Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GOG.com przeszedł do otwartej bety

34 postów w tym temacie

Disciples: Sacred Lands? Ahhh, aż się łezka w oku kręci jak sobie przypomnę wieczory zarwane przy tej grze ;) Ta gra to prawdziwy klasyk jak i większość na gog.com

Świetna inicjatywa, oby tak dalej chłopaki!(i dziewczyny:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 00:35, Grizzly. napisał:

No no no.. bardzo dobry design, i tyle świetnych tytułów... ciekawe czy już gog.com bije
na łeb gametap.com ?


Nie bije i raczej nigdy bić nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GOG to bardzo dobra inicjatywa, ale początki będzie miała raczej trudne - kto zapłaci za Fallout`a, jeżeli konkurencyjny GameTap daje go za darmo (razem z serią Hitman, Sacred Gold, Bloodrayne, Commandos 3, Sensible Soccer 2006, Super Street Fighter 2 i innymi)?

Nie mniej trzymam kciuki, gdyż jest jakaś szansa, że GOG pozyska licencje nie pokrywające się z tymi z GameTap, a w miarę rozwoju sam zaoferuje niektóre tytuły za free (choćby w ramach zachęty/przynęty dla bardziej smakowitych, płatnych kąsków).

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie znowu DOS box? Argh!
A tak poważnie - to wygląda tak że kupujesz grę + instrukcję odpalenia tego w DOSboxie? To jest ta cała "kompatybilność z nowymi systemami operacyjnymi"?"

Nie, po kupnie ściągasz instalator i normalnie instalujesz nim gre. potem odpala się to ikonka na pupilce, dosboxa nawet nie zauważysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 10:19, MarkusLoganus napisał:

GOG to bardzo dobra inicjatywa, ale początki będzie miała raczej trudne - kto zapłaci
za Fallout`a, jeżeli konkurencyjny GameTap daje go za darmo

Patrz, jakoś ludzie płacą za Fallouta w GoG-u...

Niektórym chyba umyka jedno z głównych założeń GoG.com - brak jakiegokolwiek DRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie gry jeszcze wrzucą, jakby dodali System Shocki, Dooma, Quake''a, Strife''a i Deadlocki musiałbym się poważnie zastanowić czy nie skorzystać z serwisu bo niestety na razie nic ciekawego tam dla mnie nie ma(bo większość z tych gier mam:)
Poza tym skoro mam to być serwis globalny można by wprowadzić wybór języka w jakim gog'a można przeglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 06:30, juhas7 napisał:

> No no no.. bardzo dobry design, i tyle świetnych tytułów... ciekawe czy już gog.com
bije
> na łeb gametap.com ?

Nie bije i raczej nigdy bić nie bedzie.


Skąd takie pewne przekonanie ? Nie znam się bo na gametap.com raz tam byłem ale z tego co widzę to gog.com ma lepszą ofertę. Może ma mniej tytułów no bo się rozkręca, ale za jakiś czas.. I do tego lepszy design. Teraz najważniejszą rzeczą będzie tylko reklama i marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 13:43, _sahib_ napisał:

Patrz, jakoś ludzie płacą za Fallouta w GoG-u...


Niektórzy płacą 49.90 (po zastosowaniu wPLN`ów) za Spellforce 2 (Platynowa Kolekcja), zamiast 19.90 w konkurencyjnym sklepie internetowym (bez nazwy, żeby nikt mi nie zarzucił kryptoreklamy) - to tylko kwestia posiadanych informacji.

Dnia 24.10.2008 o 13:43, _sahib_ napisał:

Niektórym chyba umyka jedno z głównych założeń GoG.com - brak jakiegokolwiek DRM.


Ok, ale na co wpływa DRM w sytuacji, kiedy na dowolny komputer, o dowolnej porze, dowolną ilość razy, za darmo możesz sciągnąć fajną gierkę i się nią pobawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 16:35, MarkusLoganus napisał:

> Niektórym chyba umyka jedno z głównych założeń GoG.com - brak jakiegokolwiek DRM.


Ok, ale na co wpływa DRM w sytuacji, kiedy na dowolny komputer, o dowolnej porze, dowolną
ilość razy, za darmo możesz sciągnąć fajną gierkę i się nią pobawić?

Jaśniej proszę, bo nie do końca zrozumiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, na gry ID za bardzo bym nie liczył, zresztą można je kupić w tylu różnych miejscach (choćby Steam czy strona www ID), że to chyba nie problem (problemem mogłaby być muzyka - w Q i QII jest w formie audiotracków).


Tak na marginesie, póki co oferta nie powala i mocno mi zalatuje tanimi seriami CDP - kilka gier nie jest nawet "average" (taki np. "fallout fantasy" czy Invictus którym kiedyś "uszczęśliwili" mnie chłopcy z Wirtualnego Świata), sporo gier nie-takich-znowu-starych, brak wielu kultowych pozycji (np. DN3D, Abe''s Oddysee, Homeworld).

BTW ciekaw jestem, jak rozwiązano kwestię muzyki w grach, które oryginalnie miały ją w formacie ścieżek audio (np. Kingpin, w którym za muzykę odpowiadał taki jakiś mało znany zespół Cypress Hill ;)), mam nadzieję, że Panowie z GOG nie poszli po najmniejszej linii oporu (choć obawiam się, że zgodnie z pewnym przysłowiem, właśnie zaliczyłem swoją osobę w poczet głupich ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować