapkowski... Ale czy to już nie jest lekka przesada, jak rany? Szkoda mi czasu, żeby podliczyć, ile newsów w ostatnim tygodniu było poświęcone Wiedźminowi, ale chyba nie było dnia, żebym gdzieś nie widział jakiegoś tekstu o tej grze.

Na dodatek mówimy tu o grze, która jest po prostu dobra. Nie jest wybitna, nie wyróżnia się ani fabułą (która, powiedzmy sobie szczerze, naprawdę nie była arcydziełem), ani grywalnością, ani "nowatorskim" systemem walki, który sprowadzał się do wpatrywania się w kursor, czy już zmienił kolor, czy jeszcze nie.

Może zostawmy już Wiedźmina w spokoju, dobrze? Ci, którzy są jego fanami, i tak nimi będą, a tych, którym ta gra nie podpasowała, naprawdę oceny z pism nie przekonają. A dochodzimy powoli do absurdalnej sytuacji, w której w najbliższych dniach można oczekiwać cytatów z jakiegoś pisemka wydawanego w Burkina Faso w nakładzie 17 egzemplarzy.

Bądźmy poważni, jak rany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej słyszę o tej edycji rozszerzonej tym mniej chce mi się w nią grać. Ja wiem, Polska gra, dobrze oceniana, grywalna itepe. Tylko że zbyt dużo mówi się o Wieśku. Ten temat jest jak reklama w trakcie filmu. Najpierw interesuje, potem śmieszy, w końcu wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam podstawową wersje, w razie co to sciagnie sie rozszerzenie. Tylko ze zagram pewnie za rok jakis ;), bo narazie inne pozycje wychodzą, a nie ma czasu zeby w kilka na raz grac, ale ze Widzmin fajny to bedzie mozna kiedys do niego powrocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 09:49, Ringno5 napisał:

Na dodatek mówimy tu o grze, która jest po prostu dobra. Nie jest wybitna, nie wyróżnia
się ani fabułą (która, powiedzmy sobie szczerze, naprawdę nie była arcydziełem),

ciekawe...może w takim razie podaj te gry rpg, które w ostatnim czasie miały znacznie ciekawszą, fabułę, lepiej napisane dialogi, fajniejsze questy poboczne...bo jakoś ich nie zauważam...
nikt nikomu nie każe czytać tych newsów, one są przeznaczone dla zainteresowanych...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ile można słuchać o Wieśku? Wiesiek to. Wiesiek tamto. Wiesiek ...

Jeśli chcecie istotnie połechtać swoje ego, stwórzcie sequel na tym samym poziomie, miast wciąż sprzedawać ten sam produkt. A może czeka nas ... edycja rozszerzona 2 ; revenge? Kilka nowych skórek! 3 dodatkowe sub-questy! 2 nowe animacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja coraz częściej czytając komentarze na gramie, dochodzę do przekonania, że polski gracz, to taki strasznie marudny jest.

Nie wiele rzeczy mu się podoba. Na kilkudniowe obsuwy w dostawie gry reaguje jak "różowa 13-ka", która spostrzegła rano nowego, wielgachnego pryszcza na nosie.
Do tego jeszcze, próbuje narzucić innym swoje zdanie, w kwestii o jakiej tematyce i z jaką częstotliwością mają się pojawiać artykuły. Tak jakby nie rozumiejąc, że nie ma obowiązku czytania wszystkich newsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 10:02, jaceloth napisał:

ciekawe...może w takim razie podaj te gry rpg, które w ostatnim czasie miały znacznie
ciekawszą, fabułę, lepiej napisane dialogi, fajniejsze questy poboczne...bo jakoś ich
nie zauważam...



Nie rozumiem Twojego podejścia... Czy aby gra była świetna, musi być lepsza tylko od gier, które pojawiły się w ostatnim czasie? To chyba trochę zaniża poziom, nie sądzisz?

Wiedźmin miał fabułę liniową aż do bólu. Nie dało się zejść ze ścieżki wytyczonej przez twórców, i po prostu zająć się wiedźmińskim fachem. Trzeba było ganiać od punktu A do punktu B, od osoby X do osoby Y. A pomiędzy - klik, klik, poczekać, klik, klik, poczekać...

Poza tym nie przesadzajmy też z tą erpegowością... Interakcja z otoczeniem jest minimalna (a wystarczyło popatrzeć jak prosto, a jednocześnie jak skutecznie, rozwiązano to w stareńkim Blade Runnerze), rozwój postaci sprowadza się do tego, że praktycznie i tak każdy robi to samo (można było się tego pozbyć, i rozwiązać to tak, jak w Jedi Outcast - raz na jakiś czas po prostu dostawaliśmy jakąś umiejętność, i tyle).

Wiedźmin miał ogromny potencjał. Można było z tego zrobić naprawdę świetną grę. Wystarczyło parę drobnych zmian: otwarty świat (a nie trzydziestocentymetrowej wysokości płotki zatrzymujące świetnie wyszkolonego Wedmaka), swoboda poruszania się i BYCIA wiedźminem, rozbudowany system rozwoju postaci, dający możliwość dostosowania Wiedźmina do swojego stylu gry... Powiedzmy takie skrzyżowanie STALKERa, Fallouta i Baldur''s Gate.

No, ale zrobili to, co zrobili, fajnie, że gra okazała się lepsza od serialu (co akurat trudne nie było, ale i tak można było ją koncertowo skopać), cieszę się, że tylu graczom się podoba, nie zmienia to jednak faktu, że co za dużo, to niezdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórym, to się za przeproszeniem, w dupach poprzewracało.
Na WSZYSTKICH (no, przynajmniej na tych najpopularniejszych, sam sprawdzałem) zagranicznych serwerach o grach, Francuzi, Anglicy, Niemcy, Amerykanie, Włosi, i inne narodowości chwalą CDP Red za to, że wybiło się ponad inne studia, dopieszczając swoją grę. Na Gamespocie, czy Gametrailers, ludzie bez przerwy piszą że polubili "tych polskich chłopaków" za to, że zrobili porządny patch do gry, dodając nowe animacje postaci, questy, rozbudowane rozmowy, zwrócono uwagę nawet na te 10 języków.
I właśnie najważniejsza rzecz : dziękują CDP RED że to wszystko jest ZA DARMO. Że można sobie spokojnie ściągnąć, jeśli już się wcześniej kupiło grę, nie jak takie EA, które każe sobie słono płacić za każdy następny, chociażby najmniejszy dodatek.

A jak to się przedstawia w Polsce ?
Chmary marud pierdzieli, że musi marnować czas na ściąganie, bądź zapłacenie marnych 20 złotych ze wersje z płytami, prosto ze sklepu. Narzeka się na wszystko, mimo że większość osób to bez problemu ściągnęło by ten 1 GB (bo tyle zajmuje sam patch, bez wersji językowych), i ogólnie, jakie to CDPRED ciągnie kasę. Nie bierze się pod uwagę że transport, płyty, marża sklepu i inne materiały potrzebne do dystrybucji tego Update w wersji sklepowej swoje kosztuje, i że CDPRed praktycznie w ogóle na tym nie zarobi, a jeśli, to będzie to śmieszna suma.

No, ale w jakiś sposób trzeba się dowartościować... ten jeden raz, można pobluzgać na rządnych naszych pieniędzy wyzyskiwaczy, i poczuć się kimś ważnym. Jakoś nasi zachodni sąsiedzi potrafili docenić ten gest. Ale nie my.
Żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wiedźmin" to świetna gra. Z braku czasu jak do tej pory skończyłem ją tylko raz, ale po updacie - będzie przejście numer 2 (jeśli starczy czasu - jeśli nie to przejdę przynajmniej dodatkowe przygody).
Niemniej jednak zgadzam się z tymi, którzy uważają że na gram.pl jest za dużo newsów o edycji rozszerzonej - wychodzą stare powiązania gram.pl z Cd -Projekt. Na dodatek te newsy są strasznie "wazeliniarskie" (nie żeby gra nie zasługiwała, ale co za dużo to niezdrowo).

Za to ani słowa nie ma o tym jak CD-Projekt wypiął się analnie na tych którzy kupili ichnią wersję "Mass Effecta" - pechowcy... nadal nie mają patcha, nadal nie mają darmowego dodatku "Bring Dawn of the Sky". I nie zanosi się na to że go dostaną - po szczegóły odsyłam na forum BioWare. Ciekawe dlaczego o tym żaden newsman gram.pl nie napisze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 10:20, Ringno5 napisał:

Wiedźmin miał ogromny potencjał. Można było z tego zrobić naprawdę świetną grę. Wystarczyło
parę drobnych zmian: otwarty świat (a nie trzydziestocentymetrowej wysokości płotki zatrzymujące
świetnie wyszkolonego Wedmaka)


Wydaje mi się, że zamknięty świat pozwala na lepsze przedstawienie fabuły... Do której i tak się przyczepiłeś. Ja mam całkowicie inne zdaniem gdyż uwazam, ze fabuła stoi na naprawdę wysokim poziomie, podobnie jak dialogi. Wracając do świata gry. Osobiście wole taki zamknięty świat + świeta fabuła i dialogi, niż otwarty świat + płytka fabuła i drętwe dialogi (np Oblivion).

Darkstar zgadzam się z Tobą w 100%. Co się nie zrobi to polski gracz i tak będzie marudził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko gratulować chłopakom z CDPRed i życzyć im kolejnych sukcesów w branży, a nie marudzić "Już mi się nie chce grać..., Za dużo mówią o Wieśku..., Nie podoba mi się zamknięty świat... itd. itp."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 10:45, Ambr0ktn napisał:

Wydaje mi się, że zamknięty świat pozwala na lepsze przedstawienie fabuły... Do której
i tak się przyczepiłeś.


Nie wiem, czy "przyczepiłeś" to dobre słowo, po prostu uważam ją za taką sobie.

Dnia 17.09.2008 o 10:45, Ambr0ktn napisał:

Osobiście wole
taki zamknięty świat + świeta fabuła i dialogi, niż otwarty świat + płytka fabuła i
drętwe dialogi (np Oblivion).


A czemu nie można połączyć jednego z drugim? Dlaczego w takim Falloucie gracz miał możliwość po prostu łazić po całym obszarze, i masakrować hordy potworów, zamiast trzymać się kurczowo fabuły? Jakoś nie wpłynęło to negatywnie na fabułę, dialogi (vide genialny Harold) czy jakikolwiek inny aspekt. Jedyne, czego brakowało, to losowo generowane questy.

Dnia 17.09.2008 o 10:45, Ambr0ktn napisał:

Darkstar zgadzam się z Tobą w 100%. Co się nie zrobi to polski gracz i tak będzie marudził


Czy aby tylko polski? To chyba lekka przesada. Gracze na całym świecie są tacy sami. Jedni w grze XYZ się zakochują, inni jej nienawidzą. Tak było, jest, i chyba zawsze będzie. Każda gra jest inna, i żadna nie spodoba się 100% graczy. Zawsze będzie jakiś procent, który będzie narzekał na grę, wydanie, patche, zachowanie producenta, wydawcy... Zresztą nie tylko w grach tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 10:39, Lordpilot napisał:

Za to ani słowa nie ma o tym jak CD-Projekt wypiął się analnie na tych którzy kupili
ichnią wersję "Mass Effecta" - pechowcy... nadal nie mają patcha, nadal nie mają darmowego
dodatku "Bring Dawn of the Sky". I nie zanosi się na to że go dostaną - po szczegóły
odsyłam na forum BioWare. Ciekawe dlaczego o tym żaden newsman gram.pl nie napisze ?


Bo jak by niby sklep CDP miał oczerniac sam siebie? To by było nieetyczne. Miło ze ktos to zauwazył. Lezy mi na półce ME, i faktycznie nie zanosi sie ani na patcha, ani na dodatek. CDP kase za gre wzieło i ma głeboko w d... graczy, zresta nie po raz pierwszy. ME2 kupie w UK, ale zawsze polak madry po szkodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować