Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 zarobił pierwszą dyszkę

369 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2008 o 15:34, Meykan napisał:

Ee nie ma co tam kwestionować. Może Fallout 3 to rzeczywiście kawał solidnego RPG będzie
skoro dychę dostał.


Dodać należy, że dychę dostał w czasopiśmie, które głównie napędza kliantów Xklockowi. W innych recenzjach dostał np 81%. Również warto podkreślić, jakie opinie krążą o nim wśród ludzi, którzy grali w wersję, która wyciekła. Streszczając (bo już o tym pisałem): Oblivion w przyszłości, monotonne lokacje, wszystkie questy na jedno kopyto - idź, wybij wszystko, co się rusza i wróć, bardzo widowiskowy VATS, ktory nudzi się jednak przy n-tej animacji rozwalającej się głowy. A coś te opinie niezbyt mi pasują do gry 10/10...

Dnia 22.10.2008 o 15:34, Meykan napisał:

Aa wy mówicie że świat w Oblivionie był nudny co niektórzy. Owszem zgodzę się zielenie,
drzewa prawie większość się powtarzała.


Tam się w zasadzie wszystko powtarzało, tak zielenie, jak i wszelkie lochy. Na jedno kopyto. A nudny był też z wieeeelu innych względów, choćby sztampowe i mało ciekawe questy, oklepana historia, bezpłciow NPC... można to mnożyć.

Dnia 22.10.2008 o 15:34, Meykan napisał:

Jednak chyba Falloutowi 3 to raczej nie grozi. Będą zniszczone budynki i inne rzeczy
i raczej nie będą wyglądać tak samo.


Będą zniszczone budynki, zniszczone budynki i... zniszczone budynki. Na razie nie widziałem na screenach nic innego. Zero małych osad, zrobionych z falowanej blachy, zero pustkowii, zero zorganizowanych miast... W dodatku to, co mój przedmówca napisał - na jednym screenie 3 takie same, w identyczny sposób zniszczone bloki. Niezbyt dobrze wróży to różnorodności Fallout''a.

I dodam pewien wyciąg z wywiadu z jednym z twórców (nie jest to cytat, ale treść zachowana):

(R)eporter: Jak będzie z różnorodnością questów w F3?
(T)wórca: Będzie wiele questów, i duże pole wyboru. Możesz iść w jedno miejsce, zmierzyć się z jednym rodzajem przeciwników, mozesz iść gdzie indziej, i będą na Ciebie czekały inne stwory...
(R): (ze złośliwą ironią w oczach) czyli mamy rozumieć, że większość questów w F3 będzie polegała na przebijaniu się przez hordy wrogów?
(T) (z lekkim zakłopotaniem) Heh...osobiście nie mam nic przeciw takiej formie rozgrywki...

Komentarz chyba nie jest potrzebny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jest to pierwsza i nie ostatnia ocena o najwyższej skali.

Wszak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Fallout 3 będzie jedną z najgorętszych produkcji tego roku. Ten tytuł, który poprzednimi odsłonami serii stworzył ogromne zaplecze fanów na całym świecie co prawda trafił w ręce innego producenta, ale jak widać wcale to na złe nie wyszło. Ciekaw jestem jednak ocen w innych pismach i serwisach - bo kto w końcu sugeruje się jedną oceną... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 16:57, master matrox napisał:

Wszak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Fallout 3 będzie jedną z najgorętszych
produkcji tego roku.


Najgorętszych - tak, sprzeda się zapewne świetnie. Co do jakości to już bym polemizował. A znowu podkreślę, że 10/10 to Obli...znaczy, Fallout 3 dostał od czasopisma, które napędza klientów X-Box'owi, więc jej miarodajność jest mocno dyskusyjna.

>Ten tytuł, który poprzednimi odsłonami serii stworzył ogromne zaplecze

Dnia 22.10.2008 o 16:57, master matrox napisał:

fanów na całym świecie


Dodajmy, że fani poprzednich serii tworzą obecnie grupę osób, która chyba najbardziej zażarcie złorzeczy na F3 i Bethesdę, która TO z tą serią zrobiła ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 00:02, NLX napisał:

Tu nieco nie załapałeś groteski. Chodziło o to, że szukając tak zapożyczeń, doszlibyśmy
do tego, ze w zasadzie każda firma od każdej coś zapożycza. Bo tak, jak Mass Effect ma
cechy wspólne z Alpha Protocol, tak i Dragon Age ma wiele cech wspólnych z NwN2. Tylko
czy to zapożyczenie? Polemizowałbym.

Zacytuję Andrzeja Sapkowskiego:
"A pisarza, którzy twierdzi, że większości swoich pomysłów nie czerpie z lektur nazwę łgarzem. Dla wyjaśnienia dodam, że do lektur zaliczam nie tylko gazety ale też kino i telewizję"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 19:08, hallas napisał:

Zacytuję Andrzeja Sapkowskiego:
"A pisarza, którzy twierdzi, że większości swoich pomysłów nie czerpie z lektur nazwę
łgarzem. Dla wyjaśnienia dodam, że do lektur zaliczam nie tylko gazety ale też kino i
telewizję"


Ano więc właśnie, dlatego też szukanie na siłę, że Alpha Protocol jest wzorowane na Mass Effect, mija się z celem, bo dochodzimy do tego, że każda gra zapożycza coś z innych. Po drugie ważne też, by rozróżniać zapożyczanie od bezczelnego kopiowania. A AP zdecydowanie nie jest kopią ME, tak jak DA nie jest kopią NwN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 16:57, master matrox napisał:

Ciekaw jestem jednak ocen w innych pismach i serwisach - bo kto w końcu sugeruje się jedną oceną... ;-)


Kto o zdrowych zmysłach, przejawiający jakiekolwiek oznaki inteligencji sugeruje się obecnie na jakichkolwiek ocenach branżowych "recenzentów" ?
No ale skoro dostaje wszędzie wysokie oceny to przecież nie oznacza, że miliony much się myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Zróbcie sobie stronę:

www.antyfani.f3.pl

I tam sobie żale wypisujcie. Bo kurwica mnie bierze, jak wchodze w jakiś temat z F3 i zamiast na temat widze wojne o to jak nam "zniszczyli" kochaną legende.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 21:00, Mertionh napisał:

I tam sobie żale wypisujcie. Bo kurwica mnie bierze, jak wchodze w jakiś temat z F3 i
zamiast na temat widze wojne o to jak nam "zniszczyli" kochaną legende.

Uważaj, żeby cię w końcu nie wzięła bo potem będziesz pewnie miał kurwiki w oczach... i może w innych miejscach też. Staramy się przekazać jak największej ilości ludzi, że b. zrobiło grę głupią i płytką i w porównaniu do poprzedników lezącą gdzieś poniżej dna, kilka metrów w mule.

Ostatnio znalazłem "nowy" przykład yntelygencyjy b.: po wysadzeniu Megaton ca najmniej jeden jego mieszkaniec zamienia się w ghula...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 21:00, Mertionh napisał:

Wiecie co? Zróbcie sobie stronę:

www.antyfani.f3.pl

I tam sobie żale wypisujcie. Bo kurwica mnie bierze, jak wchodze w jakiś temat z F3 i
zamiast na temat widze wojne o to jak nam "zniszczyli" kochaną legende.


oho... znalazł się kolejny fan Bethesdy...

Dnia 23.10.2008 o 21:00, Mertionh napisał:

zamienia się w ghula...

w F3 niema ghuli, są tylko ZOMBI... haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto o zdrowych zmysłach, przejawiający jakiekolwiek oznaki inteligencji sugeruje się obecnie na jakichkolwiek ocenach branżowych "recenzentów" ?

A ja jestem jeszcze bardziej ciekawy kto o zdrowych zmyslach, uwazający się za człowieka rozumnego podejmuje decyzje o kupnie gry na podstawie opini osób które nie grały, a całą swoją wiedzę na temat gry czerpią ze screenów/gameplay :) ?

No ale skoro dostaje wszędzie wysokie oceny to przecież nie oznacza, że miliony much się myli.


A może to po prostu oznacza że gra jednak jest bardzo dobra ? No chyba że jesteś zwolennikiem "spiskowej teorii dziejów" ktory uważa, że wszystkie oceny dla F3 powyzej 8 to efekt tego że Bethesda "posmarowała" i łykasz tylko oceny ponizej 7 (na razie chyba jeszcze takich nie ma ?) i negatywne opinie osób, ktore nie grały :)

Tyle ode mnie. F3 zamierzam kupić i pograć (jak mi nie podejdzie, to zawsze mogę upchnąć na allegro). Wtedy sie przekonam co jest bardziej przesadzone - pozytywne recenzje chwalące grę, czy też negatywne opinie osób ktore w F3 nie grały, ale już wywróżyły z kozich bobów że to gówno niesamowite :) Pożyjemy - zobaczymy kto miał rację. Recenzje są w większości zachęcające, a opinii osób które nie grały nie biorę pod uwagę (nie tylko w wypadku F3, ale każdej gry) - jeszcze na głowę nie upadłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 19:37, NLX napisał:

Ano więc właśnie, dlatego też szukanie na siłę, że Alpha Protocol jest wzorowane na Mass
Effect,

brrrrr....a kysz....mam nadzieje, że mimo wspólnego silnika AP będzie miało jak najmniej wspólnego z ME...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 21:20, Areoman54 napisał:

w F3 niema ghuli, są tylko ZOMBI... haha

Nie nie. Z tym można p o r o z m a w i a ć. Daje nawet jakiegoś questa. Ogólnie jednak chodzi o to, że:
- ghule postały w bardzo specyficznych warunkach, nie mogą się rozmnażać a już w żadnym wypadku nie mogą się tworzyć w magiczny sposób
- widziałeś coś, co przeżyło wybuch bomby atomowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 21:44, Lordpilot napisał:

Kto o zdrowych zmysłach, przejawiający jakiekolwiek oznaki inteligencji sugeruje się
obecnie na jakichkolwiek ocenach branżowych "recenzentów" ?


A ja jestem jeszcze bardziej ciekawy kto o zdrowych zmyslach, uwazający się za człowieka
rozumnego podejmuje decyzje o kupnie gry na podstawie opini osób które nie grały,
a całą swoją wiedzę na temat gry czerpią ze screenów/gameplay :) ?

No ale skoro dostaje wszędzie wysokie oceny to przecież nie oznacza, że miliony much
się myli.



A może to po prostu oznacza że gra jednak jest bardzo dobra ? No chyba że jesteś zwolennikiem
"spiskowej teorii dziejów" ktory uważa, że wszystkie oceny dla F3 powyzej 8 to efekt
tego że Bethesda "posmarowała" i łykasz tylko oceny ponizej 7 (na razie chyba jeszcze
takich nie ma ?) i negatywne opinie osób, ktore nie grały :)

Tyle ode mnie. F3 zamierzam kupić i pograć (jak mi nie podejdzie, to zawsze mogę upchnąć
na allegro). Wtedy sie przekonam co jest bardziej przesadzone - pozytywne recenzje chwalące
grę, czy też negatywne opinie osób ktore w F3 nie grały, ale już wywróżyły z kozich bobów
że to gówno niesamowite :) Pożyjemy - zobaczymy kto miał rację. Recenzje są w większości
zachęcające, a opinii osób które nie grały nie biorę pod uwagę (nie tylko w wypadku
F3, ale każdej gry) - jeszcze na głowę nie upadłem :)


W tym co mówisz, jest pewna drobna skaza, rozwalająca całą koncepcję. Otóż TE SAME opinie wypowiadają gracze, którzy GRALI już w F3, który wyciekł na X-Klocka. Ok, można powiedzieć, że to inna konsola - ale gra jest ta sama, jedynie grafika i sterowanie się nieco mogą różnić. Więc nie wzorujemy się jedynie na screenshotach/gameplay''ach, a i na opiniach ludzi już w grę grających. A że potwierdzają one to, co przewidywaliśmy wcześniej - cóż, tylko źle dla F3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NLX ---> Zapomnialeś tylko dodać, że sporo osób które grało w tego pirata wypowiada się pozytywnie. Ot uciekł Ci taki "drobny" szczegół :-). Oczywiście negatywne opinie osob, ktore w grę grały jak najbardziej biorę pod uwagę. A ponieważ zdania są tutaj bardzo podzielone - na pewno sam sprawdzę, a jak gra mi nie podpasi... cóż - wolny rynek, sprzedam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 08:19, Lordpilot napisał:

NLX ---> Zapomnialeś tylko dodać, że sporo osób które grało w tego pirata wypowiada
się pozytywnie. Ot uciekł Ci taki "drobny" szczegół :-). Oczywiście negatywne opinie
osob, ktore w grę grały jak najbardziej biorę pod uwagę. A ponieważ zdania są tutaj bardzo
podzielone - na pewno sam sprawdzę, a jak gra mi nie podpasi... cóż - wolny rynek, sprzedam
;-)


Widzisz, ale mi nie chodziło o same opinie na zasadzie pozytywne vs negatywne, a na rzeczy, które ludzie o tej grze (po zagraniu w nią) piszą, o fakty, które wymieniają. I fakty te akurat się powtarzają. Tyle, że jedni piszą o nich jako o czymś dobrym - bo np podobają im się questy, w których chodzi jedynie o walkę, a najważniejsza dla nich jest grafika, a inni za te same rzeczy grę zjeżdżają. Tak samo było z Oblivionem. Dla graczy nastawionych na walkę, śliczną grafikę i prostotę Oblivion był ósmym cudem świata, dla fanów bardziej ambitnych RPG - szajsem nie wartym uwagi. Dlatego ja jedynie patrzę na fakty, które gracze wymieniają, a nie na to, w jakim je wymieniają tonie, co ONI o tych faktach sądzą.

A ja osobiście uważam, że z F3 będzie jak z Oblivionem właśnie - młodziki nastawieni na grafikę i walkę się będą podniecać i nazywać "nowym królem RPG", a nieco już ambitniejsi i/lub zagrywający się dawnymi latami w takie perełki, jak BG, Torment czy poprzednie części Fallout''ów uznają grę za nie wartą splunięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 21:20, Areoman54 napisał:

oho... znalazł się kolejny fan Bethesdy...


I co?

>Uważaj, żeby cię w końcu nie wzięła bo potem będziesz pewnie miał kurwiki w oczach... i może w innych >miejscach też. Staramy się przekazać jak największej ilości ludzi, że b. zrobiło grę głupią i płytką i w porównaniu >do poprzedników lezącą gdzieś poniżej dna, kilka metrów w mule.

Okej. Tylko, że można powiedzieć raz, drugi w jednym temacie, a nie każdy temat zaspamowaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 21:00, Mertionh napisał:

Wiecie co? Zróbcie sobie stronę:

www.antyfani.f3.pl

I tam sobie żale wypisujcie. Bo kurwica mnie bierze, jak wchodze w jakiś temat z F3 i
zamiast na temat widze wojne o to jak nam "zniszczyli" kochaną legende.


To masz problem koles. Zrob sobie www.fanioblivionwithgunsforgoddamnstupidcasuals.prv.pl i tam siedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 18:56, Mertionh napisał:

Okej. Tylko, że można powiedzieć raz, drugi w jednym temacie, a nie każdy temat zaspamowaliście.


Ok, abstrahując od "za" i "przeciw" - czyli według Ciebie chwalenie bethesdy jest normalną rozmową na forum, ale już jej ganienie to "spamowanie", tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować