Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 nie będzie tańsze na święta

85 postów w tym temacie

Jeżeli chodzi o wsteczną kompatybilność, Sony wypowiedziało się jasno, że nie ma zamiaru jej wspierać - chce skupić się w 100% na nextgen.
"Daj linka, daj źródło"
Google it, damn it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co Sony w PS3 ma robić wsteczną kompatybilność skoro PS2 się dobrze sprzedaje? Przecież PS2 jeszcze nie umarł i nie chcą zabijać kury znoszącej złote jaja.

Co innego X360. Pierwszy Xbox nie sprzedawał się zbyt dobrze przynajmniej nie tak jak PS2.

Co do ceny, przecież tu tylko w Polsce i dalej na wschodzie narzekają na cenę PS3, dalej na zachodzie, USA i Japonia mają gdzieś te ceny i tak kupują. Kto tam będzie kilka wschodnich państewek brał pod uwagę które nic dla nich nie znaczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego nigdy nie kupię PS, bo ja lubię też zagrać w starsze gry a wolę zaoszczędzić i kupić konsolę, na której będę mógł w swoje ulubione hity zagrać, niż kupować dwie konsole. bo kupno PS2 i PS3, to juz sorka ale za duży wydatek jak dla mnie, dlatego wybrałem xboxa, który w dodatku oferuje na xbox live oryginalne gry na starego xboxa, za 1200-1600pkt, nie jest ich dużo, ale coś przynajmniej w tym kierunku robią, rozwijał swoją sieć, rozwijał swoją konsolę, budują sobie coraz większą renomę i wbrew opinii polaków, dbają o klienta, wystarczy spojrzeć na serwis naprawczy.

A sorry bardzo SONY, moim skromnym zdaniem ma gdzieś klienta, nic nie robi w tym kierunku, żeby przyciągnąć uwagę do ich konsoli, powiem tak kiedyś lubiłem firmę SONY, szczególnie gdy wypuściła pierwszą konsolę PS, i potem PS2, którego akurat nie miałem ale u kumpla grałem, i bardzo mi się podobało, ale teraz dla mnei SONY to juz przeszłość, nie mam najmniejszego zamiaru wspierać pieniężnie tej firmy, która chyba przyjęła politykę przeciwko klientowi, teraz postawiłem na xboxa, który moim zdaniem ma wielką przyszłość przed sobą, jeśli tylko utrzyma taką jak dotychczas politykę, bo jeśli tak jak SONY, zacznie łapczywie patrzeć na kasę, to też podziękuję MS, i wrócę do starego, dobrego, sprawdzonego komputera (stacjonarnego) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marek5mln co ty pieprzysz Sony ma w dupie klijęta ?? a Microsoft dba o klijętów ?? to ja coś ci powiem gdyby Sony miał w dupie klijętów to by zrobił płatnego neta w PS3 i PS3 jako konsole zrobił by byle jak (chodzi o awaryjność) a tu jest właśnie inaczej Microsoft ma w dupie klijęta chcesz grac przez neta PŁAC kupuj xboxa jak najtaniej i niech ci się psuje ja mam to w dupie ważne żebys kupił to jest właśnie polityka Microsoftu wiec przestań pieprzyc ze Sony ma w dupie klijęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 10:07, marek5mln napisał:

teraz postawiłem na xboxa, który moim zdaniem ma wielką przyszłość przed sobą,

Fakt. Ma tak wielką przyszłość przed sobą, że M$ już zaczął dłubać przy nowym X''ie ;)

Dnia 14.10.2008 o 10:07, marek5mln napisał:

bo jeśli tak jak SONY, zacznie łapczywie
patrzeć na kasę

Chyba pomyliłeś firmy. Znacznie większy apetyt na pieniądze ma Microsoft.

Tak szczerze: naprawdę uważasz, że ktoś uwierzy iż grasz na X360 w stare gry sprzed kilku lat, które są od dawna na PCecie i że właśnie po to masz tą konsolę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gówno mnie obchodzi czy uwierzą czy nie, po to kupiłem xboxa a peceta mam sterego, że nie pójdą gry z nawet starego xboxa, bo sprzedałem swój nowy komp na rzecz xboxa

a co do ciebie Kezuj12345 czy ty wogóle masz PS3, przecież tam też płaci sie za neta około 80zł, nie pąłci się za granie przez sieć, ale jak chcesz ściągać, gry dodatki itd. musisz płacić, więc weś się wstrzymaj z komentarzami i tak Ms dba o klienta, bo w 100% wolę wydać kase na neta w xboxie i mieć z niego kupę frajdy, niż używać tego gównianego w PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 11:29, marek5mln napisał:

gówno mnie obchodzi czy uwierzą czy nie, po to kupiłem xboxa a peceta mam sterego, że
nie pójdą gry z nawet starego xboxa, bo sprzedałem swój nowy komp na rzecz xboxa

a co do ciebie Kezuj12345 czy ty wogóle masz PS3, przecież tam też płaci sie za neta
około 80zł, nie pąłci się za granie przez sieć, ale jak chcesz ściągać, gry dodatki itd.
musisz płacić, więc weś się wstrzymaj z komentarzami i tak Ms dba o klienta, bo w 100%
wolę wydać kase na neta w xboxie i mieć z niego kupę frajdy, niż używać tego gównianego
w PS3.

Że co? PS3 korzystanie z usługi sieciowej PS3 jest CAŁKOWICIE darmowe.

Ściąganie to co innego bo to wiadome że się płaci. W X360 nawet ka korzystanie z usługi GOLD trzeba płacić bo Sliver się nie opłaca.

Nie lubię zgrywać fanboya ale po prostu jak widzę kogoś kto się wypowiada a nie ma pojęcia to mnie po prostu bierze.

A co do Kezuj12345 to sie w 100% zgadzam. Przynajmniej wie o czym mówi a nie jak co niektórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano też prawda, cena się obniżyła, a nie miała. Poza tym widać Sony szanuje swój produkt (co jest w pełni zrozumiałe) , tylko czemu niektóre gry są źle robione? Słyszałem, że niektóre się tną albo nie obsługują HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 11:35, Kalejdoskop86 napisał:

Ano też prawda, cena się obniżyła, a nie miała. Poza tym widać Sony szanuje swój produkt
(co jest w pełni zrozumiałe) , tylko czemu niektóre gry są źle robione? Słyszałem, że
niektóre się tną albo nie obsługują HD.


Deweloperom sie nie chce/oplaca. A w sumie to cena maleje, poniewaz pojawiaja sie nowe bundle packi, np. juz niedlugo bedzie PS3 80gb z LBP i DS3 i to w tej samej cenie co ja dalem za gola 40gb. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 11:43, Valium napisał:

> Ano też prawda, cena się obniżyła, a nie miała. Poza tym widać Sony szanuje swój
produkt
> (co jest w pełni zrozumiałe) , tylko czemu niektóre gry są źle robione? Słyszałem,
że
> niektóre się tną albo nie obsługują HD.

Deweloperom sie nie chce/oplaca. A w sumie to cena maleje, poniewaz pojawiaja sie nowe
bundle packi, np. juz niedlugo bedzie PS3 80gb z LBP i DS3 i to w tej samej cenie co
ja dalem za gola 40gb. ;)

Ale to jest niesprawiedliwe... jak można wydać grę niedopracowaną, kiedy na innej konsoli jest dopracowana... :/

Co do ceny to dobrze, że maleje. Może kiedyś kupię. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 11:33, Meykan napisał:

> gówno mnie obchodzi czy uwierzą czy nie, po to kupiłem xboxa a peceta mam sterego,
że
> nie pójdą gry z nawet starego xboxa, bo sprzedałem swój nowy komp na rzecz xboxa

>
> a co do ciebie Kezuj12345 czy ty wogóle masz PS3, przecież tam też płaci sie za
neta
> około 80zł, nie pąłci się za granie przez sieć, ale jak chcesz ściągać, gry dodatki
itd.
> musisz płacić, więc weś się wstrzymaj z komentarzami i tak Ms dba o klienta, bo
w 100%
> wolę wydać kase na neta w xboxie i mieć z niego kupę frajdy, niż używać tego gównianego

> w PS3.
Że co? PS3 korzystanie z usługi sieciowej PS3 jest CAŁKOWICIE darmowe.

Ściąganie to co innego bo to wiadome że się płaci. W X360 nawet ka korzystanie z usługi
GOLD trzeba płacić bo Sliver się nie opłaca.

Nie lubię zgrywać fanboya ale po prostu jak widzę kogoś kto się wypowiada a nie ma pojęcia
to mnie po prostu bierze.

A co do Kezuj12345 to sie w 100% zgadzam. Przynajmniej wie o czym mówi a nie jak co niektórzy.


Kumpel ściągnął sobie niedawno na PS3 kilka demek za free, pograł sobie w gierkę na multi też za free. Zauważ, że chcąć ściągnąć sobie jakąś wartościową rzecz na Xbox 360 musisz zapłacić (MS points tak ? ).
A z tym graniem w multi na PS3 za free wyraziłeś się w sposób małostkowy, jakby to była błachostka, a więc uważaj: na PS3 grasz za free, na X360 płacisz i to nie jest BŁACHOSTKA. Doszło już prawda ?

Popieram cię w jednej kwestii: (...)jak widzę kogoś kto się wypowiada a nie ma pojęcia to mnie po prostu bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie dlatego nigdy nie kupię PS, bo ja lubię też zagrać w starsze gry a wolę zaoszczędzić
> i kupić konsolę, na której będę mógł w swoje ulubione hity zagrać, niż kupować dwie konsole.
> bo kupno PS2 i PS3, to juz sorka ale za duży wydatek jak dla mnie, dlatego wybrałem xboxa,

Obecnie PS2 kozstuje w granicach 350-400 zł. Jeśłi to duży wydatek, jak na konsole obejmującą
okres 2000-2005 i posiadającej wiele świetnych i uznanych tytułów, to cóż... spytaj rodziców,
może ci jednak dadzą te cztery stówy :D.

> który w dodatku oferuje na xbox live oryginalne gry na starego xboxa, za 1200-1600pkt,
> nie jest ich dużo, ale coś przynajmniej w tym kierunku robią, rozwijał swoją sieć, rozwijał

A i tak zawsze coś nie będzie dobrze chodzić. A chyba nie chodzi o to, żeby tak jak na źle
skonfigurowanym PC-cie ciągle martwić się, że coś nie działa prawidłowo. Dużo wiele w tym
kierunku już nie zrobią, to nie opłaca się tak, jak np. Live Gold.
Decyzja Sony o usunięciu emulacji gier PS2 na PS3 była słuszna, w obliczu problemów z poprawnym
dzałaniem. Koniec końców na PS3 i PSP jest jeszcze emulacja PSone, o wiele wyższej jakości.

> swoją konsolę, budują sobie coraz większą renomę i wbrew opinii polaków, dbają o klienta,
> wystarczy spojrzeć na serwis naprawczy.

Nie mam doświadczeń.

> A sorry bardzo SONY, moim skromnym zdaniem ma gdzieś klienta, nic nie robi w tym kierunku,
> żeby przyciągnąć uwagę do ich konsoli, powiem tak kiedyś lubiłem firmę SONY, szczególnie

LOL! PS3 ma wyższą roczną sprzedarz niż Xbox360, gdy ten współczynnik spadnie, to wtedy zaczną myśleć o obniżce. Jak naiwnym trzeba być, żeby liczyć na prezenty (obniżkę) gdy nie ma takiej potrzeby, patrząc pod względem tempa sprzedarzy.

> gdy wypuściła pierwszą konsolę PS, i potem PS2, którego akurat nie miałem ale u kumpla
> grałem, i bardzo mi się podobało, ale teraz dla mnei SONY to juz przeszłość, nie mam
> najmniejszego zamiaru wspierać pieniężnie tej firmy, która chyba przyjęła politykę przeciwko
> klientowi, teraz postawiłem na xboxa, który moim zdaniem ma wielką przyszłość przed sobą,
> jeśli tylko utrzyma taką jak dotychczas politykę, bo jeśli tak jak SONY, zacznie łapczywie
> patrzeć na kasę, to też podziękuję MS, i wrócę do starego, dobrego, sprawdzonego komputera
> (stacjonarnego) xD

ekhem, no a to chyba w przypadku Xbox-a 360 płaci się za zam multiplayer? To zrozumiałe, że jeśli chce się mieć dodatkową zawartość do gier, to trzeba zapłacić, ale za samą możliwość grania przez sieć? I pisałem o tym już, tak naprawde to nie jest jeszcze najgorsze. Najgorsze jest podejscie M$ do Polski i wielu innych krajów, w których nie ma usługi Live. Słyszałem nawet, że korzystanie z tej usługi w tych krajach jest niedozwolone. A jednak prawie wszyscy korzystają. Kupowanie "spod lady" (np. od cwaniaków na Allegro itd.) kodów do usługi Live Gold i MS Points (a przede wszystkim sam fakt, że nie można ich kupić oficjalnie poprzez system płatności) to obraza Polskich klientów. Nawet trochę kojarzy się z PRLem. Więc właśnie dlatego wybrałem PS3 żeby nie musieć kombinować i spotykać się z traktowaniem w stylu "nie chcemu twoich polskich pieniędzy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol . Xbox 360 coraz tanszy , można mieć na nim fajnie gry , a Sony śpi . Po prostu śpi . Jak xbox 360 będziesz kosztował 500 zl , to moze raczą obiżyc cene do 1000 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony nie obniża ceny bo nie musi... Przeczytaj powyższe posty.

Co do gier na PS 3 to nie prawda, ze gorzej działają na PS 3 od wersji Xboxowej. Można policzyć takie tytuły na palcach jednej ręki, a jak już pojawiają się jakieś problemy, to całkowicie nie rzucają się w oczy.

Przykłady?
-Mówiło się o GTA 4 tnącym się na PS 3. Grę mam i nie zauważyłem spadków FPS. Może i jest to subiektywna opinia, ale dla danego posiadacza konsoli to ona jest najważniejsza. Co? Mam stwierdzać że gra mi się tnie skoro tego nie jestem wstanie zauważyć?

-GRID też ponoć spadki fps... I fakt zauważyłem. Spadek FPS występuje TYLKO na jednym torze na dodatek TYLKO w jednym miejscu tego toru i TYLKO w trakcie odtwarzania Replay''a TYLKO przy dużej ilości pojazdów... I na dodatek jest to chwilowy ledwo zauważalny spadek... Więc o co takie halo było?

To są jedyne tytuły które mam i o których tak marudzili ludzie. ( reszta to typowe gry od SONY które problemów żadnych nie mają... )

Prawda jest taka, że PS 3 kupią osoby którym zależy NIE tylko na graniu ale bardzo chcą mieć domowe centrum rozrywki z dyskiem twardym, darmowym internetem i odtwarzaczem Blu-Ray. A oprócz tego ilość gier i ich jakość stoi na równym poziomie co biblioteka gier z Xboxa 360. Wiadomo jednak że taki sprzęt jest znacznie droższy. Tak więc trzeba wybrać tanią maszynkę do gier czy kombajn multimedialny do którego nie trzeba będzie dokupywać żadnego innego sprzętu pod TV by mieć centrum rozrywki. A wybranie którejkolwiek opcji nie czyni nikogo gorszym oba sprzęty mają swoich zwolenników jak i przeciwników to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany dobra, żal ile tu fanboyi PS3, chcecie to miejcie tą swoją konsolkę, nie mam zamiaru już nic wam tłumaczyć (kompletnie zaślepionym), a co do jednego posta, kilka wypowiedzi wyżej, to grrubo się mylisz, bo w xbox live, wszystkie dema są darmowe, mnóstwo filmików, trialerów i innych rzeczy jest za free, za to, że płącisz za neta, tylko ważniejsze dodatki do gier są płatne, nawet dodatek do gry w postaci, zmienionych głosów,, z angielskich na japońskie jest za free, więc przepraszam bardzo, ale widać ewidentnie, że MS dba o klienta, ale co może wiedzieć, o tym fanboy PS3, i tak na marginesie mam doczynienia z PS3, cały czas, bo kumpel ma i wcale nie jest zadowolony, narzeka cały czas, na jakość, usług, prędkość ściągania z neta rzeczy, a ma dość szybkiego neta, więc sorka, ale ja już mówiłem za czasów PS i PS2 lubiłem SONY< ale teraz mam ich koło dupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a włąśnie ktoś tu mówił, że MS nei dba o klienta, a teraz ma zamiar kości pamieci za darmo rozdać i sprzedać taniej dyski 20GB, SONY nigdy w życiu by nie zrobiło takiej akcji, rozumiem, że zaraz cała rzesza fanów PS3, zacznie gadać, bo nei musiała by robić takiej akcji bo już ma dysk, ale to nie zmienia faktu, że takiej akcji nigdy by nie zrobiła, gdyby ich konsole były bez dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, wyhamuj, bo swoimi wypowiedziami udowadniasz, że to ty jesteś najwiekszym fanboyem Xboxa. W dodatku najwyżej 15-letnim sądząc po stylu pisania.
Powiedzmy sobie szczerze, gdyby PS3 kosztowało tyle co Xbox 360 (choć naprawdę nie jest takie strasznie drogie) i miało tyle samo, albo nawet więcej, gier, to by go po prostu zmiotło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pomyślmy racjonalnie, za PS3 płacisz 1400 zł około obecnie, za Xboxa z HDD 900zł. Mamy różnicę 500zł, ale do Xboxa dokupmy jeszcze kartę WiFi- kwota 250 zł, roczny abonament 120 zł, i czytnik BD (jak wyjdzie) czy też HD-DVD- kwota 400zł, i mamy to samo co w PS3, za o wiele większą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony od dłuższego czasu nie zamierza obniżać cen PS3 i w zasadzie to się nie dziwię.

Cena konsoli jak na to, co oferuje jest moim zdaniem naprawdę niezła. W przeciwieństwie do X360 w wersji Arcade mamy tutaj dysk twardy, napęd Blu-Ray, wbudowane Wi-Fi (którego nawet nie ma wersja Premium) no i darmowy Internet. I nie, nie zamierzam tutaj pisać, jakie to PS3 jest lepsze, a X360 gorszy, bo już dawno z tym skończyłem. Obie konsole mają swoje wady oraz zalety, ja najchętniej kupiłbym sobie jeszcze Xboxa 360, ale zwyczajnie mnie na to nie stać, gdzie na zachodzie standardem jest kilka konsol. Taka już szara, polska rzeczywistość. 1500 zł za taki sprzęt to nie jest aż tak dużo, jak się wydaje - jeśli ktoś ma mniejsze finanse, to przecież nikt go nie zmusza do zakupu tego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować