Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty: World at War - recenzja

86 postów w tym temacie

szkoda ze recenzent nie napisał, że np gra wygląda lepiej niż 4 część (wprawdzie niedużo no ale mimo wszystko). Woda jest zrobiona znacznie lepiej i wreszcie widać, że się po niej chodzi a nie jak po jakimś bagnie czy kij wie po czym;) heh ogólnie mi się bardzo podoba 5 i nie umiem powiedzieć czy jest lepsza niż wcześniejsza część czy nie. Jakby to były te same realia to mógłbym wskazać wygranego, ale skoro jest jak jest to są to dla mnie tytuły na równi (choć wkurzają mnie niewidzialne ściany;/ i nierzadko po prostu głupi przeciwnicy;/ co jednak rekompensują niesamowite misje, widoki i wciągająca rozgrywka). Pozdrawiam wszystkich fanów CoD:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów CoD zabrał mi nieprzespane noce i pewnie jeszcze dużo czasu będzie zabierał. Godny następca CoD 4. A taka myśl mnie naszła... . Przy okazji do piractwa tak sobie pomyślałem, że może dobrym sposobem na zmniejszenie go nie jest wymyślanie chorych zabezpieczeń, które i tak hakerzy złamią, ale poprostu robienie świetnych wciągających gier, dostępnych dla wielu użytkowników. Dobrym przykładem jest CoD 4, który sprzedał się świetnie, a nie miał praktycznie żadnych mocniejszych zabezpieczeń. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 00:00, Thoor napisał:

Jeszcze troszeczkę i zobaczę czy rzeczywiście waw jest równie dobry co mwf ]:->


żenujące! ..ale potraktuję to jako dowcip, choć wiem że nim nie jest

->szeretucha
gry powinny być wciągające i długie oraz powinny mieć odpowiednie zabezpieczenia, czego dowodzi przykład posta wyżej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nadal uważam, że CoD1 jest najlepszy i gram w niego w sieci po dziś dzień. ;]
Zwróćcie uwagę, że mimo dłuuuugiego czasu od wydania multi 1 nadal cieszy się popularnością.

Pewnie ze względu na klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no w skali szkolnej to raczej zasługuje na solidne 4. Czemu? Bo walczy się fajnie, wygląda to nieźle, w końcu krew wszędzie. Jednak nie ma fabuły (którą miało CoD4), AI jest porazająco głupie i to nie tylko wrogów, ale i sojuszników. Stoją w odległości dwóch kroków od siebie i krzyczą zamiast strzelać czy walczyć wręcz. Przeciwnik rzuca magnetyczne granaty, zawsze strzela do kierowanej przez gracza postaci. Czasami wręcz zapominają o innych postaciach. Multiplayer to po prostu CoD4 w innych realiach, a czołgi raczej psują zabawę zamiast ją urozmaicać. No i oczywiście absurdalna cena o 50% wyższa niż lepszej poprzedniczki w dniu premiery. Gra dobra, ale IW robi gry znakomite i to własnie im należałoby zostawić serię CoD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę grę i żałuję bo wywaliłem 100 zł w błoto. Zrobiłem w jedno popołudnie kilka misji i moja ocena jest jednoznaczna: SP jest beznadziejny, odgłosy broni dziadowskie (w poprzednich częściach MG 42 faktycznie brzmiał jak "piła Hitlera", pepesza czy thompson również brzmiały "prawdziwie" - ogólnie całe udżwiękowienie jest do bani - w CoD 2 czy CoD 4 jak był ostrzał to było go słychać, wszystko się trzęsło, a wybuchy były imponujące), granaty to jakaś porażka, AI przeciwników to nieporozumienie - przeciwnicy na Veteranie nie potrafią trafić dosłownie z metra, przerwyniki filmowe to jakieś cartoon network, w dodatku wszystko to już było (np. desant na Makin to prawie identyczne powtórzenie schematu plaży Omaha, Stalingrad był już wałkowany do bólu (z lepszym skutkiem) z jak widać wciąż żywymi odwołaniami do Wroga u Bram). Nie wiem także po co na liście płac widnieje konsultant ds. militarnych skoro np. Stalingrad bombardowały setki FW 200 Condor (lol) a na placyku stał spalony Tygrys Królewski (pewnie dla Amerykanów wszystkie czołgi to Tygrysy). Uwaga natury estetycznej - dlaczego Niemcy biegają w dwóch rodzajach nakryć głowy - polówka i typ ma MP oraz w chełmie z mauserem - czy to taki problem dla grafika zrobić Niemca w mundurze maskującym (chyba, że tacy są w misji w Berlinie)?
To niby pierdoły ale skutecznie psujące klimat (i tak np. w misji na Wzgórzach Seelowskich jeden Rosjanin biegnie w waciaku i czapce uszance a Niemcy jak debile podjeźdzają pod lufy na ciężarówkach:) - na marginesie: tabuny Niemców same wpadają pod lufy, a historycznie to Rosjanie ponieśli gigantyczne straty atakując falami niemieckie umocnienia) Nie wiem czy dam radę w to pograć dłużej bo mnie krew zalewa (nawet grafa niby, ponoć lepsza od tej z CoD 4 wydaje mi się taka "nierzeczywista" i trochę landrynkowa). Gra być może pokaże pazur w MP ale jak dla mnie prócz całkiem niezłych map nie ma za dużo do zaoferowania.
Pewnie z kronikarskiego obowiązku przejdę grę do i sprzedam czym prędzej by odzyskać chociaż część pięniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra jest wybitna można ją porównywać do poprzedniczki ale realia i taktyka juz sa inne :) Brawa Wielkie Brawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2008 o 22:29, deuser napisał:

bowiem działania nazistów były i będą potępiane w wolnym świecie.. chciałbyś by w przyszłości
twoje dziecko spędzając wolny czas przed monitorem rozkoszowało się zabijaniem niewinnych
ludzi? ..ja wiem że z Twojej strony to był żart, ale uważam że był nietrafiony :/
..to samo tyczy się przytoczonej przez Ciebie choroby filipińskiej ..tak się składa
że znam kilka osób tej narodowości i stwierdzam że:
po1. haniebne są takie stwierdzenia
po2. nie wiem co masz na myśli
..i specjalnie nie stawiam znaku zapytania na końcu bo widząc Twoje rasistowskie zachowanie
(wręcz) boję się!! odpowiedzi :/


Walka Niemiec z ZSRR nie była walką dobra ze złem. Raczej Zła z bardziej pop**ym złem.Skoro w serii CoD można grać Rosjanami (którzy wcale nie lepiej zachowywali się od Niemców), a w wielu grach gramy Niemcami to czemu nie tu?

Co do choroby filipińskiej: Żartujesz czy poważnie nie wiesz o co chodzi? Bo kompletnie źle to wszystko zrozumiałeś. A. Kwaśniewski podczas jednej konferencji LiD w Szczecinie 09.10.2007 przed wyborami był kompletnie pijany, co dał po sobie poznać, jednak później zaczął ściemniać że po podróży na Filipiny zaczął chorować na chorobę filipińską (m.in. ta kompromitacja sprawiła że przegrał z kretesem, jednocześnie zwrot zaczął być kultowy. Zapytajcie studentów :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiedziałem że cena cod5 w Polsce będzie duża choć niesłusznie bo za dużo nowości to niema (szukają frajerów) więc pojechałem na giełdę i kupiłem (1 dzień po premierze) za 110 zł. Nie dam się okraść nawet jak na grze mi zależy ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! jak dla mnie to COD 4 lepiej zrobili dynamiczna lepiej dopracowana , taka sztuczna gra na cod 5 ale mapki fajne firma Infinity World lepiej to zrobila: respy bronie,dolaczanie sie do gry tyle errorow nie to poraszka takie moje zdanie jusz cod 2 było leprze pozdrawiam i czekam na wasz zdanie prawie caly klan WILKI-POLSKIE JEST ZA TA MOJA WYPOWIEDZIA DZIEKUJE i Pozdrawiam GRAM .PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 16:33, Luk Zombi napisał:

Walka Niemiec z ZSRR nie była walką dobra ze złem. Raczej Zła z bardziej pop**ym złem.Skoro
w serii CoD można grać Rosjanami (którzy wcale nie lepiej zachowywali się od Niemców),
a w wielu grach gramy Niemcami to czemu nie tu?


źle się dzieje, oj źle :/ ..dla równowagi szerzyć propagandę faszyzmu? :/ ..myślisz że jestem szczęśliwy z faktu iż czerwonoarmiści w tej grze to dobro, siła, duma i Bóg wie co jeszcze? ..rozumiemy się? nie czyń dobra złem!!

Dnia 19.11.2008 o 16:33, Luk Zombi napisał:

Co do choroby filipińskiej: Żartujesz czy poważnie nie wiesz o co chodzi? Bo kompletnie
źle to wszystko zrozumiałeś.


racja, szybko się wzburzyłem, galop z mojej strony nastąpił i od rasistów wyzywać zacząłem.. za co serdeczne przeprosiny ślę! ..a o pANIE byłym prezydencie to ja zawsze wszelkie wieści ignorowałem..stąd ma niewiedza.. i wcale mi nie żal, bo niczego dobrego o nim poza tym że znał jakieś obce języki nie powiem.

jedno ALE mam jednak, jak Ty, tak i @sykta popełniliście drobny błąd.. jeśli już cytujecie tego pANA lub kogoś innego to weźcie tą biedną chorobę filipińską lub inne słowa cytowane w cudzysłów lub kursywą potraktujcie by w przyszłości do podobnych zdarzeń na forum nie dochodziło. sprawę uważam za zamkniętą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 21:44, Paul XXX napisał:

Mam pytanie: czy CoD WaW pójdzie mi na procku 2.66Ghz?


Jeśli to jest procesor dwurdzeniowy to z całą pewnością. Jeśli dysponujesz jeszcze w miarę wydajną kartą graficzną to nawet w maksymalnych detalach, zakładam też że nie masz mniej RAM-u niż 2GB. Nie jestem natomiast pewien jak to będzie wyglądać w przypadku jeśli ten procek jest jednordzeniowy, ale wydaje mi sie że gra ruszyć ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może to głupie ale miałem bardzo mieszane uczucia w niektórych momentach kampanii Rosyjskiej. O co mi chodzi? Widzę że ktoś poruszył już tu ten "problem" ale powiem coś od siebie: szlag mnie trafiał po prostu gdy oglądałem te bohatersko patryjotyczne wstawki ponieważ każdy kto nie uczy się historii na grach tylko z książek musi wiedzieć że Rosjanie dosłownie niczym nie różnili się od nazistów, byli tylko bardziej zdradliwi.

A co do samej gry to kampania Amerykańska zwyczajnie mnie nudziła ponieważ czuło się w niej schematy nad którymi twórcy przez cholerne lenistwo lub głupotę, nie chcieli pracować; za to ( z żalem przyznaje ) to właśnie kampania Rosyjska była w tej grze najjaśniejszym punktem. Miała zdecydowanie lepszy klimat i dynamikę starć.

Moim zdaniem nie ma sensu tworzenie kolejnych odsłon CoD w II WŚ, powinni raczej rozwinąć to czym był CoD4.

Jak dla mnie 5+/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza odsyłana call of duty jest COD4 ze względu na ogromna popularność dynamiczna rozgrywkę no i oczywiście Modern to co teraz jest na topie w grach i bardzo dobrze ze COD6 bedzie Modern IW jest solidna firma mieli dobry pomysł i teraz maja za to zapłatę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować