Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED robi jeszcze dwie gry!

53 postów w tym temacie

Dobrze wiedzieć, że obie gry wyjdą na pecety. :) Wiemy już, że współpracują z Metropolis nad They (czy jak to tam się teraz nazywa) oraz, że tworzą konwersję Wiedźmina na konsole. Teraz ciekaw jestem, co takiego szykują poza tym. Dobrze jest wiedzieć, że przynajmniej jedna z nich będzie cRPGem, czyli przedstawicielem mojego ulubionego gatunku. A gdyby obie miały być rasowymi cRPGami, to byłbym po prostu w niebo wzięty. Może rzeczywiście dłubią tam nad kontynuacją jednej z serii Atari opartej na licencji D&D? Neverwinter Nights 3 od CD Projekt Red? Kupiłbym to po prostu w ciemno. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 21:12, Elladan napisał:

I kto by to kupił? Ty i kilku gości z komputerami od 7 lat nie znającymi upgrade''u?

Jeśli wg. Ciebie C2D E7200, GF9600GT i 2 GB RAM''u to komp sprzed 7-miu lat. To radziłbym jeszcze raz policzyć.

Dnia 03.12.2008 o 21:12, Elladan napisał:

Gry robi się przede wszystkim dla zysku, a gra bez głosów i ze starą grafiką nie przyciągnie
zbyt wielu nabywców poza fana(tyk)mi systemu/świata.

Jesteś fanem RPG (wnioskuję z GS''a)? I wg. Ciebie w grach cRPG liczy się grafa i dubbing? Współczuję. Szczerze współczuję. Mam rozumieć, że dla Ciebie grą cRPG wszech-czasów jest Oblivion? No to idź w niego grać. Pa!

Dinkuned
>Panowie kurcze mać! Czy Wy wszyscy musicie uważać że albo dobra grafika albo grywalność? skoro już >rzucamy pobożnymi życzeniami to ja poproszę cudną grafikę połączoną z grywalnością rodem z wow''a >epickością BG II Dynamicznością walki niczym z kłeja lub innego dooma.
W gatunku cRPG grafika nigdy nie szła w parze z grywalnością. Niestety. Dla twórców dzisiaj liczy się grafika. Zobacz jakie gry cRPG są uważane jako gry-legendy. Na pewno nie te z ładną grafiką.
>Przecież nie wszystkie gry z dobrą grafiką muszą być odrazu śmieciami.
Nie muszą. Owszem, ale są. Chodzi mi gatunek cRPG. Bo takie FPS''y to już inna bajka.
>Fakt faktem że gry są robione dla pieniędzy i będą dla nich robione, to dla ludzi praca, nie robią to po to by >fanatycy mówili ''idealny system, idealne odwzorowaniei tego i siamtego''. dla nich liczy sie mamona.
Robiąc gry dla wszystkich, tworzy się gry płytkie np. Fallout3. Zobacz ile jest fanów starych eRPeGów? Myślisz, że twórcy nie zarobiliby na nich? Pewnie by zarobi (i to nie mało), ale chcą jak najwięcej. Niestety nie wychodzi im to i później narzekają, że stworzyli arcydzieło, ale przez piratów nie zarobili.
>Jednak wiedzą tez, kurka ,że jeśli chcą by mamona płynęła nieustannym strumieniem, gry MUSZĄ być dobre.
Ale nie są.

>Jednak w tym co jest znajdą sie elementy które dalej ciesza oko i serce gracza. Nie mam racji? ;)
Nie. Co takiego fana F1 i F2 może ucieszyć w F3? -Nic.

J.a.k
>Jeśli ja miałbym obstawiać co robią to moje typy by wyglądały tak: Wiedźmin 2 i Wiedźmin 3.
Ja obstawiałbym Wiedźmin 2 i Wiedźmin 2 Edycja Rozszerzona.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2008 o 22:58, junior17 napisał:

>Jednak w tym co jest znajdą sie elementy które dalej ciesza oko i serce gracza. Nie
mam racji? ;)
Nie. Co takiego fana F1 i F2 może ucieszyć w F3? -Nic.



Czyli co? Twoim zdaniem, każda osoba, której F3 się spodobał, z automatu traci prawo do nazywania się fanem całej serii, nawet pomimo tego, że 1 i 2 część zna na pamięć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że CDP Red robi Baldurs Gate 3...

Atari nie ma kogo obsadzić do tej roli, Neverwinter Nights (na nieszczęście?) zostanie w rękach Obsidian''u, jedna firma nie może zajmować się 30 tytułami, a samo Atari nie posiada innej "drużyny", która mogłaby się podjąć takiego tytułu. BioWare należy do EA, ludzie z ekipy są porozrzucaniu po studiach... kto wie, kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 22:58, junior17 napisał:

Współczuję. Szczerze współczuję. Mam rozumieć, że dla Ciebie grą cRPG wszech-czasów jest
Oblivion? No to idź w niego grać. Pa!


Przykro mi to mówić Junior ale jesteś mocno ograniczony. Oblivion grą wszechczasów? Wkładasz ludziom w usta stwierdzenia których nie popełnili. Oblivion grą wszechczasów nie jest i nikt tak nie twierdzi - a to że tobie się nie podoba, nie upoważnia cię do używania takich stwierdzeń w kontekście obrażania innych użytkowników. To po prostu chamskie.

>

Dnia 03.12.2008 o 22:58, junior17 napisał:

W gatunku cRPG grafika nigdy nie szła w parze z grywalnością. Niestety. Dla twórców dzisiaj
liczy się grafika. Zobacz jakie gry cRPG są uważane jako gry-legendy. Na pewno nie te
z ładną grafiką.


Jakie cRPG są uważane za legendy? Jesteś pewien, że to te same które ty uważasz za legendy? I co to za debilne stwierdzenie, że grafika nie idzie w parze z grywalnością? Najwyraźniej nie było cię przy premierach tamtych gier. W momencie wydania miały renomę gier naprawdę ładnych. Jak mówisz o grach legendach, to nie zapominaj że legendy są z dawnych czasów...

Dnia 03.12.2008 o 22:58, junior17 napisał:

Robiąc gry dla wszystkich, tworzy się gry płytkie np. Fallout3. Zobacz ile jest fanów
starych eRPeGów? Myślisz, że twórcy nie zarobiliby na nich? Pewnie by zarobi (i to nie
mało), ale chcą jak najwięcej. Niestety nie wychodzi im to i później narzekają, że stworzyli
arcydzieło, ale przez piratów nie zarobili.


Malkontent jesteś i tyle. Obwiniasz twórców, że tworzą gry tylko po to by zarobić? Oczywiście, że robią to po to żeby zarobić. Ale kształt gry jest zawsze wynikiem ich jakiejś wizji dotyczącej produktu a nie zimnej kalkulacji ekonomicznej. Twoje zdanie jest mniej więcej takie jak fana muzyki ciężkiej, który twierdzi, że Metallica skończyła się na albumie XXX... Nie jesteś Metallicą. Metallica to Metallica, i jak nie podoba ci się ich muzyka, no cóż - to nie oni się zepsuli, tylko ty nie jesteś ich fanem. Masz żal do twórców gier, że nie robią gier jakie byś chciał? Jakim prawem? Robią dokładnie takie gry jakie CHCĄ robić. Inaczej by ich nie robili.
A co do piratów się nie wypowiem. Nie ma sensu a i argument bez znaczenia.

Dnia 03.12.2008 o 22:58, junior17 napisał:

gry MUSZĄ być dobre.
Ale nie są.


No to muszą czy nie są? Bo jak nie są - to widać NIE MUSZĄ. A może to znowu twoje chciejstwo - MUSZĄ być takie jak ty CHCESZ?

Dnia 03.12.2008 o 22:58, junior17 napisał:

>Jednak w tym co jest znajdą sie elementy które dalej ciesza oko i serce gracza. Nie
mam racji? ;)
Nie. Co takiego fana F1 i F2 może ucieszyć w F3? -Nic.


Wypowiadaj się dalej za innych ludzi. Zobaczymy jak na tym wyjdziesz. Jesteś taki pewien, że NIC? A gdyby zachować oprawę graficzną i wstawić S.P.E.C.I.A.L. z poprzedniego fallouta? Ew. poszerzyć główny wątek gry? Używasz absolutów w dyskusji, co jest po prostu nie do przyjęcia. Uważasz swój pogląd za naturalnie słuszny i wpadasz w egocentryzm, chcąc udowodnić, że jeśli gra cRPG nie podoba się tobie, to nie może to być "dobra gra". Chociaż naturalnie gry MUSZĄ być "dobre".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
>Przykro mi to mówić Junior ale jesteś mocno ograniczony. Oblivion grą wszechczasów? Wkładasz

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

ludziom w usta stwierdzenia których nie popełnili. Oblivion grą wszechczasów nie jest
i nikt tak nie twierdzi - a to że tobie się nie podoba, nie upoważnia cię do używania
takich stwierdzeń w kontekście obrażania innych użytkowników.

A gdzie tu kogoś obrażam? Czy napisałem sp...... ty ch..... je.....ny? Chyba nie. No może gdzieś między wersami ty widzisz obraźliwe słowa.

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

To po prostu chamskie.

Ciebie też obraziłem? Aaaach...

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

>
> W gatunku cRPG grafika nigdy nie szła w parze z grywalnością. Niestety. Dla twórców
dzisiaj
> liczy się grafika. Zobacz jakie gry cRPG są uważane jako gry-legendy. Na pewno nie
te
> z ładną grafiką.

Jakie cRPG są uważane za legendy?

Baldur''s Gate, Fallout, Planescape: Torment.
>Jesteś pewien, że to te same które ty uważasz za legendy?
Jeśli Ty sądzisz inaczej to już tego nie komentuje....

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

I co to za debilne stwierdzenie, że grafika nie idzie w parze z grywalnością?

Co to za debilne stwierdzenie, że grafika w dzisiejszych czasach idzie w parze z grywalnością.
>Najwyraźniej nie było cię przy premierach tamtych gier. W momencie wydania miały renomę gier naprawdę

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

ładnych. Jak mówisz o grach legendach, to nie zapominaj że legendy są z dawnych czasów...

Jakbyś nie zauważył mówię o dzisiejszych czasach. Podaj mi nowe tytuły (cRPG), które dorównują tym 3 wyżej wymienionym produktom. Że co? Nie ma żadnego tytułu? No i widzisz, w dzisiejszych czasach twórcy mają w d**upie wielowątkowe fabuły. Liczy się tylko grafa.

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

Malkontent jesteś i tyle. Obwiniasz twórców, że tworzą gry tylko po to by zarobić? Oczywiście,
że robią to po to żeby zarobić.

Odkrywca z Ciebie! A myślałem zawsze, że gry robią tylko dlatego, że im się nudzi. Gdzie Ty widzisz jakieś oskarżenia?
>Ale kształt gry jest zawsze wynikiem ich jakiejś wizji

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

dotyczącej produktu a nie zimnej kalkulacji ekonomicznej. Twoje zdanie jest mniej więcej
takie jak fana muzyki ciężkiej, który twierdzi, że Metallica skończyła się na albumie
XXX... Nie jesteś Metallicą. Metallica to Metallica, i jak nie podoba ci się ich muzyka,
no cóż - to nie oni się zepsuli, tylko ty nie jesteś ich fanem.

>Masz żal do twórców gier, że nie robią gier jakie byś chciał? Jakim prawem? Robią dokładnie takie gry jakie >CHCĄ robić. Inaczej by ich nie robili.
Jaki żal? Chodzi mi tylko o to, że g***wniane gry akcji z elementami RPG są reklamowane jako gry cRPG. Tak, tak wiem jeśli taki BioWare ogłosi, że Mass Effect jest RPG to MUSI nim być. Tak samo Bethesda - Fallout 3 - "powrót króla RPG." I na koniec Wiedźmin - czy aby na pewno ta gra jest w 100% cRPG? Tak wiem, że te gry mogą się podobać, ale czemu od razu je nazywają mianem gier RPG. Jeśli są one płytkie. Fabuła prowadzi gracza za rączkę, dialogi prezentują b.niski poziom, nie mamy wpływu na nasze decyzje. A rozwój bohatera jest na chama wepchany w grę.

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

A co do piratów się nie wypowiem. Nie ma sensu a i argument bez znaczenia.

Co ty nie powiesz? Powiedz to twórcom, którzy tak gadają.

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

> gry MUSZĄ być dobre.
> Ale nie są.
No to muszą czy nie są? Bo jak nie są - to widać NIE MUSZĄ.

POWINNY być dobre- a są średnie/nędzne
>A może to znowu twoje chciejstwo

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

- MUSZĄ być takie jak ty CHCESZ?

A gdzie napisałem, że muszą być takie jak ja chcę?

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

Wypowiadaj się dalej za innych ludzi.

Nic nie mówię/piszę ale Ty w swoim poście piszesz to czego nie powiedziałem. I kto bardziej wypowiada się za innych? Ja -2-3 stwierdzenia czy Ty-cały post?
>Zobaczymy jak na tym wyjdziesz. Jesteś taki pewien,

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

że NIC? A gdyby zachować oprawę graficzną

Już wolę 2D niż tę oprawę z F3
>i wstawić S.P.E.C.I.A.L. z poprzedniego fallouta?
I wstawić WSZYSTKO inne z poprzedniego Fallouta

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

Ew. poszerzyć główny wątek gry?

Jakie "ewentualnie"? główny wątek jest tak prymitywny, że żeby ta gra była dobrą gra RPG to trzeba by było poszerzyć.
>Używasz absolutów w dyskusji, co jest po prostu nie do

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

przyjęcia. Uważasz swój pogląd za naturalnie słuszny i wpadasz w egocentryzm, chcąc udowodnić,
że jeśli gra cRPG nie podoba się tobie, to nie może to być "dobra gra".

Tak,tak wiesz najlepiej co ja sądzę. Tylko skąd, jeśli ja tak nie sądzę? Zacytuję Ciebie samego:"Wkładasz

Dnia 04.12.2008 o 12:20, Filip41 napisał:

ludziom w usta stwierdzenia których nie popełnili", "Wypowiadaj się dalej za innych ludzi. Zobaczymy jak na tym wyjdziesz"

>Chociaż naturalnie gry MUSZĄ być "dobre".
A gdzie napisałem, że F3 jest złe? Jako Fallout (cRPG) to i owszem dobry nie jest, ale jako FPS/TPS to źle się nie gra. Tylko powiedz mi do cho**ry gdzie ten "Powrót Króla RPG"?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną z tych jeszcze nie ujawnionych gier pewnie jest druga część Wiedźmina i w tym nie ma nic zaskakującego. Ale zagadką jest ta druga jeszcze nie ujawniona gra , oby CD Projekt RED udało się czymś zaskoczyć graczy , no i żeby było to coś zupełnie innego gatunku niż właśnie Wiedźmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować