Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA pozwane za SecuROM

99 postów w tym temacie

@pepsi
Dziś EA jutro CDProjekt albo Cenega. CDP za Mass Effect w USA już dawno byłby w sądzie. Tyle, że 5 mln dla EA i CDP to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 11:30, logray napisał:

@pepsi
Dziś EA jutro CDProjekt albo Cenega. CDP za Mass Effect w USA już dawno byłby w sądzie.
Tyle, że 5 mln dla EA i CDP to nie to samo.


i dobrze, bo to co robi CDP z graczami wola o pomste do nieba... brak patchy, opozienia, problemy z grami, ale gracze sie na to godza i wszystko jest "cacy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 11:33, GUNNER napisał:

Niestety dla nich taka grzywna to tylko czubek góry lodowej.A może raczej kasą jaką dysponują...


Tylko pamietaj , ze sadownictwo w USA opiera sie na precedensach. Jezeli w ktoryms z tych procesow udaloby sie wygrac odzszkodowanie to EA zostaloby zalane kolejnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5mln za formata... hmmm... chyba sobie jakiś serwis zajmujący się formatowaniem założę :D.
Odszkodowania jak to w USA z d* wzięte, lecz mimo to życzę powodzenia w walce z SecuROMem i innymi upierdliwymi zabezpieczeniami też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze. Co prawda, 5 milionów za reinstalkę kompa to dużo. ;]
Niech płacą to może się opamiętają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już tyle razy zwracano EA uwagę na ten kretyński SecuROM... może jak uderzy się ich po kieszeni to się opamiętają. Tym nie mniej chyba muszą mieć jakiś prawdziwy powód, dlaczego go stosują, bo nie wierzę w tłumaczenie, że to zabezpieczenie przed piractwem (każdy głupi zorientuje się, że to tylko potęguje ten problem).

Ale mogą być sobie pozywani, mogą płacić... byleby to zdjęli. Tylko na tym mnie jako graczowi zależy. Do tego czasu urządzam bojkot Spore'a i Red Alerta 3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, niech stosy płoną, niech EA żałuje, i niech ktoś wygra z nimi sprawę w sądzie... Przydało by się im trochę podciąć skrzydła z tymi zabezpieczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: dobrze, że o tym piszecie, ale jesteście mocno opóźnieni z newsem, bo o tych pozwach pisałem już miesiąc temu na swoim GS.
Po drugie: Pozwów w sumie jest już cztery, a nie dwa wspomniane w niusie.
Po trzecie: Pepsi, kwoty są jak najbardziej adekwatne, przynajmniej w środowisku USA, gdzie za łamanie podstawowych praw konsumentów duże koncerny muszą płacić, bo inaczej się niczego nie nauczą.

Poza tym w niusie zabrakło mi bardzo ważnej informacji: wszystkie pozwy są prowadzone przez kancelarię odpowiedzialną za udupienie Sony (za ich rootkit na płytach muzycznych) i Ubisoft (za StarForce). Możemy być pewni, że EA poczuje te pozwy. A gdy te sprawy skończą się sukcesem klientów, to naprawdę przyszłość dla EA nie będzie wyglądać zbyt różowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co to da? Dziś każdy pięciolatek umie ściągnąć cracka do gry której orginał porzyczył od kolegi(nie mówiąc o ściąganiu) xD SecuRom utrudnia rzucie, nie nielegalnym lecz LEGALNYM userom... Jaki to ma sens? by więcej było tych pierwszych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Komentując powyższe sprawy firma Electronic Arts zaznacza, że zabezpieczenia SecuROM są niezbędne i będą nieodłącznym elementem kolejnych gier spółki."
Czy oni sa nieszczęśliwi?! Slepi, głusi? Nie widzą, że SecuRom sprawia problemy jedynie uczciwym, bo piraci to zabezpieczenie obeszli i mają je głęboko w czterech literach?! Aż zawrzało we mnie jak to przeczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 12:13, Ecko09 napisał:

Czy oni sa nieszczęśliwi?! Slepi, głusi? Nie widzą, że SecuRom sprawia problemy jedynie
uczciwym, bo piraci to zabezpieczenie obeszli i mają je głęboko w czterech literach?!


Dokładnie tak. I mam wrażenie, że jedynie solidny kopniak finansowy może zmienić ten stan rzeczy, bo jak na razie wszelkie sygnały klientów są wrzucane do dev\null.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazda firma chce zabezpieczyc swoje produkty przed piractwem ale ten caly securom to jakas pomylka tylko psuje krwi normalnym uzytkownikom :)

a piraci i tak robia swoje nawet wypuszczajac gry bez tego syfu przed premiera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować