Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2010 o 15:07, Revanchist napisał:


BO REVAN JEST SITHEM


Revan był kiedyś Jedi, ale skusiła go ciemna strona mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 15:44, Revanchist napisał:

Ale nosi tytuł Darth, ma ucznia i podąża naukami Zakonu Sithów.


I ja się z tym zgadzam. Revan JEST Sithem. Ktoś tu wcześniej dywagował że Sithem się rodzi a mrocznym Jedi się zostaje. Co do mnie nie przemawia. Dla mnie mroczny Jedi = Sith. Koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 16:18, Revanchist napisał:

Nie, nie, nie. Mroczny Jedi =/= Sith, ale widzę, że tłumaczenia nie przemawiają.


No raczej nie. Są za mało przekonywujące. [M/O: ort. przekonywające, albo przekonujące - miks. jest błędem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zacytuję Wookiepedię:

Despite the fact that both groups called upon the dark side of the Force, Dark Jedi were not the same as the Sith, though the first group of the Dark Jedi were the predecessors of the Dark Lords in the ancient Sith Empire.

The term Dark Jedi was a collective and vague name of dark side practitioners (be they fallen or rogue Jedi) that used Force powers and a lightsaber, but were not always members of a certain organization; whereas the term Sith refers to a definite heritage of cult or ideology. Some Dark Jedi were allied to the Sith or other organizations, while others were loners. Because they were notoriously dangerous, unstable, and treacherous, Dark Jedi seldom formed well-organized groups on their own in order to expand their following or reinforce their strength. One notable exception to this was the Miraluka Dark Jedi Jerec and his retinue of minions.

The Sith, however, was an order that followed their code and studied their history, studied their own skills and techniques, and possessed secrets like Sith alchemy and Midi-chlorian manipulation. Furthermore, after the Rule of Two was established, the Order of the Sith Lords was limited to only two members, a master and an apprentice, whereas the Dark Jedi had no organization and no such limitations.

The Sith would often seduce Dark Jedi to work for them, without really granting them any knowledge of Sith techniques. Yet most Dark Jedi were willing to serve the Sith, and saw it as a way to further their knowledge of the Force. Like the Sith, they usually used lightsabers with red blades, but were also known to use a wide variety of saber colors.

Many dark side practitioners, such as Count Dooku, considered the power of a Dark Jedi to be nothing compared to the power of the Sith. Other individuals, like Darth Vader, practiced both Dark Jedi and Sith techniques. According to Dooku, a prime difference between Dark Jedi and Sith is that the Sith "lack fear".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 17:13, Revanchist napisał:

To zacytuję Wookiepedię:

Wiesz w takim źródle to mógłbym napisać że kupa to przysmak wymarłych już małych ludzi z "Machu Picchu" spożywana co rocznie w dzień przekroczenienia wysokości plemiennego bambusa o kolejne 5 długości ramienia wodza. I niech obsługa głowi się jak to zweryfikować...

Uwierzył byś? Bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 12:40, Revanchist napisał:

Nie gadaj głupot, bo nad Wookiepedią czuwa cała masa administratorów, a do tego należy
podawać źródła i dowody na potwierdzenie swoich teorii.


Fanatyk jak widzę. Może Cię zaskoczę ale całe uniwersum Gwiezdnych Wojen jest wymyślone, więc weryfikowanie czegokolwiek stoi co najmniej pod zankiem zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 13:13, mufur napisał:

Fanatyk jak widzę.


Źle widzisz, bo nie trudnię się Lucas bashingiem i lamentami, że kanon jest gwałcony.

Dnia 23.06.2010 o 13:13, mufur napisał:

Może Cię zaskoczę ale całe uniwersum Gwiezdnych Wojen jest wymyślone,


NO NIE PIER... :O

Dnia 23.06.2010 o 13:13, mufur napisał:

więc weryfikowanie czegokolwiek stoi co najmniej pod zankiem zapytania.


Chodzi mi o to, by nie tworzyć fanonu, tylko podawać informacje zgodne z kanonicznymi źródłami jak filmy, książki, gry, itp. itd. Did IQs drop sharply while I was away?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 13:30, Revanchist napisał:

Źle widzisz, ..., że kanon jest gwałcony.

Sposób w jaki piszesz sugeruje jednak coś innego.

Dnia 23.06.2010 o 13:30, Revanchist napisał:

Chodzi mi o to, by nie tworzyć fanonu, tylko podawać informacje zgodne z kanonicznymi
źródłami jak filmy, książki, gry...


Wiesz jak dla mnie gry nie są, być może jeszcze, wyznacznikiem czegoś co nazwałeś "kanonem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 13:34, mufur napisał:

Sposób w jaki piszesz sugeruje jednak coś innego.


Ja nie wiem, co o tobie mam sądzić, skoro z wszystkich możliwych interpretacji moich wypowiedzi wybierasz tę najgłupszą?

Dnia 23.06.2010 o 13:34, mufur napisał:

Wiesz jak dla mnie gry nie są, być może jeszcze, wyznacznikiem czegoś co nazwałeś "kanonem".


Nie jesteś Lelandem Chee, twoja opinia nie ma znaczenia ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2010 o 13:36, Revanchist napisał:

Ja nie wiem, co o tobie mam sądzić, skoro z wszystkich możliwych interpretacji moich
wypowiedzi wybierasz tę najgłupszą?


Skoro sam wiesz że głupio piszesz, to jaki jest sens piasnia... wybacz nie rozumiem.

Dnia 23.06.2010 o 13:36, Revanchist napisał:

Nie jesteś Lelandem Chee, twoja opinia nie ma znaczenia ;]


I nie wymagam aby w tej kwestii miała - to moje osobiste zdane bez narzucania go innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 13:44, mufur napisał:

Skoro sam wiesz że głupio piszesz, to jaki jest sens piasnia... wybacz nie rozumiem.


Wybacz, ja nie rozumiem, czy ta twoja wypowiedź miała mnie rozbawić, urazić, skonfundować czy coś innego może?

Dnia 23.06.2010 o 13:44, mufur napisał:

I nie wymagam aby w tej kwestii miała - to moje osobiste zdane bez narzucania go innym.


Oh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C-C-Combo Breaker!

Bractwo Sithów pochodzi od pierwszych Mrocznyj Jedi, jednakże kultywowanie tradycji powoduje, że są Sithami - Mroczni Jedi to tylko użytkownicy Ciemnej Strony, częsci upadli zwykli Jedi i często przyszli Sithowie...

Więc Revan BYŁ zarówno Mhrocznym Jedi, jak i Sithem! Yeah!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować