Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2008 o 11:44, Fumiko napisał:

Swojego miecza nie odzyskujesz, ma go Atris i zołza nie oddaje. A nowy jak tworzysz,
to ma kolor taki, jakie kryształy aktualnie masz w ekwipunku (możesz sobie wybrać mając
np. zielony i niebieski).


Ale go ma, są też filmiki retrospekcyjne. Ten miecz nie ma odpowiedniego koloru? No i Atris się w końcu buźkę klepie. Wydawało mi się, że wtedy można miecz odzyskać, ale dawno grałem (zresztą po co Ci to piszę, wiesz przecież ;-) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 11:47, Aragloin napisał:

Wiesz, niektórzy nie grają po angielsku, bo by się przekonali, że ich znajomość angielskiego
jest bardzo słaba.


No to fantastyczny pretekst żeby się dokształcić. Ja tam sporej części języka się nauczyłam na grach, piosenkach i filmach (w tej kolejności). A jak mówiłam dialogi w Kotorach nie są prowadzone jakimś szczególnie skomplikowanym językiem.

@pkapis: kolor miecza u Atris owszem, jest odpowiedni. A z tego co pamiętam to nawet po obiciu jej buźki miecza się nie odzyskuje (bo i w sumie po co, i tak masz już kilkanaście lepszych). Aha - oznaczaj spojlery :) Tu co prawda rot13 nie funkcjonuje, ale nie ma co ludziom psuć frajdy z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2008 o 11:49, Fumiko napisał:

No to fantastyczny pretekst żeby się dokształcić. Ja tam sporej części języka się nauczyłam
na grach, piosenkach i filmach (w tej kolejności). A jak mówiłam dialogi w Kotorach nie
są prowadzone jakimś szczególnie skomplikowanym językiem.


Ja w dialogach się gubię, bo kilka słów których nie znam i już, a ni w słowniku nie można sprawdzić, i dalej czytać, bo i tak takie błędne koło wyjdzie.
Ale jak już wcześniej pisałem- wszystko po za dialogami rozumiem w ogromnej większości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się chłopie nie wymiguj :P Ja myslalem tak samo. Ale zagralem.Fakt,kilku rzeczy na poczatku nie rozumialem!
Ale pozniej to juz latwizna.Moj angielski sie nawet poprwail dzieki tej grze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak wy ale ja dotychczas grałem jedynie w Jedi Knight JEdi Outcast i Academy a niedawno kumpel dostarczył mi "Star Wars - Knights of the Old Republic I z której byłem bardzo zadowolony i przeszedłęm ją w 3 dni gdyz nie była tak zagadkowa jak np Jedi Acadmey w której niezle było trzeba sie namysleś bynajmniej aby przejsc naprzykład trenig w lesie . Teraz czekam aż załątwi mi 2 cześć . pozdrawiam forumowiczów Niech moc będzie z wami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 22:44, Jacobek92 napisał:

Niewiem jak wy ale ja dotychczas grałem jedynie w Jedi Knight JEdi Outcast i Academy
a niedawno kumpel dostarczył mi "Star Wars - Knights of the Old Republic I z której
byłem bardzo zadowolony i przeszedłęm ją w 3 dni gdyz nie była tak zagadkowa jak np
Jedi Acadmey w której niezle było trzeba sie namysleś bynajmniej aby przejsc naprzykład
trenig w lesie . Teraz czekam aż załątwi mi 2 cześć . pozdrawiam forumowiczów Niech
moc będzie z wami ;]


To przejdź jeszcze raz inną stroną mocy. Wierz mi że oba zakończenia są mocne ;] Poza tym na pewno przegapiłeś sporo questów i masę ciekawych dialogów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trening w lesie był trudny nie żartuj sobie. A w kotorze wracałeś się chociaż raz na jakąś planetę czy jechałeś wszystko byle do końca?? Tak jak pisze rybisiu w kotorze jest mnóstwo dialogów i pobocznych questów(wg mnie raczej łatwiej grać ciemną stroną w obydwóch kotorach, nie mósisz dbać czy dobrze robisz:P), może gra sama w sobie nie jest trudna, ale jest mocno rozbudowana i warto conajmniej 2 razy do niej usiąść( jak będziesz grał w 2 to na pewno zauważysz, że walki są trudniejsze w 1). Ja mam mieczyk dmg max 55dmg szybkość mistrza i wszyscy padają jak muchy(zwiadowca+ mistrz broni), a jestem dopiero po telos,nar shadar i myślę czy na duxa czy korbian lecieć. W 2 najciekawsze są chyba dialogi z kreią. Można także z kilku postaci zrobić jedi najczęściej wystarczy duży wpływ i rozmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 00:17, Robot napisał:

trening w lesie był trudny nie żartuj sobie. A w kotorze wracałeś się chociaż raz na
jakąś planetę czy jechałeś wszystko byle do końca?? Tak jak pisze rybisiu w kotorze jest
mnóstwo dialogów i pobocznych questów(wg mnie raczej łatwiej grać ciemną stroną w obydwóch
kotorach, nie mósisz dbać czy dobrze robisz:P), może gra sama w sobie nie jest trudna,
ale jest mocno rozbudowana i warto conajmniej 2 razy do niej usiąść( jak będziesz grał
w 2 to na pewno zauważysz, że walki są trudniejsze w 1). Ja mam mieczyk dmg max 55dmg
szybkość mistrza i wszyscy padają jak muchy(zwiadowca+ mistrz broni), a jestem dopiero
po telos,nar shadar i myślę czy na duxa czy korbian lecieć. W 2 najciekawsze są chyba
dialogi z kreią. Można także z kilku postaci zrobić jedi najczęściej wystarczy duży wpływ
i rozmowa.


A to jak sie wraca na jakąś planete to są nowe questy czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 00:17, Robot napisał:

trening w lesie był trudny nie żartuj sobie. A w kotorze wracałeś się chociaż raz na
jakąś planetę czy jechałeś wszystko byle do końca?? Tak jak pisze rybisiu w kotorze jest
mnóstwo dialogów i pobocznych questów(wg mnie raczej łatwiej grać ciemną stroną w obydwóch
kotorach, nie mósisz dbać czy dobrze robisz:P), może gra sama w sobie nie jest trudna,
ale jest mocno rozbudowana i warto conajmniej 2 razy do niej usiąść( jak będziesz grał
w 2 to na pewno zauważysz, że walki są trudniejsze w 1). Ja mam mieczyk dmg max 55dmg
szybkość mistrza i wszyscy padają jak muchy(zwiadowca+ mistrz broni), a jestem dopiero
po telos,nar shadar i myślę czy na duxa czy korbian lecieć. W 2 najciekawsze są chyba
dialogi z kreią. Można także z kilku postaci zrobić jedi najczęściej wystarczy duży wpływ
i rozmowa.



Ok dzięi za porady teraz zaczne gre jescze raz ale po innej stronie mocy i zobaczymy co z tego wyniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 00:28, Ecko09 napisał:

A to jak sie wraca na jakąś planete to są nowe questy czy coś?

Nie tyle nowe ile takie, które przepuściłeś. Pojawiają się też losowe, które są związane z wieloma postaciami z drużyny, pod warunkiem, że sporo się z nimi nagadałeś. Dlatego często zmieniaj składy osób z jakimi wyruszasz z miejsca lądowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 22:16, WIkitory napisał:

Już się chłopie nie wymiguj :P Ja myslalem tak samo. Ale zagralem.Fakt,kilku rzeczy na
poczatku nie rozumialem!
Ale pozniej to juz latwizna.Moj angielski sie nawet poprwail dzieki tej grze xD

Ale ja jestem gdzieś w połowie, i wcale nie narzekam, że po angielsku. Ba cieszę się, kika następnych gier kupię w tym właśnie języku.

@Jacobek92-->Matko! W trzy dni!!?? Sam przeszedłem w tydzień i sporo pominąłem. A teraz od poniedziałku gram non-stop w dwójkę, i jestem gdzieś w połowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dopiero teraz mi się przypomiało, że miałem o coś zapytać.
1. To tak, jestem na Nar Shaddaa, był już atak tych jaszczuropodobynych na mój statek, i się wybroniłem. Czy teraz jak jest rozmowa z Attonem, to go się "rekrutuje" na Jedi?

2. Tak, byłem już Mirą. I tak BTW- wiecie jakie to było uczucie, gdy po przejściu Mirą przez tą Ter''kharr czy coś takiego, ten Ilithildo-podobny się martwi, że Mira otworzyła te drzwi, i Jedi wejdzie..:) I co to było, ja ledwo Mirą jednego strażnika, a Jedi, lightsaber, max lightining...cudo.
A wracając do temtu, jestem teraz robotem "artiditu", i tam jakieś kody są i nie wiem co robić. Próbowałem już dziesiątek kombinacji, ale dalej nic. Co mam tam wpisać( tam są chyba 5 pól i jakieś liczby się u góry w belce informacyjnej pokazują)??? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 10:44, Aragloin napisał:

1. To tak, jestem na Nar Shaddaa, był już atak tych jaszczuropodobynych na mój statek,
i się wybroniłem. Czy teraz jak jest rozmowa z Attonem, to go się "rekrutuje" na Jedi?

Attona się rekrutuje na Jedi, podczas rozmowy o jego przeszłości i o tym dlaczego nie przepada dla Jedi. Wydaje mi się że rozpoczęcie tego wątku ma jakiś związek z dobrymi/złymi uczynkami w dzielnicy uchodźców, ale nie jestem tego pewny. W każdym razie - gadaj z attonem kiedy wlezie a na pewno ci się uda ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to jest ta dzielnica Refuge?
I prosiłbym odpoweidź na jednak drugie pytanko, bo dalej nie będę mógł grać, a w nocy się wkurzyłem i prawie na grę obraziłem...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 10:44, Aragloin napisał:

Kurde, dopiero teraz mi się przypomiało, że miałem o coś zapytać.
1. To tak, jestem na Nar Shaddaa, był już atak tych jaszczuropodobynych na mój statek,
i się wybroniłem. Czy teraz jak jest rozmowa z Attonem, to go się "rekrutuje" na Jedi?

2. Tak, byłem już Mirą. I tak BTW- wiecie jakie to było uczucie, gdy po przejściu Mirą
przez tą Ter''kharr czy coś takiego, ten Ilithildo-podobny się martwi, że Mira otworzyła
te drzwi, i Jedi wejdzie..:) I co to było, ja ledwo Mirą jednego strażnika, a Jedi, lightsaber,
max lightining...cudo.
A wracając do temtu, jestem teraz robotem "artiditu", i tam jakieś kody są i nie wiem
co robić. Próbowałem już dziesiątek kombinacji, ale dalej nic. Co mam tam wpisać( tam
są chyba 5 pól i jakieś liczby się u góry w belce informacyjnej pokazują)??? Proszę o
pomoc.



rozmowa z attonem jest w obozie uchodzców jak podejdzie do ciebie dwóch twikleków(napewno źle napisałem:P) od nich się dowiadujesz że attoon nie jest tym za kogo się podaje. I wtedy zaczynasz z nim gadać

kombinacja do drzwi masz po ang wiec ci po ang napisze center counterclock, left counterclock, right clock
a teraz po polsku środkowy przeciwnie do ruchu, lewy przeciwnie do ruchu, prawy zgodnie z ruchem zegara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 10:51, Robot napisał:

> Kurde, dopiero teraz mi się przypomiało, że miałem o coś zapytać.
> 1. To tak, jestem na Nar Shaddaa, był już atak tych jaszczuropodobynych na mój statek,

> i się wybroniłem. Czy teraz jak jest rozmowa z Attonem, to go się "rekrutuje" na
Jedi?
>
> 2. Tak, byłem już Mirą. I tak BTW- wiecie jakie to było uczucie, gdy po przejściu
Mirą
> przez tą Ter''kharr czy coś takiego, ten Ilithildo-podobny się martwi, że Mira otworzyła

> te drzwi, i Jedi wejdzie..:) I co to było, ja ledwo Mirą jednego strażnika, a Jedi,
lightsaber,
> max lightining...cudo.
> A wracając do temtu, jestem teraz robotem "artiditu", i tam jakieś kody są i nie
wiem
> co robić. Próbowałem już dziesiątek kombinacji, ale dalej nic. Co mam tam wpisać(
tam
> są chyba 5 pól i jakieś liczby się u góry w belce informacyjnej pokazują)??? Proszę
o
> pomoc.


rozmowa z attonem jest w obozie uchodzców jak podejdzie do ciebie dwóch twikleków(napewno
źle napisałem:P) od nich się dowiadujesz że attoon nie jest tym za kogo się podaje. I
wtedy zaczynasz z nim gadać

kombinacja do drzwi masz po ang wiec ci po ang napisze center counterclock, left counterclock,
right clock
a teraz po polsku środkowy przeciwnie do tuchu, lewy przeciwnie do ruchu, prawy zgodnie
z ruchem zegara

Mam angielską wersję, dzięki, zapiszę sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 10:50, Aragloin napisał:

A to jest ta dzielnica Refuge?
I prosiłbym odpoweidź na jednak drugie pytanko, bo dalej nie będę mógł grać, a w nocy
się wkurzyłem i prawie na grę obraziłem...;)

Ja wczoraj kotorka dwójkę ukończyłem drugi raz i w jedynkę gram, zabraniam ci się obrażać ;D.

A co do robota, to chodzi o moment gdy masz 2 rzędy cyfr i liter a poniżej pełno opcji dialogowych ? Masz ustawić 1 rząd tak, żeby był identyczny z drugim.

Czyli dla przykładu coś takiego :

1234
5678

1234
5678

have fun ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeszedłem Kotora 1 poraź pierwszy całość dokładnie mi zajęła 22 godzi 22 min.

Wybrałem drogę zła czyli zabiłem Malaka i zniszczyłem Republikę dziwny koniec:).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować