Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 nie będzie tańsze na święta

85 postów w tym temacie

Lol a co za przeproszeniem ma Linux do otwartej architektury? Czyżby z największej wady PC zrobiła się zaleta konsol ? Jeśli do 2011/2021 planują nowego x-kloca i ps to podziękuję:) Poczekam jeszcze trochę i sprawie sobie nowego PC i jeśli chodzi o czas wystarczalności wyjdzie podobnie.... bo skoro i tak trzeba bedzie zmienic t biorąć pod uwagę, że rynek na PC pozornie tylko się dynamicznie rozwija i to, że bodaj 2 letnie 8800 wciąż dają radę nie ma co się martwić. Żeby nie było każda platforma ma sowje wady i zalety i IMO mniej więcej po równo. Dla mnie to tylko kwestia gustu i przyzwyczajenia. Ekonomicznie w naszym kraju wychodzi podobnie, choć za granicą jest na korzyść konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym kupować konsole to brałbym Xboxa 360, mimo wszystko ma więcej gier i większe wsparcie. Taka jest prawda, ze PS3 bardziej się opłaca mieć będąc w USA czy Japonii. A ponieważ coraz w8iecej gier wychodzi na konsole, to niektóre exclusive warto by mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wdać że SONY nie myśli, bo jak coś jest tańszego to ludze to kupują, a nie to co jest
> droższe. Ja tam zawsze byłem za MS, żadnego PSa nie miałem i nie chcę mieć. Wolę konsolę
> która żądzi... NIECH ŻYJE XBOX...
kolejny fanboy M$hitu ...ehh nie dobrze mi

> a ja mam PS3....i jestem z tego dumny :DDD
Pogratulowac :D :D

Xbox robi obniżki na swieta widzac ze PS3 staje sie bardziej popularny Gctechs pomógł mi w danych Xkloc-21,3 mln egzemplarzy , PS3 -15,7mln egzemplerzy
dziewczyny :P , dane mowia same za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 21:36, marek5mln napisał:

http://www.gram.pl/news_8g3jJOe3_Wrzesien_2008_Xbox_360_pokonuje_PS 3_na_meczu_wyjazdowym.html,
wyniki sprzedaży z września, widac dużą przewagę w sprzedaży xboxa.

Mam do Ciebie tylko jedno pytanie...
Czy fakt, ze przez rok PS3 sprzedało się w Japoni powyżej 2 milionów egzemplarzy, a Xbox przez dwa w ilości 700 tysięcy nie powoduje, że przewaga 20 tysięcy sztuk w jednym miesiącu nic nie zmienia? To jeden miesiąc, a nie cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 23:02, Kalejdoskop86 napisał:

Xbox 360 ma więcej tytułów, exclusivów i jest jakby bardziej wspierany, ale według mnie
mimo Blu-raya powinni zmniejszyć cenę PS3. :/


Powinni co nie znaczy, że oni sądzą, że powinni. Pamiętam, że kiedy konsola Play Station 3 miała swoją premierę w Europie to zarządcy Sony mówili, że cena konsoli nie spadnie przez dobre 2 - 3 lata. Jakoś nie udało im się dotrzymać tej "obietnicy" i aktualnie konsola kosztuje około 60 % swojej pierwotnej ceny. Czyli: jest spadek? Jest. Widocznie nie opłaca im się sprzedawać konsoli po niższej cenie bo i w tej cenie dużo ludzi ją kupuje. To, że akurat nie w Polsce, trudno (za mało tu się zarabia, żeby sobie pozwolić na konsolę, tak jak to jest w zachodniej Europie).

Myślę, że cena konsoli jeszcze co najmniej przez rok, półtora nie spadnie poniżej 1000złoty w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps3 i tak będzie miała wkrótce większą sprzedaż [właściwie już ma (ktoś napisał stosunek roczny sprzedaży)], ponieważ ludzie zaczynają coraz większą uwagę zwracać na jakość, a nie na cenę (a ps3 = większe możliwości niż Xbox360-jak nie wierzycie to poczytajcie dokładniej prasę branżową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do swojego poprzedniego posta[45], że gdyby stosunek z września by się utrzymał na naprawdę długo (6 lat bo tyle trzeba było by) to po (tych) 6 latach xbox przegonił by ps3 w wynikach sprzedaży w tym właśnie kraju... Co jest wątpliwe, że uda im się utrzymać na tak długo ten poziom...

A i tak przy okazji jak już piszemy sobie o następnej generacji konsol... O ile plotki o tym, że nowy X jest już w produkcji są prawdziwe, to Sony popełnił by samobójstwo robiąc 4... I nie dlatego (jak to napisał marek5mln), że była by to właśnie ta awaryjna konsola, tylko dlatego, że nikt nie potraktował by Sony poważnie. Co 2 lata temu premiera i za 2 ma być nowy Play? To ja bym podziękował panom.

Po ewentualnym wyjściu 720tki Sony miało by właśnie ten czas potrzebny by rozepchać swoją konsolę... Brak bieżących gier na tego X, z puścili by ceny do tej samej co ten nowy X, albo i jeszcze niżej i w tedy by robili furorę. - nie zdziwił bym się, że właśnie na to czekają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mi się dostało:) więc słówko wyjaśnienia. Po pierwsze nie jestem fanem MS (pracuję na Linuxsie) po drugie nie próbuje udowodnić, że X360 jest lepszy od PS3. Staram się wyłożyć założenia z jakich wyszły obie strony. Były Patron wszystkich ps - ów powiedział: MS z X360 próbuje polecieć na księżyc zaś my z PS3 chcemy polecieć na słońce (cytat oczywiście "mniej więcej") i jak to się skończyło? Patrona już nie ma, zaś PS3 przy całej symapatii na słońce nie doleciało. Co do DLC. Oczywiście dla PC -owców jest ona za free ale komputery nie są stroną konfliktu. To X360 z PS3 walczą prym (Wii to inna kwestia). Co do gier. Są świetne gry na PS3 nie ma co do tego wątpliwości. (MGS4 itd.) jednak w przytłaczającej ilości przypadków w recenzjach gier nawet tych wysoko ocenianych pojawia się "technical issues"(AC, Oblivion, The Orange Box). Problemem jest programowanie na PS3, które jest niezwykle trudne. Studia wolą robić gry na X360 i Wii, gdyż jest to o wiele łatwiejsze i tańsze. Dalej. MS wykłada wielką kasę na pozyskanie twórców (ojciec FF) przynosi to efekty. Problemem jest to, że Sony przez długi czas nie dostrzegało problemu, a teraz jest na etapie zaprzeczenia i nie ma pomysłu co zrobić by PS3 naprawdę ruszyło, szkoda bo tylko silna konkurencja może gwarantować dobry produkt. MS wypuścił niesprawny produkt (3 czerwone diody) i jest to zbrodnia należy jednak dodać, że jego akcja serwisowa jest bez precedensu. Ogromna skala. I "jakoś" to idzie. MS jest o wiele agresywniejszy w swojej polityce marketingowej i sprzętowej. W wypadku X360 wygrał pragmatyzm. Złożyli średnio wydajny sprzęt w przyzwoitej cenie by dotrzeć do masowego odbiorcy. Od zawsze chodziło o ilość. Jeśli przypomnimy sobie wypowiedzi przedstawicieli Sony przed premierą PS3 kiedy wiadomo było ile to cacko będzie kosztować słyszeliśmy: "PS3 będzie dla koneserów" (cytat oczywiście "mniej więcej"). I stało się problem w tym, że koneserów jest znacznie mniej niż się tego spodziewali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stary jaki brak gier, nei wiesz że atutem xbxoa jest kompatybilność, wstecz, dlatego za żadne skary nei wybrałbym PS3, gdyby było tańsze od xbxo720 bo PS3 nie ejst kompatybilne wtecz, a wiec wybierając X720 mógłbym kupować wszystkie gry z 360, i nowe na 720. z powodu awaryjnosci, też by sprzedaż zmalała, ale muszę cię zmartwić.


http://nt.interia.pl/news/ps4-i-xbox-720-juz-za-cztery-lata,1165276?s ource=rss , tutaj nie ma dokładnych informacji, bo gdzieś pisało, że xbxo720 jest już w tworzeniu.


ooo znalazłem tutaj, potwierdzenie, ze prace nad xbxo720 juz trwają od dawna. http://grrr.pl/2008/09/08/nowy-xbox-w-2011-roku/


a tutaj jest dość ciekawy opis, który gdyby się sprawdził, chociaż bardzo w to wątpię, to, będzie wyprzedzał PS3 i to bardzo.

Ty;ko że przy czymś takim cena pewnie by była ogromna, dlatego raczej taka zabawka jest niemożliwa, chociaz kto wie co to będzie za 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 00:31, DoomnY napisał:

Brak kompatybilki z PS2, wysoka cena. X360 > PS3. Może za rok :/


Kompatybilność do pewnien bajer, i tak stare gry nie chodza idealnie (nie wszystkie wogóle chodzą). W przypadku PS3 jest dostepna kompatybilność PSone. A PS2 - to już chyba lepiej za parę groszy kupić zwykłe PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wersje PAL 60GB emulują gry z PS2 programowo to wypuszczenie takiego softu dla PS3 PAL 40GB i 80GB nie jest żadnym problemem dla Sony. Dojdzie do tego prędzej czy później kiedy "druga czarnula" przestanie się sprzedawać. Skoro gry emulowane są programowo to "dopasowanie" ich do PS3 nie jest większym problemem. Przykładem są gry z Xbox na Xbox 360. Wystarczy chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary o to właśnie chodzi, wystarczy chcieć, ale problem w tym, że SONY, nic się nie chce, prawda jest tylko taka, że jedyne nad czym się napracowali, to nad konsolą, na którą i tak się trudno programuje i wcale nie widać, aby SONY, miało zamiar wspierać tą konsolę i ich serwis naprawczy tak samo źle działa, a mineło już sporo czasu, więc szczerze wątpię, że SONY wprowadzi kompatybilność wsteczną w PS3.


A co do gier na xbox360 to czy ja wiem cz to taki bajer io że nei wszystkie chodzą. Masz tu linka http://www.xboxsite.pl/Kompatybilnosc-wsteczna-z-Xbox-a-dla-Xbox-a-360.html

oim zdaniem t ojest coś ponad 100 gier, to chyba mówi samo przez sie, że xbox360 jest kompatybilny i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 07:57, marek5mln napisał:

oim zdaniem t ojest coś ponad 100 gier, to chyba mówi samo przez sie, że xbox360 jest
kompatybilny i to bardzo.


Tu masz racje jest całkiem kompatybilny i to oczywiście duży plus. Jednak Sony nie obniżając ceny na święta zapewne straci wielu potencjalnych klientów. Koniec końców większość ludzi wybierając konsole sugeruje sie ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DoomnY wersje 60 miały w sobie PS2 (dwie konsole w jednej obudowie); to było sprzętowe nie softowe. Jak wprowadzili w 80 (pierwszy rzut na USA) wsteczność softową to ponad 60% gier nie chodziło i zrezygnowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować