Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą King's Bounty: Legenda - dzień szósty

16 postów w tym temacie

gram.pl

Czas na drugą część tryptyku kończącego Tydzień z grą King's Bounty: Legenda, noszącego jakże wiele mówiący tytuł "Niezbędnik heroiczny". Dziś będzie co nieco o smokach (i innych bestiach), bo rycerz bez smoka jest jak stryczek bez wisielca...

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z grą King's Bounty: Legenda - dzień szósty" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, nie ma to jak bestie...
Smoki dosyć klasyczne, widać odwzorowanie w ich "hierarchii" zaczerpnięte z serii HoMM, jednostki neutralne oczywiście będą stanowić wyzwanie, Arcydemon mający 666 HP to z pewnością Easter Egg, w dodatku bardzo silny :D Co do uBERBossów (pasuje do nich), zauważyłem, że w Top 10 graczy, wyświetlanej w grze, jest paragraf poświęcony koszeniu owych. Poza tym zamieszkały Lewiatan--> super :)

BTW, linki na stronie głównej "Tygodnia z King''s Bounty" nieco się spóźniają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadałem sobie w końcu trud i ściągnąłem demo.
Spadłem z krzesła i nie mogę się podnieść, gra jest absolutnie fantastyczna. Wielka szkoda, że Cenega nie prowadzi sprzedaży angielskiej wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja musze powiedziec, ze jestem pod wrazeniem :-)
Demo mozna powiedziec, ze skonczone - zostaly mi jakies questy z rozbitym sterowcem i jakas swiatynia kolo bagna i cmentarza, ale to wydaje mi sie, ze zablokowane (?)
---
Przy dołączaniu potworów jak nie ma się miejsca to dołączany oddział znika... nie ma możliwości - tak jak W Heroesach - wyboru, którą jednostkę usunąć. Usunięcie jednostki musi odbyć się wcześniej i to jest pewne niepotrzebne utrudnienie.

Ale i z drugiej strony w momencie w którym wybiera się opcję - nie chcę dołączyć Oddziału to oddział ten pozostaje na mapie a w Heroesach znikał....więc te mozliwosci w grze ulepszyli, ale i zepsuli.
---
Pewne powazne ALE mam tez do wrogich jednostek... - one moze i teraz podchodza, ale robia to zbyt wolno...mozna swobodnie podejsc, wziac item i pojsc....
---
A demko poszlo na dosc marnym sprzecie - Athlon 3200+, graficzna 6800GT, 1GB i XP.
I nie sądzę zeby pojawilo sie w grze cos co pozwoli stwierdzic ze ten sprzet jest za slaby choc oczywiscie moge sie mylic.

Takze ja na bank po gre przejde sie do sklepu - zastanawiam sie tylko czy teraz czy za kilka miesiecy bo smierdzi mi tu dodatkiem niemilosiernie...a na teraz zawsze jest FANTASY WARS ZLOTA EDYCJA, ktora ukaze sie za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydalo by się wydanie poradnika do gry w formie choćby papierowej z opisem jednostek, umiejętności itp. Wtedy można by mówić o czymś więcej niż instrukcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Żywotność Arcydemonów jest zaś wręcz symboliczna..."
Ja wiem, że chodziło o nawiązanie ilości punktów życia do szatańskiej szóstki-oszustki, ale moim zdaniem "wręcz symboliczna żywotność" nie jest to najszczęśliwsze określenie. Symboliczna opłata czy symboliczny napiwek to coś drobnego, nieznaczącego, i właśnie takie było moje pierwsze skojarzenie, a nie z szóstkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam meczycie tych biednych pismakow a ja chce powiedziec ze zrobili kawal dobrej roboty dla nas za friko :))

Bardzo milo sie czyta i jest fajnym uzupelnieniem informacji, ktore juz mamy.

Co wiecej, skraca czas czekania na Kings Bounty hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 09:03, Arddaar napisał:

"Ów prastary ogromny wieloryb.... brzuch ryby jest... zamieszkały!"
Oj, nie uważało się na lekcjach biologii co? ;p

W sumie jakoś nie bardzo wiadomo co to jest - wszystko wskazuje na wieloryba (AFAIR użyto nawet pojęcia "waleń"), ale knajpa tuż nad brzegiem, obok miejsca gdzie się pojawia, zwie się "Wielka Ryba". Nazwa "poziomu" też związana jest z rybą a nie ssakiem. Do tego ciężko mi sobie w ramach wiedzy z biologi wytłumaczyć istnienie Obserwatorów i gadających roślin mięsożernych. Może w świecie bajkowym jest tak, iż skoro ludzie wieloryba uważają za rybę (pływa w wodzie, ma ogon i płetwy) to jest to ryba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować