Zaloguj się, aby obserwować  
LittleBigLegend

Batman: Arkham Asylum - temat ogólny

1949 postów w tym temacie

W wyzwanaich walki za zdobywanie kolejnych poziomów punktowych, w Predatorze za konkretne ''chwyty'' czy zachowania w czasie pokonywania przeciwników, w każdym wyzwaniu są inne ywmagania np. w jednym musisz zdjąć 3 pzreciwników jednocześnie 1 eksplozją wybuchowej pianki, w innym zdjąć przeciwnika zawieszając go na gargulcu itp. Tutaj masz przykładowe filmiki instruktażowe (od połowy strony) http://www.xbox360achievements.org/game/batman-arkham-asylum/guide/

Co prawda na X-a ale wymogi co do osiągnięć są te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 22:19, igor8472 napisał:

filmiki instruktażowe (od połowy strony) http://www.xbox360achievements.org/game/batman-arkham-asylum/guide/

Co prawda na X-a ale wymogi co do osiągnięć są te same.


Dziekuje za pomoc. Po obejrzeniu paru filmikow stwierdzilem jednak ze przejscie gry na normal i hard, a takze rozwiazanie wszystkich zagadek bedzie musialo mi wystarczyc, bo nie jestem w stanie zrobic tego co oni wymagaja na Wyzwaniach, szczegolnie tych gdzie sie walczy. Nie wiem jakos ta walka w tej akurat grze nie do konca mi wychodzi, te kombinacje 2 klawiszy naraz czasem zawodza i szczerze mowiac nie wiem co zle robie, wiec o nabiciu 18 000 czy wiecej nie mam szans ;) jak ja nawet z 10 000 nie wychodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w takedowna i throw zainwestowałeś? Poza tym pamietaj o przeskakiwaniu nad orzeciwnikami, combo z batarangiem i atakach peleryną. Ja Jokerem zarobiłem ponad 40 000 dzisiaj, walka nie jest trudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt wyzwania walki dopóki nie znajdzie się odpowiedniego sposobu ( czyli głównie krótkie uderzenia w klawisze tak żeby pojedyńczego przeciwnika nie za mocno ''wymęczyć'') tu jest kluczem. Walczyć trzeba całkiem inaczej niż w trybie fabularnym gdzie się w sumie dążyło do jak najszybszego ich zdjęcia. Wszystkie możliwe ulepszenia są baaardzo pomocne. Ja grałem na hardzie od razu i wszystkie usprawnienia wykupiłem po ok 3/4 fabuły. W wyzwaniach bez np. Ultra Batclawa ani rusz, z predatora mam już pozaliczane wszystko na 100% ale wyzwań walki dalej nie umiem wymedałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 21:38, Harrolfo napisał:

A w takedowna i throw zainwestowałeś? Poza tym pamietaj o przeskakiwaniu nad orzeciwnikami,
combo z batarangiem i atakach peleryną. Ja Jokerem zarobiłem ponad 40 000 dzisiaj, walka
nie jest trudna


Ja mam wszystkie umiejetnosci, jednak atakow peleryna kompletnie nie kojarze...Wiem ze Ultra Batclawem mozna powalic 3 przeciwnikow, takze Batarangiem mozna ich ogluszyc, gorzej jednak jest kiedy dochodze do odpowiedniej liczby uderzen i pojawia mi sie zeby zrobic combo takedown albo zeby kogos zlapac i cisnac nim w przeciwnikow, mi to po prostu nie wychodzi, w wiekszosci przypadkow klikam dwa naraz guziki i nic, dostaje kopa i cale combo na nic.

A przeskakiwanie nad przecinikami nie zeruje comba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez się miałem poddac swego czasu, ale odkryłem, że własnie pozostawanie mobilnym jest kluczem do sukcesu - i ostroznosc. Tzn. skakanie z jednego konca na drugi pomieszczenia, np cios-dwa w jednego przeciwnika i potem kolejny atak w kogos na drugim koncu sali, zeby nie zostac za bardzo okrążonym. Kluczem jest tu dobre operowanie kamerą (obracanie). I lepiej odskoczyc/zablokowac cios niz wyprowadzic swoj wlasny by potem dostac w twarz... I no i praktyka, praktyka - ta nowa mapka, gdzie wyskakują ciągle nowi przeciwnicy jest do tego swietna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeskakiwanie nad przeciwnikami nie zeruje comba, atak peleryną (niezbędny do zaatakowania tych w czerwonym wdzianku) robisz naciskając O, a takedown (bo to, co opisałeś to rzut, a nie takedown) O + ^. Korzystaj też często z batarang combo, bo powala on przeciwników i mozesz się zająć mniejszą ilością tych stojących :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 10:29, Harrolfo napisał:

Przeskakiwanie nad przeciwnikami nie zeruje comba, atak peleryną (niezbędny do zaatakowania
tych w czerwonym wdzianku) robisz naciskając O, a takedown (bo to, co opisałeś to rzut,
a nie takedown) O + ^. Korzystaj też często z batarang combo, bo powala on przeciwników
i mozesz się zająć mniejszą ilością tych stojących :)


Opisalem 2 ciosy, rzut i takedown, problem w tym ze mi ani jeden ani drugi nie wychodzi, albo bardzo zadko. Juz wiem o co chodzi o ten atak peleryna, po prostu ja mysalem ze on atakuje reka nie przygladalem sie zbytnio. No sprobowac nie zaszkodzi, w koncu nie mam nic do stracenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu musisz te 2 klawisze na raz nacisnąć, to naprawdę nie jest trudne...A jak chcesz zdobyć Freeflow Perfection Trophy, to musisz te ruchy opanować, nie ma lekko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: Ściągnąłem darmowe DLC do Batmana, ale mogę grać tylko w challendże Jokera (a i to nie wszystkie), natomiast Batmanem wcale nie mogę zagrać tych ściągniętych wyzwań. Kiedy bedę mógł w nie zagrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 12:55, Harrolfo napisał:

Po prostu musisz te 2 klawisze na raz nacisnąć, to naprawdę nie jest trudne...A jak chcesz
zdobyć Freeflow Perfection Trophy, to musisz te ruchy opanować, nie ma lekko ;)


Probowalem kilka godzin ale nic z tego. Nawet mi wszystko wychodzilo ale i tak nie dostawalem tyle punktow ile trzeba bylo, generalnie nie znajduje w tym przyjemnosci, reka az boli, trudno trofea za wyzwania pozostana puste, za to reszta jest. Mimo wszystko dziekuje za pomoc i rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 18:35, Gosu napisał:

Probowalem kilka godzin ale nic z tego. Nawet mi wszystko wychodzilo ale i tak nie dostawalem
tyle punktow ile trzeba bylo, generalnie nie znajduje w tym przyjemnosci, reka az boli,
trudno trofea za wyzwania pozostana puste, za to reszta jest. Mimo wszystko dziekuje
za pomoc i rady :)

Całą frajda w tym, że nie trzeba zaraz zgarnąć wszystkich premii za ostrożność, Można równie dobrze pójść na całość, byle tylko maksymalnie urozmaicić walkę(i przeżyć) -dużo batclawów, batarangów, "wyrzucania za burtę" i innych specjali. Po prostu zaszalej na maxa. Oczywiście nadal liczą się długie wiązanki(ja tylko 3 standardowymi ciosami nabiłem 55 hit combo za 15000), ale premia za różnorodność może być całkiem spora. Kluczem do sukcesu jest kończenie kombosa wysokopunktowanym ciosem (najlepiej Ground Takedown), a z rozpędzonym batkiem to żaden problem (może doskoczyć do leżącego przez pół areny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 18:52, zadymek napisał:

Całą frajda w tym, że nie trzeba zaraz zgarnąć wszystkich premii za ostrożność, Można
równie dobrze pójść na całość, byle tylko maksymalnie urozmaicić walkę(i przeżyć) -dużo
batclawów, batarangów, "wyrzucania za burtę" i innych specjali. Po prostu zaszalej na
maxa.


Mi jest ciezko trafic Batclawem 3 osoby i przewrocic, a jak uzywam Batarangow to najczesciej znika mi cale combo. Ja po prostu tego nie potrafie, trzeba spojrzec prawdzie w oczy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 21:02, Gosu napisał:

Mi jest ciezko trafic Batclawem 3 osoby i przewrocic, a jak uzywam Batarangow to najczesciej
znika mi cale combo. Ja po prostu tego nie potrafie, trzeba spojrzec prawdzie w oczy
^^

A na konsolach nie macie klawiszy szybkiego użycia Bat -clawów i -rangów? One wiele zmieniają w walkach. Nabijasz sobie kombometer i odpalasz szybki batarang to od razu wychodzi kombobatarang. Szybki batclaw z kolei przydaje się gdy nie ma nikogo w pobliżu, no i zawsze można użyć trzeciego gadżetu ustawionego "oficjalnie". Jeśli masz problem ze zwykłym batarangiem to może spróbuj sterowany batarang? Działa bosko na tłumek i na pewno nabije ci dość czasu by kontynuować kombosa (1 wróg = 1 sekunda, czy jakoś tak:).
Jeśli nie masz tych ułatwień to nic dziwnego, ale z doświadczenia wiem, że standardowym zestawem ciosów też da się osiągnąć dobry wynik -tu zapewne wkroczy niezdarna kamera:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2010 o 21:14, zadymek napisał:

A na konsolach nie macie klawiszy szybkiego użycia Bat -clawów i -rangów? One wiele zmieniają
w walkach. Nabijasz sobie kombometer i odpalasz szybki batarang to od razu wychodzi kombobatarang.
Szybki batclaw z kolei przydaje się gdy nie ma nikogo w pobliżu, no i zawsze można użyć
trzeciego gadżetu ustawionego "oficjalnie" ciach..


Jak daje szybki batarang to on trafia i oglusza kogos ale nie nabija mi to dalszego comba, moze ja uzywam tego w zlym momencie, nie wiem. A co do Batclawa i jego szybkiego uzycia to najczesciej takie ''szybkie'' konczy sie o ziemie albo sufit a nie przeciwnika w moim przypadku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 22:35, Gosu napisał:

Jak daje szybki batarang to on trafia i oglusza kogos ale nie nabija mi to dalszego comba,
moze ja uzywam tego w zlym momencie, nie wiem. A co do Batclawa i jego szybkiego użycia
to najczesciej takie ''szybkie'' konczy sie o ziemie albo sufit a nie przeciwnika w moim
przypadku :D

Trzeba najpierw naładować combometer -najpierw nabijasz 8 hit po upgrade''zie wystarczy 5 hit-licznik zrobi się pomarańczowy i można wykonać jakiś special (rzut, Takedown, combobatarng itp) -czyżby nie było to wyjaśnione w opisie każdego speciala?
Zawsze po każdym specialu znowu musisz znowu nabić 5-8 ciosów i znowu licznik robi się pomarańczowy etc
Nawet nie musisz patrzeć na kolor, gdy combometer jest naładowany i pojawiają się na nim promienie twoje uderzenia wydają charakterystyczny, głuchy dźwięk, sygnalizujący (podobnie jak napis nad licznikiem) że teraz każdy twój cios to "Uderzenie krytyczne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś odwrócić oś sterowania? Nie da się grać, gdy do ruchu w przód muszę brać gałkę w dół... Mam Logitech RumplePad 2. W opcjach w ogóle nie mogę nic z padem zrobić, choć wykrywa, mam też sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie:

Spoiler

Można w jakiś sposób ominąć kulę Jokera (halucynacja), czy ta podpowiedź jest tylko częścią ogólnej ściemy?



Domyślam się, że to drugie, ale lepiej zapytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jest to część ogólnej ściemy, zauważ, że w filmiku po tej scenie masz do pominięcia klawisz J w fioletowej obwódce (kolory Jokera :), Joker steruje Batmobilem, na wjeździe do Arkham masz Madhouse - wariatkowo, komunikat: Batman may be an escaping pacient, a po strzale Jokera masz podpowiedź, żeby nacisnąć middle stick. Podsumowując: to taki joke twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować