Zaloguj się, aby obserwować  
Bracio

ArmA 2: Armed Assault 2 - Temat Ogólny

217 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2009 o 14:07, gogiell napisał:

Wielkie dzięki, zaraz przetestuje, ale ta gra jest po prostu brzydka, a bez tego blura
to juz w ogole... Ale mam nadzieje, ze da to pare FPSów :).


Tylko koniecznie przeczytaj readme, bo jak coś zwalisz trzeba reinstalować demo. Ja niestety nie testowałem (słaby komputer), ale przeczytałem kilka opinii na temat tego dodatku i wynika, że liczba FPS''ów znacznie wzrosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2009 o 14:17, Bracio napisał:

Tylko koniecznie przeczytaj readme, bo jak coś zwalisz trzeba reinstalować demo. Ja niestety
nie testowałem (słaby komputer), ale przeczytałem kilka opinii na temat tego dodatku
i wynika, że liczba FPS''ów znacznie wzrosła.


W przypadku dema to nie dziala. Ten mod wspolpracuje tylko z wersja 1.01. Demo to 1.02.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2009 o 15:05, Jester napisał:

W przypadku dema to nie dziala. Ten mod wspolpracuje tylko z wersja 1.01. Demo to 1.02.


Hmm szkoda, trzeba poczekać na nową wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego jako weteran OPF nie potrafię grać w tą grę... Pomijając już błędy graficzne (bloom po załadowaniu gry sprawiający, że niebo staje się białe albo wspominane rozmycie, które czasem potrafi rozmywać wszystko) - sterowanie to istna katorga, AI zauważy nas w każdym krzaku, granice obiektów nie zgadzają się z tym co widać na ekranie (wychylasz się zza winkla, widzisz wroga, celujesz, strzelasz, pociski uderzają w niewidzialną ścianę). A najfajniejsze jest to, że w OPF największą skuteczność miało się przy strzelaniu z przyłożenia, w ARMA - najlepiej grać w trybie TPP i korzystać z HUD zamiast z przyrządów celowniczych - szybsze i skuteczniejsze.

Wygląda na to, że jedyny sens grania w tą grę to net gdzie wszyscy będą mieli te same przeszody przed sobą. Ale znów trawa będzie tylko wkurzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Trzeba poczekać na patche i jakieś konkretne modyfikacje od fanów. BIS mimo wszystko powinno odstawić już ten silnik (ma już blisko 11 lat i ciągle go "dopakowują") i napisać nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 13:34, Bracio napisał:

Trzeba poczekać na patche i jakieś konkretne modyfikacje od fanów. BIS mimo wszystko
powinno odstawić już ten silnik (ma już blisko 11 lat i ciągle go "dopakowują") i napisać
nowy.

Ech - silnik jest spoko.

Główny problem to nieprzemyślane sterowanie (i tego mody nie zmienią) - o zbyt wielu przyciskach trzeba pamiętać (nie wiem czemu np. wstawanie i kładzenie się na ziemi nie może być obsługiwane przez jeden przycisk) a przyłożenia "oka" do przyrządów celowniczych trwa wieki. Myszki nie potrafię opanować ale to może tylko moje upośledzenie.
Przeładowana i nieczytelna grafika - ja nie widzę w tej grze przeciwników i choć sam siedzę w cieniu i zaroślach - oni widzą mnie, trwa, której problemu nie rozwiązano od czasu poprzedniej części gry, bugi graficzne sprawiające, że grafika staje się jeszcze bardziej nieczytelna.

To wystarczy by nie grać w tą grę. Niestety - gra nie stała się jakoś bardziej realistyczna a tylko trudniejsza w kontrolowaniu i odbierze - sprawia to, że w przeciwieństwie do diablo-grywalnego OPF ta gra jest niegrywalna.

Ale AI poprawili - to widać. Teraz nasi potrafią walczyć w mieście.
Dodano trochę fajnych ale ze względu na sterowanie nieużytecznych możliwości - np. wyciąganie rannych spod osrzału - zabiera to za dużo czasu. Raz jak mi się udało jednego zdjąć z otwartej przestrzeni to wykitował mi zanim dążyłem wybrać opcję leczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 14:04, Tyler_D napisał:

DirectX 9.0c, Win XP Pro


Ten DirectX 9 to jest z kwietnia (najnowszy)? Bo wyczytałem, że bez niego się Arma 2 nie uruchomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 16:34, Bracio napisał:

Ten DirectX 9 to jest z kwietnia (najnowszy)? Bo wyczytałem, że bez niego się Arma 2
nie uruchomi.


Ostatnio musiałem reinstalować Windę więc DXsa ściągałem od nowa. Tę wersję mam

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=147&DirectX+9.26.1590+Redistributable+

więc wydaje mi się, że to ta najnowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2009 o 16:43, Tyler_D napisał:

Ostatnio musiałem reinstalować Windę więc DXsa ściągałem od nowa. Tę wersję mam

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=147&DirectX+9.26.1590+Redistributable+

więc wydaje mi się, że to ta najnowsza.



Może coś z tym akurat plikiem jest nie tak, próbowałeś ściągać z innego źródła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:26, Bracio napisał:

Może coś z tym akurat plikiem jest nie tak, próbowałeś ściągać z innego źródła?


No daj spokój, ściągałem z gamershell. Drugi raz mam ściągać jakieś 2.5 GB? lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:32, Tyler_D napisał:

> Może coś z tym akurat plikiem jest nie tak, próbowałeś ściągać z innego źródła?


No daj spokój, ściągałem z gamershell. Drugi raz mam ściągać jakieś 2.5 GB? lol


Nie oto chodzi xD. Chodzi mi o directa z innego źródła, na przykład z takiego http://www.programosy.pl/program,directx.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś opanował edytor? Nie rozumiem go :P Moim zdaniem zbytnio się wszystko iskrzy, błyszczy. Irytujące jest również ciągłe rozmazywanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:56, necron1501 napisał:

Mam pytanie czy ktoś opanował edytor? Nie rozumiem go :P

Edytor jest bardzo prosty - wstawiasz jednostki/grupy, ustalasz punkty nawigacji i jazda. Można się bawić jeszcze w wyzwalacze itd., ale ze względu na fakt, iż w demie nie można zapisywać misji nie będę tego opisywał. ;]

Dnia 28.06.2009 o 18:56, necron1501 napisał:

Irytujące jest również ciągłe rozmazywanie...

Rzeczywiście, trochę przeszkadza. Ale ze względu na słaby sprzęt, ustawiłem grafę na niską i przynajmniej tym się teraz nie muszę martwić. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 19:05, Mars napisał:

> Irytujące jest również ciągłe rozmazywanie...
Rzeczywiście, trochę przeszkadza. Ale ze względu na słaby sprzęt, ustawiłem grafę na
niską i przynajmniej tym się teraz nie muszę martwić. ;P


A co to są te punkty nawigacyjne? Jak ustawiam ludzi to wszyscy są zielonymi kropkami... Czy to to samo?

To się nazywa fart :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować