Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Relic myśli o nowym Homeworldzie

64 postów w tym temacie

Chciałem sobie przypomnieć ta grę niestety jest równie dobrze dostępna co Planescape Torment czyli prawie wcale.

Tylko jak oni wprowadzą system osłon terenowych? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak! Mam sentyment do tej serii. :> Uwielbiam nie tylko ich mechanikę, ale przede wszystkim klimat i fabułe. Nigdy nie zapomnę sceny powrotu na Kharak z pierwszej części. Klimat drugiej części już mnie tak nie powalił, ale też był ok. Jak wyjdzie 3 część, to na pewno zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam serię Homeworld ! Dwa razy przeszedłem wszystkie trzy części i kolejny raz H2 i H:C.
Jeśli potwierdzą to oficjalnie to na H3 będę czekał prawie jak na SC II !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Homeworld 2 to jedna z lepszych gier, w jakie miałem przyjemność ukończyć. Relic się przyłożył do tej pozycji i gra jest po prostu dobrze zrobiona; zarówno pod względem mechaniki gry, jak i technicznym. Można zajrzeć do wszystkich assetów i przekonać się, jak fajnie cała logika jest skomponowana. Multiplayer szybko się nudzi, ale mimo wszystko, H2 zaliczam do Top Games.

Homeworlda 3 z pewnością będę wypatrywał z niecierpliwością. Mam nadzieję, że zrobią modele z bumpmapkami i dorzucą HDR, aby heroiczne sceny bitew gniotły krtań. Nie wspomnę nawet o orkiestrowej muzyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 22:17, Maerius napisał:

Nie wspomnę
nawet o orkiestrowej muzyce...

Muzyka była właśnie tym elementem, który mnie najbardziej zwalił z nóg w poprzednich Homeworldach. Mam wielką nadzieję, że powstanie 3 część, bo ostatnio naprawdę nieurodzaj mamy na gry na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 21:28, M1k3 napisał:

Tylko, że obrazek jest z jedynki ;)

Tu się nie zgodzę :P Obrazek przedstawia kanonierki i mobilną rafinerię. Jednoznacznie widać, że to dwójka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 21:28, M1k3 napisał:

"Homeworld 2 wciąż zachwyca. Powrót serii wraz z trzecią odsłoną byłby zapewne wielkim
wydarzeniem."
Tylko, że obrazek jest z jedynki ;)


Obrazek jest dobry :) Higarianie mieli inne logo w jedynce dodatkowo obu typów przedstawionych statków niema w jedynce.

20081124222543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 22:19, _sahib_ napisał:

Muzyka była właśnie tym elementem, który mnie najbardziej zwalił z nóg w poprzednich
Homeworldach. Mam wielką nadzieję, że powstanie 3 część, bo ostatnio naprawdę nieurodzaj
mamy na gry na wysokim poziomie.


Adagio For Strings z Homeworlda. Hands down... To nie jest dobre określenie dla tego utworu, ale był on obłędny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HW2 i HW lubie, ostatnio w tę pierwsza gram z kumplem przez neta i jest fajnie. Na trójkę czekałbym z wielka niecierpliwością, ciekawe czy gra jest naprawdę w fazie produkcji Jeszcze bardziej epickie bitwy i ogromne statki...TAK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Salthorn1

Homeworldy nie były skomplikowane, jak dla mnie naprawdę intuicyjne gierki, problem w tym, że przejście już pierwszych misji niedoświadczonym graczom mogło sprawić kłopoty nie mówiąc już o finalnych. Ostatnia misja z H1 jak dla mnie jest do dziś jedną z najtrudniejszych w historii RTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 20:58, Pile napisał:

Pierwszy raz o tym słyszę :]


A jakim wiekiem rozporządzasz ? 1 częśc ukazała się jeszcze w 99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Relic jest tym dla RTSów co BioWare dla RPG, gdy coś robią, wiadomo że będzie porządne i baaaaaaaaaaaaaaardzo grywalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 02:34, lama123 napisał:

Relic jest tym dla RTSów co BioWare dla RPG, gdy coś robią, wiadomo że będzie porządne
i baaaaaaaaaaaaaaardzo grywalne ;)

Lepiej, żebyś nie miał racji i by Relic nie szedł w ślady BioWare. Jeśli zrobią z H3 coś tak beznadziejnego względem poprzednich części, jak Mass Effect wobec legendarnych tytułów BioWare to będzie naprawdę źle.

Muzyka w Homeworldach jest urzekająca - w każdej części. A ''Agnus Dei'' z otwarcia części pierwszej... ten widok, tego kolosalnego statku opuszczającego dok na zawsze ze mną pozostanie.
Co do skomplikowania gry - Homeworld wymagał cierpliwości i planowania. Rush niekiedy był niezbędny, ale stanowił zwykle wstęp do złożonej misji, którą się przechodziło powoli, kolejnymi etapami jak prawdziwą rozgrywkę między dowódcami flot - to się czuło. Z drugiej strony swoboda gry... właśnie ostatnia misja, która może wydawać się trudna, a można ja ukończyć w kilkanaście minut - jeśli w jednej z wcześniejszych misji pracowicie zamiast niszczyć przejmowaliśmy Ion Frigates pilnujące celu misji (była taka wielka kula tych fregat - wszystkie do wzięcia). W ostatniej misji jedynym problemem było zebranie tej ogromnej liczby fregat w jednym miejscu - zanim te najbardziej odległe doleciały do Matki, było już w zasadzie po grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj fakt, mogli by wydac. Może TYM TAZEM ukończę, tak jak nie udało mi się, niestety, ukończyć części drugiej. "Bring the Sajuuk to bear..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Ci się nie podobało w ME ?
Ta gra miała wszystko co potrzeba, no oprócz otwartości świata bo te parę planet na które można było polecieć MAKiem (chyba tak to się nazywało?) to stanowczo za mało ;)
Mi się grało całkiem przyjemnie, tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 07:29, lama123 napisał:

Mi się grało całkiem przyjemnie, tyle.

I to jest główny zarzut w kierunku tej gry. Przyjemnie można pograć. I tyle...
Przeszedłem tą grę dawno temu i szczerze mówiąc nie pamiętam już za bardzo o co się w niej rozchodziło. Nie mam też najmniejszej ochoty grać w nią ponownie. Dla porównania takiego Baldursa instaluje po dziś dzień i przechodzę cały czas od nowa, za każdym razem odkrywając nowe rzeczy. Mogę streścić ci historię większości NPC w tej grze. Pamiętam też najdrobniejszy szczegół związany z główną linią fabularną. O długości rozgrywki liczonej w setkach godzin - zamiast marnych 20-30 w ME - przez litość nie wspominam.

Teraz już widzisz co jest nie tak z nowymi pseudo-rpg BioWare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 07:29, lama123 napisał:

A co Ci się nie podobało w ME ?

Kolega _sahib_ już ci ładnie wyłożył część przyczyn. Ja do tego dodam szczegóły w postaci absolutnej nijakości NPC, bardzo słabo zarysowanego i wtórnego świata, przewidywalną do bólu i prostą jak budowa cepa, nudne i powtarzające się w nieskończoność niemal questy poboczne. Jakby tego brakowało to gra jest śmiesznie łatwa i nie broni się nawet w kategorii mechaniki walki - to dość słaby FPS z rozbudowanymi jak na ten gatunek elementami cRPG. No i wspomniana przez przedmówcę krótkość oraz idiotyczny system dialogów - może następne gry doprowadzą go do ''perfekcji'' i zamiast słów w wypowiedziach do wyboru będą same emotikonki -_-''

Jeśli Relic obierze taki kurs przy H3 jak BioWare w swoich projektach to nie mamy na co czekać. Jednak jak do tej pory firma ta nie daje powodów, by bardzo się tego scenariusza obawiać (choćby trzymanie się z dala od konsol - nie mam nie osobiście przeciw konsolom, ale firmy które się za tą gałąź przemysłu biorą zwykle ''zapominają'' jak robić dobre i ciekawe gry). Bardzo ważnym wydarzeniem będzie premiera DoW II - tu jednak jestem umiarkowanym optymistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować