Zaloguj się, aby obserwować  
Bracio

ArmA 2: Armed Assault 2 - Temat Ogólny

217 postów w tym temacie

Jaki jest w grze system fizyki i zniszczeń?
Czy jest to jakaś bardzo trudna gra?
Oraz pytanie, może troche głupie: czy jak spojrzymy w dół to widzimy swoje nogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 18:32, Peter44 napisał:

Jaki jest w grze system fizyki i zniszczeń?
Czy jest to jakaś bardzo trudna gra?
Oraz pytanie, może troche głupie: czy jak spojrzymy w dół to widzimy swoje nogi?


Fizyka ciał, jest, delikatnie mówiąc taka sobie - postacie upadają realistycznie, ale nie ma mowy o przesuwaniu ich potem na ziemi, ani nic takiego. Gra jest stosunkowo wymagająca - nie wystarczy biegać i strzelać, bo po chwili dostaniesz kulkę i po zabawie. A nogi widać, i owszem, tak samo tors, ramiona, a głową można obracać bez obracania całego ciała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2009 o 19:28, Assasin93 napisał:

Fizyka ciał, jest, delikatnie mówiąc taka sobie - postacie upadają realistycznie, ale
nie ma mowy o przesuwaniu ich potem na ziemi, ani nic takiego. Gra jest stosunkowo wymagająca
- nie wystarczy biegać i strzelać, bo po chwili dostaniesz kulkę i po zabawie. A nogi
widać, i owszem, tak samo tors, ramiona, a głową można obracać bez obracania całego ciała.
:)


No a system zniszczeń?
A z tego to rozumiem tak: zmieniam osłony, szturmuje oddając strzały krótkimi seriami.
A jak dłuższą serią to tylko w kucki z miejsca.
Najchętniej kupiłbym battlefield bad company, lub bad company 2 ,ale z wiadomych względów nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 19:52, Rumcajsev napisał:

>ale z wiadomych względów nie mogę...
Z jakich?


bad company-nie ma na pc
bad compny 2- wyjdzie z 3 miechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 19:53, Peter44 napisał:

> >ale z wiadomych względów nie mogę...
> Z jakich?
>
>
bad company-nie ma na pc
bad compny 2- wyjdzie z 3 miechy


Ściągnij sobie demo Arma 2. Wtedy sobie zobaczysz czy tobie podchodzi taki styl rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2009 o 20:13, Bracio napisał:

Ściągnij sobie demo Arma 2. Wtedy sobie zobaczysz czy tobie podchodzi taki styl rozgrywki.


Nie zabardzo, ściągłbym je do 14.56 a potem nie miałbym czym przenosić. (mój pnedreiv 1,5GB)
Ale powiem tak, battlefiledzie 2 przeszkadzałmi mały realizm, a w jednostkach specjalnych eliminowałem wszystkie boty, bo widząc wroga, kucałem i wszystkich wysztrzelałem.
A jak wygląda model zniszczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 08:49, Peter44 napisał:

A jak wygląda model zniszczeń?

Budynki niektóre z nich mają "kilka faz demolki". Tzn. robią się dziury w pewnych miejscach (podmiana tekstur),a potem zapadają się pod ziemię. Pojazdy - dobrze wystrzelony pocisk może unieruchomić pojazd, opony da się przebić. Dodatkowo dodam, że wszystkie drzewa są do "obalenia" (a nie tak jak w OFP:DR gdzie Abramsem małego drzewka przewrócić się nie da...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo budynków też ma inne modele po trafieniu w różne części. Np. strzelisz w róg - oderwiesz kawałek ściany i będziesz mógł wejść do środka, więc to nie tylko podmiana tekstur. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22 grudnia wydano patcha 1.05. Dodano nową (krótką) kampanię zatytułowaną Eagle Wing gdzie wcielimy się w pilota AH-64D (dodanego wraz z tym patchem). Poprawiono w znacznym stopniu zachowanie AI. Dodano również nową misję typu Warfare (multiplayer) "When Diplomacy Fails" zawierający trzy strony konfliktu i (oczywiście) dyplomację. Dodano również Grass Layer (patrz screen). Teraz zauważenie snajpera czającego się w trawie będzie znacznie utrudnione.
http://www.arma2.com/wsparcie/aktualizacje/folder.html?lang=pl 267 mb

7 grudnia ukazał się mod Advanced Combat Environment (ACE 2) wpływający w znacznym stopniu na realizm. Kilka filmików na zachętę http://www.youtube.com/profile?user=tpM91#g/u
Sposób instalacji (źródło http://www.realclub.fora.pl/arma-2,4/advanced-combat-environment-ace-2,35.html )

1.Wchodzimy na ten adres poprzez przeglądarkę ftp://92.48.82.196/ i logujemy sie używając loginu: ace, bez hasła i pobieramy wszystkie 3 archiwa.
2.Pobieramy program six-updater z tej strony
http://dev-heaven.net/projects/list_files/six-arma-updater
pobieramy wersję 0.1.7.
3.Instalujemy six-updatera, a nastepnie do głównego katalogu tego programu wrzucamy te 3 archiwa które pobraliśmy wcześniej tj. @ACE, @ACEX, @CBA.
4.Uruchamiamy program six-updater w okienku programu wciskamy 1 i zatwierdzamy enterem.
5.Program ten wykona pare operacji po czym uruchomi nam stronę w przegladarce na której wykonujemy nastepujące kroki w kolejności:
a)w prawej cześci strony klikamy na configuration.
b)wyskoczy strona gdzie mamy kliknąc na synchronize i nie zwracajmy uwagi na resztę, gdy pojawia się jakieś dziwne wersy poniżej najeżdzamy na configuration i wybieramy opcje presets.
c)teraz w tabelce klikamy edit w wersie beta, nastepnie zjezdzamy na dół strony i w dziale mods po kolei dodajemy te trzy pliki @ACE, @ACEX, @CBA. I KLIKAMY UPDATE.
d)po tej operacji wybieramy po prawej stronie nad configuration opcje main, po przelaczeniu sie strony w opcji action wybieramy install or update i dajemy execute.
e) po tym jak program przetworzy wszystkie dane możemy zamknąć okienka i stworzyć sobie skrót w którym dopisujemy w linii komend -noSplash -noFilePatching -mod=@CBA;@ACE;@ACEX.
odpalamy grę.

A oto link do instrukcji jak zrobić by maski gazowe itp. działały w grze.

http://dev-heaven.net/wiki/ace-mod2/Googles&Mask_Setup

20091224124930

20091224125147

20091224125342

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Arma 2 ruszy na moim kompie :3 ?

Procek: Intel Core 2 CPU
Karta: Ge Force 9800
Ram 4 giga
Vista

Nie licze na very high ustawienia nawet mogą być low, byle by mi nie muliło :D (choć chciałbym przynajmniej medium...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ArmA 2, ale jak zainstalowałem i włączyłem ją pierwszy raz zaczęły się problemy z grafiką, komputer zaczął się zawieszać itd.
Grałem też w ArmA i doszedłem do wniosku, że to shit a nie gra. Czy ArmA 2 też jest słabą grą czy wiernym następcą Flashpointa ( do którego w nawiasie mówiąc :p chyba jeszcze raz wrócę bo to jest epicka gra )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 15:44, Zatha napisał:

O cholera zapomniałem xD
Intel Core 2 CPU 2.00 GHz


Powinno pójść. Karta graficzna może nie pozwoli na grafikę maksymalną, ale pograsz raczej bez ściny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 19:26, Sigu napisał:

Czy ArmA 2 też jest słabą grą czy wiernym następcą Flashpointa ( do którego w nawiasie mówiąc :p chyba
jeszcze raz wrócę bo to jest epicka gra )


Nie grałem w ArmA, bo cięła mi się tak, że z politowaniem wyrzuciłem ją z dysku. ArmA2 ma coś z Flashpointa. Na razie grałem jakieś 30 minut i czułem ten klimat nocnego czyszczenia wioski SpecOps''ami, więc źle nie jest. No ale optymalizacja to p$#^# tragedia po prostu! Sprzęt jest w sygnaturce, a nie moge nawet na high wygodnie pograć, bo muli okropnie. Przecież ta gra wygląda jak gry sprzed 2-3 lat, a działa jeszcze gorzej od Far Cry 2, który na DX10 wygląda nieporównywalnie lepiej. Czy ostatnio optymalizacja stała się passe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować