Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Co lubicie a czego nie lubicie w grach serii Gothic?

498 postów w tym temacie

Gothic 2

Plusy:

- Fabuła
- Klimat :)
- Fajne walki
- Muzyka
- Łatwy rozwój bohatera
- Coś co przyciąga ;D
- ogromny świat
Minusy:

- Bugi, dużo bugów
- mało klas :(

Noi to wszystko o Gothicu 2, o jedynce nie będe pisał bo jest nudna, a w G3 nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 13:42, burczynski napisał:

Noi to wszystko o Gothicu 2, o jedynce nie będe pisał bo jest nudna, a w G3 nie grałem.


Gothic jest taki sam jak część druga tylko ma inną grafikę i jest troszkę mniejszy ale gra się tak samo więc nie rozumiem dlaczego jest nudny. Mógłbyś mi to wytłumaczyć?

[Przepraszam, że dopiero odpowiadam ale wcześniej mnie nie było i nie miałem dostępu do internetu.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 09:09, wdowiakm napisał:

> Noi to wszystko o Gothicu 2, o jedynce nie będe pisał bo jest nudna, a w G3 nie
grałem.
>

Gothic jest taki sam jak część druga tylko ma inną grafikę i jest troszkę mniejszy ale
gra się tak samo więc nie rozumiem dlaczego jest nudny. Mógłbyś mi to wytłumaczyć?

[Przepraszam, że dopiero odpowiadam ale wcześniej mnie nie było i nie miałem dostępu
do internetu.]


Moge Ci odpowiedziec.
Grając w G1 nie odczuwalem tego czegos co by mnie wciagnelo. Fabula wpradzie mowiac podobno jest najlepsza, lecz dla mnie jest ona najlepsza w G2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 16:40, burczynski napisał:

Grając w G1 nie odczuwalem tego czegos co by mnie wciagnelo. Fabula wpradzie mowiac podobno
jest najlepsza, lecz dla mnie jest ona najlepsza w G2.

Chyba grałeś najpierw w Gothic 2 potem w Gothic co?? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 16:40, burczynski napisał:

Moge Ci odpowiedziec.
Grając w G1 nie odczuwalem tego czegos co by mnie wciagnelo. Fabula wpradzie mowiac podobno
jest najlepsza, lecz dla mnie jest ona najlepsza w G2.


Widocznie rozpocząłeś grę od części drugiej bo fabuła Gothic 1 jest kontynuowana w Gothic 2 i potem w Gothic 3 więc można to traktować jak jedną grę ;) Ale każdy ma prawo mieć własne zdanie ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedzec, ze 1 i 2 sa raczej bezbledne. Przynjamniej z perspektywy czasu. No moze sterowanie w 1 bylo nieco uciazliwe na poczatku.

3 za to mnie odrzucila swoimi uproszczeniami w fabule. Tej czesci nawet nie dokonczylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest taka zła przynajmniej dlamnie ale śadze ze w tych czasach w grze powinno być dużo rodzai ataków a tu raptem kilka dlatego nieopłaca sie grac wariorem lepiej zrobić maga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie wkurza zachowanie AL,chcesz np.przejśc do komnaty,ale może do neij wejśc tylko król,a więc-wycyiągamy miecz,strażnicy robią to samo,my go chowiemy,oni robią to samo i rzucają kilk obelg,a my sobei normalnie przechodzimy,szkoda jest równiez tgo,że jest za mało gildii oraz klas.No przydałby sie też czasmi questy gdzie prowadzimy grupk ewojaków na rzeź.Ale najgorsze jest to,że w niektórych misjach robia za chłopca na posyłki,widział to ktoś,bochater w ślniącej zbroi palladyna a biega za jakomś np.mapką czy eliksirem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię:

-> Fabułę

-> Dialogi

-> Walkę

-> Misje

Nie lubię:

-> Długich dróg, które trzeba pokonywać aby dostać się w dane miejsce. Przydałby się jakis koń, albo co... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Falconer----> tak zgadzam sie to wszystko co tutaj wymieniłeś to sie z tobą zgadzam
Nie lubie Przede wszystkim długich dróg ;/ Ale reszta jest już ok. A tak moim zdaniem najlepszymi cześciami Gothic jest 1,3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 15:04, Dekerinho6 napisał:

Nie lubie Przede wszystkim długich dróg ;/ Ale reszta jest już ok. A tak moim zdaniem
najlepszymi cześciami Gothic jest 1,3 :)


Długie drogi są najlepsze bo możesz spotkać jakieś sympatyczne lub mniej sympatyczne stworzonka albo inne przygody. Co jest fajnego w małych odległościach? Gra szybko by się znudziła a tak przynajmniej musisz z jednego miejsca dotrzeć do drugiego i to nie koniecznie w jednym kawałku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 15:08, wdowiakm napisał:

> Nie lubie Przede wszystkim długich dróg ;/ Ale reszta jest już ok. A tak moim zdaniem

> najlepszymi cześciami Gothic jest 1,3 :)

Długie drogi są najlepsze bo możesz spotkać jakieś sympatyczne lub mniej sympatyczne
stworzonka albo inne przygody. Co jest fajnego w małych odległościach? Gra szybko by
się znudziła a tak przynajmniej musisz z jednego miejsca dotrzeć do drugiego i to nie
koniecznie w jednym kawałku ;)

No tak szczerze mówiąc to masz racje co to by była za gra gdyby nie było długich dróg każdy by tą grę skończył w ciągu paru godzin bez żadnych przygód itp. A jak sie idzie to zawsze sie coś dzieje a przede wszystkim trzeba myśleć gdzie iść i jak no masz racje długie drogi nie zawsze sa złe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 16:45, nightfaler napisał:

Ja, w Gothicu 1 nie lubie wrzoda^^


Go chyba nikt nie lubi. Wiadomo dlaczego xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przede wszystkim doczepiłbym się do systemu walki, to ciągłe, monotonne machanie mieczem nuży. W G3 celując z łuku mały celownik i bardzo dobrze tyle, że gdy celuję w głowę strzała i tak wbija się gdzieś w szyję i odejmuje tyle samo hp nawet jeśli trafimy w szyję albo w tors przeciwnika. Jak ktoś powiedział duży męczą też długi drogi. Sam duży świat nie jest zły (to lubię) ale faktycznie przydałby się koń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować