Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Co lubicie a czego nie lubicie w grach serii Gothic?

498 postów w tym temacie

Ja też nienawidzę bugów w Gothicu nawet jeśli są na dobrą korzyść gracz.
Wolę samemu przechodzić grę. I jest bardziej uczciwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:34, Meykan napisał:

Ja też nienawidzę bugów w Gothicu nawet jeśli są na dobrą korzyść gracz.
Wolę samemu przechodzić grę. I jest bardziej uczciwie.


Ale bugi o nie jest oszustwo tylko błąd gry, którego nie dopatrzyli się twórcy ja akurat tego nie zaliczam do minusu gry gdyż nie przeszkadzają mi one nawet ich nie wykorzystuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja lubie w serii gothic klimat, walkę poprzez kombinacje klawiszy, wciągającą fabułę i nieoczekiwane niekiedy zwroty akcji,łatwe misje a także ten wspaniały świat a nie lubie wysokich wymagań(gothiki zawsze miały duże wymagania -tuż po swoich premierach oczywiście) i wysokiej śmiertelności bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic to seria wymagających niebanalnych gier z niesamowitym klimatem i dobrą wciągającą fabułą. Plusem jest tu wysoki poziom potworów, ciekawy system walki i wspaniała oprawa muzyczna. Ponadto realizm zachowań npc-ów połączony z wartkimi dialogami robi niesamowite wrażenie. Należy zauważyć że miasto Khorinis dosłownie tętni życiem. Wady to krótki scenariusz, małe zróżnicowanie lokacji, niewielki teren przeznaczony do eksploracji i kanciasta grafika, która jest mało realistyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:56, RRohen napisał:

Ja lubię w serii, Gothic Klimat szczególnie pierwszej części z modem Mroczne Tajemnice, Wszystkim
gorąco polecam :)

A co ta za mod jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:57, choper napisał:

A co ta za mod jest?


Mroczne Tajemnice są tym dla Gothic co Noc Kruka dla Gothic 2 ;)
Krótko mówiąc dodaje do głównej fabuły parę fajnych rzeczy plus nowe zadania i ścieżka fabularna ;)

Więcej o tym modzie tutaj: Gothic Mroczne Tajemnice - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20505&u=1627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 18:06, wdowiakm napisał:

> A co ta za mod jest?

Mroczne Tajemnice są tym dla Gothic co Noc Kruka dla Gothic 2 ;)
Krótko mówiąc dodaje do głównej fabuły parę fajnych rzeczy plus nowe zadania i ścieżka fabularna
;)

Więcej o tym modzie tutaj: Gothic Mroczne Tajemnice - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20505&u=1627

Ooo to może znów zagram w gothica 1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 18:14, Lord Andre 1 napisał:

co to za temat w gothic wszystko najlepsze


Zobacz ile ten temat już jest na forum a potem pytaj :P
A wracając do tematu rozmowy to niestety ale nie wszystko jest najlepsze ;/
Na przykład sporo bugów zawiera część trzecia i to jest jej najgorszy minus poza tym Gothic 2 Noc Kruka zmienia niektórym osobom głosy dobrze że bezimienny ma niezmieniony bo to by była porażka ;) I do minusów trzeba doliczyć w Gothic 3: Brak rozdziałów, brak przynależności do Gildii. Ale pomimo tego gra jest świetna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dwa pierwsze Gothy sa idealne , w 3 nie grałem , a w Mrocznych Taemnicach wkurza mnie przegięcie przedmiotów i olbrzymie ilości expa , przez co gra szybko nudzi , bo co za frajda mieć w 2 rozdziale 25 poziom i ochronę przed bronią 200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w Gothicu podoba się klimat, wielki, świat, łatwy i wszechstronny rozwój postaci oraz duża liczba przedmiotów, qestów itp. Natomiast denerwujące są niektóre bugi i (w przypadku Gothic 3) duże wymagania sprzętowe, ale to można jeszcze przebolec, na korzyśc ogromnej grywalności. :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 18:36, czerwonypies napisał:

Mi w Gothicu podoba się klimat, wielki, świat, łatwy i wszechstronny rozwój postaci oraz duża
liczba przedmiotów, qestów itp. Natomiast denerwujące są niektóre bugi i (w przypadku Gothic
3) duże wymagania sprzętowe, ale to można jeszcze przebolec, na korzyśc ogromnej grywalności.
:DD


IMO w Gothicu 1 i 2 również zdarzały się irytujące (bardzo) bugi. Np gdy zaatakowałem wroga dokładnie w momencie, gdy automatem zaczynał ze mną rozmowę NPC, to gra zmieniała kamerę na tę charakterystyczną dla dialogu i za cholerę nie chciała z tego widoku wyjść. Ja wyjść też nie mogłem..do menu :/ Klepałem w esca ile wlezie, próbowałem quick load i nic. Pozostało Ctrl+Alt+Del i baj baj progresie od ostatniego save :/

Drugi bug to taki, że w jedynce po zamianie w chrząszcza, za chrząszcza nie chciał mi Bezi mutować z powrotem w model ze sławnym kucykiem :D Pozostał load game.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w Gothicu III podobał się moment kiedy łucznik zaczął strzelać do mnie przez dwie ściany, niezłe też było kiedy jakiś niby potężny przeciwnik wszedł mi w ścianę i już go więcej nie widziałem. Fajna akcja też było kiedy złapałem strzałę wystrzeloną do mnie w powietrzu. Nie podobało mi się natomiast to że gra jest niedopracowana, momentami debilna i wymagająca sprzętowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
No to są już raczej ekstremalne przypadki- mi nie zdarzyło się (na szczęście) nic podobnego. Miejmy nadzieję, że twórcy wyciągną wnioski z własnych błędów i przyłożą się bardziej do pracy nad Gothic'' em 4.
Jeszcze co do rzeczy, które mi się podobały: potwory- a konkretniej ich zróżnicowanie i walki z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 18:51, czerwonypies napisał:

>/.../
No to są już raczej ekstremalne przypadki- mi nie zdarzyło się (na szczęście) nic podobnego.
Miejmy nadzieję, że twórcy wyciągną wnioski z własnych błędów i przyłożą się bardziej do pracy
nad Gothic'' em 4.
Jeszcze co do rzeczy, które mi się podobały: potwory- a konkretniej ich zróżnicowanie i walki
z nimi.


Noo, niektóre bugi są całkiem sympatyczne. Np: jak dostać się do Górnego Miasta na 1lvlu i w stroju skazańca z Kolonii Górniczej (czyli praktycznie bez przynależności do żadnej frakcji)? Ano wystarczy przejść obok strażników bokiem. Tzn idąc bokiem w pewnym momencie próbuje uruchomić się rozmowa. Ale nikt nic nie mówi, dopóki trzymamy klawisz ruchu w bok :D Gdy go puszczamy już na terenie Górnego Miasta, strażnik się odzywa, dialog (a właściwie monolog strażnika) się kończy, a my możemy się cieszyć, bo stoimy obok paladyna Lothara :D

Bug ten działa we wszystkich miejscach, gdzie ktoś coś blokuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba Gothica prawie każdy kocha za ten klimat, miód i świetną fabułę. Na uwagę zasługują według mnie, także dialogi (tylko denerwuje mała ilość lektorów) które też dodają trochę swego klimatu. Bez muzyki, Gothic byłby dziwny, a muzyka jest w jedynce i trójce genialna i te odgłosy fauny np. w GII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię:

-> nieziemską grywalność
-> bajeczny klimacik
-> miły dubbing
-> emocjonującą walkę mieczykiem
-> niektóre NPC stają się prawdziwymi kumplami

Nie lubię:

-> ogólnej płytkości fabuły i historii świata gry
-> malutkiego terenu gry
-> niskiej interakcji z otoczeniem
-> małej liczby oryginalnych NPC
-> praktycznie brak książek
-> słabo rozwiniętej magii
-> okropnego wręcz łucznictwa
-> katastrofalnych bugów (choćby to, jak w G2 w GD jakiś ork podleciał za mną pod zamek, a paladyni zobaczywszy go zaczęli skakać z murów, żeby go dopaść;) oczywiście żaden nie przeżył oprócz jednego, nieśmiertelnego, który gdzies się zaklinował:D)
-> dobra wracam do Morrowinda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 18:14, Lord Andre 1 napisał:

co to za temat w gothic wszystko najlepsze


no cóż?! mylisz sie :) pod wieloma względami gothic jest gorszy zarówno od Morrowinda jak i Obliviona. Gothic to przedewszystkim świetna fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować