Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Co lubicie a czego nie lubicie w grach serii Gothic?

498 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2008 o 18:04, karolek44 napisał:

ja lubie wrzoda bo muwi ze pohodzi z khorinis


Pierwsze primo to sprawdzaj błędy ortograficzne ;)
Drugie primo Wrzód może i pochodzi z Khorinis ale nie sądzę by z tego powodu lubić tego natręta i ....... ;)
Ale każdy ma prawo mieć własne zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co lubie to nocne wyprawy przez las. Szczegolnie w 1 czesci. To byl klimat, a najlepsze bylo gdy sie gralo na prawde w nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię w Gothicu praktycznie wszystko. Nawet bugi bo one dają specyficzny ''klimat'' tej grze :D Choć nie zadowala mnie trochę to że przez nieciekawe lokacje (żeby to nie zabrzmiało źle - jest kilka nudnych (np.pustynia),ale 90% mi sie podoba) musimy iść pieszo, a nie można dosiąść np. wielbłąda lub zdobyć inny środek transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gothicu podoba mi się wszystko gdy kumpel powiedział mi o tej grze 1 raz jakoś mnie do niej nie przekonał ale gdy tylko ją zainstalowałem i poczułem ten klimat zaraz pokochałem tą grę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak pierwszy raz gralem w Gothica 2 . bardzo mi sie podobalo :) ale pozniej wzialem sie za Morka... za jakies 2 miechy zatesknilem do Gothica , ale juz mi sie gralo tak fajnie. brakowalo mi morrowindowej swobody tego co teraz robie ,mnostwa najrozniejszych zadan, miast,organizacji , wkurzalo mnie to ze stosunkowo malo bylo odkrycia... ale i tak wrazenia z grania po raz pierwszy : bezcenne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh Mówią że czym dłuższa droga tym lepiej ale jednak dłużej schodzi szukanie jakiejś drogi niż przejście całej gry ale nic gdyby nie to to gra by nie miała sensu i była bardzo krótka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i czasem głupota bn''ów którzy mieli pomóc wykonać nam misję.Często było tak że gdzieś utknęli albo co gorsza spadli w przepaść nie mówiąc o wpierd... wchodzeniu w największe dymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 3 nie podoba mi się to ciągłe chodzenie. Nic nie mogę znaleźć, a mapa jest beznadziejna. są też misje, gdzie idziesz za jakimś gostkiem na drugi koniec mapy, by pozabijać 2 orków. Absurd!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic, Gothic, Gothic... Tyle się o tej serii nasłuchałem dobrego i skusiłem się na Sagę Gothic w Platynowej Kolekcji... Przeszedłem I i II... Zachwycony nie byłem... Sterowanie - do bani... Bugi - no comments... Jedyne co I ratowało to fajny klimat kolonii, ale II to już totalne IMHO dno i metr mułu... Zaraz po ukończeniu "rpg" jakim się zowie Gothic musiałem sobie to odbić Kotorem i BGII (wtedy jeszcze miałem na półce premierówkę... Ehhh gdyby nie przeprowadzka... chlip). Nie żebym się nie starał... Podchodziłem kilka razy jeszcze do serii Gothic, ale moja niechęć tyko rosła... Podsumowanko: IMHO oprócz niezłego klimatu w I seria Gothic to średniak... Baaardzo średniak. Chcecie poznać RPG? Pograjcie w BG I i II, Planescape: Torment (własnego egzemplarza nigdy nie miałem, chwała nich będzie koleżance - fance RPG, która poratowała gierką daaawno temu :P), Kotora, NWN2. Ja osobiście nie widzę nic fajnego w tej serii... No może zaślepienie fanboyów (i fangirlsów ^^) jest "fajne" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 22:06, Satruss napisał:

Gothic, Gothic, Gothic... Tyle się o tej serii nasłuchałem dobrego i skusiłem się na
Sagę Gothic w Platynowej Kolekcji...


Miałeś rację że wybrałeś, tego jakże najlepszego(moim zdaniem) Rpg''a.

Dnia 23.03.2008 o 22:06, Satruss napisał:

Przeszedłem I i II... Zachwycony nie byłem... Sterowanie
- do bani...


Sterowanie mogłeś przeztawić do twoich gustów, a mnie pod każdym względem nie przezkadzało.
Ja osobiście zachwycony jestem serią gothic (oprócz 3), aktualnie Gothic 2 przechodzę już po raz 11. Nie wiem czemu nie jesteś zadowolony z tej gry. Za słaba grafa ?? Dźwięk ?? Sam nie wiem...

Dnia 23.03.2008 o 22:06, Satruss napisał:

Bugi - no comments...


Tu się z tobą zgodzę, bugów jest pełno w tej grze, ale w najmniejszej formie nie przezkadzają. No może troszeczkę jak coś dziwnego sie wydarzy. :P

Dnia 23.03.2008 o 22:06, Satruss napisał:

Jedyne co I ratowało to fajny klimat kolonii, ale
II to już totalne IMHO dno i metr mułu...


Możę i Gothic II stracił klimat kolonii, ale na pewno Korinis, ma to coś co wciąga. Mnie sie bardzo podoba GII ma to coś... dno i metr mułu to na pewno nie jest gothic II jedyne co może w serii mieć trochę mułu i być denne to Gothic 3, totalny niewypał...

Dnia 23.03.2008 o 22:06, Satruss napisał:

Zaraz po ukończeniu "rpg" jakim się zowie Gothic
musiałem sobie to odbić Kotorem i BGII (wtedy jeszcze miałem na półce premierówkę...
Ehhh gdyby nie przeprowadzka... chlip). Nie żebym się nie starał...


Kotor i BGII również dobre gry ale Gothic''a nic nie przebije ! ;)
A że masz premierówke nie musisz szpanować. :)

Dnia 23.03.2008 o 22:06, Satruss napisał:

Podchodziłem kilka
razy jeszcze do serii Gothic, ale moja niechęć tyko rosła...


Racja że podchodziłeś do Gothi''ca kilka razy tylko niewiem jak można mieć przezto coraz to większą niechęć do tej gry ??

Dnia 23.03.2008 o 22:06, Satruss napisał:

Podsumowanko: IMHO oprócz
niezłego klimatu w I seria Gothic to średniak... Baaardzo średniak. Chcecie poznać RPG?
Pograjcie w BG I i II, Planescape: Torment (własnego egzemplarza nigdy nie miałem, chwała
nich będzie koleżance - fance RPG, która poratowała gierką daaawno temu :P), Kotora,
NWN2.


Średniak ?? Kolejny antyfan gothica... nie żeby coś do Ciebie miał ale wiesz...
Jeśli to te "prawdziewe Rpg" to też są to dobre tytuły, ale w Rpg dominuję Gothic i nic go nie przebiję z tej pozycji.

>Ja osobiście nie widzę nic fajnego w tej serii... No może zaślepienie fanboyów

Dnia 23.03.2008 o 22:06, Satruss napisał:

(i fangirlsów ^^) jest "fajne" :/


Nic fajnego ?? Jak można nie lubić gothic''a ?? Ehm... szkoda gadać, no ale ma każdy inne gusta, ja osobiście nie lubię NWN 2 ani NWN. "... No może zaślepienie fanboyów(i fangirlsów) jest "fajne" :/ " - Co to ma znaczyć bo nie bardzo rozumiem.

Podsumowują ten post. Zapewne nikt go nie przeczyta bo jest za długi. No ale kolego żałuj, że nie lubisz gothic''a. Jedyni słowy wiele tracisz. Ten dosyć wielki świat z ogromnym klimatem, wiele ciekawych Questow no i tą doskonałą moim zdaniem fabułę. Może i w tej grze są bugi ale one nie przezkadzają. Grafika może nie zachwyca, ale w BGII też ona niejest najlepsza a ludzię grają w tą gre. A dźwięk w Gothicach jest bardzooo dobry, nadaje klimat grze i nie nudzi.

Pozdrawiam Burczynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny?? Kolejny fan gothica... nie żeby coś do Ciebie miał ale wiesz... Nie obraź się, że sparafrazowałem Twoją wypowiedź :P Stwierdzaniem, że w rpg dominuje Gothic pojechałeś nieźle :P Fanboysko wrecz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w Gothicu (zwłaszcza w jedynce :P) podoba mi się oczywiście klimat.
System walki też jest świetny, muzyka płynnie zmieniająca się gdy wchodzimy do innej lokacji i wiele wiele więcej...

Nie podoba mi się "staczanie" się serii - każda następna część jest robiona bardziej dla kasy :(

Oczywiście jest to tylko moje zdanie i przepraszam bardzo jeśli kogoś uraziłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 16:15, Grzyb Polny napisał:

Najbardziej w Gothicu (zwłaszcza w jedynce :P) podoba mi się oczywiście klimat.
System walki też jest świetny, muzyka płynnie zmieniająca się gdy wchodzimy do innej
lokacji i wiele wiele więcej...

Nie podoba mi się "staczanie" się serii - każda następna część jest robiona bardziej
dla kasy :(

Oczywiście jest to tylko moje zdanie i przepraszam bardzo jeśli kogoś uraziłem :P


raczej sie osmieszyles z tym robieniem dla kasy

Moim zdaniem gothic miał wady:
Tak ułatwiony rozwój postaci wręcz prostacki
Nie wygodne sterowanie
Bugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że nie ma wad... Owszem są bugi - mi one za bardzo nie przeszkadzają, do sterowania można się przyzwyczaić, owszem jest nietypowe...

Nie rozumiem jednak czemu twierdzisz że rozwój postaci jest prostacki - podaj przykład "nie prostackiego" rozwoju postaci w grze RPG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Widzę, że mamy podobny sposób myślenia ;] Ja również nie przepadam za Gothickiem, który od II części, stał się zwykłą badziewką. W pierwszą odsłonę dało się jeszcze troszkę pograć, całą sprawę ratował klimat Kolonii Karnej, który przy pierwszym spotkaniu z grą, po prostu mnie powalił. Gorzej, jak zaczęło się ganianie po całej mapie z questami typu - Idź do A, zabij cholernie mocarną bestię, B, zrób z tego C. Strasznie żenujące. Poza tym, cała seria zawiera masę bugów, słabą grafikę i nie wpadającą w ucho oprawę dźwiękową. Doskonałą alternatywą dla tej "gry", jest chociażby seria Elder Scrolls, którą gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować