Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 zarobił pierwszą dyszkę

369 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2008 o 19:24, NLX napisał:

> Okej. Tylko, że można powiedzieć raz, drugi w jednym temacie, a nie każdy temat
zaspamowaliście.

Ok, abstrahując od "za" i "przeciw" - czyli według Ciebie chwalenie bethesdy jest normalną
rozmową na forum, ale już jej ganienie to "spamowanie", tak ?


Nie, ja mam na myśli rozmowy o grze bez ciągłego narzekania. Możecie narzekać na tamto i siamto wasze prawo, ale dajcie tym co kupią grę pogadać. Bo ledwo ktoś zacznie temat do rozmowy w stylu "Podoba mi się ta grafika" to zaraz leci 10 komentarzy w stylu "Nie pasuje" "Jest brzydka" "Nie pasuje do serii". Albo temat "Podoba mi się nowy VATS" to zraz zasypiecie to negatywnymi postami a może ktoś chce na ten temat pogadać normalnie a nie wyliczać błędy tej gry hm?

>To masz problem koles. Zrob sobie www.fanioblivionwithgunsforgoddamnstupidcasuals.prv.pl i tam siedz.

Nie jestem twoim kolesiem to raz. Dwa jak zrobisz sobie strone podaną przeze mnie to ja zrobię tą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No czyli jednak może nie będzie z tą grą aż tak źle. Ja już czekam na premierę i swój egzemplarz gry z niecierpliwością. Może za niedługo jakaś recka pojawi się na gametrailers.com to z niej dowiemy się jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OXM nie jest już jedynym "znanym" pismem, które recenzowało F3. PC Gamer UK dał mu 90%, skarżąc się na przykrótki quest główny. Więcej opinii tych "co grali ale siedzą w kieszeni bethesdy" tu znalazłem:

http://www.nma-fallout.com/

Pozdrowienia. Zamawiam sobie, póki można za 99 kupić i tak FM2009 o tydzień przesunięty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 18:56, Mertionh napisał:

Okej. Tylko, że można powiedzieć raz, drugi w jednym temacie, a nie każdy temat zaspamowaliście.

Spam? No tak. Rozumiem, że w tych postach nie ma żadnej treści.

Trzeba powtarzać, bo kultura forów internetowych nie zawiera w sobie czegoś takiego jak przeglądanie innych tematów. Zatem tak jak w każdym temacie o Oblivion with Guns pojawi się ktoś piszący "dla mnie to będzie super gra i będę w nią grał" tak samo pojawi się ktoś piszący "to dno w porównaniu do poprzedników bo to, to, to, to i to. A na dodatek jeszcze to". Trzeba. Mam dość głupich gier a akcja "Niech każda gra będzie głupia" sprawia, że trzeba zacząć z tym walczyć bo inaczej już zupełnie nie będzie w co grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co robi Bethesda zaczyna być żałosne. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Fallout 3 będzie gniotem, a już podobno zapowiadają 4 część. Żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 02:20, NLX napisał:

Szczerze i uczciwie powiem - odpycha mnie od nich mangowy klimat. Nie mam do nich nic,
ale takie przedstawienie całej gry po prostu do mnie nie przemawia.

Albo rybka albo akwarium. Chciałbyś mieć grę w 100% ściętą pod siebie, a obawiam się, że tak nie da rady.

Dnia 21.10.2008 o 02:20, NLX napisał:

Powstrzymałbym się od porównań z WoW''em, gdyż jednak cRPG i MMORPG to mimo wszystko
dwa zasadniczo różne gatunki.

H''n''S użyłem tutaj jako nazwy metody rozgrywki, a nie podgatunku cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2008 o 10:01, Mertionh napisał:

Nie jestem twoim kolesiem to raz. Dwa jak zrobisz sobie strone podaną przeze mnie to
ja zrobię tą.


Dokladnie, nie jestes dla mnie nawet kolesiem. A dokladniej, nie jestes nikim z kim mialbym sie liczyc. Masz jakas zachcianke? Zachowaj ja dla siebie.
I oczywiscie twoje nedzne ego pozwala ci myslec, ze ty jestes wazniejszy. Niby dlaczego JA mam pierwszy robic jakies stronki? To tobie jest tutaj zle, tobie nie podobaja sie "jeki". Albo bedziesz je znosil albo obawiam sie, ze bedziesz musial zmienic temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 10:01, Mertionh napisał:

Nie, ja mam na myśli rozmowy o grze bez ciągłego narzekania. Możecie narzekać na tamto
i siamto wasze prawo, ale dajcie tym co kupią grę pogadać. Bo ledwo ktoś zacznie temat
do rozmowy w stylu "Podoba mi się ta grafika" to zaraz leci 10 komentarzy w stylu "Nie
pasuje" "Jest brzydka" "Nie pasuje do serii". Albo temat "Podoba mi się nowy VATS" to
zraz zasypiecie to negatywnymi postami a może ktoś chce na ten temat pogadać normalnie
a nie wyliczać błędy tej gry hm?

Bo widzisz fani fallouta są jak zwolennicy PiSu. Wejdź sobie na onet i kliknij pierwszy link w tytule którego pada "PO". Niestety niemoderowane medium takie jak internet daje prosty sposób na rozładowanie swoich frustracji (i dla frustratów politycznych, i tych falloutonicznych) oczywiście dla osoby o umiarkowanych poglądach jest to irytujące, bo musi czytać te same bzdurki po 10 razy i nic wartościowego z dyskusji wyciągnąć nie może.
Fanatyzm to ciężka choroba, ale największy problem to to, że smród z niej wynikający dobrze się rozchodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 13:04, SoundWave napisał:

Dokladnie, nie jestes dla mnie nawet kolesiem. A dokladniej, nie jestes nikim z kim mialbym
sie liczyc. Masz jakas zachcianke? Zachowaj ja dla siebie.
I oczywiscie twoje nedzne ego pozwala ci myslec, ze ty jestes wazniejszy.

Lol. A twoje ego? Przeczytaj sobie poprzednie swoje zdanie.

Dnia 25.10.2008 o 13:04, SoundWave napisał:

Albo bedziesz je znosil albo obawiam sie, ze bedziesz musial zmienic temat.

Niestety to prawda. Jeśli chce się siedzieć w gównie to trzeba znosić smród i brzęczenie much (szczególnie tych radioaktywnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś się, skąd się bierze taki najazd fanów poprzednich części na F3? Jeśli nie, to Ci powiem:

1. Stąd, że Bethesda określa swoją grę jako kontynuację poprzedniczek (o czym mówi sam tytuł). Dlatego też fani poprzednich części oczekują po nim GŁĘBI poprzednich części, tak samo jak i rozbudowanej rozgrywki. A z rozmów z twórcami nawet JASNO wynika, że rozgrywka jest uproszczona, z questami w stylu idź-zabij-idź-wybij-idź-wybij do nogi-wróć. Sami twórcy przyznają, że nie ma w niej klasycznego, czarnego humoru. Maniacy F 1 i 2 buntują się więc przeciw bezczelnemu wykorzystaniu marki, tworząc z wartościowej serii nawalankę dla półmózgów. (i nie wynika to ze screenów/gameplay''ów, a z tego, co sami twórcy przyznają, jak i opinii tych, którzy grali już w wersję "nieoficjalną").

2. Stąd, że wszystkie czasopisma nie patrzą na błędy F3, na uproszczenia względem poprzedniczek, a zachwycają się grafiką, widowiskowością, i z miejsca, pochopnie wystawiają horrendalnie wysokie oceny.

3. Że napaleni fani Obliviona też już uważają F3 za hit, przełom, króla RPG. Skąd ten wniosek? A wejdź sobie na GOL''a i Gry.wp.pl. A tam przeczytasz: "Ocena graczy" - odpowiednio 8,6 i 9,1. Wysoka, czyż nie? Ciekaw jestem, który gracz grał w F3, że już go wywindowali na tak wysoki poziom? Skoro dzieci neo mogą sobie popisać i się popodniecać, to czemu hardcore''owi gracze mają nie móc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że to właśnie "hardkorowi fani Fallouta" piszą na temat, interesują się dostępnymi informacjami i ogólnie są najlepiej zorientowani w temacie. Większość to fani Obliviona, którzy co post piszą "Gra będzie super." i nic więcej, albo "Na pohybel marudom." i nic więcej albo urządzają sobie wycieczki osobiste i wyzywają osoby, które krytykują tytuł. Co więcej, nie są w stanie zauważyć, że recenzje w takim Clicku czy OXM''ie mają więcej wspólnego z horoskopami niż rzetelnym dziennikarstwem. Takimi ogólnikami, niepodpartymi żadnymi argumentami można było szastać na prawo i lewo już kilka lat temu. Powiem więcej, można będzie zrobić kopiuj-wklej gdy nadejdzie czas recenzowania Fallouta 4. PRzydałoby się też zaznaczenie, że grali jedynie kilkanaście godzin, w luksusowym hotelu albo w siedzibie firmy pod bacznym okiem Bethesdy.
Swoją drogą zastanawia mnie, że w innych recenzjach (poza szwedzką - post 64 w tym temacie) całkowicie pominięto istotne wady i skupiono się wyłącznie na zaletach. Ciekawe, ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 13:16, Namaru napisał:

Niestety to prawda. Jeśli chce się siedzieć w gównie to trzeba znosić smród i brzęczenie
much (szczególnie tych radioaktywnych).

Podoba mi się to porównanie. Dziesięć lat siedzieliśmy w radioaktywnym gównie Fallout 1 i 2 i w pewnym momencie zaczęły nam się tu zlatywać muchy z logo TES na skrzydełkach i okazało się, że nasze radioaktywne gówno przestało być radioaktywne za to ma na sobie wielką plakietkę TES. Do tego tym muszkom się wmawia, że nasze gówno nadal jest radioaktywne - kłamią. Zniszczono nasze szambo a jako jego zaśmierdziały lokator tak łatwo się wysiudać nie dam i będę uprzykrzał żywot tym muszkom z logo TES choćby tylko wspominając aromaty z naszego szamba z czasów zanim dupa z napisem "Bethesda Softworks" zaczęła do niego ładować swoje ekskrementy. Poza tym będę też starał się często wspominać, że kupa z tej dupy wcale nie pachnie kupą (pomijając już to, że nie jest radioaktywna co jest jasne dla każdego, kto w Fallout 1 lub 2 grał dłużej niż trzy godziny).
Naprawdę mi się podobało to porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2008 o 13:16, Namaru napisał:

Lol. A twoje ego? Przeczytaj sobie poprzednie swoje zdanie.

Lol, a moje ego jest tak wielkie, ze nie kaze ludziom o odmiennych opiniach zakladac swoje strony i tam siedziec, lol! Proponuje czytac ze zrozumieniem, koles.

Dnia 25.10.2008 o 13:16, Namaru napisał:

Niestety to prawda. Jeśli chce się siedzieć w gównie to trzeba znosić smród i brzęczenie
much (szczególnie tych radioaktywnych).


Fakt, ci wszyscy losowi kolesie, ktorzy sadza, ze ich opinia jest wazniejsza od opinii innych, a nie daj boze od FAKTU strasznie smierdza. Ladnie podsumowales kolege. Gratulacje. ;]

Mniej lolowanie, wiecej myslenia, bo inaczej nigdzie nie zajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo nieee, sorry ale to jest zalosne, wyklucacie sie o gre i o firme ktora ja stworzyla, nawet nie grajac w ta gre! wstrzymajcie sie z opiniami do momentu premiery gry, owszem, po bethesdzie mozna sie spodziewac lekkiego rozczarowania, ale to nie znaczy ze gra bedzie super wypasiona lub kompletnym dnem, mysle ze bedzie tak jak wspomnial juz ktos z gory, kazdy znajdzie swoje plusy i minusy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 13:04, SoundWave napisał:


> Nie jestem twoim kolesiem to raz. Dwa jak zrobisz sobie strone podaną przeze mnie
to
> ja zrobię tą.

Dokladnie, nie jestes dla mnie nawet kolesiem. A dokladniej, nie jestes nikim z kim mialbym
sie liczyc. Masz jakas zachcianke? Zachowaj ja dla siebie.
I oczywiscie twoje nedzne ego pozwala ci myslec, ze ty jestes wazniejszy. Niby dlaczego
JA mam pierwszy robic jakies stronki? To tobie jest tutaj zle, tobie nie podobaja sie
"jeki". Albo bedziesz je znosil albo obawiam sie, ze bedziesz musial zmienic temat.


Ciskasz się jak 5 latek, któremu zabrano zabawki. Polecam melise. Dla mnie ty też się nie liczysz, skoro masz takie nastawienie. Widzę, że masz nieciekawy sposób bycia - każdy kto Cie i twoich słów nie popiera jest gorszy. Moje nędzne ego? Twoje jest wręcz rozbuchane. Nie ty decydujesz kto będzie zmieniał temat i nie ty tu rządzisz i kazał mi coś znosić.

Opanuj się, bo widzę, że przeros twegot ego jest ogromny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hallo! Hej! Sądziłem, że jest to miejsce dla poważnych graczy. Takie ilości inwektyw potrafią generować tylko małolaty. Wszedłem tutaj w poszukiwaniu opinii o kontynuacji gry - legendy, a stałem się (mimo woli) świadkiem jakiejś chłopięcej słownej bójki. Myślę, że Redakcja powinna zdecydowanie reagować w takich sytuacjach. Na takie komentarze po prostu szkoda rolki w myszce. Pozdrowienia dla wszystkich tych, którzy chcą obiektywnie, na własne oczy przekonać się, co takiego zaoferuje nam Bethesda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech wszyscy bezmozgowcy zastanowia sie i stwierdza , ze gdyby nie Betheseda to gry w uniwersum fallouta bysmy sie nigdy nie doczekali, a jak wam sie nie podoba to grajcie caly czas w 1-2 , firma to nie robi tej gry dla waskiej grupy spolecznej , a dla ogolu ludzie czyli musi zaciekawic graczy ktorzy stanowia dzisiejsza wiekszosc. Ogolnie skoro jest to oblivion z dobra fabula , grafika i swiatam zgdonym z poprzednimi czesciami to ja oceniam go zdecydowanie na plus. (juz i tak sie nie da nic zmienic , wiec idzicie plakac w samotnosci i nie piszcie kompletnych bzdur w temacie dotyczacym dostanie przez f3 10 w danym czasopismie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 16:54, Mertionh napisał:

Moje nędzne ego? Twoje jest wręcz rozbuchane.
Nie ty decydujesz kto będzie zmieniał temat i nie ty tu rządzisz i kazał mi coś znosić.

Opanuj się, bo widzę, że przeros twegot ego jest ogromny.



Moze zechcesz powtorzyc pare ostatnich postow? Wyjasnie ci co sie dzialo. Maly koles z wielkim ego kaze wszystkim ktorzy krytykuje FO3 isc i zrobic wlasna strone i tam siedziec. Kiedy dostal taka sama rade nagle oburza sie, ze ktos smie mu mowic gdzie on ma siedziec.
Zalosna egzystencja hipokryty ;].


@drake_cyferki
Hej, widze, ze jestes zorientowany w temacie tak samo jak ja w fizyce kwantowej.
"Niech wszyscy bezmozgowcy zastanowia sie i stwierdza , ze gdyby nie Betheseda to gry w uniwersum fallouta bysmy sie nigdy nie doczekali"
Hahaha, co za brednia :D Tylko naiwniacy i niedoinformowani (badz trolle, lub wszystko na raz) twierdza, ze TYLKO bethesda byla zainteresowana prawami do Fallouta. Bethesdy by nie kupila? To kupilby ktos inny, nawet Obsidian byl zainteresowany.
Wiec zanim zaczniesz pluc na lewo i prawo tekstami, z ktorych wrecz cieknie glupota- poczytaj, doedukuj sie i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 18:40, SoundWave napisał:

@drake_cyferki
Hej, widze, ze jestes zorientowany w temacie tak samo jak ja w fizyce kwantowej.
"Niech wszyscy bezmozgowcy zastanowia sie i stwierdza , ze gdyby nie Betheseda to gry
w uniwersum fallouta bysmy sie nigdy nie doczekali"
Hahaha, co za brednia :D Tylko naiwniacy i niedoinformowani (badz trolle, lub wszystko
na raz) twierdza, ze TYLKO bethesda byla zainteresowana prawami do Fallouta. Bethesdy
by nie kupila? To kupilby ktos inny, nawet Obsidian byl zainteresowany.
Wiec zanim zaczniesz pluc na lewo i prawo tekstami, z ktorych wrecz cieknie glupota-
poczytaj, doedukuj sie i tak dalej.


Nom. Nie wspominając o Troice. Zenimax miało najwięcej kasy do wyłożenia od zaraz, a Interplay był zdesperowany sprzedać markę byleby nei zbankrutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować